Многая Літа, сонячний маестро! | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Многая Літа, сонячний маестро!
Чахоян Сусанна
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Національна заслужена академічна капела України
Сіренко Володимир
Многая Літа, сонячний маестро!
1 листопада знаний український диригент Володимир Сіренко відзначив 50 -річний ювілей
1 листопада 2010, понеділок
Поширити у Facebook

Святковий мистецький захід відбувся на сцені Колонного залу Національної філармонії України і зібрав друзів, колег та вдячних шанувальників таланту Володимира Федоровича.

Серед поважних гостей у залі були присутні відомі діячі культури України, серед яких Міністр культури і туризму Михайло Кулиняк, екс-міністр культури Василь Вовкун, голова Національної всеукраїнської музичної спілки Анатолій Авдієвський, ректор НМАУ ім. П.І. Чайковського Володимир Рожок, знані українські композитори: Мирослав Скорик, Ігор Щербаков, Євген Станкович та багато інших відомих постатей музичної України.

Міністр культури і туризму Михайло Кулиняк вітає ювіляра

У своєму зверненні до громади виступив Міністр культури і туризму Михайло Кулиняк проголосивши привітання ювіляру від глави Держави в якому йшлося наступне : “Ви належите до мистецької еліти нашої держави. Кожний виступ очолюваного Вами колективу стає помітною подією в культурному середовищі. Нехай Ваша творчість і надалі буде спрямована на благо Вітчизни за для її подальшого розвитку та процвітання!”

Відтворюючи програму урочистого концерту одразу вдавалася в знаки своєрідна анти-пафосність заходу, що є скоріше виключенням з правил проведення подібних заходів на мистецькому Олімпі аніж традицією.

Розмаїття фарб тембрів у творах програми ніби перегукувалися з власними переживанням ювіляра. Де театралізованість музичної тканини тісно перепліталася з помпезністю творів. В яких, на протязі усього концерту, солюючі інструменти ніби відтворювали вібрацію струн душі диригента.

Відкрився концерт уривками з сюїти з балету “Ніч перед Різдвом” класика української композиторської школи Євгена Федоровича. Українське мистецтво...це, мабуть, один з центральних напрямків творчості Володимира Сіренка, в якому особливої ваги набуває перше виконання та популяризація творів українських композиторів. Проте постать Євгена Федоровича у творчих уподобаннях маестро небезпідставно виходять за межі самої популяризації. Особистість Станковича, композитора – симфоніста, знайшла відображення в обличчі Сіренка, симфоніста-диригента.


Цікавим є той факт, що за весь період життя Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, який під орудою маестро Сіренка звучить вже понад 10 років, до його лав залучилися досить мала кількість молодих музикантів-оркестрантів. Результат: зрілий диригент у колі зрілих виконавців.

У царстві класики з відголосом народної пісенності зазвучав голос співачки Ніни Матвієнко. І хоча поєднаність акустичного звучанню оркестру поряд з мікрофонним співом-декламацією не на всі 100% відобразило задум композитора Олега Киви, проте виконавши на біс акапельно "Соловейка" приголомшила публіку несамовитою тугою.

Ніна Матвієнко та Володимир Сіренко

Ювілейний концерт маестро став своєрідним родинним святом сім'ї Сіренко. Програму мистецького вечора продовжив виступ доньки ювіляра Мирослави Сіренко. Вона, учениця КССМШ ім.М.В. Лисенка (клас проф. В. К. Турбовського), виконала флейтовий концерт В. А. Моцарта.

Можливо, акомпанемент оркестру видався дещо потужнішим, як для звучання витонченого Амадея. І хоча вдавався взнаки вік молодої флейтистки та вплив педагога – проте "рівне" звучання інструменту дає можливість думати про успішну кар'єру молодої виконавиці в майбутньому.

Мирослава Сіренко

Цілковитою несподіванкою у концерті стала участь Володимира Сіренка молодшого. У свої 2.5 рочки він взяв участь як справжній музикант виконавши сольну партію на великому барабані в творі, автором якого став старший син маестро Сіренка – Всеволод.

