29 червня у Львові стартував музичний маратон, присвячений пам’яті Василя Сліпака | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
29 червня у Львові стартував музичний маратон, присвячений пам’яті Василя Сліпака
Ермінь Йожеф
Чуприк Етелла
Молодіжний симфонічний оркестр
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Львівська державна академічна чоловіча хорова капела
29 червня у Львові стартував музичний маратон, присвячений пам’яті Василя Сліпака
29 червня 2017, четвер
Поширити у Facebook

У Львові впродовж трьох днів триватиме Міжнародний музичний маратон «W LIVE. Тихі дні любові і миру», присвячений пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака, який загинув в АТО влітку 2016. Заходи маратону відбуватимуться з 29 червня до 1 липня у різних локаціях Львова, пов’язаних з життям оперного музиканта.

«Мистецтво зараз зобов’язане бути соціально активним, особливо в умовах, коли держава починає кудись рухатися. Четвертий рік поспіль ми всі живемо в стані цієї незрозумілої війни і думаємо, як мистецтво має на це реагувати. Але рік тому всіх нас сколихнула думка про загибель Василя Сліпака. У нас залишилася пам’ять про нього. І цей захід – це не фестиваль, не свято, а маратон (дистанція) у пам’ять про Василя Сліпака.

В рамках маратону заплановані дні хорової, фортепіанної та оперної музики. Хоровий маратон From teacher то student – in memoriam mykola katsal нагадає про роки навчання Василя Сліпака в «Дударику» під керівництвом Миколи Кацала. Фортепіанний маратон Piano postludes пройде львівськими стежками композитора. А оперний маратон Memory – forever стане завершенням трьох днів пам’яті W LIVE. Концерти відбуватимуться, зокрема, у Львівській обласній філармонії, Львівській державній хоровій школі «Дударик» ім. М. Кацала, Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, Палаці Потоцьких та на місці вічного спочинку співака, на Личаківському цвинтарі», – розповів генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

За його словами, цей маратон – це бажання ці три дні пройти з кимось для когось. Захід має більше мистецький характер, він покликаний дати розуміння, що на цій дистанції ми не самотні, а пам’ятаємо про тих, хто для нас робив добро.

Прес-секретар маратону Катерина Гладка розповіла про те, що учасником маратону буде композитор Олександр Козаренко, який написав музику до кантати. А текст має назву «П’єро мертвопетлює», який свого часу написав поет Михайль Семенко. Загалом, текст виглядає як хроніка теперішньої війни. Олександр Козаренко вирішив написати музику до цього твору і, шукаючи виконавця, знайшов Василя Сліпака, який виконуючи цю кантату, по суті, її проживає. Цей маратон – це для нас усіх можливість зупинитися і подумати, побути у цій тихій музиці, зазирнути всередину себе.

Керівник Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» Дмитро Кацал підкреслив, що завдання цього маратону – скристалізувати увагу суспільство на тому, що відбувається довкола. Він зазначив, що Василь Сліпак відзначався дуже тонким відчуттям музики, він міг переживати катарсис на кожному концерті, повністю вливався у музичний твір, був дуже чутливим. І з часом він трансформувався у каменяра, який бере участь у війні.

Василь Сліпак володів унікальним голосом – контртенором. Зберігаючись поруч із мецо-сопрановим тембром, у нього, природно, виростав баритон. Василь Сліпак і розмовляв баритоном, і співав то баритоном, то мецо-сопрано, що є унікальним явищем. Діапазон його голосу – звуковий обсяг сягає від фа великої октави до ля другої октави – дозволяв виконувати чоловічі баритонові партії, а також – високі сопранові, що є рідкісним явищем у природі і вокальному мистецтві. Унікальний голос Сліпака надзвичайно гармонійно поєднувався із його статурою. Він – високий на зріст, привабливої зовнішності, по-французьки галантний – все це викликало адекватну реакцію слухачів.

Під час маратону звучатимуть опери «Орестея. Exercise» Олександра Козаренка та «Алкід» Дмитра Бортнянського. У заходах візьмуть участь Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», Львівський камерний хор «Глорія», Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» і Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. У Львові виступлять Иожеф Єрмінь, Етелла Чуприк, Софія Соловій та інші.

До маратону приєднаються не лише українські музиканти, а й гості з Франції, Польщі та інших країн. «W LIVE. Тихі дні любові і миру» збирає до Львова друзів та колег Василя Сліпака, серед яких, зокрема, диригенти П’єр ЛоРе та Ніколас Краузе, солісти Перін Медоф, Пол Ґоглєр, Гійом Дюссо (Франція), композитор Євгеній Ґальперін (Росія/Франція).

У рамках маратону відбудеться круглий стіл про співака за участі його колег-музикантів і музикознавців. За матеріалами заходу планують випустити збірку.


Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів", Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Львівська державна академічна чоловіча хорова капела "Дударик"
Виконавці: Йожеф Ермінь, Етелла Чуприк
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Джерело: Zik



Інші:

“Квіти від сну Recitativo-Fantasia”
Пол Веслі («Зоряний шлях», «Щоденники вампіра») зіграє головну роль та стане одним із продюсерів українського воєнного трилера «Невимовне»
Конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2025 році
Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського у Коломиї: традиція, що надихає покоління
Зігріємося... музикою
ГРУДЕНЬ в львівських музеях Крушельницької та Людкевича
1 грудня "Метаморфоза" від Київського камерного оркестру в пам'ять про оперного співака, скрипаля, актора, військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронки
Зустрічаймо найзагадковіший місяць року разом із Національною оперою України
Події грудня від Національного будинку музики
Оголосили твори, допущені до ІІ туру Шевченківської премії 2025
Музика прийдешнього Різдва у Львівській філармонії
Балет київських митців “Снігова королева” побачать французи
Грудень у Львівському органному залі: понад 50 концертів, що створять ваш святковий настрій
Пристрасті за Параджановим
В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
      © 2008-2024 Music-review Ukraine