Знакові концерти, які не пропустять меломани нашої столиці, а також програми для дітей і батьків | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Знакові концерти, які не пропустять меломани  нашої столиці, а також програми для дітей і батьків
Знакові концерти, які не пропустять меломани нашої столиці, а також програми для дітей і батьків
ЛИСТОПАД. Колонний зал імені Миколи Лисенка
2 листопада 2023, четвер
Поширити у Facebook

3 листопада. Молода піаністка Марія Клименко неодноразово виступала як солістка на сцені Національної філармонії у супроводі симфонічного оркестру. Цього разу талановита артистка представить свій сольний концерт. У програмі фортепіанного речиталю – німецька класика, твори Людвіга ван Бетховена та Йоганнеса Брамса.

Марія Клименко – студентка Національної музичної академії України і лауреатка багатьох міжнародних конкурсів: яскрава й харизматична, має свій стиль, уміє переконати слухача не лише власною технологічною вправністю, але й глибиною художніх інтерпретацій.

5 листопада. «Орган нон-стоп. Парад органістів». У черговому концерті циклу «Орган нон-стоп» виступлять найкращі органісти України, солісти Національного будинку музики, Ірина Харечко, Валерія Балаховська, Ганна Бубнова і Максим Сидоренко. Слухачі вже неодноразово мали нагоду насолодитися виконавською майстерністю кожного музиканта окремо у стінах Колонного залу Національної філармонії. Нині ж органісти поділять вечір на чотирьох. У програмі – як бароко, музика Георга Фрідріха Генделя, так і популярні твори композиторів ХІХ і ХХ сторіч, зокрема, Едварда Гріга, Вінчеццо Петраллі, Джанні Моранді та інших.

6 листопада. «Шість французьких парадоксів». Тетяна Пімінова (мецо-сопрано), Роман Лопатинський (фортепіано), Марія Клименко (фортепіано) та музиканти Ансамблю «Рідні наспіви» представлять музику французьких композиторів початку ХХ століття, які входили до групи «Французька шістка». Ідейним натхненником якої, до речі, були великий французький літератор Жан Кокто та композитор Ерік Саті. У концерті прозвучить не тільки вокальна та інструментальна музика представників «Французької шістки», а також їхніх ідейних друзів та ворогів. Не варто пропускати можливість почути ці твори наживо. Щасливчики ті, хто відкриватиме для себе цю музику вперше.

8 листопада. Олексій Петухов – знаний український піаніст – представить авторську концертну програму JAZZ EMOTIONS, в якій збалансовано поєднана музика Кармайкла, Жобіма, Івасюка, Колтрейна, а також власні твори пана Олексія Петухова, який є одним із найбільш самобутніх джазових музикантів України. Кожна сольна програма фортепіанних імпровізацій Олексія Петухова збирає повні зали. Артист зачарує слухачів авторською музикою, а також власними інтерпретаціями джазових стандартів та класичної музики.

9 листопада. Kharkiv Music Fest представить програму «Медитація в часі» за участю Національного ансамблю солістів «Київська камерата» під орудою Рока Фаргаса (Іспанія-Німеччина).

Рок Фаргас буде вперше не тільки диригувати в Україні, але й взагалі вперше відвідає нашу країну: «Мені надзвичайно шкода, що мій перший візит до України відбудеться у цей важкий для вас час. Звичайно, вам потрібна зброя. Але я вірю і в те, що в час війни потрібна і культура, музика, бо це дає людям відчуття повноцінного життя».

Основою програми є твори сучасних українських композиторів Валентина Бібіка та Дмитра Малого. Спеціально для концерту наново набрана партитура і голоси «Медитацій» Бібіка, твору, який тривалий час не виконувався в Україні. Цікаве: сольна партія цього твору завершується на клавесині.

Спеціально для ансамблю солістів «Київська камерата» Дмитро Малий зробив окрему версію Пасакалії «Остання пісня янгола» – тож це буде прем’єра твору, роботу над яким було завершено у Харкові в 2022 році. Солістом концерту є Максим Шадько – щиро закоханий у творчість Бібіка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів. 

10 листопада. «Пісні кохання» у виконанні Оркестру народних інструментів України. Мова кохання зрозуміла всім, як і пісні про нього. Популярні пісні про кохання українською, італійською й іспанською мовами представлять у своїй новій концертній програмі НАОНІ та солісти Ольга Чубарева (сопрано), Ігор Борко (тенор) й Олесь Журавчак (етно-духові). Місце за диригентським пультом розділять між собою Іван Корінь та Олег Кунтий. Прозвучать українські народні пісні й романси, віртуозні інструментальні композиції, а також авторська музика зарубіжних композиторів, Франса Легара, Джоакіно Россіні, Вінченцо ді К'яра, Едуардо ді Капуа.

