Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
26 березня, середа
Поширити у Facebook

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької та Меморіальний музей Станіслава Людкевича у Львові запрошують на квітневу серію подій, що розкриють багатогранність української музичної культури. У програмі — концерти, лекції, екскурсії та творчі зустрічі, присвячені хоровій і камерно-інструментальній музиці, кримськотатарській вокальній традиції, українському фольклору та спадщині видатних митців.

Головні події місяця:

Українська хорова та вокальна традиція

Четвер, 3 квітня о 18:00 – Про [цей] хор: концерт-розмова. Про українську хорову культуру від найдавніших часів до наших днів.

Під час події Тарас Демко, керівник музею, та Вадим Яценко, художній керівник хору «Гомін», простежать ключові етапи становлення хорової традиції, її жанрові особливості, стильові трансформації та значення для національної музичної культури.

Музична частина заходу розкриє еволюцію хорового письма: хористи «Гомону» виконають зразки давніх духовних напівів та класичних творів українських композиторів.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Субота, 5 квітня о 17:00 – Мелодика Криму: вокальний концерт у салоні Крушельницько, присвячений кримськотатарській вокальній культурі.

У виконанні студентів ЛНМА ім. Миколи Лисенка прозвучать народні пісні в обробці талановитого композитора, фольклориста і мультиінструменталіста Джеміля Карікова, а також його авторські твори. Творчий керівник – Світлана Мамчур.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Понеділок, 21 квітня о 18:00 та неділя, 27 квітня о 18:00 – Веснянки в музеї Крушельницької: стань артистом музичного дійства

Разом із учасниками хору «Гомін» та фольклористкою Анною Черноус ви долучитеся до виконання автентичних веснянок — пісень, що століттями супроводжували прихід весни та пробуджували землю. Під їхнім керівництвом ви відкриєте для себе багатоголосну красу цих наспівів, відчуєте їхню унікальну ритміку й мелодику та станете частиною живої музичної традиції.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

П’ятниця, 25 квітня о 18:00 – Вечір української пісні за участі вокального ансамблю «Файна», Тетяни Петришиної та Євгена Слободяна).

Цей концерт – можливість поринути у світ української пісенної спадщини, відчути її глибину та красу. Ліричні романси, народні балади, запальні мелодії – кожна пісня наповнена живими емоціями, що відлунюють у душі слухача.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Видатні постаті та музичні відкриття

Вівторок, 8 квітня о 13:00 – "Кава з композитором Віктором Камінським", творча зустріч у межах IV Міжнародної наукової конференції імені Стефанії Павлишин.

За чашкою кави поговоримо про класичну музику, її місце в сучасному світі, виклики, що постають перед митцями, та роль мистецтва у непрості часи.

Подія відбудеться в межах IV Міжнародної наукової конференції, присвяченої пам’яті Стефанії Павлишин – знаної музикознавиці, дослідниці української музики та багаторічної викладачки ЛНМА ім. М. Лисенка.

Організатори: Студентське науково-творче товариство ЛНМА ім. Миколи Лисенка, відділ аспірантури та докторантури ЛНМА ім. Миколи Лисенка.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Середа, 23 квітня о 16:00 – "Kammersänger": презентація матеріалів з приватного архіву співака Модеста Менцинського з нагоди 150-річчя від ДН

З нагоди 150-річчя з дня народження Музей Соломії Крушельницької запрошує на неординарну «зустріч» із видатним тенором: ми представимо унікальні матеріали з особистого архіву співака. Сьогодні ці раритети – оригінальні фотографії, афіші, архівні документи та платівки – зберігаються у фондовій збірці нашого музею.

Лекторка - Ірина Криворучка

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Субота, 26 квітня о 17:00 – Концерт-лекція "Становлення української камерно-інструментальної музики"
концерт-лекцію, присвячену творчості Юлія Мейтуса – одного з найяскравіших українських композиторів ХХ століття. Музикознавиця Софія Думіч розповість про життєвий і творчий шлях митця, а виконавці Андрій Чайковський - скрипка, Віталій Дворовий - фортепіано, Юлія Сасюк - фортепіано, Ольга Стрілецька - фортепіано представлять його камерно-інструментальні твори.

Адреса: вулиця Соломі Крушельницької, 23.

Камерні вечори

Субота, 5 квітня о 15:00 – Концерт скрипкової музики у Домі Людкевича у виконанні скрипаля, студента IV курсу ЛНМА ім. Миколи Лисенка Дарія Антонюка (клас викладача Лідії Шутко). Концертмейстер - Марія Липецька.

Програма концерту включає ліричну мініатюру Станіслава Людкевича, віртуозну п’єсу Фріца Крейслера, а також проникливі твори Клода Дебюссі, Яна Сібеліуса, Моріса Равеля та Ежена Ізаї. Музика сповнена витончених барв, емоційної глибини та технічної майстерності, що подарує слухачам справжню естетичну насолоду.

Адреса: вул. Станіслава Людкевича, 7

Неділя, 6 квітня о 18:00 – Вокальний вечір у салоні Крушельницької у виконанні Олени Лютаревич-Марченко

Під час концерту звучатимуть українські пісні та оперні арії, що колись входили до репертуару легендарної Соломії Крушельницької.

У програмі — українські народні пісні, зокрема "Ой летіла зозуленька" в обробці Дениса Січинського та "Ой ти поїхав, мене поїхав" в обробці Остапа Нижанківського. Серед італійських шедеврів — арія "Ritorna vincitor" з опери "Аїда" Джузеппе Верді, а також знакові твори Джакомо Пуччіні, зокрема "Vissi d'arte" з опери “Тоска” та "Un bel di vedremo" з “Мадам Баттерфляй”. Партія фортепіано - Олена Бєлкіна.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Середа, 9 квітня о 18:00 – Концер вокальної музики у салоні Крушельницької контратенора Дмитра Запорожана

У виконанні талановитого вокаліста-контратенора, соліста Дніпропетровського будинку органної та камерної музики Дмитра Запорожана прозвучать шедеври європейської вокальної музики XVII–XIX століть. Партія фортепіано - Михайло Левандовський

Програма концерту охоплює різні епохи та стилі – від барокових арій Франческо Каваллі, Антоніо Вівальді та Георга Фрідріха Генделя до витончених мелодій Вінченцо Белліні та проникливих пісень Людвіга ван Бетовена. Ви зможете насолодитися знаменитими творами Генрі Перселла, Джуліо Каччіні та Томмазо Джордані, що стали перлинами світової вокальної спадщини.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Неділя, 13 квітня о 18:00 – Концерт флейтової музики в салоні Крушельницької у виконанні студентки ЛНМА ім. Миколи Лисенка Софії Пірожик.

У програмі вечора прозвучить Концерт №7 для флейти Франсуа Дев’єна, сповнений витонченості та рівноваги класичних форм. Сольна п’єса Єжена Бозза передасть яскравий колорит музики XX століття, поєднуючи імпресіоністичну виразність із віртуозними пасажами. Дуетна композиція Вольфганга Амадея Моцарта з циклу «Три дуети для двох флейт» розкриє майстерність поліфонічного письма та легкість мелодики, характерну для композитора. Концертмейстер - Лідія Застріжна, партія другої флейти - Катерина Громик.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Поетичні вечори та екскурсії

Четвер, 10 квітня о 19:00 – Поетично-музичний вечір Володимира Тимчука.

Авторська поезія звучатиме під музичний супровід, створюючи особливу атмосферу єднання слова і звуку. Це буде відверта розмова про головне – про те, що зігріває нас у складні часи: любов, віра, надія.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Субота, 12 квітня о 15:00 – Піша екскурсія "Львів театральний" з екскурсоводом Данутою Білавич.

Львів має давні театральні традиції, що охоплюють різні форми сценічного мистецтва – від вертепу, «шкільної драми» та театралізованих видовищ під відкритим небом до європейського театру commedia dell’arte. Перший стаціонарний театр у Львові – Цісарсько-королівський привілейований театр – розпочав свою діяльність у 1776 році, і відтоді відвідування театрів стало улюбленою розвагою львів’ян.

Запрошуємо дізнатися більше про історію львівських театрів XVIII-XX століть та видатних виконавців.

Місце збору: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Юні таланти

Понеділок, 28 квітня о 18:00 – Вокальний концерт учнів вокально-хорового відділу ЛШМ №5.

Юні музиканти продемонструють свої вміння, здобуті за роки навчання.

Учасники концерту: Верещагіна Софія, Гураль Софія, Дзявроник Дарій, Дерев’янко Христина, Клап Дарина, Романів Йоанна, Чепурна Марина.

Клас викладачів: Жанни Ірзи-Кухмістер, Оксани Козак, Зоряни Лесюк, Ірини Мацейко, Марії Соломко.

Концертмейстери: Мирослава Дочинець, Надія Романишин, Ольга Самусенко. Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Відвідати Музей Соломії Крушельницької можна щодня, окрім вівторка, з 11:00-18:00 за вхідним квитком!

Екскурсії відбуваються у фіксовані години:

Понеділок - п’ятниця о 12:00 та 16:00
Субота - неділя о 12:00 та 15:00
Вівторок - вихідний

Відвідати Музей Станіслава Людкевича можна у четвер-неділя з 12:00-19:00. Вихідні дні: понеділок, вівторок, середа.

Детальніше про події дізнайтеся на сторінці у Facebook або Instagram!

Квитки можна придбати онлайн тут або в касах музеїв.
















Інші:

У Харкові покажуть оперу «Енеїда» Миколи Лисенка, яку не ставили в Україні понад 50 років
У Києві відбудеться ХХ Конкурс молодих акторів імені Івана Франка
В оперному театрі Дніпра з величезним успіхом відбулася прем'єра мюзиклу
Самбірська дитяча музична школа відзначила 70-річний ювілей
Музика для благодійної мети: концерт INSO-Lviv зібрав кошти на підтримку військовослужбовців
У Тернополі з'явився найбільший у світі фотопортрет Соломії Крушельницької
Травень у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: музика, пам’ять, натхнення
Львівський органний зал дарує квитки піаністам
Кантата-симфонія «Кавказ»
Музика, що об’єднує континенти: у Чернівцях відбувся міжнародний благодійний концерт класичної гітари
На війні загинув балетмейстер і хореограф Віктор Войников
5 травня день народження Богдани Фроляк
Максим Ковтун - актор театру загинув на фронті
Вперше у Чернівцях – «RIZOL QUARTET»!
Події травня від Національного будинку музики
Свято зірок Одеської опери в Запоріжжі
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
Танго у Львівській філармонії: музика кохання й національної пам’яті
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg