Віват, Схід Опера! | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Віват, Схід Опера!
Віват, Схід Опера!
Схід Опера - відкриття сезону
15 вересня 2024, неділя
Поширити у Facebook

14 вересня Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка урочисто відкрив свій 149-й театральний сезон великим Гала-концертом.

Ця подія стала не лише святом для шанувальників класичної музики, але й символом безперервності та відданості традиціям оперного мистецтва, яке лишається і в наш складний час частиною культурного життя Харкова та всієї України.

Концерт відкрили урочисто — виконанням Державного Гімну України. Хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олексія Чернікіна і симфонічний оркестр Схід Опера, під управлінням заслуженого діяча мистецтв України, маестро Дмитро Морозов виконали Гімн разом із глядачами.

Відкриваючи 149 театральний сезон, генеральний директор – художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов щиро і від імені всього колективу театру подякував нашим захисникам і захисницям за можливість зібратися глядачам і артистам разом, за можливість творити і дарувати мистецтво.

Також Ігор Тулузов анонсував в новому сезоні повернення на сцену багатьох вистав із театрального репертуару та прем’єри.

А далі було свято музики!

Перша частина програми подарувала слухачам низку шедеврів світової опери. Концерт розпочався виконанням увертюри до опери "Сорока-крадійка" Джоаккіно Россіні, яка задала урочистий тон. Хор із опери Джузеппе Верді "Ріголетто" у виконанні хору Схід Опера нагадала про силу колективного звучання у втіленні великих музичних полотен.

Особливі емоції викликали сольні виступи. Юлія Антонова блискуче виконала вальс Джульєтти з опери "Ромео і Джульєтта" Шарля Гуно, демонструючи легкість і грацію свого голосу. Арія Таміно з опери "Чарівна флейта" Моцарта у виконанні Сергія Леденьова та друга арія Даліли з опери "Самсон і Даліла" Каміля Сен-Санса, яку майстерно виконала Вероніка Коваль, запам’яталися своєю глибиною та виразністю.

Не менш вражаючими стали виступи Юрія Кудрявцева з арією Тараса з опери "Тарас Бульба" Миколи Лисенка, яка була одним із національних акцентів вечора, та Юлії Піскун, яка виконала арію Анни з опери "Украдене щастя" Юлія Мейтуса. Зачарував слухачів також Євген Лисицький із арією Ді Луна з "Трубадура" Верді та Тамара Гармаш з арією Лейли з опери "Шукачі перлин" Жоржа Бізе.

Закінчило перше відділення виконання романсу Вольфрама з опери "Тангейзер" Ріхарда Вагнера у виконанні Микити Маринчака та хоровий твір "Бенедіктіо" Урмаса Сісаска під диригуванням Олексія Чернікіна.

У другому відділенні концерт продовжився виступами, які продемонстрували як вокальну, так і музичну майстерність артистів. Особливої уваги заслуговують виконання романсу Мауріціо з опери "Адріана Лекуврер" Франческо Чілеа Романом Гордєєвим, арії Віолети з "Травіати" Верді, яку блискуче виконала заслужена артистка України Олена Старікова, та арії Ренато з опери "Бал-Маскарад", представленої заслуженим артистом України Дмитром Маклюком.

Одним із яскравих моментів вечора став виступ лауреата міжнародних конкурсів Олександра Золотаренка та заслуженого артиста України Володимира Козлова, які виконали дует з опери "Чіо-Чіо-сан" Джакомо Пучіні. Особливий настрій створила також неаполітанська тарантела Джоаккіно Россіні у виконанні заслуженої артистки України Алли Мішакової.

Справжньою “родзинкою” вечора стало перше виконання в Україні симфонічного твору "Подих Життя" Ганни Кузіної-Рождественської, яке продемонструвало сучасне обличчя української музики. Цей твір уже більше десяти разів виконувався нашим оркестром за кордоном, в рамках Гастрольного туру «Європейський шлях» і, нарешті, українці змогли почути його на Батьківщині!