11 листопада. У стані афекту: від жаги до жаху». Trio Subertu – інтернаціональний ансамбль із Кельна, що спеціалізується на історично інформованому виконавстві музики від раннього бароко до класицизму. Двоє учасників тріо – Катерина Суглобіна й Варвара Турта – з України, Дмитро Березін – з Литви.

Музиканти представлять програму, що ілюструє чотири з восьми основних афектів (за Атанасієм Кірхером): «жах – скорбота – бажання – радість». Теорія афектів сягає своїми витоками до античності, втім, особливо широкого поширення вона набула в епоху бароко. Барокова музика фокусується передовсім на вираженні людських емоцій та пристрастей, що своєю чергою диктували певну музичну мову композицій.

У пропонованій програмі «У стані афекту» музиканти поведуть слухачів заплутаним лабіринтом людських емоцій: від жаги до жаху. Від патетичної, сповненої жаху сонати Баха-Пізенделя до світлої сонати видатного українця Максима Березовського. Від примхливої тріо-сонати скрипаля-віртуоза П’єтро Локателлі до сповненої риторичного пафосу тріо-сонати композитора-авантюриста Алессандро Страделли.

Також до програми увійшли твори польських композиторів: патетична «Прелюдія» для клавесину Яна Подбельського та галантна «Соната» для скрипки і клавесину Мацея Радзивіла. Віднайти рукопис сонати Радзивіла було дуже не просто. Але, музиканти, які поставили за мету виконати цей твір в оригінальному варіанті таки знайшли його манускрипт у Дрезденській бібліотеці і вперше зіграють «Сонату» Радзивіла в Україні.

12 листопада. #філармонія нескорених: Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова Полтавської обласної філармонії виконає музику «українського Моцарта» Дмитра Бортнянського та західноєвропейських композиторів доби бароко. Під орудою диригента Олега Тищика музиканти виступлять у творчій колаборації із солістками Національної філармонії України Валентиною Матюшенко (сопрано) й Ольгою Табуліною (меццо-сопрано) за участі полтавської піаністки Тетяни Франчук.

У програмі – один із найкрасивіших мотетів Бортнянського, Ave Maria для сопрано, альта і струнного оркестру, а також твори барокових композиторів, Йоганна Себастьяна Баха й Джованні Баттіста Перголезі.


15, 17 листопада. Триденний KyivBaroqueFest представить програму «Французька увертюра 2023»: Галантні Європи – Рамо/Бортнянський.
Фестиваль старовинної музики, який пройде у філармонії вперше, цьогоріч буде присвячений одному з найбільш яскравих композиторів XVIII століття Жана-Філіпа Рамо. Постать Бортнянського як представника однієї з «галантних Європ» виникає невипадково теж. По-перше, і Рамо, і Бортнянський працювали у галантному стилі, по-друге – серед творів останнього маємо французькі музичні драми, що свідчить про вплив французької музичної традиції на творчість митця.
Серед трьох подій фестивалю, дві відбудуться у Національній філармонії.

15 листопада – концерт POUR DEUX / Для двох клавесинної музики за участю Ольги Шадріної-Личак та Анни Іванюшенко з творами Максима Березовського, Жана Філіпа Рамо, Георга Фрідріха Телемана, Йоганна Людвіга Кребса та Дмитра Бортнянського.

16 листопада (18:00) у MUSIC HUBі фундації VERE MUSIC FUND відбудеться барокова майстерня: концерт старовинної та сучасної клавесинної музики Les Rêveurs / Мрійники за участі випускників, асистентів-стажистів та студентів спеціальності та факультативу «Клавесин» з дискусією на тему: «Що змінює клавесин та старовинна музика у житті музиканта». Вхід за запрошеннями за реєстрацією: https://forms.gle/GQed9ALKvuuvGZAG7.

17 листопада із програмою TRISTE JOIE / Сумна радість виступлять у складі двох камерних ансамблів артисти Національного будинку музики. Прозвучать твори французьких композиторів, Робера де Візе, Себастьяна Ле Камю, Жана Батіста Сенайє, Марка Антуана Шарпентьє, Жака Дюфлі, Мішеля Ламбера та Жана-Фері Ребеля.

