29 червня у Львові стартував музичний маратон, присвячений пам’яті Василя Сліпака | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
29 червня у Львові стартував музичний маратон, присвячений пам’яті Василя Сліпака
Ермінь Йожеф
Чуприк Етелла
Молодіжний симфонічний оркестр
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Львівська державна академічна чоловіча хорова капела
29 червня у Львові стартував музичний маратон, присвячений пам’яті Василя Сліпака
29 червня 2017, четвер
Поширити у Facebook

У Львові впродовж трьох днів триватиме Міжнародний музичний маратон «W LIVE. Тихі дні любові і миру», присвячений пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака, який загинув в АТО влітку 2016. Заходи маратону відбуватимуться з 29 червня до 1 липня у різних локаціях Львова, пов’язаних з життям оперного музиканта.

«Мистецтво зараз зобов’язане бути соціально активним, особливо в умовах, коли держава починає кудись рухатися. Четвертий рік поспіль ми всі живемо в стані цієї незрозумілої війни і думаємо, як мистецтво має на це реагувати. Але рік тому всіх нас сколихнула думка про загибель Василя Сліпака. У нас залишилася пам’ять про нього. І цей захід – це не фестиваль, не свято, а маратон (дистанція) у пам’ять про Василя Сліпака.

В рамках маратону заплановані дні хорової, фортепіанної та оперної музики. Хоровий маратон From teacher то student – in memoriam mykola katsal нагадає про роки навчання Василя Сліпака в «Дударику» під керівництвом Миколи Кацала. Фортепіанний маратон Piano postludes пройде львівськими стежками композитора. А оперний маратон Memory – forever стане завершенням трьох днів пам’яті W LIVE. Концерти відбуватимуться, зокрема, у Львівській обласній філармонії, Львівській державній хоровій школі «Дударик» ім. М. Кацала, Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, Палаці Потоцьких та на місці вічного спочинку співака, на Личаківському цвинтарі», – розповів генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

За його словами, цей маратон – це бажання ці три дні пройти з кимось для когось. Захід має більше мистецький характер, він покликаний дати розуміння, що на цій дистанції ми не самотні, а пам’ятаємо про тих, хто для нас робив добро.

Прес-секретар маратону Катерина Гладка розповіла про те, що учасником маратону буде композитор Олександр Козаренко, який написав музику до кантати. А текст має назву «П’єро мертвопетлює», який свого часу написав поет Михайль Семенко. Загалом, текст виглядає як хроніка теперішньої війни. Олександр Козаренко вирішив написати музику до цього твору і, шукаючи виконавця, знайшов Василя Сліпака, який виконуючи цю кантату, по суті, її проживає. Цей маратон – це для нас усіх можливість зупинитися і подумати, побути у цій тихій музиці, зазирнути всередину себе.

Керівник Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» Дмитро Кацал підкреслив, що завдання цього маратону – скристалізувати увагу суспільство на тому, що відбувається довкола. Він зазначив, що Василь Сліпак відзначався дуже тонким відчуттям музики, він міг переживати катарсис на кожному концерті, повністю вливався у музичний твір, був дуже чутливим. І з часом він трансформувався у каменяра, який бере участь у війні.

Василь Сліпак володів унікальним голосом – контртенором. Зберігаючись поруч із мецо-сопрановим тембром, у нього, природно, виростав баритон. Василь Сліпак і розмовляв баритоном, і співав то баритоном, то мецо-сопрано, що є унікальним явищем. Діапазон його голосу – звуковий обсяг сягає від фа великої октави до ля другої октави – дозволяв виконувати чоловічі баритонові партії, а також – високі сопранові, що є рідкісним явищем у природі і вокальному мистецтві. Унікальний голос Сліпака надзвичайно гармонійно поєднувався із його статурою. Він – високий на зріст, привабливої зовнішності, по-французьки галантний – все це викликало адекватну реакцію слухачів.

Під час маратону звучатимуть опери «Орестея. Exercise» Олександра Козаренка та «Алкід» Дмитра Бортнянського. У заходах візьмуть участь Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», Львівський камерний хор «Глорія», Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» і Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. У Львові виступлять Иожеф Єрмінь, Етелла Чуприк, Софія Соловій та інші.

До маратону приєднаються не лише українські музиканти, а й гості з Франції, Польщі та інших країн. «W LIVE. Тихі дні любові і миру» збирає до Львова друзів та колег Василя Сліпака, серед яких, зокрема, диригенти П’єр ЛоРе та Ніколас Краузе, солісти Перін Медоф, Пол Ґоглєр, Гійом Дюссо (Франція), композитор Євгеній Ґальперін (Росія/Франція).

У рамках маратону відбудеться круглий стіл про співака за участі його колег-музикантів і музикознавців. За матеріалами заходу планують випустити збірку.


Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів", Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Львівська державна академічна чоловіча хорова капела "Дударик"
Виконавці: Йожеф Ермінь, Етелла Чуприк
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Джерело: Zik



Інші:

Івано-Франківська обласна філармонія імені Ірини Маланюк відкриває ювілейний 85-й сезон
Канадська диригентка Кері-Лінн Вілсон стала головною диригенткою провідного камерного оркестру України "Київська Камерата"
Прем'єри і квіти - у Запорізькій обласній філармонії яскраво відкрили ювілейний концертний сезон
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Українські сакральні піснеспіви XVIII століття звучатимуть в українській Лаврі
Ретроспективні програми Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3
В Одеському оперному театрі відбудеться вечір балету
Шевченківська премія потребувала оновлення: про зміни пояснює голова комітету Євген Нищук
Український музей сучасного мистецтва / UMCA та Український Дім відкривають велику музейну ретроспективу Тіберія Сільваші
Композитор, що пережив окупацію Херсона
Фестиваль одного дня: Arnold Schönberg 150
Загинув Сергій Павліченко – майстер народних музичних інструментів
Фестиваль української камерної музики у Кельні оголосив програму
“Вціліле”
«Острів скарбів» - трилер для усієї родини
Помер директор Дніпровського театру опери та балету Костянтин Пінчук
IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
“О’кей, Мойшо!”
“Аполлон у масці” у Львівському органному залі: шведська класика зазвучить українською
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ ВІДКРИВАЄ 161-й СЕЗОН СВІТОВОЮ ПРЕМ'ЄРОЮ
XХVІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»
Співак і волонтер Віктор Бронюк очолив Вінницьку філармонію. Які плани має?
Мистецтво Харкова у Франківську
Львівська філармонія анонсує у вересні концерти нового сезону
Національна філармонія України розпочинає свій 161-й сезон
На фронті загинув актор Дніпровського національного театру Андрій Касьянов
Осінь у Львівському органному залі: 45 подій у вересні!
Ювілейні «Дні Української Музики у Варшаві»
Вереснева афіша Національної опери України
Зупинилося серце Юрія Зільбермана – багаторічного очільника Vladimir Horowitz Piano Competition.
Херсон - “Місце сили”
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» розпочнеться 7 вересня - що у програмі
Присвятила Львівській опері майже 40 років: померла заслужена артистка України Наталія Величко
Фестиваль «Про Українське» в Українському Домі 22–25 серпня
СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Музичні “родзинки” Bouquet Kyiv Stage
“Два дні й дві ночі нової музики” Під такою назвою 24 і 25 серпня в Одеській філармонії відбудеться 29-й міжнародний фестиваль сучасного мистецтва
      © 2008-2024 Music-review Ukraine