Музика в них у крові: добірка фільмів про музикантів та проєкти у розробці, які вже скоро будуть на екранах | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Музика в них у крові: добірка фільмів про музикантів та проєкти у розробці, які вже скоро будуть на екранах
Музика в них у крові: добірка фільмів про музикантів та проєкти у розробці, які вже скоро будуть на екранах
25 березня 2024, понеділок
Поширити у Facebook

В останні роки жанр байопіків про видатних музикантів набув нової актуальності, коли у 2018 році "Богемна рапсодія" отримала номінацію на "Оскар" як "Найкращий фільм", і остаточно закріпився на хвилі популярності, коли наступного ж року "Рокетмен" був показаний на Каннському кінофестивалі.

У березні 2024 року інтернет облетіли фото Тімоті Шаламе в образі Боба Ділана зі знімального майданчика фільму A Complete Unknown. Тож мода на кінематографічні історії про зірок музичної сцени не вщухає.

З цього приводу Суспільне Культура згадує 5 стрічок про видатних музикантів, а також розповідає про 5 проєктів, що розповідають про зірок сцени та зараз перебувають у розробці — від біографії Майкла Джексона до любовної історії Йоко Оно та Джона Леннона.

Переступити межу (2005), реж. Джеймс Менголд

Стрічка розповідає історію життя та сходження до слави американського співака Джонні Кеша. Сценарій був написаний на основі двох автобіографій Кеша, головну роль втілив Гоакін Фенікс, а кохану жінку співака Джун Картер зіграла Різ Візерспун. В оригінальній англомовній версії фільму всі пісні актори виконували самі, без дубляжу. Фенікс та Візерспун також навчилися грати на інструментах своїх персонажів (гітарі та автоарфі) з нуля.

Сюжет заглиблюється у перипетії життя Кеша — від його музичної кар'єри та роману з Картер до боротьби з наркотиками й алкоголем, а також легендарних концертів у американській в'язниці Фолсом у січні 1968 року. Коли фільм був завершений, його показали ув'язненим у цій же в'язниці — через тридцять вісім років після знакового виступу Джонні Кеша.

Фільм "Переступити межу" отримав п'ять номінацій на "Оскар", а Візерспун здобула статуетку в категорії "Найкраща жіноча роль".

Життя в рожевому кольорі (2007), реж. Олів'є Даан

"Життя в рожевому кольорі" заглиблюється в життя культової французької співачки Едіт Піаф — від її скромних перших виступів на вулицях Парижа до блискавичного злету в статус однієї з найвидатніших співачок у світі.

Роль Піаф зіграла французька акторка Маріон Котіяр, яка на той час вже почала проявляти себе у міжнародному кіно (наприклад, вона зіграла у стрічці "Хороший рік" Рідлі Скотта разом із Расселом Кроу). Однак мало хто очікував, що акторка так засяє у ролі видатної співачки Едіт Піаф. Щоб бути більш схожою на свою героїню, вона збрила волосся і виголила брови, які підводила олівцем. Під час зйомок Котіяр також намагалася візуально зменшити своє тіло до мініатюрної статури Піаф, калічачи та викривляючи свої форми.

Котіяр чудово передає вразливість і мінливість своєї героїні, що підіймається з нетрів до виступів у найбільших музичних залах Франції. Цей перформанс приніс акторці численні нагороди, включно з премією "Оскар" за найкращу жіночу роль, що стало першим випадком вручення цієї нагороди за франкомовну роль.

Селена (1997), реж. Грегорі Нава

Фільм розповідає історію Селени Кінтанілли-Перес, яка з талановитої дитини стрімко перетворилася на попзірку як у США, так і в рідній Мексиці. Стрічка фокусується на її взаєминах з родиною та славою, лише побіжно торкаючись трагічної загибелі: коли Селені було 23 роки, її вбила Йоланда Сальдівар — президентка фан-клубу співачки.

Кіно "Селена" почали знімати майже одразу після смерті реальної Селени — співачка померла в березні 1995 року, а 21 березня 1997 року фільм вийшов на екрани.

Стрічку анонсували у серпні того ж року, коли зірка померла, а прем'єра мала відбутися восени 1996 року. Реальний батько Селени, Абрагам Кінтанілла-молодший, став продюсером і консультантом, щоб фільм правдиво передав історію його доньки та уникнув кліше.

Головну роль у стрічці грає Дженніфер Лопес, і саме ця робота на початку її кар'єри принесла акторці та співачці широку популярність і заслужену номінацію на "Золотий глобус".

Рей (2004), реж. Тейлор Гакфорд

Історія життя і кар'єри легендарної соул- та R&B-ікони Рея Чарльза: від його скромного початку на Півдні, де він осліп у семирічному віці, до стрімкого злету до слави протягом 1950-х і 1960-х. Фільм зосереджується на 30 роках життя Чарльза, показуючи ранні роки у клубах північноамериканської музичної тусовки до успішного кросовера з Atlantic Records, комерційного занепаду в 70-х і повернення в наші дні, коли співак отримав "Греммі".