20 листопада. «На крилах романтизму» концерт музикантів оркестру Національної опери України. Оркестранти об’єдналися для спільних проєктів камерної музики кілька років тому. Авторкою ідеї й душею творчого починання виступила піаністка Ліана Косович, яка вже багато років працює концертмейстер кою театру.

За винятком «чистого» романтика, німецького композитора, скрипаля й диригента Луї Шпора, всі інші герої концертної програми – француз Жак Ібер, австрієць Густав Малер та українець Василь Барвінський – по-своєму продовжили традицію романтизму вже у ХХ столітті. Зокрема, напрочуд тонко й талановито імпресіоністичний, власне, модерністський напрям української музики представляє Барвінський. Прозвучить його секстет для двох скрипок, альта, віолончелі, контрабаса й фортепіано, створений о 1915 році.


22 листопада із Національним симфонічним оркестром України виступить диригентка Вікторія Жадько. У програмі – твори Людвіга ван Бетховена й Моріса Равеля. Солістка – Марія Пухлянко, фортепіано.

На початку літа 1802 року Бетховен віддаляється у передмістя Відня, Хайлігенштадт, де створює так званий «Хайлігенштадтський заповіт». У цьому заповіті, що нагадує, радше, сповідь, адресовану двом братам композитора, композитор, зокрема, жаліється на свою глухоту, що прогресувала. Він пише, як нестерпно важко для нього, коли хтось чує награвання флейти, або спів пастуха, що доносяться здалеку, а він не може розрізнити й ноти. Звідси – знамените бетховенське «я долю візьму за горлянку!». Того ж літа з’являються разючі за силою й світлим настроєм твори. Серед них – Друга симфонія.

Концерт соль мажор для фортепіано з оркестром Моріса Равеля – передостання завершена робота композитора. Твір створено у період із 1929 по 1931 роки у Парижі й присвячено піаністці Маргариті Лонг. Прем’єра відбулася 1932 року під керівництвом автора. Побудований за моделлю класичного зразка, натхненний творчістю Моцарта й Сен-Санса, концерт, однак має дещо від джазу. Також прозвучить Равелева «Іспанська рапсодія», перший твір для оркестру, створений 32-річним композитором 1907 року.


23 листопада Національний ансамбль солістів «Київська камерата» зіграє в одному концерті твори німецького класика Йоганнеса Брамса, рідко виконуваного у нас аргентинського композитора ХХ століття Альберто Гінастери та сучасного українського композитора Золтана Алмаші під орудою маестро Віктора Плоскіни за участю солістів – Уляни Макєєвої (гобой), Золтана Алмаші (віолончель).

Центром програми стане Concerto grosso Золтана Алмаші для гобоя й віолончелі, де солістами виступлять Уляна Макєєва та автор твору: «Цей твір я написав у 2001 році. На той час я вже закріпився у складі «Київської камерати», і відчув себе Вівальді або Гайдном. Я, звісно, жартую, але доля правди в цьому є – я писав в основному для «Камерати», виходячи з особливостей цього колективу. Звернення до жанру concerto grosso було дуже логічним. Адже «Київська камерата» офіційно називається Національним ансамблем солістів. А що таке concerto grosso, як не музика для «ансамблю солістів»? Таким чином, виникло concerto grosso n.3, написане на замовлення видатного нашого гобоїста Богдана Галасюка. Йому воно й присвячене. Потім я написав Concerto grosso n.4 «Пори року», щоб вже ні у кого сумнівів не виникало, що я «український Вівальді» та ще й Гайдн навздогін! П'яте concerto grosso ще зріє! А де перше, ви спитаєте? А це таємниця, покрита темрявою».


24 листопада. Знаний український піаніст Євген Громов представить перший концерт із авторського циклу «Спомин про Відень», де прозвучить клавірна творчість представників класичної й нової віденських композиторських шкіл. Класична віденська школа, найяскравішими представниками якої є Йозеф Гайдн, Вольфганг Амадей Моцарт та Людвіг ван Бетховен, – стала по-своєму базовим вектором у розвитку музичного мислення. Саме у творчості віденців кристалізується соната, досягає свого піку симфонізм, а також стабілізуються провідні інструментальні жанри. Нова, або так звана друга віденська школа на чолі з Арнольдом Шенбергом, оперта на естетику музичного експресіонізму, аж ніяк не заперечувала першу, «стару» віденську школу, а по-своєму продовжувала, реформуючи, її принципи.

У програмі нинішнього концерту, крім музики Шенберга, вона буде представлена творами учнів композитора, – Антона Веберна й Альбана Берга. Також у програмі – композиція Олександра фон Цемлінського, якого високо цінував Йоганнес Брамс і який був учителем Шенберга з контрапункту.