Заключними акордами стали українські твори, зокрема Арія Остапа з опери “Тарас Бульба” у виконанні Володимира Козлова, "На вулиці скрипка грає" у виконанні Юлії Форсюк та "Ой, чий то кінь стоїть" у виконанні хору Схід Опера.

Фінальним акордом вечора стала "Фантазія на теми українських пісень" Олександра Літвінова та Дмитра Морозова, яку виконали хор, солісти Роман Гордєєв та Микита Маринчак і симфонічний оркестр Схід Опера, і яка об’єднала виконавців у єдине музичне дійство, символізуючи гармонію та силу української культури.

Цей вечір став справжнім святом для шанувальників опери та доказом того, що театр продовжує утверджувати свою провідну роль у мистецькому житті України, поєднуючи традиції з новаторством.

А сьогодні ми чекаємо на вас, наші дорогі глядачі, на другій частині відкриття нашого сезону – Гала Балеті - концерту солістів та артистів балетної трупи Схід Опера!




















Фото: Тетяна Юрченко
Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка



Інші:

“Діалоги кармеліток” Львівської національної опери: між кров’ю, вогнем і Богом
Чи можна ставити «Дочку полку» у воєнний час?
Львівська національна опера: прем’єри, події та досягнення 2024 року
В Схід Опера відбулася прем’єра україномовної версії оперети Йоганна Штрауса «Летюча миша»
Нова версія «Лускунчика Гофмана» у Київській опері
Вечори позитиву та класичних шлягерів
Львівський хор “Гомін” презентував українське Різдво у Швеції
Думки, навіяні після перегляду вистави “Поромник” (The Ferryman)
У США відкрили виставку «Чотири ноти з України», присвячену історії «Щедрика»
У Національній опереті України відбулася премʼєра іспансько-українського проєкту (сарсуела на дві дії) за мотивами знаменитої п’єси Лопе де Веги «Собака на сіні»
Казковий сон у... техніці модерну
Національний симфонічний оркестр України виступив у столиці Польщі
Вперше в історії «Щедрик» прозвучав у франкфуртській Alte Oper
Музика як зброя: у Празі відбувся показ фільму «Озброєні піснею»
Україна пам'ятає: у Національній філармонії України вшанували жертв голодоморів
Вперше в Одесі: філармонія представила Суму часу та Пісню без слів
«Пригоди Орфея» - французько-українська постановка в Національній опереті України
Дві українські організації в Чехії відзначили ювілеї своєї діяльності
В театрі Франка резентували виставу "Шевченко 2.0"  Харківського академічного театру імені Тараса Шевченка "Березіль".
Відбувся перший концерт нового проєкту від INSO-Львів на сцені Barvy Hall
Концерт «Польська музика в Україні» ансамблю солістів «Київська камерата» під батутою польсько-українського маестро Романа Реваковича
Обговорення дезінформації: показ фільму «Zinema» та дискусія з міжнародними експертами в Торонто
Камерна опера “Русалонька” у “Малярці”
Завершився проєкт з оцифрування кіноархіву «Національної кінематеки України»
У херсонському укритті відбулась прем’єра моновистави
У Венеції оперою GAIA-24 закрили публічну програму Українського павільйону
Композитор зіграв концерт на російській ракеті, компоненти якої замінили на струни
“Вечір аргентинського танго”
У Києві відбувся концерт із нагоди 85-річчя композиторки Лесі Дичко
Рефлексії про втрачене та мрії про майбутнє
Французький віртуоз без нот на відкритті XIV Міжнародного львівського органного фестивалю
У Херсонському укритті провели обряд ворожіння
«Трубадур» – нова версія класики
«Король Артур» від Open Opera Ukraine: у пошуках героїв, сенсів та актуальних меседжів
“Ці діти ще не раз повернуться до концертного залу”
Обʼєднані сакральною спадщиною
Одеська опера тріумфально провела IX Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
У Херсоні показали осінню терапію
Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова виступив під орудою польського диригента
Зшивання країни нитками культури
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
1.jpg