У другому відділенні концерту музичну естафету продовжили друзі Володимира Федоровича з якими маестро співпрацює на мистецькій ниві вже багато років.

Скрипаль Дмитро Ткаченко виконав концерт для скрипки з оркестром Корнгольда. Твір є мало відомим в Україні. І не дивлячись на те, що цей своєрідний "подих Голлівуду" у яскравій театральзованості мав ґрунтовну і водночас коректну підтримку акомпанементу оркестру, проте не в змозі був затьмарити велику кількість прикрих помилок.

Грає Дмитро Ткаченко

Варто відзначити, що Дмитро Ткаченко, чи не єдиний концертуючий український скрипаль, який вже довгий час мешкає за кордоном, у Великій Британії і продовжує грати в Україні співпрацюючи з Володимиром Сіренком. Останнім визначним творчим доробком обох музикантів стало виконання скрипкового концерту №2 Євгена Станковича.

Царівна-Голос. Саме так можна сказати про Сюсанну Чахоян, виступ якої є завжди справжнім святом для шанувальників вокального мистецтва. У виконанні солістки Національної опери уривки “куплети Олімпії з опери “Казки Гофмана” Жапка Оффенбаха прозвучали театрально і в той же час піднесено і натхненно.

Сюсанна Чахоян

Фієтурні вокальні пасажі ніби перлини впліталися у чуттєву мелодійність рухів утворюючи справжнє художньо-мистецьке намисто.

Дружба між Вадимом Руденко та Володимиром Сіренко за останнє десятиріччя міцнішає з року в рік. Знаний російський піаніст майстерно виконав під орудою маестро Сіренка один з найвіртуозніших романтичних концертів 19 сторіччя – концерт для фортепіано з оркестром композитора Ференца Ліста.

Вадим Руденко вітає маестро Сіренка

На завершення святкового вечора прозвучали уривки одного з найпопулярніших творів музичного світу – славнозвісна "Карміна Бурана" композитора Карла Орфа. Свого часу цей твір у виконнанні Національного заслуженого симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка був центральною подією святкування ювілею компанії "Кіївстар" та отримав гучний резонанс, що вийшов за межі кола поціновувачів академічного мистецтва в Україні.

Національна заслужена академічна капела "Думка"

"Многая літа" – гідний фінал святкового концерту. Під енергійно-піднесені змахи Євгена Савчука – очолювана ним Національна заслужена акаедмічна капела "Думка" спалахнула життєдайною енергією, вселяючи в серця слухачів істинну гордість, надзвичайну шану та непереборне відчуття людського Щастя!

Многая Літа, Володимир Сіренко!

Многая Літа, Володимир Сіренко!


P.S. Одразу після концерту в кулуарах філармонії почався справжній "людський потік" привітаннями.

Мабуть один з найсентиментальніших моментів вечора. - гордість Вчителя за перевершуючого Учня: Професор Аллін Власенко та Володимир Сіренко.

Аллін Власенко та Володимир СіренкоАвтор: Олександр Пірієв
Фото: Сергій Пірієв
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національна заслужена академічна капела України "Думка"
Виконавці: Сусанна Чахоян
Диригенти: Володимир Сіренко
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України


Фотоальбом:ФотоальбомІнші:

Ансамбль солістів "Київська камерата" виступив у Carnegie Hall
“Отелло” - магічна подорож, або Без стереотипів на класику
У Стокгольмі відкрився другий "Європейський фестиваль: Українська весна"
У Кропивницькому відбудеться свято хорової музики "Молитва вустами дітей"
У Лондоні вперше пролунали твори львівських композиторів
Про владу, кохання та підступність
Вперше в Україні презентували легендарний бродвейський хіт “Чикаго”
Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
      © 2008-2024 Music-review UkraineFile Attachment Icon
101003_444.jpg