26 листопада. Музична містерія за мотивами есеїв Харукі Муракамі «Джазові портрети» поєднує джазову мелодику, характерну для джазу непередбачуваність та імпульсивність імпровізацій, літературне джазочитання, театр світла й живопис портретів світових легенд джазу. Буде представлено вісім портретів: Чет Бейкер, Елла Фіцджеральд, Чарльз Мінгус, Джун Крісті, Дюк Еллінгтон, Френк Сінатра, Нет Кінг Коул, Біл Еванс.

За словами авторки проєкту, джазової співачки Інеси Іваницької, «це спроба наблизитись до легендарних постатей впритул, через час і простір, і поговорити про сокровенне». Зірки джазу тут ніби спускаються зі своїх п'єдесталів і стають звичайними людьми, що мислять, страждають, помиляються, сміються і плачуть, творять джаз, а з ним – своє життя. В містерії візьмуть участь Тимур Полянський (фортепіано), Сергій Супрун (контрабас), Андрій Чайка (перкусія, ударні інструменти) та Олександр Рудько (джазочитання).

27 листопада. #філармонія нескорених: Камерний оркестр «РЕНЕСАНС» Маріупольської камерної філармонії представить програму, центром якої стане танго. Крім знаменитих творів Астора П’яццолли, Libertango, Танго диявола, Oblivion, прозвучить музика Карлоса Гарделя, Гленна Міллера, а також сучасного українського композитора Володимира Зубицького – «Присвята Астору П’яццоллі», концерт для баяна з оркестром. Соліст – неперевершений Ігор Саєнко (бандонеон, баян).

29 листопада. Концерт-подія. За один вечір на сцену Національної філармонії вийдуть сім знаних та відомих диригентів, які своїм виконанням вшанують пам'ять видатного українського диригента та педагога Алліна Власенка.


Диригент Аллін Власенко відійшов 23 листопада 2021 року. Концерт пам’яті маестро ініціювали його учні, нині знані українські диригенти. Вечір за участю Національного симфонічного оркестру України відбудеться у форматі своєрідної естафети: музиканти – Володимир Сіренко, Ігор Андрієвський, Наталія Пономарчук, – Вікторія Жадько, Сергій Голубничий, Іван Чередниченко, Ігор Пучков, почергово виступатимуть на сцені за диригентським пультом, кожен зі своїм твором та харизмою. У програмі – музика зарубіжної та української класики Густава Малера, Ріхарда Вагнера, Фелікса Мендельсона, Джузеппе Верді, Роберта Шумана, Моріса Равеля, Євгена Станковича.

***
Концерти для дітей та їхніх батьків

5 листопада о 12:00 Квест-концерт з Кроликом Філармоном для дітей від 3-х до 6-ти років
Під час квест-концерту більше не треба буде сидіти в кріслі цілу годину. Його автори обіцяють руханку, танці, підспівування, плескання. Дітки будуть шукати і знаходити, пробувати грати на різних музичних інструментах і спілкуватися з музикантами.

Малечу зустрічатимуть герої: Кролик Філармон, Професорка, Принцеса і злий чарівник – Дисонанс. Разом з ними – діти розчаклують музикантів, відчують себе композиторами і диригентами, під музику задумають бажання і у фіналі сфотографуються із Філармоном.

Протягом дійства дітки познайомляться з музичними інструментами: флейтою, баяном, домрою-контрабасом, бандурою і барабанами, послухають маленькі музичні твори і вивчать пісеньку про пса Патрона.
Інтерактивний квест-концерт триває годину без антракту.

19 листопада, 12:00 музичний квест для дітей від 6 років та їхніх батьків «Зашифрована мелодія».

У прем’єрі цієї програми, так само як в улюбленці публіки «Квест-концерті з Кроликом Філармоном», – не буде довгих і нудних творів і можна буде не сидіти на одному місці. Натомість – рухатися, танцювати, жартувати.

Дітям запропонують розгадати: яким чином композитори створюють свої мелодії.
Звучатимуть скрипка, альт, віолончель, фортепіано, різноманітні ударні інструменти та величний орган.

Авторами музичного квесту є сучасна українська композиторка Анастасія Комлікова, авторка пісень Дитячого Євробачення та режисер Дмитро Тодорюк. Допомагатимуть юним меломанам та їх батькам розшифровувати мелодію – струнний квартет, артисти балету, ударник Віктор Мацко, гітаристка Марія Шаруєва та органістка Тетяна Жук-Сєдова.





Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
290510_011.jpg