Скорульський. Барвінський | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Скорульський. Барвінський
Остапович Іван
м. Львів
31 серпня 2023, четвер, 07:00
Концертний зал Львівського будинку органної і камерної музики
Скорульський. Барвінський
31 серпня у Львівському органному залі відбудеться історичний симфонічний концерт

Музика, що створювалась не завдяки, а всупереч. Квінтесенція драматизму, лірики, спротиву та надії. Композиції, назви яких нечасто можна побачити на афішах, але обовʼязково слід почути кожному.

Два твори у жанрі концерту – це дві історії двох українських митців ХХ століття. “Ліричний концерт” для віолончелі з оркестром Василя Барвінського – це біль і душевний порив митця, що перебував за тисячі кілометрів від дому, у розлуці з улюбленим сином, Іваном-Себастьяном, який прекрасно грав на віолончелі. Феноменально, як композитор, який був увʼязнений радянським режимом в мордовських концтаборах, зміг написати таку вольову музику. І ще більш дивовижно, наскільки ці емоції співзвучні сьогодні українцям, які виборюють свою свободу.

Концерт для фортепіано Михайла Скорульського – ще одна важлива, проте забута сторінка української музики. Друг Віктора Косенка, подвижник професійної музичної освіти в Україні, Скорульський досі залишається невідомим широкому загалу, а його музика все ще чекає свого “зоряного часу”.

Наблизитися до справжньої краси, відкрити і пізнати таємничі сторінки музичної історії України запрошуємо на знаковий симфонічний вечірЮ який відбудеться у рамках серії “Історичних концертів у Львівському органному залі”.У рамках стратегії Ukrainian Live команда Львівського органного залу організовує імпрези, де звучать рідкісні твори з музичних архівів. Додатково в цій серії здійснюється реконструкція опусів українських композиторів.

Співдиректор Львівського органного залу Тарас ДЕМКО каже, що “Фортепіанний концерт Скорульського був обраний для виконання як дуже легкий та особливо гарний твір. На концерті 31 серпня його виконають соліст Львівського органного залу Андрій Макаревич та Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під дириґуванням Івана Остаповича”.

«Нотний матеріал до нас потрапив завдяки патронам, які люб’язно відшукали в київських архівах ноти, і ми їх, теж за допомогою патронів, забрали», – зазначає маестро Іван ОСТАПОВИЧ.


ВИКОНАВЦІ:
Андрій Макаревич — фортепіано
Денис Литвиненко — віолончель
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
Іван Остапович — дириґент


ПРОГРАМА:
Василь Барвінський — Концерт для віолончелі з оркестром
Михайло Скорульський — Концерт для фортепіано з оркестромДиригенти: Іван Остапович
Концертні організації: Львівський будинок органної і камерної музики

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
101003_017.jpg