XXХІV Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2023» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
XXХІV Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2023»
Київський квартет саксофоністів
Національний камерний ансамбль
Національний ансамбль солістів
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України
Муніципальний камерний хор
XXХІV Міжнародний фестиваль «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2023»
30 вересня – 8 жовтня
30 вересня 2023, субота
Поширити у Facebook

Традиційно, ось уже 34-й рік поспіль щорічний Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест» – один із найповажніших і наймасштабніших музичних форумів в Україні та добре відомий у світі – розпочнеться в останню суботу вересня й проходитиме у різних концертних залах української столиці за участі провідних мистецьких колективів і солістів.

Заснований Національною спілкою композиторів України за рік до набуття Україною Незалежності й згодом підтримуваний Міністерством культури (тепер – Міністерство культури та інформаційної політики України), фестиваль завжди переживав разом із країною усі події суспільного життя і віддзеркалював їх.

Ось уже вдруге Фест відбувається в екстремальних умовах воєнного стану, спричиненого жорстоким, неспровокованим і віроломним вторгненням військ росії на територію суверенної Української держави. І це обумовило певну тематичну домінанту як окремих творів, так і цілих програм: «Музика війни», «Музика в облозі», «Музика, народжена війною», «Україно, молюся за тебе»… Із понад 180-ти творів, що прозвучать – більше 60-ти прем’єр, присвячених роздумам, враженням, рефлексіям щодо трагічних подій в Україні.

Концепція фестивалю від початку його існування залишається незмінною: «Українська музика в контексті світової». І, попри величезні труднощі нинішнього часу, в «Київ Музик Фесті» буде представлено мистецтво 7-ми країн (Великої Британії, Данії, Канади, Німеччини, США, України та Франції).

Причому опуси, надіслані з-за кордону, написані зарубіжними колегами здебільшого спеціально для фестивалю й на підтримку народу України в його нелегкій боротьбі з агресором.

У фестивалі музично презентуватиметься по-справжньому «Розмаїта Україна» (так і названо одну з програм). Адже лунатимуть твори вітчизняних композиторів із 17-ти міст – практично з усіх регіонів держави (Київ, Одеса, Львів, Донецьк, Коломия, Харків, Ужгород, Бахмут, Полтава, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Дрогобич, Канів, Житомир, Чернігів, Чекаси, а також Крим).

Окрім знаних столичних колективів, у фестивалі братимуть участь оркестри з Полтави й Чернігова, ансамблі з Чернігова і Львова, вперше реалізується молодіжний онлайн-проєкт «Київ – Харків».

Серед 25-ти фестивальних заходів – 3 симфонічні, 11 камерних, 3 хорових, електронний і джазовий концерти 2 імпрези оркестрів народних інструментів, а також 2 презентації нових видань і 2 круглих столи, що передбачають цікаві дискусії щодо сучасного стану та шляхів подальшого розвитку українського мистецтва.

Фестиваль традиційно підтримують провідні всесвітньо відомі українські колективи. Але тут у «розстановці сил» є деякі нюанси. Наприклад, уже давно в «Київ Музик Фесті» не брали участі одразу всі представники творчої «сім’ї» Українського радіо: Заслужений академічний симфонічний оркестр, Академічна хорова капела, Академічний оркестр народної і популярної музики, Тріо бандуристок.

Нашу афішу також прикрасять такі видатні бренди, як Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національна заслужена академічна капела України «ДУМКА», Національний академічний оркестр народних інструментів України, Національний ансамбль солістів «Київська камерата», Національний камерний ансамбль «Київські солісти», Київський квартет саксофоністів, Камерний хор «Київ», Академічний камерний хор «Хрещатик», Ансамбль солістів «Благовість».

Як завжди, яскравою буде хорова сторінка. У заявлених суто хорових, а також інших програмах візьмуть участь 11(!) колективів різних статусів (від дитячих до національних). І це вкотре засвідчить, що Україна завжди була й залишається державою високої хорової культури.

