Концерт-зустріч приурочена 110-ти річчю педагога Ірини Крих | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Концерт-зустріч приурочена 110-ти річчю педагога Ірини Крих
Концерт-зустріч приурочена 110-ти річчю педагога Ірини Крих
16 листопада 2016, середа
Поширити у Facebook

Розглядаючи уважно кожну свiтлину з Iриною Крих, які прикрашають аудиторії фортепіанної кафедри Львівської нацiональної музичної академiї iм. М. В. Лисенка, я вiдчула неймовiрне тепло вiд кожноi з цих фотографій.


Iрина Крих

На свiтлинi де Iрина Iванiвна iз студентами, тут вiдчутна щирiсть, доброта. На наступній, де вона займається iз студенткою працюючи над твором, можна вiдчути величезну зосередженнiсть та детальну працю над кожним штрихом, кожною нотою, динамічними відтінками тощо.

Так, до кожноi свiтлини, можна собi спробувати уявити той чи iнший момент iз життя цієї неповторної і унiкальної жiнки, неймовірно красивої, прекрасного педагога, люблячої дружини та матері. I менi особисто - досить легко це зробити.

Тiсно спiлкуючись iз парiвними донечками - Лiдiєю та Марiєю Крих , якi зараз є провiдними педагогами Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, вони продовжують цю Ччдову мiсiю , бути прекрасними пiанiстами та педагогами закладених їх мамою Iриною Іванівною Крих. Ось ця Любов, Доброта, Інтелігентність, Скромність , Терплячiсть, Щирiсть, Повага до своiх Учнiв i була притаманна самiй Iринi Iванiвнi Крих.

Ірина Крих належить до славетних імен нашої Львівської фортепіанної школи і Львівської консерваторії (нині Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка). Талановита піаністка, видатний педагог, активний громадський діяч.

Понад сорок років Ірина Крих віддала педагогічній діяльності виховавши цілу плеяду талановитих учнів, які нині є відомими провідними музикантами та педагогами прославляючи сьогодні ім'я нашої славетної музичної академії ім. М. Лисенка. Серед її випускників: О. Шпот, Я. Матюха, М. Тарнавецька, О. Бонковська , Н. Бабинець, Н. Ріпко та ін.

Ірина Іванівна Крих - проводила широку науково- методичну діяльність., була редактором творів львівських композиторів, зокрема: В. Барвінського, С. Людкевича, М. Лисенка, А. Кос-Анатольського, Л. Ревуцького та інш. Тісний зв'язок із українською музикою, відіграли дуже важливу роль у розвитку музичного мистецтва і отримали своє визнання.

У 30-тих роках – Ірина Любчак -Крих та її чоловік Юрій Крих, є засновниками музичної школи у Тернополі, філіалу львівського Вищого Музичного Інституту ім. М. Лисенка. Вже в 1944-го року., по запрошенню тодішнього ректора Львівської державної консерваторії, композитора і піаніста Василя Барвінського, Ірина та Юрій Крих розпочали працювати у цьому прекрасному вузі. Спочатку Ірина Крих працювала завідуючою кафедри фортепіано львівської консерваторії, а згодом і деканом фортепіанного факультету.

Ірина Крих - отримала прекрасну музичну освіту, де органічно поєдналися найкращі риси західної європейських та української фортепіанних шкіл. Вона навчалась у Вищому музичному інституті ім. М. Лисенка у професора О. Волошиної. Свою виконавську майстерність Ірина Крих вдосконалювала у таких знаменних педагогів як : М. Домбровського, В. Барвінського, Е. Штоєрмана. Віденський музикант , піаніст, професор Е. Штоєрман давав майстер-класи у Львові, де Ірина Крих була постійним учасником. Він провів певну кількість уроків із нею працюючи над творами: Й. С. Баха, М. Регера, сонатами Й. Гайдна, В-А. Моцарта, Л. В. Бетовена, а також творами Р. Шумана, Й. Брамса. Їй було притаманне самовіддане служіння мистецтву. Солістка, ансамблістка , вона прагнула нести музичну освіту в широкі маси шляхом і особистих концертних виступів.

Як згадував Видатний піаніст, професор, зав. кафедри фортепіано «Б». – Олег Криштальський:
«Заняття у класі Ірини Іванівни менше всього нагадували суд. Були вони дуже радісними, творчими , змістовними на них я відпочивав душею, у них панувала доброзичливість, але я відчув за цієї «м'якістю», вимогливість, прагнення мобілізувати здібності студентів, сконцентрувати його увагу на найважливіших особливістях твору, ініціювати творчу уяву, знайти технічні прийоми гри для вирішення художніх завдань. І це все жодного разу не підвищивши голос, у стані душевного спокою, зосередженності, без метушні, тиску. З її уроків студенти завжди виходили окриленими з вірою у свої можливості, з радістю в душі.. ''.

А ось професор О. Ейдельман дуже влучно відгукнувся про Ірину Іванівну сказавши про неї так:
«Ірина Іванівна – це музична совість нашої кафедри»…мабуть краще сказати неможливо!

