Травень у Львівському Органному залі: концерти світових зірок і нові програми | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Травень у Львівському Органному залі: концерти світових зірок і нові програми
Мацелюх Олена
Львівський муніципальний хор
Остапович Іван
Травень у Львівському Органному залі: концерти світових зірок і нові програми
2 травня 2024, четвер
Поширити у Facebook

У травні 2024 року у Львівському органному залі заплановано 45 подій, серед яких концерти закордонних виконавців, симфонічні проєкти, виступи відомих колективів і знаних солістів.Відкриває місяць серія великодніх концертів, яка триватиме з 2 по 8 травня включно і завершиться виконанням ораторії Георга Фрідріха Генделя “Юда Маккавей”.

У травні в Органному виступатимуть одразу кілька запрошених музикантів. 5 і 6 травня сольні концерти дасть Ольга Чундак з Ужгорода. 6 травня єдиний концерт на підтримку України дасть німецький органіст-віртуоз Міхаель Феттер (концерт відбувається за сприяння Ökumenischer Domladen Bautzen e.V.). 15 травня органіст з Бельгії Пітер Ван де Велде та українська співачка Анастасія Старосельська виконають проникливі твори з вокальних циклів Малера, солоспіви Барвінського, арії Ваґнера, Дюруфле та Бенуа. 28 та 29 травня звучатиме “Віртуозна органна музика” від органіста з Берліна Якобуса Ґладзіви.


11 травня відбудеться “Вечір українського романсу” – подія до 180 річчя Львівської національної музичної академії та 80-річчя кафедри академічного співу. Виступатимуть студентський симфонічний оркестр академії та солісти-студенти.


12 травня на “Симфонічному вечері в Органному залі” у виконанні Луганського філармонійного оркестру під керівництвом Любомира Ліщука та солістів звучатиме нетривіальна класика. Родзинкою програми стануть твори написані для інструментів, котрі не так часто звучать з авансцени: Концерт для труби Йоганна Гуммеля та Концерт для туби Ральфа Вільямса. Завершить концерт маніфестація українського народного мелосу – твір “Становлення” сучасного композитора Золтана Алмаші, написаний на теми купальських пісень.


19 травня Органний запрошує на симфонічну програму з двох віртуозних скрипкових концертів Іштвана Мартона та Олександра Шмикова, що вперше звучатимуть у Львові. Твори українських композиторів презентуватимуть знаний львівський скрипаль Ігор Муравйов та Луганський симфонічний оркестр під дириґуванням Івана Остаповича.


22 травня “Хоровий вечір” подарує слухачам Органного Заслужена академічна капела “Трембіта” та дириґентка Лілія Гринь. Легендарний колектив дасть особливий концерт, основою якого стане потужна кантата “Червона калина” Лесі Дичко.


23 травня на нову ексклюзивну програму запрошує Львівський муніципальний хор “Гомін” під дириґуванням Вадима Яценка – "Цей хор, цей хор мені щоночі сниться". Ви почуєте оригінальні прочитання хітів Володимира Івасюка та Анатолія Горчинського, пісні, що запамʼяталися слухачам у виконанні Квітки Цісик та Назарія Яремчука.


26 травня звучатиме “Блискуча класика” у виконанні Луганського симфонічного оркестру та солісток під дириґуванням Івана Остаповича.


Особлива програма для активних діток, які хочуть познайомитися із класикою, – “Граємо. Інтерактивна дитяча подія”, цього місяця відбудеться 13 травня о 14:00. Органістки Світлана Позднишева, Ольга Стрілецька та ведуча Вікторія Антошевська оновили програму, тож на малечу чекають нові цікаві активності.
18 травня відбудеться черговий “Джуніор концерт”, ініціатива Львівського органного залу у співпраці з музичними школами Львова та Управлінням культури Львівської міської ради. Цього разу на сцені Органного виступатимуть вихованці львівських музичних шкіл, Жовківської дитячої школи мистецтв, хор учнів старших класів “Gloria”.


Для тих, хто хоче дізнатися про Органний зал більше, запрошують на Екскурсію органним залом, яка відбудеться 11 травня о 14:00.


3 травня о 17:30 відбудеться відкриття виставки художника Гліба Рахманіна “Різне” у Галереї органного залу.


4 травня о 14:00 Органний запрошує на Академічно-неформальну розмову про класичну музику. Разом із музикознавицею Людмилою Бурдою та культурним менеджером, керівником Львівського органного залу Тарасом Демком будемо говорити про те, як слухати класичну музику і як її розуміти.


Також протягом всього травня в Органному залі звучатимуть улюблені органні програми від солістів Світлани Позднишевої, Олени Мацелюх, Віталія Дворового, Марка Новаковича, Ольги Стрілецької. Не обійдеться без циклу “Пори року” Вівальді у виконанні скрипки та органа і хору та органа.



Квитки на концерти можна придбати на сайті kontramarka.ua або у касі Органного залу за адресою вул. С. Бандери, 8.
Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

Докладніше про всі події можна дізнатися на сайті Органного залу, а також на сторінках у Facebook та Instagram.




Колективи: Львівський муніципальний хор "Гомін"
Виконавці: Олена Мацелюх
Диригенти: Іван Остапович
Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики
Концертний зал: Концертний зал Львівського будинку органної і камерної музики



Інші:

Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
«Золотий обруч» повертається на сцену
Стали відомі імена переможців Відкритого обласного фестивалю - конкурсу виконавців на народних інструментах "Конотопська розсипуха"
Театральний квітень: які вистави покажуть у столиці
Пам’яті Шептицького: у Львівській філармонії представлять унікальну виставу
«Дударик» запрошує львівʼян на пісенні, любовні й жартівливі вечорниці
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
101003_018.jpg