Цьогоріч відновлюємо джазову рубрику фестивалю, котра була присутня у ньому від початку. Концерт «Музика в облозі: полюси» програмно зосереджено на двох географічних «полюсах» (північному – Чернігів і південному – Крим) України, що об’єднані єдиним патріотичним поривом. І це обов’язково відчують слухачі!
Згадуватимемо колег, які нещодавно пішли з життя, імпрезами «Hommage à Danylo Pertsov (1973–2021)» й «Пам’яті друга. Вокальна музика Олександра Козаренка (1963–2023)», а також творами Олександра Левковича пам’яті Валерія Матюхіна у концерті «Київської камерати», Віктора Реви пам’яті Олександра Рудянського у програмі Хору «Хрещатик», іншими акціями.

Отже, фестиваль, попри всі перепони й непрості обставини воєнного часу, живе та розвивається. Українська музика завжди в строю. Нас не подолати!

Як завжди, ми розраховуємо на увагу прихильників і сподіваємося отримати нових. Стежте за афішами й повідомленнями у соцмережах. На вас очікують справді незабутні враження!

Вхід на всі заходи, окрім спеціально зазначених у програмах випадків, традиційно вільний.







Автор: Ольга ГОЛИНСЬКА
Колективи: Київський квартет саксофоністів, Національний камерний ансамбль "Київські солісти", Національний ансамбль солістів "Київська камерата", Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України, Муніципальний камерний хор "Київ"
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест"



Інші:

В Києві пройшов І Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Тимошенка
XXIV Міжнародний фестиваль Jazz bez запалює знову: історія тяглістю у понад два десятиліття
Мистецтво в деталях: відкриття виставки «Унікальна скульптура» від українського Класичного ювелірного Дому «Лобортас»
Національна капела бандуристів вирушила у благодійне турне країнами Європи: збиратимуть кошти задля підтримки митців у ЗСУ
"Месія" Генделя та конкурс вокалістів: Львівська філармонія відзначить 50-ліття Василя Сліпака
“Шафранова троянда”
Григорів випустив альбом "Irrenaissance"
Орган, німі кінострічки та імпровізація
“ЇЇ MOVA”: у Києві покажуть пластично-поетичний перформанс про внутрішню опору та формування нової культурної ідентичності
Різдвяно-новорічні події Львівського Органного залу
5 грудня ЮНЕСКО визнало українське кобзарство всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною людства!
Вистава “Котигорошко” для всієї сім'ї в Театрі на Лівому березі
8 грудня презентація книжки Юрія Чекана “Світ, котрий насправді є…" в Музичному салоні філармонії
Національний центр «Український Дім» презентує виставку «НАЇВ ВІЛЬНИЙ». 
Конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2025 році
VR-вистава "Книги Якова" у La Mama, Центрі Курбаса і ще 5 країнах одночасно
“Квіти від сну Recitativo-Fantasia”
Пол Веслі («Зоряний шлях», «Щоденники вампіра») зіграє головну роль та стане одним із продюсерів українського воєнного трилера «Невимовне»
Конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2025 році
Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського у Коломиї: традиція, що надихає покоління
Зігріємося... музикою
ГРУДЕНЬ в львівських музеях Крушельницької та Людкевича
1 грудня "Метаморфоза" від Київського камерного оркестру в пам'ять про оперного співака, скрипаля, актора, військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронки
Зустрічаймо найзагадковіший місяць року разом із Національною оперою України
Події грудня від Національного будинку музики
Оголосили твори, допущені до ІІ туру Шевченківської премії 2025
Музика прийдешнього Різдва у Львівській філармонії
Балет київських митців “Снігова королева” побачать французи
Грудень у Львівському органному залі: понад 50 концертів, що створять ваш святковий настрій
Пристрасті за Параджановим
В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
5.jpg