У Львівській філармонії Оксана Муха представила унікальний проект Дмитра Кацала від “Від Шевченка до Костенко” | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
У Львівській філармонії Оксана Муха представила унікальний проект Дмитра Кацала від “Від Шевченка до Костенко”
Божик Олександр
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Кацал Дмитро Миколайович
У Львівській філармонії Оксана Муха представила унікальний проект Дмитра Кацала від “Від Шевченка до Костенко”
14 березня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

У Шевченкові дні у Львівській філармонії з успіхом відбулися два потужні концерти нашого творчого соловейка співачки Оксани Мухи в унікальному та цікавому проекті Дмитра Кацала від “Від Шевченка до Костенко”. Поезії класиків української літератури зазвучали у виконанні Оксани Мухи, симфонічного оркестру Львівської філармонії та “Шевченко Orchestra”.




Оксана Муха у співпраці з Дмитром Кацалом крокують потужними темпами: за останні кілька місяців це і програма “Без пафосу”, і мюзикл “Пригоди Святого Миколая 2”, і “Різдвяний Unplugged”. Тепер – надзвичайно потужний проект “Від Шевченка до Костенко”.

Як і обіцяла Оксана Муха “Львівській Пошті” у січні – в березні з командою втілила. “Все, що творчо я виконую, окрім проекту “Івасюк”, було створене в співпраці та під орудою Дмитра. Ми разом записували “Решето”, колядки, щедрівки та інші окремі твори. Всі мої сольні проекти, включно з “Різдвом у Опері”, курирував він. Як завжди каже Дмитро, він дає ідею, а моїм голосом ми її реалізуємо. А оскільки ідей маємо дуже багато, то гуртуємося і посилено працюємо над ними, а ви бачите результати цієї співпраці. Найближчий із них – справжню музичну бомбу – зможете оцінити в березні на концертах із програмою “Від Шевченка до Костенко”, до якої ми залучаємо і симфонічний оркестр, і рок-гурт”, – зазначала “Пошті” співачка після аншлагу у філармонії “Різдвяний Unplugged”.

“Від Шевченка до Костенко” – це наче реінкарнація Шевченка в різних поетах, саме тому він відбуватиметься в часі Шевченківських днів. Однодумцями і друзями поета – якби вони жили в один час – стали б Ліна Костенко, Богдан-Ігор Антонич, Грицько Чубай, Леся Українка, Іван Франко і ще багато авторів. Усіх не перелічити. Тому ми задумали цей проект як щось таке, що єднатиме їх усіх. Це буде втілення їхніх спільних думок, почуттів, ідей та настанов на сучасний лад”, – наголошував у січні “Пошті” Дмитро Кацал, директор і диригент Львівської державної академічної чоловічої хорової капели “Дударик”.

Отож, “Від Шевченка до Костенко” – це титанічна праця, крутий задум, несподівані аранжування. Все вдалося на сто відсотків! Щиро і тепло. Сильно і змістовно, до струн душі: і спів та енергетика талановитої Оксани Мухи, і високопрофесійне виконання симфонічного оркестру філармонії під батутою Володимира Сивохопа та рок-гурту, і чарівна скрипка віртуозного Олександра Божика. А його авторська трилогія “Рута Вітер” – це було дуже і дуже потужно! Концерт був надзвичайний, атмосфера – неймовірною.

“Багатогранність таланту Оксани Мухи вражає, от, здавалося б, усе знаєш про неї, але їй вдається здивувати... Новими образами, новими піснями, новими емоціями... Авторський проект Дмитра Кацала унікальний, і я щасливий, що ми з дружиною є частинкою цього проекту, – сказав “Пошті” скрипаль Олександр Божик. – Завдяки запрошенню Дмитра написав авторську трилогію “Рута Вітер”. Проект “Від Шевченка до Костенко” – це один із найцікавіших музичних проектів, у яких я брав участь. Хочеться продовження”.
До слова, під час концертів Оксана Муха представила два образи – від львівських дизайнерів Лесі Семі та Оксани Караванської. А прикраси – прикраси традиційно від Роксоляни Шимчук.

У ці два вечори до філармонії прийшли ті, що щиро люблять і захоплюються талантом співачки Оксани Мухи. Дякуємо за емоції! І як було б добре, якби унікальний авторський проект Дмитра Кацала “Від Шевченка до Костенко” почули та побачили і Київ, і інші міста України, а ще – Європа і не тільки…

– Пане Дмитре, чи досягнута головна мета, що планували ще кілька місяців тому?

– Так, головна мета проекту досягнута, і я з цього щиро тішуся. Вдалося досягти головного – “побути в товаристві” Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Лесі Українки, Івана Франка та Богдана-Ігоря Антонича. Побути в атмосфері родинній, щирій та добрій… Вони відкрилися саме в тому світлі, в якому я їх хотів бачити.

– Талант Оксани Мухи з кожним концертом росте щораз більше. Що на це скажете?

