Кохання зі щасливим фіналом | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Кохання зі щасливим фіналом
Львівський муніципальний хор
Остапович Іван
м. Львів
9 грудня 2023, субота, 07:00
Концертний зал Львівського будинку органної і камерної музики
Кохання зі щасливим фіналом
на сцені Львівського органного залу звучатиме легендарна опера"Еврідіка" 


Це твір італійського композитора Якопо Пері на лібрето Оттавіо Рінуччіні.

Концертне виконання опери відбудеться за участі Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії та Львівського муніципального хору "Гомін" під батутою Івана Остаповича.

Провідні партії виконають найяскравіші солісти хору "Гомін".

"Еврідіка" (1600) – найдавніша з існуючих опер, які збереглися до нашого часу. Опера написана на честь грандіозного весілля французького короля Генріха IV з аристократкою Марією Медічі, що грали у палаццо Пітті у Венеції.

Сюжет опери оповідає давньогрецький міф про закоханих Орфея та Еврідіку. Після трагічної смерті дружини Орфей вирушає до підземного царства, щоб повернути Еврідіку.

Завдяки своєму чарівному співу йому вдається подолати всі перешкоди царства мертвих  і вмовити його правителя Плутона повернути кохану до життя. Як відомо, фінал цієї античної трагедії – нещасливий: Орфей, не дотримуючись умови Плутона, дивиться на Еврідіку і втрачає кохану знову. Проте такий кінець не пасував до урочистої події в палаццо Пітті, тож лібретист Рінуччіні наважився закінчити свою історію хеппі-ендом – Орфей та Еврідіка навіки возз’єднуються. 

Цікаво, що в часи Якопо Пері як такого жанру опери ще не існувало. Свій твір композитор називає “drama per musica”, що підкреслює його звʼязок з античною трагедією і провідну роль у ньому драматичної дії. Ще за життя Пері “Еврідіка” мала неабиякий успіх і дістала славу далеко за межами Флоренції.
Так само і сьогодні, більш як чотири століття потому, ця опера заворожує своєю динамікою, мелодикою, образністю та емоційністю.

Почуйте наживо першу в історії музики оперу, яка дійшла до нас!

“Еврідіка” італійського композитора Якопо Пері була написана разом із композитором Джуліо Каччіні. Вона була виконана на весіллі французького короля Генріха IV і Марії Медічі з роду флорентійських герцогів у палаццо Пітті.

Сюжет про пошуки давньогрецьким співцем Орфеєм у підземному царстві Аїда померлої дружини Еврідіки хвилював впродовж століть багатьох митців.

Історія безумовного вірного кохання, яке перемагає навіть смерть, не може лишити байдужим.

Цікаво, що саме з цього проєкту та перекладу лібрето українською мовою поетом-перекладачем Тарасом Демком розпочалася історія Collegium Musicum – музичної спільноти, яка дала поштовх Львівському органному залу в 2017 році.
Відчути одну з найвідоміших в історії культури лавсторі, перелицьовану у Флоренції в епоху Відродження у пристрасному жанрі опери, – особливий досвід. Запрошуємо на виконання легендарної опери хором “Гомін” та Луганським філармонійним оркестром під дириґуванням Івана Остаповича у Львівському органному залі.


Виконавці:
Орфей – Роман Грабовенський (тенор)
Еврідіка – Галина Гончарова (сопрано)
Дафна, Трагедія – Анастасія Кулініч (меццо-сопрано)
Венера, Прозерпіна – Лілія Дендерис (сопрано)
Плутон – Маркіян Мандзюк (бас)
Коронте, Радаманто – Іван-Данило Лихач (баритон)
Амінта – Юрій Красінський (тенор)
Арчетро – Вадим Манчук (тенор)
Тірсі – Максим Шпинда (тенор)

Львівський муніципальний хор "Гомін"
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
Іван Остапович – дириґент


Програма:
Якопо Пері – Опера "Еврідіка"


Колективи: Львівський муніципальний хор "Гомін"
Диригенти: Іван Остапович
Концертні організації: Львівський будинок органної і камерної музики

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
101003_017.jpg