Вечір героїчних симфоній | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Вечір героїчних симфоній
Молодіжний симфонічний оркестр
Станкович Євген Федорович
м. Львів
9 вересня 2023, субота, 06:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської філармонії
Вечір героїчних симфоній
9 вересня Симфонічний оркестр INSO-Львів відкриє свій 25-й концертний сезон


На цьому концерті у виконанні Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів під батутою Пола Манна (Велика Британія) прозвучать дві «Героїчні» симфонії.  

Це буде музика класика Бетховена й сучасного українського генія Станковича.

Як відомо, справжнє мистецтво та людська хоробрість – це явища, що у світовій історії стояли поруч, більше того, постійно підживлювали одне одного. Своїми творами митці оспівували й увінчували подвиги пращурів і сучасників. Майбутні ж покоління шукали у цих опусах нові ідеї та наснагу для боротьби. Цей зв'язок безперервний і безстроковий – допоки у світі звучить героїчна музика, а у грудях б'ються хоробрі серця.

Маестро Пол МАНН розповів про програму, яку презентує у Львові: “Один твір був написаний Бетховеном понад двісті років тому, а інший (Станкович) – у 1975 році, коли мені було десять. Їхні автори розмовляють різними мовами різних часів. Але обидва опуси – про те саме: про силу людського духу й те, що відбувається, коли зло перетворює людську слабкість на опір. Євген Станкович – перший український композитор, чию музику я відкрив для себе. Прем’єра його

Концерту для альта з оркестром була частиною програми мого першого візиту до України, для концертів у Києві 1999 року. Його Друга симфонія, хоч і створена молодою людиною, є напрочуд потужною та дуже добре написаною саме для оркестру. Кожен розділ – важливий внесок у загальний хід музики, і є деякі особливо промовисті соло для таких інструментів, як валторна та флейта. А кінець твору – один із найдраматичніших проявів чистого гніву, які мені відомі в музиці...

Нині героїзм в Україні є всюди. Серед тих, хто воює, тих, хто оплакує втрату близьких, і тих, хто переживає руйнування життя навколо. Але музику неможливо знищити, і вона виражає себе точніше, ніж слова! А ті, хто її творять, – теж герої”.

Музика, що руйнує будь-які стіни. Енергія, що циркулює між минулим і сучасністю.

ПРОГРАМА:
Людвіг ван Бетховен. Симфонія №3 мі-бемоль мажор «Героїчна», ор.55 (1804)
Євген Станкович. Симфонія №2 «Героїчна» (1975)Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Композитори:Євген Станкович
Концертні організації: Львівська національна філармонія
Джерело: Львівська національна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg