Шевченкове слово від Хору Українського радіо | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
 Шевченкове слово від Хору Українського радіо
Коврик Катерина Валеріївна
Коробка Тетяна Сергіївна
Маломуж Тетяна
Великий дитячий хор Національної радіокомпанії України
Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України
Тріо бандуристок Національної радіокомпанії України
Ткач Юлія Сергіївна
Дичко Леся Василівна
Станкович Євген Федорович
Шевченкове слово від Хору Українського радіо
Велика концертна студія Будинку звукозапису НРКУ - 2 березня
9 березня 2017, четвер

Початок березня знаменувався для Хору Українського радіо великою концертною програмою, яку колектив присвятив творчому Генію Українського народу – Тарасу Григоровичу Шевченку.

Мистецьку місію Хору Українського радіо не можна уявити без пророчого Шевченкового слова. За 85 років мистецького життя колективу в його виконанні прозвучали та увійшли до Золотого аудіофонду Українського радіо декілька сотен творів на вірші Великого Кобзаря. Від хорових мініатюр, шедеврів акапельного співу до великих кантатно-ораторіальних полотен; від хорової класики, «позачасових» зразків до творів сучасних українських композиторів.

Березневий концерт став особливим як для Хору, виконавців, так і для слухачів!

Вщент переповнена зала, красиво прибрана сцена, художнє освітлення, телекамери, великий портрет Кобзаря, його очі, що вглядаються в кожного…Такі зовнішні речі, безумовно, створювали певну атмосферу та налаштовували слухачів й виконавців.

Натомість, головним було дещо інше – головним був високий дух справжнього мистецтва, що панував в залі протягом концерту!

Шевченкове слово лунало в бездоганному виконанні з вуст Хору Українського радіо під орудою заслуженої артистки України – Юлії ТКАЧ, в неперевершеній інтерпретації Героя України, народного артиста України – Анатолія ПАЛАМАРЕНКА, в чарівному прочитанні заслуженої артистки України – Жанни БОДНАРУК, в особливо тлумаченні Тріо бандуристок та Великого дитячого хору Українського радіо під керуванням Галини ТРОФІМОВОЇ.Концерт мав особливу побудову, продуману драматургію та ідею. Після молитви «Отче наш» Миколи Леонтовича прозвучала поезія Тараса Шевченка «І мертвим і живим» у неперевершеному виконанні Майстра художнього слова – Анатолія Паламаренка. Зал вибухнув оплесками!

Чарівним штрихом концерту став виступ української співачки – Жанни Боднарук у фортепіанному супроводі Анатолія Карпенка і пісня Віктора Рурака «Не тополю високую…». Тріо бандуристів у складі народної артистки України Тетяни Маломуж, Катерини Коврик та Ганни Черевишник представили обробку Ігоря Кушплера на вірші Шевченка «Ой по горі роман цвіте». Дитячий хор під керуванням Галини Трофімової додав світлої весняної фарби концертній програмі.

Та домінантою концертної програми став високохудожній спів легендарного хорового колективу Українського радіо під керуванням Юлії Ткач. В інтерпретації хору були представлені шедеври української хорової класики, зокрема: Станіслав Людкевич «Сонце заходить», Богдан Вахнянин «Садок вишневий коло хати», солістка – Тетяна Коробка, Федір Гладкий «Думи мої», соліст –Леонід Завірюхін. Велика кількість творів з концертної програми належить саме сучасним українським композиторам. Так, у виконанні Хору звучали твори: Євгена Станковича «Все упованіє моє» (Страсті за Тарасом), Лесі Дичко частини з хорової симфонії «Шевченківна», солісти – Леонід Завірюхін та Олена Пойлішер, Юрія Алжнєва «Тече вода з під явора» (Диптих «Ще треті півні…») та інші. Виконання цих надскладних творів глибоко вразило слухачів в залі.В творі Є. Станковича «Все упованіє моє» в якості супроводу була використана челеста (солістка – Галина Куликовська), що допомогло сфокусувати увагу слухачів на гнучке хорове фразування, витончену динаміку, неповторний тембр Хору Українського радіо.

Виконавська інтерпретація та драматургія твору Станіслава Людкевича «Сонце заходить» завдяки чуттєвому і проникливому виконанню, щирій образності, занурила слухачів у вимір, де картини української природи поєднались з глибоким трагізмом та гіркою долею людини. Видатні українські хормейстери, що були присутні на концерті, відмітили неповторне звучання колективу, блискучу диригентську інтерпретацію та надзвичайно складну й цікаву концертну програму.Програма концерту, за словами диригента-постановника Юлії Ткач, була побудована за принципом від темряви, страждань до світла, весни, оновлення. «Така побудова програми пов’язана з великим бажанням вийти на позитив – через трагедію, страждання, боротьбу, але… перемогти, відродити, оновити! Мистецтво завжди має дарувати надію! Така його місія!», стверджує мисткиня. Тому й не дивно, що епіграфом концерту стали рядки з поезії Тараса Шевченка «І на оновленій землі…», що символізують відродження, розквіт, надію на оновлення життєвих сил українського народу!До виступу хорового колективу долучились й інструменталісти: Андрій Васько (ударні), Денис Щербаха, Анатолій Погрібний та Дмитро Горбач (духові), читець – Богдан Дунь. Вела програму – Інна Хацько.

В кінці концерту урочисто прозвучав «Заповіт».

На останок хочеться додати, що перший весняний концерт Хору Українського радіо став справжнім святом високого мистецтва, святом Шевченкового Слова! І ці відчуття – відчуття високого духу, естетичної, навіть, духовної насолоди, від побаченого й почутого, тримають нас на плаву. І в цьому, можливо, головний сенс справжнього мистецтва!


Автор: Катя Фалісей
Фото: Юрій Прияцелюк
Колективи: Великий дитячий хор Національної радіокомпанії України, Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України, Тріо бандуристок Національної радіокомпанії України
Виконавці: Катерина Коврик, Тетяна Коробка, Тетяна Маломуж
Диригенти: Юлія Ткач
Композитори:Леся Дичко, Євген Станкович
Концертна організація: Національна радіокомпанія України
Концертний зал: Велика концертна студія Будинку звукозапису НРКУДодати: Share on Facebook

Інші:

Проводжаючи 2020: "Прощальна симфонія" Гайдна у Національній Філармонії
Митрополит Шептицький у музиці
Вчора у Німеччині відбувся дебют першою жінки-диригента Оксани Линів
"Серце Оксани"
Мариупольцев ненадолго охватила "Саксомания"
Одесскому Оперному исполнилось 133 года: артисты провели праздничный флешмоб
"Вільний" артист
У вінницькій філармонії розпочався 84-й концертний сезон
"Київ Музик Фест" прийняв виклик нової реальності й успішно триває
Пам’яті маестро: хор Львівської Національної Опери записав відому пісню Скорика
У Львові відбувся Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака
Українське радіо та Radiochoir_ua представили новорічний медіапроект «Christmas carol» Різдвяна колядка.
"Добрим людям на здоров'я!"
Клубок человеческих страстей: в Днепре премьера "Набукко"
Алія Акбергенова у Львові
Опера, эстрада и большая... политика
Про життя в музиці і життя самої музики
"Музичний листопад": у Маріуполі нагородили юних талантів 
Open to Progress: дискусії й арії в Одесі
Дні німецької культури у Луцьку завершилися концертом класичної музики
Стратегічний фестиваль у Варшаві
6-8 листопада Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
Українці повернули "Аїду" в Африку
Selfie-драма під музику Пуленка
«Контрасти» завершились
Іспанські ритми
Відео: якими є костюми Chanel для Паризької опери
Одессе это надо!
До новых встреч, Mariupol Classic!
Осіння класика в місті Марії
Прорив.
Відбувся творчий бенефіс заслуженої артистки України Фатіми Чергіндзії
25 серпня у Львівській національній філармонії розпочався новий концертний сезон
Завершився VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»!
Руїни перетворилися на... культурний символ
Чайка з іменем Петро
Очарование «Бархатного сезона»
Концерт New Era Orchestra на закрытии фестиваля Bouquet Kyiv Stage собрал около 2 тысяч зрителей
Романтична пропозиція та магія музики: як розпочався фестиваль Bouquet Kyiv Stage
LvіvMozArt ангажував короля кларнета
      © 2008-2018 Music-review UkraineFile Attachment Icon
17015995_1577986252219456_2191226562471030433_o.jpg