Скрипковий марафон Олега Криси | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Скрипковий марафон Олега Криси
Криса Олег
Скрипковий марафон Олега Криси
14 жовтня 2015, середа
Поширити у Facebook

17 жовтня у Львові розпочнеться історичний скрипковий марафон одного з найвидатніших українських скрипалів сучасності, легендарного Олега Криси. Своєму рідному Львову маестро представить унікальний музичний проект – «Історія скрипкового концерту».

У циклі із чотирьох концертів впродовж жовтня та грудня у Львівській обласній філармонії звучатимуть твори, які належать до вершин світової скрипкової музики. У короткому часовому відтинку маестро, який нещодавно відсвяткував свій 70¬-річний ювілей, представить твори зі світової спадщини скрипкової музики від композиторів епохи бароко до сучасних авторів.

За словами народного артиста України, диригента Сергія Бурка, для оркестру «Віртуози Львова» є великою честю разом зі славним маестро відкривати цей музичний марафон концертом, в якому прозвучать відомі скрипкові концерти Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта та Людвіга ванн Бетховена».

У кожному концерті чотирьох програм цього циклу звучатимуть три скрипкові концерти, які є репертуарними для концертуючих музикантів і займають чільне місце в репертуарі Олега Криси, з успіхом виконувались ним у багатьох країнах. А їх виконання у Львові в такому короткому часовому вимірі є свідченням чудової професійної форми маестро та найвищого щабля виконавської майстерності.

Олег Криса є першим українським скрипалем, який став лауреатом 1¬-ї премії найпрестижнішого у світі міжнародного конкурсу ім. Ніколо Паганіні в Генуї ( 1963 ). Виконавська та педагогічна діяльність цього легендарного музиканта є прикладом для багатьох поколінь українських музикантів, перш за все, скрипалів. Нещодавно у Львові було започатковано міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.

Олег Криса достойно представляє нашу державу у світі як вихованець української, зокрема, львівської скрипкової школи. Викладав у престижних вузах, з 1967 р. – у Київській консерваторії ім. П. Чайковського; з 1973 р. – в Московському музично¬-педагогічному інституті ім. Гнєсіних; з 1974 р. – в Московській консерваторії. Сьогодні Олег Криса – професор престижної в США Істменської школи музики в м. Рочестері, в якій навчаються музиканти з багатьох країн світу.

Як соліст, Олег Криса виступає в багатьох країнах світу з провідними оркестрами та диригентами; на таких музичних фестивалях, як «Празька весна», «Варшавська осінь», Віденське музичне свято, щорічний музичний фестиваль у Шлезвіг ¬Гольштейн (Німеччина), фестиваль Міжнародної академії ім. Баха (Штудтгарт), Орегонський фестиваль Й. Баха в Юджині та ін.

Олег Криса вперше виконав присвячені йому твори таких відомих композиторів, як Альфред Шнітке, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Вірко Балей, В'ячеслав Артемов.
Скрипковий марафон Олега Криси вагома подія у розвитку українського виконавства.


Скрипковий марафон Олега Криси




Виконавці: Олег Криса
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії



Інші:

До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
"Равель –150»
Пендерецький, Ліст, Брамс
Музичне шоу «ГАЛАКТИКА саундтреків із відеоігор»
«Наталка Полтавка», що народжується в Одесі
Київ офіційно подав заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Найкращий хор року “Гомін” запрошує на березневі концерти
«Київська камерата» Валерію Матюхіну
Почуйте Фортепіанний футуризм
У Харківській опері відбудеться концерт «Український формат» до 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
Державну театральну премію Курбаса присудили львівському режисеру
Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов'язаними митцями та працівниками медіа.
На Кіровоградщині відбувся всеукраїнський музичний фестиваль виконавців на народних музичних інструментах
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерт до дня народження Тараса Шевченка
Сьогодні минає 210 років з дня народження Михайла Вербицького
Хто отримає мистецьку премію «Київ» у 2025 році: список претендентів
Джазовий композитор-імпровізатор Олександр Саратський разом з «Віртуозами Львова» виступить у філармонії
«… землякам моїм в Украйні і не в Украйні…»
Міжнародна премія Івана Франка оголосила довгий список претендентів
Полтавська обласна філармонія
В Одесу завітає проєкт "Ода стійкості": прозвучить музика Габріеля Денаро, друга Морріконе
Як класична музика впливає на дитину в утробі матері: з'явилося нове відкриття вчених
Гвардійські музиканти на великій сцені Полтави!
Науковці поставили крапку в суперечці, де народився автор «Гуцулки Ксені»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine