Присвята матерям: твір-переможець Шевченківської премії знову звучатиме у Львівській філармонії | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Присвята матерям: твір-переможець Шевченківської премії знову звучатиме у Львівській філармонії
Квиток
Дробіт Степан
Соловій Софія
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Державна заслужена академічна капела України
Сивохіп Володимир
Фроляк Богдана
м. Львів
12 травня, неділя, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської філармонії
Присвята матерям: твір-переможець Шевченківської премії знову звучатиме у Львівській філармонії

Грандіозний твір для симфонічного оркестру, хору та солістів, за який композиторка Богдана Фроляк отримала Шевченківську премію, знову звучатиме у Львівській філармонії!

У неділю 12 травня, о 19:00 запрошують почути масштабну композицію у виконанні Академічного симфонічного оркестру, заслуженої академічної капели України «Трембіта» під орудою Володимира Сивохіпа, а також відомих солістів Софії Соловій, Наталії Половинки та Степана Дробіта.

Ця музика написана спеціально для виконавців, які й виступлять на сцені. У 2014 році, під час перших кровопролитних подій Революції Гідності відома львівська мисткиня Богдана Фроляк пристала на пропозицію директора Львівської філармонії Володимира Сивохіпа написати велику композицію на вірші українського Пророка правди.

У одному з інтерв’ю композиторка ділиться: «Праведная душе…» – ніби пісня про Україну, складена з Шевченкових віршів. Умовно цей твір ділиться на три частини. Перша частина – це Україна. Друга частина – це жінка, мати, доля. Третя – Шевченковий рай. Це – «Зоре моя вечірняя», «Сонце заходить» і «Заповіт». Центральною для себе, тихою кульмінацією я вважаю вірш «Нехай я заплачу, нехай свою Україну я ще раз побачу».

Тому другий особливий привід цього вечора — вшанування жінки-матері. Невипадково у філософському осмисленні Шевченка образ України символізує матір, — багатостраждальну, але віддану й Оранту своїх численних дітей. Тому цю подію музиканти присвячують українським матерям, що втратили своїх дітей під час війни з російським окупантом.

Е-Квиток


Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Державна заслужена академічна капела України "Трембіта"
Виконавці: Степан Дробіт, Софія Соловій
Диригенти: Володимир Сивохіп
Композитори:Богдана Фроляк
Концертні організації: Львівська національна філармонія
Джерело: Львівська національна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg