Одеська опера завершила 214-й театральний сезон | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Одеська опера завершила 214-й театральний сезон
Одеська опера завершила 214-й театральний сезон
10 липня, середа
Поширити у Facebook

Любі глядачі! Дорогі колеги! Ось і добіг кінця 214-ий театральний сезон в Одеській опері. Сезон, який, як і життя кожного з нас, докорінно змінила війна.

Він був непростим, часом – непередбачуваним за умови воєнного часу, проте яскравим, непересічним, емоційно та фізично насиченим.

З кожним днем ми міцніли та стверджувалися в тому, що робимо. Адже 214-й переконливо довів: у часи руйнувань та агресії мистецтво є дієвим джерелом сили.

У 214- му сезоні до нашого колективу долучилися нові актори, творчі і технічні працівники, яких ми раді вітати з першим театральним сезоном у Одеській опері. Балетна та оперна трупа, хор та оркестр театру поповнилися 31 артистом.

Також цього сезону вже маємо нового головного диригента театру - заслуженого артиста України Василя Коваля. А на завершення 214-го, відповідно до Указу Президента України №328/2024 від 28.06.2024р присвоєні почесні звання «Заслужений діяч мистецтв України» головному хормейстерові театру Валерію Регруту та «Заслужений артист України» провідному майстрові сцени Віталію Білому.

Протягом сезону (серпень 2023 - липень 2024) ми представили 230 вистав і концертних програм, які відвідало майже 100 тисяч глядачів. В репертуарній афіші з’явилися нові події.

Випустили вісім прем’єрних проєктів - опери Г.Доніцетті «Дон Паскуалє», П.Масканьї «СavalleriaRusticcana»; балетні вистави «Танго полум’я і льоду» на музику А. П'яццоли, Е. Донато, М. Морези_ та «Червона Шапочка» на музику Дж. Верді, Л. Деліба, Дж. Россіні, Е. Гріга; «Реквієм» В.А. Моцарта , концертні імпрези «Опера. Мюзікл. Джаз» та «Україна. Зізнання в любові»; два авторські проєкти театру «Vlasne. Ukrainian. Projeсt. Нескорені&Непереможні» та «Прийдешній геній. UkraineClassic. Next». Представили оновлені версії опер Г.Доніцетті «Любовний напій», Дж. Перголеззі «Служниця-пані» та балету «Аліса в країні чудес» на музику композиторів 18-21 сторіччя, а також концертної програми «Від Верді до Verdi».

Стрімко набрав обертів та популярності інтерактивний концертний цикл «Нова музика України», в рамках якого пройшли моновистави, присвячені творчості сучасних українських композиторів та митців - Івана Небесного, Золтана Алмаші, Мирослава Волинського, лабораторії «Musica sacra Open Operа Ukraine». Побачили світ нові ексклюзивні концертні програми в межах мистецько-освітнього проєкту «Подорож маленького музиканта».

Не порушуючи вірність традиціям, провели VIIІ Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», який об’єднав 16 яскравих мистецьких подій та провели науковий форум «Нова музика України в контексті сучасних театральних тенденцій» у якому взяли участі відомі науковці – музикознавці країни. Саме на цей сезон припала важлива в нашій історії дата – 100 - річчя створення професійної балетної трупи, нову шпальту якої ми відкрили відзнакою Одеської міської ради «За кращу прем’єру року - балет «Дюймовонька» на музику Ю.Шевченка».

А ще, ознакою цього сезону став своєрідний парад диригентів. Крім диригентів__театру - заслужених артистів України Василя Коваля, Ігоря Шаврука, Ігоря Чернецького та Володимира Врублевського, за диригентським пультом Одеської опери постали такі митці як: народний артист України Мирон Юсипович, заслужений діяч мистецтв України Юрій Пороховник, Сергій Голубничий, Массімо Мореллі (Італія) та запрошений головний диригент театру Хірофумі Йошіда(Японія).

У 214-му сезоні Одеська опера мала честь долучитися да престижних мистецьких форумів: 25-го Міжнародного фестивалю «Мельпомена Таврії», в межах якого представили оперу Дж. Пуччіні «Богема»; до Всеукраїнського проєкту «Мистецтво єднає Україну» за участю провідних оперних театрів держави (солісти театру Юлія Терещук та Віталій Білий взяли участь у гала-концерті з нагоди Дня Соборності України, що відбувся на сцені головного музичного театру країни), Відкритого міжнародному музичному Маратоні “WLive” пам’яті Василя Сліпака, присвяченому полеглим за Україну артистам, (представлено проєкт«Vlasne.Ukrainian.Projeсt»).

Продовжували розвивати та посилювати мистецьку співпрацю з Європейським Домом, налагоджувати нові партнерські зв’язки. Гастролювали в Італії та Греції. Наразі цього сезону Одеська опера мала честь виступати в Палаті депутатів Національного парламенту Італії (м.Рим) із програмою «Elegiaperlapace» («Елегія задля миру»), що була присвячена другій річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Солісти театру Олександр Прокопович та Богдан Панченко гідно представили Україну на міжнародному конкурсі оперних співаків "ОрernspieleMunot" та взяли участь у заключному гала-концерті мистецького форуму.

Співпрацювали с міжнародними партнерами. Здійснили мистецьку колаборацію «Україна-Італія», яка увінчалася показом на сцені театру опери Дж. Пуччіні «Мадам Баттерфляй» та концертної імпрези «Італійські перлини». Завдяки підтримці з боку платформи «OperaVision», програми ЄС «Креативна Європа» начальник електро-освітлювального цеху Максим Дєдов взяв участь у стажировці на оперному фестивалі у Національній Вексфордскій опері (Ірландія). Підсумком взаємодії з японськими партнерами - Посольством Японії в Україні та лідером світового ринку з виробництва музичних інструментів - корпорацією «Yamaha» стало отримання потужного проектору для створення сучасного сценічного відеоконтенту та комплекту музичних інструментів.

Наразі цього сезону театр став дійсним членом Одеської регіональної торгово-промислової палати та ТПП України, що відкрило нові шляхи для європейській спільнодії, зокрема розвитку гастрольної діяльності, пошуку нових міжнародних партнерів.

Протягом сезону театр активно діяв щодо підтримки ЗСУ: як фінансову і ресурсну (грошові відрахування, необхідні приладдя), так і творчу. Провели численну кількість концертів у місцях дислокації наших захисників; військові та члени їх родин є постійними гостями вистав театру.

Сьогодні наші колеги - гідні представники театрального колективу стоять на захисті країни. На цей час шістнадцять наших співробітників служать у лавах ЗСУ. Нажаль, не обійшлося без втрат. На фронті загинули артист балету театру Ростислав Янчишен та інженер Сергій Архіпов.

«Дякую нашому чудовому, неперевершеному колективу, кожному з працівників театру - усім тим, хто створює і відтворює, хто ні на мить не припиняє роботи, попри і поміж тривог, вибухів, блекаутів, морального навантаження. 214-ий театральний сезон став для нас потужним викликом, який ми гідно подолали і водночас загартував нас», – зазначає Генеральна директорка-художня керівниця театру Надія Бабіч.

Сьогодні 214-й театральний сезон завершився оперою Дж. Верді «Аїда». Тож хай славетні сторінки нашої театральної історії якомога скоріше стануть мирними! Колектив Одеської опери має вже плани на прийдешній театральний сезон, про які – незабаром.
Завдячуємо ЗСУ за життя і творчість! До зустрічі, новий двісті п’ятнадцятий!

Фінальною прем’єрою 214-го театрального сезону стала опера П. Масканьї «Cavalleria Rusticcana». Драматична подія, яка сталася в невеличкому селищі на Сицилії в перший день Великодня, справжня італійська історія кохання розгорнулася на сцені Одеської опери. Живі емоції, порив пристрасті, сильні характери героїв, блискавична зміна подій - від любовної серенади до кривавого поєдинку суперників, експресивні кульмінації, передчуття трагедії та драматична розв'язка - все це побачили та відчули глядачі у оригінальному прочитанні від Оксани Тараненко та заслуженого діяча мистецтв України Валерія Регрута. А солісти, хор та оркестр театру продемонстрували блискуче виконання партій та яскраві акторські роботи. Тож, вітаймо з прем’єрою!

Другий прем’єрний показ вистави відбудеться у новому 215-му сезоні в межах Міжнародного фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері».

Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балетуІнші:

Одеська опера завершила 214-й театральний сезон
Незрячі... трагічна правда чи брехня, яка допомагає жити?
Львівська національна опера: прем’єри, події та досягнення сезону 2023/2024
Хорова феєрія “Гомону” на сцені Львівського органного залу
У Луцьку біля собору відбувся благодійний концерт оркестру "Кантабіле" на підтримку ЗСУ
Браво, франківці!
У Коломиї виступила солістка Віденської опери та Міланського театру «Ла Скала
Висота «Діалогів кармеліток»
Сніг у червні - “На русалчин Великдень”
Львівський музичний «десант» у Києві – браво!
Завершилось всеукраїнське турне Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії
У Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра провели майстер-класи для юних харків'ян
У Відні відбувся масштабний концерт за участю 150 українських виконавців класичної музики
ЛУЦЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ №1 ВИПОВНИЛОСЯ 85 РОКІВ
Повернення шедевра: у Відні говорили про віднайдену оперу українця Дмитра Бортнянського
«Спалахи пам’яті»
У Харкові знову виступив прекрасний лебідь в оточенні кращих голосів міста
Вишиванки на сцені і в залі: ансамбль "Запорожці" запросив шанувальників на "Зоряні зустрічі"
Артисти симфонічного оркестру виступили для бійців ЗСУ
На концерті пам'яті Михайла Чембержі "Там, де музика звучить!"
Враження від 21-ших "Акордів Хортиці"
Галас навколо GAIA. В Києві відбулась прем'єра авангардної опери від Opera aperta
Ансамбль солістів "Київська камерата" виступив у Carnegie Hall
“Отелло” - магічна подорож, або Без стереотипів на класику
У Стокгольмі відкрився другий "Європейський фестиваль: Українська весна"
У Кропивницькому відбудеться свято хорової музики "Молитва вустами дітей"
У Лондоні вперше пролунали твори львівських композиторів
Про владу, кохання та підступність
Вперше в Україні презентували легендарний бродвейський хіт “Чикаго”
Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
      © 2008-2024 Music-review UkraineFile Attachment Icon
100910_058.jpg