– Оксані не можна зупинятися ні на мить. Чому? Бо щораз далі будуть ще складніші виклики перед нею. Попереду ще багато цікавого!

– Проект “Від Шевченка до Костенко” – це титанічна праця, було багато репетицій перед концертами, напевно, й дискусій…

Нещодавно “Львівська Пошта” мала гарне і актуальне опитування про довіру. Саме на рівні довіри нам вдалося поєднати те, що, можливо, здавалося неможливим, – поєднати працю і виконавців, і симфонічного оркестру, і рок-гурту. Всі як один довірилися задуму. Щиро тішуся з цього! Кожен вніс свою лепту, завдяки чому вийшов цікавий, змістовний і щирий проект. Проект, схожий на веселку… І музика, і поезія, і оркестр – це таке гарне поєднання!

– Та, видається, їм і з вами непросто…

– Однозначно. Та нам разом так цікаво творчо! Тим паче що маємо такий пласт спільної роботи. Певен: добра ідея збирає навколо себе гарних людей. І наш проект – яскраве свідчення цього. Нам усе вдалося, бо працювала гарна команда!

– Чи є у ваших планах презентувати проект у Києві та в інших містах України в цьому році чи, можливо, у 2018-ому? Чи задумувалися ви над цим, чи хотіли?

– Однозначно ця програма мусить поїхати до Києва! Доповнена і доопрацьована. Однозначно було б добре, якби це почула та побачила столиця, адже наш проект має загальнонаціональне значення. Кажу без пафосу. Кажу про сам задум як такий… Це додаткова краплина до нашої самоідентифікації себе як українців. Це пізнання нашого власного, українського. Ще б пак, нам є чим пишатися! І цей проект лише цьому сприятиме.

Чи знає Міністерство культури України та, зокрема, міністр Євген Нищук про цей унікальний проект? Чи запрошували його до Львова на концерт? Є стовідсоткова потреба в популяризації проекту в усій Україні…

– Міністр не знає про цей проект. Дякую за ідею! Зараз ми радше за творчу складову дбали. Обов’язково донесемо інформацію до міністра культури Євгена Нищука про проект “Від Шевченка до Костенко”! Сподіваюся, йому сподобається. Принагідно дякуємо газеті “Львівська Пошта” за постійну підтримку нас!

– Оксано, наскільки вдалося те, що планувалося в проекті “Від Шевченка до Костенко”?

– Все вдалося, і я щаслива! Дмитро Кацал має задум, він упевнений, що все вийде гарно, і згодом так і є. На цей раз я хвилювалася, як ми поєднаємо різні стилі, як у одному концерті можна буде поєднати стільки різного… Та все так гарно вдалося! Вийшло просто бомбезно! Я така задоволена і щаслива, бачила, який задоволений глядач. Це таке щастя для нас, творчих людей!

– У січні “Львівській Пошті” ти казала, що нас, глядачів, чекає справжня музична бомба! І ти таки слова дотримала, за що дякуємо щиро.

– Так, це справжня музична бомба! І я так тішуся!

– А щоб був такий гарний результат, потрібно було щодня працювати, працювати… Насправді те, що ми побачили на сцені, – це титанічна праця.

– Так, титанічна. Всі пісні дуже змістовні. Нема пісень на кшталт, даруйте, “два притопа, три прихлопа”. Та й у мене ніколи такого не було і не буде. А ще я дуже вражена Олександром Божиком. Він мене щодня все більше і більше закохує в свою творчість! І це попри те, що ми знайомі роками! Він справжній талант, він неймовірний, він щирий! Дякую йому! Дякую за співпрацю Олександру і його дружині Юлії. Трилогія “Рута Вітер” – це щось дуже особливе та неймовірне. Ми хочемо і будемо надалі популяризувати Руту Вітер.

– Проект потрібно конче показати в столиці. Як гадаєш?

– О, так, я хотіла б, аби в Києві це почули і побачили. Кожна творча людина, а особливо співак, хотів би, щоб його працю почуло максимум людей. Прийде час, і люди захочуть слухати все більше якісного українського. Ми робимо все правильно і в правильному напрямку рухаємося.

– Як у всіх творчих особистостей, аналогічно і в тебе – щойно завершується один проект, а вже у думках інший. Що далі, що в планах?

– О, планів багато. Передусім всі ті пісні, які прозвучали на сцені в проекті “Від Шевченка до Костенко”, радіо “FM Галичина” хоче зробити радійними. Тому плануємо всі ці пісні записати. Це гарно, це дуже багато роботи. Будемо працювати, будемо шукати підтримки та спонсорів, які нас підтримають. Це непроста, але цікава робота. В квітні матиму виступ у столичній Опері. Мовиться про проект “Незабутня Квітка” Алекса Гутмахера.

Спільно з Олександром Божиком у травні їдемо в місто Южне. Але найголовніше – львів’яни завжди матимуть прем’єру!


Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Виконавці: Олександр Божик
Диригенти: Дмитро Кацал
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська пошта



Інші:

Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
      © 2008-2024 Music-review Ukraine