9-й Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти у Львові | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
9-й Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти у Львові
Гаврилець Ганна Олексіївна
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
Фроляк Богдана
9-й Міжнародний фестиваль сучасної музики Контрасти у Львові
Програма
12 вересня 2023, вівторок
Поширити у Facebook

З 29 вересня до 8 жовтня у Львові відбуватиметься 29-й Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти".

Тема фестивалю - "Pulsus". Цьогоріч у програмі 14 подій.

До 10-денного маратону знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували твори-перлини, які не часто лунають у концертних програмах.

Програма
· 29.09/ 19:00. КОНТРАСТИ 29. ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ

Відкриватиме фестиваль Національний ансамбль солістів "Київська камерата", який дуже часто ставав першовиконавцем композицій наших сучасників. Програма пропонує зануритись у круговерть музичної України нашого часу: від Карабиця до Алмаші, Козаренка й Цепколенко, шістдесятників Грабовського та Сильвестрова, й,звісно ж, до особливого Станковича.

· 30.09/ 18:00. ВАЛЕНТИНУ СИЛЬВЕСТРОВУ - З ПОШАНОЮ

Валентин Сильвестров - це безперечно геній, один з найвідоміших українських митців у світі, з яким нам пощастило жити в один час. В його День народження, 30 вересня, піаністка Віоліна Петриченко разом з меццо-сопрано Лілією Нікітчук та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії (на чолі з Володимиром Сивохіпом) виконають низку творів композитора, серед яких прем'єра - цикл "П'ять мелодій на Новий рік".

· 1.10/18:00. КОНТРАСТИ 29. ДІАЛОГ ЗІ СКОРИКОМ

На честь корифея новітньої української музики у 2021 році з'явився конкурс, що відзначає здобутки видатної школи Мирослава Скорика і заохочує композиторів писати більше й краще. Вже вдруге конкурс знайшов своїх переможців - майстерних, амбітних і по-особливому талановитих: Юрія Пікуша, Ренату Сокачик та Нікіту Іванченка. Виконають і твір лауреатки ІІ премії минулої едиції конкурсу, Надії Курінної. Провідником у всесвіт кожного автора стане Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою відомого польського диригента Вінсента Козловського. Солюватимуть незрівнянні Артем Полуденний, Назар Стець та Оксана Литвиненко.

· 2.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. SILENZIO DAL DOLORE

Всім знайомий той момент мовчання від скорботи, тихих роздумів й задуми, елегійного споглядання й молитовності. Цей вечір на фестивалі присвячений істині, що кожну хвилину тремтить у думках кожного українця. Заради нашого існування, музики й дитячого сміху, що далі звучать довкола, хтось щоденно віддає життя. Хтось - це наші героїчні захисники, чиї імена будуть викарбувані на граніті, а зараз пульсують гірким болем в наших серцях. У виконанні камерного оркестру "Віртуози Львова" музика Васкса, Пасічника, Станковича, Сіренко, Скорика, Фроляк та Гаврилець.

· 3.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. БАРВІНСЬКИЙ & СКОРИК

Львів - місто, яке історія обрала для перетину шляхів та доль, на вулицях якого живуть легенди та спогади про його героїв та геніїв. Край, що береже спогади про патрона філармонії Мирослава Скорика та фенікса української музики Василя Барвінського. Без їх музики складно уявити й фестиваль "Контрасти", на якому звучали повернені твори Василя Барвінського та прем'єри Мирослава Скорика. Програма четвертого концерту фестивалю є діалогом двох митців, крізь призму виконання талановитими українськими музикантами: скрипалькою Наталією Гордєєвою, віолончелістом Максимом Римарем та піаністкою, солісткою філармонії Віоліною Петриченко.

· 4.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. СЕСТРИ. МУЗИ

Кажуть, що між рідними людьми є вищий ментальний зв'язок. Музика сестер- композиторок Ганни Гаврилець та Богдани Фроляк - це пошук нових стежок в українській музиці, від її сакрального першопочатку, відлуння народних пісень рідного Прикарпаття до наднових композиторських експериментів.

· 5.10/17:00 КОНТРАСТИ 29. ПРЕПАРОВАНІ ЛАНДШАФТИ

Організатори фестивалю впевнені, що саме звучання власного твору в професійному виконанні на великій сцені є необхідним для молодих композиторів поштовхом до творення. На цей раз студенти-композитори випробовуватимуть поєднання препарованого фортепіано та електроніки. Початкова ініціатива зі створення цих творів зародилась в рамках курсу композиторських технік XX-XXI століття і поступово переросла у повноцінний творчий проєкт.

· 5.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. АКАДЕМІЯ

Неперевершена гармонія камерної музики лунатиме 6 жовтня - це буде концерт- сплав мудрого досвіду і свіжих молодечих сил: відомий Львівський камерний оркестр "Академія" виступить із солістами нової генерації Станіславом Паращуком та Павлом Янушевським. Програма включає лише авангардні твори й прем'єри, що залишають слухачів у захваті: твори Коффлера, Скорика, Камінського, Керімова та Курилєвіча.

