Дебюссі, Бріттен, Дремлюга | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Дебюссі, Бріттен, Дремлюга
Остапович Іван
м. Львів
18 листопада 2023, субота, 07:00
Концертний зал Львівського будинку органної і камерної музики
Дебюссі, Бріттен, Дремлюга
Симфонічний вечір української, французької та англійської музики XIX-XX століття

Меломанів запрошують на програму, яку підготували музиканти Луганського симфонічного оркестру під дириґуванням Івана Остаповича – це особлива подія з серії "Історичні концерти" у Львівському органному залі.

Поєднання витончених мелодій арфи (соло Оксани Кулик) і струнних від француза Клода Дебюссі, морський настрій творів англійця Бенджаміна Бріттена та глибока й скорботна Симфонія №3 Миколи Дремлюги.

Останній твір було присвячено памʼяті жертв Голодомору, який щороку відзначається наприкінці листопада. В ці темні дні віримо у світло та лікуємо душу музикою.

Кажуть, що Танці для арфи та струнного оркестру Клод Дебюссі написав на замовлення виробника арф Pleyel. Ця фірма на початку ХХ століття винайшла романтичну арфу з великою кількістю струн – по одній для кожного хроматичного тону. І хоча арфа Плейеля не мала великого успіху, твір Дебюссі "Танець духовний і танець тілесний" ("Danse sacrée et Danse profane") залишився в історії, як один із найкращих камерних творів для арфи.

Твір складається з двох танців, які без пауз з’єднані в єдине ціле. Ідея полягає у контрасті між духом і тілом, ефірним і тілесним, небесним і земним. Перший танець наповнений стародавньою грацією, другий – ніжний вальс Заключні ноти ніби розвіють швидкоплинний сон, який швидко зникає у світлі дня...


ВИКОНАВЦІ:
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
Дириґент – Іван Остапович
Оксана Кулик — арфа


ПРОГРАМА:
Клод Дебюссі — Танці для арфи і струнного оркестру
Бенджамен Бріттен — 4 морські інтерлюдії
Антракт
Микола Дремлюга — Симфонія №3 (Присвята жертвам Голодомору)Диригенти: Іван Остапович
Концертні організації: Львівський будинок органної і камерної музики

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
101003_017.jpg