На прохання реального Рея Чарльза сценарій був перекладений шрифтом Брайля, щоб співак міг його прочитати. Сам Рей Чарльз помер від печінкової недостатності 10 червня 2004 року, після закінчення зйомок. Перед смертю він встиг прослухати перший монтаж цього фільму.
Роль Рея Чарльза втілив відомий актор Джеймі Фокс: під час зйомок виконавець був змушений носити очні протези, частково зроблені з силікону — через це він дійсно був сліпим до 14 годин на день. Роль Чарльза стала визначальною для кар'єри Фокса, а його гра принесла йому п'ять кінонагород, серед яких "Оскар", BAFTA та "Золотий глобус".

Амадей (1984), реж. Мілош Форман

Грандіозний та дорогий проєкт режисера Мілоша Формана ("Пролітаючи над гніздом зозулі") розповідає вигадану біографію композитора-новатора XVIII століття Вольфганга Амадея Моцарта. Сюжет зосереджений на сумнозвісному суперництві між Моцартом та італійським композитором Антоніо Сальєрі при дворі імператора Йозефа ІІ.

Кілька професорів музики, вивчивши всі музичні клавіші, що звучать у фільмі, заявили, що жодна клавіша не була натиснута неправильно, якщо порівнювати з тим, що ми чуємо в той самий момент. Іншими словами, те, що ви бачите, є саме тим, що ви чуєте.

Стрічка має статус одного з найкращих фільмів усіх часів та загалом була номінована на 53 кінонагороди і отримала 40 з них, включно з вісьмома преміями "Оскар" (зокрема, як найкращий фільм), чотирма преміями BAFTA, чотирма преміями "Золотий глобус" і премією Гільдії режисерів Америки.

Фільми про музикантів у роботі

Фільм про Боба Ділана — A Complete Unknown ("Абсолютно невідомий")

Джеймс Менголд — режисер, який розповів історію Джонні Кеша у фільмі "Переступити межу", — у своєму новому байопіку "Абсолютно невідомий" візьметься за культову музичну постать Боба Ділана.

Тімоті Шаламе у головній ролі розкриє перед глядачами спадщину Ділана — від його початку як фолкового артиста з Грінвіч-Вілледж до суперечливого рішення захопитися електронікою на фольклорному фестивалі в Ньюпорті 1965 року. Історія Ділана, який допоміг сформувати сучасну попкультуру, була сповнена соціальної значущості. І якщо цей байопік буде добре знятий, він може відкрити Боба новому поколінню слухачів.
У березні 2024 року в мережі вже з'явилися фото зі знімального майданчика з Тімоті Шаламе у головній ролі, тож анонс дати виходу фільму в кінотеатрах можна очікувати найближчим часом.
      Фільм про Майкла Джексона — "Майкл" (2025)

Стрічка досліджуватиме життя та кар'єру короля попмузики Майкла Джексона і може вийти як суперечливою, так і захопливою — залежно від того, на яких аспектах складної спадщини Джексона автори оберуть зосередитися.

Головну роль у фільмі "Майкл" виконує Джаафар Джексон, рідний племінник Майкла Джексона. Режисером стрічки став Антуан Фукуа ("Тренувальний день", "Зрівнювач" та "Чудова сімка).

В інтерв'ю "Доброго ранку, Америко" Фукуа заявив, що "Майкл" буде "заснований на тому, що я знаю" і показуватиме "хороше, погане і потворне".

      Фільм про Ронні Спектор, лідерку гурту The Ronnettes (без назви)

У Зендаї в роботі ще один великий проєкт: ще у 2020 році повідомляли, що акторка веде переговори про роль покійної Ронні Спектор, солістки групи The Ronettes, у майбутньому байопіку.

Продюсерська компанія A24 придбала права на екранізацію життя Спектор, а також права на автобіографію музикантки під назвою "Будь моєю дитиною". Сценарій до фільму напише лауреат Пулітцерівської премії Джекі Сіббліс Друрі.

Співачка Ронні Спектор пішла з життя у 2022 році, але робота над проєктом розпочалася за декілька років до того, тому Спектор особисто обрала Зендею на роль себе у фільмі.

Сюжет буде зосереджений на тому, як формувався гурт The Ronettes і підписав контракт із лейблом Philles Records, яким керував Філ Спектор, що згодом став чоловіком Ронні. Саме на цьому лейблі гурт записав свій хіт Be My Baby. Фільм також висвітлюватиме розлучення Спекторів у 1974 році та боротьбу Ронні за повернення прав на свою музику.
      Фільм про Джона Леннона та Йоко Оно (без назви)

У 2018 році журнал Variety опублікував матеріал, за яким довгоочікуваний фільм про історію кохання між Джоном Ленноном та Йоко Оно мав зняти режисер Жан-Марк Валле, за сценарієм Ентоні Маккартена.

Серед продюсерів стрічки значилася сама Оно, а фільм мав розповісти історію Джона та Йоко, які познайомилися в 1966 році в лондонській художній галереї, одружилися в 1969 році та очолили рух за мир. Хоча Йоко була суперечливою фігурою серед слухачів The Beatles, її історія кохання з Джоном була глибокою і він написав про неї багато прекрасних пісень.