· 6.10/19:00. КОНТРАСТИ 29. CONCERTO GROSSO З ПОЗИТИВОМ

У проєкті Євгена Петриченка "Concerto Grosso з позитивом" фокусом уваги стане сьогодення, яке щомиті змінюється на краще завдяки особливим людям. Цих світлих людей легко розгледіти в суцільній темряві, адже вони є агентами змін та ініціаторами новацій у суспільстві. Цей проєкт - про творців прекрасного в часи жахливого, про світло в часи суцільної темряви, про позитив у часи тотального негативу. Виконавці - новостворений, але по- особливому професійний Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики (Київ).

· 7.10. КОНТРАСТИ 29. ПУЛЬС-МАРАТОН

16:00 / KUNE / TOGETHER

Музика має надзвичайну здатність об'єднувати культури і торкатися людей, звідки б вони не походили. В програмі представлено один твір французького митця Арно Фільона, де поєднуються близько 50 мов. Вони взаємодіють, щоб оспівати наш світ, мир, сьогодення, любов чи смерть, через тексти, в яких кожен знайде шлях до гармонійного "нас".

18:00 / ВАЛЕНТИН БІБІК: СОНАТИ Й ІНТЕРМЕЦЦО

Кажуть, що найкраще з новим містом може познайомити людина, яка це місто справді любить. Цього вечора "Контрасти" пропонують пізнати Харків через майстерність двох його митців Валентина Бібіка та Максима Шадька.

19:30 / ІНТЕРМЕДІЯ

Передостанній концерт фестивалю взяв на себе найбільшу кількість світових прем'єр, а також візію максимально об'ємно представити музику останнього століття. Невипадково предметом програми стала мініатюра - символ років, коли часу стало надто мало, а інформації забагато, тож все, навіть медитативний спокій, потребувало нового формату.
Ці короткі та різні емоційні п'єси подібно до інтермедій у фугах: з'єднуватимуть, або ж навпаки - розділятимуть, доповнюватимуть та заперечуватимуть погляди одна одної, залучатимуть глядача до внутрішнього діалогу та пошуку відповіді на питання: як в цій багатоманітності віднайти своє?

21:00/ DUO SONORO

Програми "Duo Sonoro" вже не вперше об'єднують цілковиті протилежності. На цей раз програма дуету - оригінальний та об'ємний погляд на музику другої половини ХХ століття.

· 8.10 / 18:00. КОНТРАСТИ 29. ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ. СИНЕРГІЯ

Пульс "Контрастів" - це синергія биття сердець: усіх композиторів, твори яких прозвучали в програмах. Солістів, чиї інтерпретації виходили за межі слова "виконання". Оркестрів, під егідою яких формувались шедеври.

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів виступить на закритті "Контрастів" з особливою програмою. Цьогоріч до постійного хедлайнера фестивалю доєднається відома українська альтистка Катерина Супрун та польський диригент, один із найкращих у своєму поколінні, Вінсент Козловський.


Композитори:Ганна Гаврилець, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Богдана Фроляк
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"
Джерело: DailyLviv.comІнші:

Анатолій Шекера. Вечір пам’яті
43-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» запрошує 
25 травня у філармонії "прочитають" та озвучать книгу для підлітків Ольги Бірзул "Твоя книга про кіно"
У столиці на Пейзажній алеї проведуть День вуличної музики та спорту
Дитячий оркестр виступає вперше за два роки: на скрипці, вцілілій в окупації, гратимуть на закритті Kharkiv Music Fest
Український АРТ ХАБ “Мистецька ФОРТЕЦЯ”
Національна капела бандуристів проведе благодійні концерти в Європі
19 травня до 80-х роковин геноциду кримських татар: «СИМФОНІЯ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»
МІЖНАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ KYIV SPRING SOUND
У філармонії Дніпра зіграють симфонію, рукопис якої потрапив до списку UNESCO "Пам'ять світу"
9 травня з нагоди Дня Європи Муніципальний Галицький камерний оркестр гратиме біля пам'ятника Івану Франку
У Львові стартує фестиваль камерної музики: що відобразить «Дзеркало»-2024
12 травня у Запорізькій обласній філармонії відбудеться прем'єра концерту "Магія Іспанії"
У Кропивницькому презентуватимуть хоровий твір на тему війни
Закарпатський хор запрошує на етно-шоу
Танцювальна вистава «Д.І.М.»
Львівська філармонія запрошує у травні
Травень у Львівському Органному залі: концерти світових зірок і нові програми
Пам’ятаємо про невинних жертв російської агресії
Що послухати у Національній філармонії України?
Василь Коваль став головним диригентом Одеської опери
Мить, довжиною... у 32 роки
Великодні концерти у Львівському органному залі
Травень в Національній опері України
ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «СТЕЖКАМИ КАМЕНЯРА»
У Львові виступить триразовий номінант на Греммі, кримськотатарський піаніст Усеін Бекіров в рамках фестивалю Lviv Jazz Days 2024
Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110623_105.jpg