Власне, цю фразу згадували ще довго і згодом.

Ірина Крих була дуже справедливою та об'єктивною людиною, котра завжди була на боці тих студентів, до яких прискиплово ставились. Вона підтримувала молодь - даючи стимул та шанс до їх розвитку, а вони за це їй - дуже вдячні і до тепер. Ця людина - не терпіла фальші, необ'єктивності, нечесності, конфліктів. Усі ситуації Ірина Крих - максимально вирішувала мирним шляхом. Вона не допускала, щоб розходження в оцінках впливали на стосунки між студентами та викладачем.

Нині професор ЛНМА ім. М. Лисенка, завідувач кафедри концертмейстерства, народна артистка України, Ярослава Матюха про свою вчительку згадує:
« Ірина Іванівна дуже велике значення надавала якісному звуку, вмінню володіти всім багатством звукових барв. В неї була така прекрасна постановка рук, що я до сих пір пам'ятаю її м'які рухи, свободу апарату, яка давала можливість впоратися з будь-якими труднощами. І цього вона домагалася у своїх студентів. Відчуття свобідного, незатисненого апарату залишилося в мене на все життя та дало змогу весь час бути граючим музикантом. Коли я сама граю, то кожен раз згадую прекрасну людину і Педагога з великої літери – Ірину Іванівну Крих, яка дала мені добру школу і путівку у виконавську та педагогічну діяльність.”

І таких спогадів чимало, які можна почути і прочитати у численних статтях та книгах присвячених відомому педагогові — Ірині Крих.

2-го листопада у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка, відбувся Вечір-Спогад, приурочений 110-тій річниці Видатного Педагога, Професора — Ірини Крих.

Цей Вечір - є якраз і доказом моїх слів, адже величезна шана та повага, до цієї визначної постаті як Ірина Крих - і зібрав повний Великий зал Львівської музичної академії ім. М. Лисенка. На імпрезу прийшли рідні, друзі, учні, колеги, студенти академії, і просто шанувальники музичного мистецтва.

Розпочався концерт - прекрасною, витонченою грою, заслуженої артистки України, професора, завідувачки кафедри спеціального фортепіано — Оксани Рапіти. Гарним моментом вечора було ось це переплетіння музики і спогадів. Ректор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, професор, нар.арт.України — Ігор Пилатюк, висловив щиру подяку усім організаторам концерту, учасникам, родині та присутнім у залі. Він підкреслив значущу роль Ірини Крих у львівській фортепіанній школі та педагогічній діяльності. Своїми спогади про видатного педагога поділилися учні, колеги, рідні , а саме: доктор мистецтвознавства, професор - Стефанія Павлишин, професор кафедри спеціального фортепіано - Марія Тарнавецька, професор, кандидат мистецтвознавства - Наталія Кашкадамова, професор, завідувач кафедри концертмейстерського класу - Ярослава Матюха, доньки Ірини Крих , професори - Марія та Лідія Крих, професор В”ячеслав Цайтц.

Сам вечір був дуже цікавим та щирим, що дало можливість насолоджуватись прекрасною грою провідних музикантів (Й. Ерміня, М. Драгана, Т. Мілодан, В. Біласа та Н. Мартинової, Л. Коструби та Я. Матюхи), які виконували твори українських і зарубіжних композиторів.

Отже, хочеться висловити величезну подяку всім організаторам концерту-зустрічі приуроченого до 110-ти річчя видатного педагога Ірині Іванівні Крих.

Низький уклін родині, всім учасникам концерту. Лишається сподіватися, що такі імпрези будуть проходити у музичній академії все частіше, а молодше покоління матиме унікальну можливість дізнатися імена видатних корифеїв музичного мистецтва Львова і не лише.


Автор: Анна Школьнікова
Навчальний заклад: Львівська національна музична академія ім. М. В. ЛисенкаІнші:

«Спалахи пам’яті»
У Харкові знову виступив прекрасний лебідь в оточенні кращих голосів міста
Вишиванки на сцені і в залі: ансамбль "Запорожці" запросив шанувальників на "Зоряні зустрічі"
Артисти симфонічного оркестру виступили для бійців ЗСУ
На концерті пам'яті Михайла Чембержі "Там, де музика звучить!"
Враження від 21-ших "Акордів Хортиці"
Галас навколо GAIA. В Києві відбулась прем'єра авангардної опери від Opera aperta
Ансамбль солістів "Київська камерата" виступив у Carnegie Hall
“Отелло” - магічна подорож, або Без стереотипів на класику
У Стокгольмі відкрився другий "Європейський фестиваль: Українська весна"
У Кропивницькому відбудеться свято хорової музики "Молитва вустами дітей"
У Лондоні вперше пролунали твори львівських композиторів
Про владу, кохання та підступність
Вперше в Україні презентували легендарний бродвейський хіт “Чикаго”
Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
      © 2008-2024 Music-review UkraineFile Attachment Icon
5.jpg