Після смерті режисера Жана-Марка Валле не повідомляли, чи продовжується робота над стрічкою і хто займе режисерське крісло. Водночас чутки про байопік, присвячений Джону Леннону, не вщухають і до сьогодні, адже тільки у 2023 році видання World of Reels повідомило про новий кастинг, де шукали "білошкірого актора віком від початку до середини 30 років, який вміє співати, має помірний досвід гри на гітарі та не боїться оголюватися".

Також варто зважати, що тільки на цьогорічному "Оскарі" син Джона Ленонна та Йоко Оно виграв золоту статуетку зі своїм короткометражним фільмом "Війна закінчиться" — 11-хвилинна короткометражка була натхненна гімном миру Джона Леннона та Йоко Оно Happy Xmas (War Is Over).

Тож цілком ймовірно, що родина Оно продовжить розвивати свої проєкти у кінематографі — і новий фільм вже не за горами.

      Емі Вайнгауз: Back To Black (12 квітня)

Вже 12 квітня в український прокат вийде фільм "Емі Вайнгауз: Back To Black".

Фільм заглибиться в життя і кар'єру Вайнгауз, починаючи з її ранніх років на початку 2000-х як джазової музикантки з Північного Лондона і закінчуючи її злетом до слави співачки, володарки "Греммі" з такими піснями, як Rehab і Back to Black.

Режисеркою стала Сем Тейлор-Джонсон, яка у 2009 році вже презентувала світу музичний байопік "Стати Джоном Ленноном". Головну роль у фільмі зіграла молода акторка Маріса Абела, яка сама виконала усі пісні, що звучатимуть у кадрі.


Автор: Альона Шилова
Джерело: suspilne.media



Інші:

Зміни у театральній категорії: оголосили номінантів на Шевченківську премію 2025
“Присвята”
Після успіху у Європі театр Франка повезе "Конотопську відьму" у США та Канаду
Ювіляр Золтан Алмаші: чверть століття разом із «Київською камератою»
П'ятеро юних музиканток та музикантів Кривого Рогу здобули нагороди на міжнародних конкурсах та фестивалях
Українській культурний фонд пропонує гранти музикантам для запису синглу або альбому
Міжнародний фонд Івана Франка розпочав прийом робіт і супровідних документів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2025 році
GRA-2025: прийом заявок
Фортепіанні концерти Барвінського та Косенка видав німецький лейбл
Перелік кандидатів на премію Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Львівській опері "Різдвяна містерія" підсумувала рік 60-го обертання "Юності" навколо сонця
Джуніор концерт: юні таланти Львівщини на сцені Органного залу
Унікальні концерти січня в музеї Соломії Крушельницької
Вперше на київській сцені: Львівська національна опера представить постановку опери “Діалоги кармеліток” Франсіса Пуленка
У Рівненській обласній філармонії відбудеться екскурсія «Нерозкриті таємниці органного залу»
У Львівській опері встановили рекорд наймасштабнішого виконання пісні «Україні Слава»
Зимові прем’єри в Києві: чим дивуватимуть театри на початку року
Оголошення про початок подання матеріалів на здобуття мистецької премії «Київ»
Національна філармонія України відкриває Молодіжну академію для майбутніх зірок музики
Претенденти на премію Б. М. Лятошинського у 2025 році
Національна опера України успішно представляє українське мистецтво в Японії
Два масштабні фестивалі, що присвячені музиці Баха і Моцарта, дитячі концерти та святкування ювілею Бориса Лятошинського
«Піккардійська Терція» в Києві: різдвяний концерт, що зігріє серця та підтримає ЗСУ
У 2025 році на державному рівні відзначатиметься 150-річчя від дня народження Рейнгольда Глієра
Січень у Національній філармонії
З Бахом у Новий рік: перший фестиваль-2025 у Львівській філармонії
У МКСК вручили мистецькі премії лауреатам 2024 року
Січень у Львівському органному залі: святкова музика, ексклюзиви та концерти для першого разу
Січень у Музеї Соломії Крушельницької: музика, що надихає
ФЕСТИВАЛЬ МУЗИКИ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО. Liatoshynsky Space 2025. 03.01–26.01.2025
Різдвяна колаборація оркестру та етнобренду
Січень у Національній опері України
Браво, Кирило Карабиць!
СВЯТВЕЧІР у ФІЛАРМОНІЇ: МУЗИКА НА ВОДІ, МОЦАРТ І… ВИТИНАНКИ
2 мільйони гривень для ЗСУ зібрали на аукціоні INSO-Львів!
«Сильвестрові рефлексії» – концерт-подарунок від «Віртуозів Львова»
У Києві покажуть прем'єру сучасного балету "Ескапістіко"
«Від Миколая до Йордана»: Хор імені Верьовки вирушає у різдвяний тур Україною
Київській опереті – 90 років!
Вітаємо Аллу Загайкевич!
      © 2008-2024 Music-review Ukraine