Симфонічна музика Колесси та Лятошинського у Львівській філармонії | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Симфонічна музика Колесси та Лятошинського у Львівській філармонії
Квиток
Академічний камерний оркестр
Сивохіп Володимир
м. Львів
26 січня, п'ятниця, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської філармонії
Симфонічна музика Колесси та Лятошинського у Львівській філармонії

Символічна подія для світу високої музики. 26 січня о 19:00 два велети української музики ХХ століття постануть у цій програмі: драматичний та ефектний симфоніст, фундатор українського модернізму Лятошинський, а також елегантний, колоритний шанувальник фольклору, засновник української диригентської школи Колесса.

Як видатний музикант, Колесса проявив себе не лише в композиторстві. Митець постійно виступав і в якості диригента: сучасники запам’ятали його, як талановитого інтерпретатора музики різних стилів і жанрів. Микола Філаретович був одним із засновників симфонічного оркестру Львівської філармонії, а також диригентом Львівського театру опери та балету, працював художнім керівником і диригентом хорової капели “Трембіта”.

Цього вечора його музика повернеться у рідний зал та стане окрасою симфонічної програми від Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Володимира Сивохіпа.

Про композитора ділиться спогадами Біщко Юрій, скрипаль оркестру:

«На першому курсі я був учасником симфонічного оркестру консерваторії, і в нас була обов’язково дисципліна, ми грали зі студентами, а Микола Філаретович мав своїх студентів і показував, як потрібно диригувати. Це було незабутньо, як він вибігав на пульт. Родзинкою його диригування були дві симфонії — симфонія Дворжака «З Нового світу» і Третя симфонія Бетховена.

Микола Філаретович прожив більше як 100 років, тобто все XX століття. Він мав про що згадати і мав про що говорити.

Коли я вже був у складі симфонічного оркестру філармонії, і я пам’ятаю як Колесса диригував Другу Симфонію свою — він вже старенький був. Це був, напевно, 1985/86 рік і мав проблеми з руками.

Але дуже весело й цікаво було за ним спостерігати. Він картини такі малював в тій симфонії… Незабутню картину я пам’ятаю, про скерцо третьої частини. Там є така собі гумористична картина: “Я собі так то малював, що гуцул зайшов собі в корчму, трошки випив і хотів потанцювати, але забагато випив і впав, і не може встати – і раз впав, і другий раз впав, і третій…Ото така картина, я б хотів, аби ви то все показали в оркестрі, відзначили як це може бути…”.

Е-Квиток


Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова"
Диригенти: Володимир Сивохіп
Концертні організації: Львівська національна філармонія
Джерело: Львівська національна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg