«Подаруй місту рояль»... | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
 «Подаруй місту рояль»...
Савка Андрій Михайлович
«Подаруй місту рояль»...
7 лютого 2015, субота
Поширити у Facebook

"Подаруй місту рояль". Фото з сайту: http://firtka.if.ua/

 Щоби місто було саме містом, а не населеним пунктом, потрібно виконати певні стандарти. Серед них наявність публічних бібліотек, закладів вищої школи, театру, стадіону, відповідних «середовищ»...

 А ще у справжньому європейському місті має бути концертний зал. А в ньому – добротний рояль. Інакше не варто сподіватись, що до міста приїде музикант світового рівня. Серед музикантів інших міст, кажуть, навіть у випадку розмови чи згадки про Івано-Франківськ, про наше місто кажуть: «Франківськ? Це місто в якому немає роялю?...» Саме про це серед іншого говорили учасники зібрання Опікунської ради Івано-Франківської обласної Філармонії на своєму зібранні 28 січня.

 «Дійсно в Івано-Франківську немає поважного солідного концертного роялю і його не вистачає місту. Про це говорять усі артисти та музиканти, які приїжджають у Філармонію з концертами», - розповіла зібранню Опікунської ради представник обласної Філармонії Людмила Лінник-Савка.

 Тому Громадська Опікунська рада Івано-Франківської обласної Філармонії підтримала акцію збору коштів «Подаруй місту рояль». Акція приурочена до 75-річчя філармонії. Ініціаторами акції стали директор Обласної філармонії Андрій Савка, підприємець і відомий меценат, президент Культурологічної Фундації "Цинамоновий Хрущ" Володимир Швадчак, директор Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» Олег Головенський, ініціатор «Теплого міста» та «Урбан Спейсу» Юрій Филюк. Збори ради відбулись 28 січня у Круглій залі Філармонії.

 На збори Опікунської ради прийшли постійні відвідувачі та глядачі Філармонії, ті, кому небайдужа доля міста. Серед них ректори франківських вишів Микола Рожко та Євстахій Крижанівський (Ігор Цепенда перебував у відрядженні, але передав свої вітання та підтримку обговорюваним проектам), науковці Володимир Качкан, Володимир Великочий, Ганна Карась, письменники Володимир Єшкілєв, Ольга Деркачова, поет Богдан Томенчук, підприємці Віктор Вінтоняк, Ігор Фріс, юрист Володимир Ковальчук, журналісти Оксана Лісовська, Володимир Гарматюк, Олена Третяк, громадський активіст Віталій Перевізник та інші.

 …Отже, так сталось, що в Івано-Франківську немає роялю. Тобто, «якісь» роялі є, а от Роялю, концертного інструмента високого рівня немає. Кажуть, що цю проблему намагались вирішити ще з 80-х років минулого століття. Але кожного разу у місцевої влади знаходились більш актуальні проблеми.

 Зрозуміло, якісний інструмент – річ коштовна. Вартість навіть «укорочених» версій роялю від фірм зі світовим ім’ям починається від ста тисяч євро. Якщо в благополучні роки на рояль не знайшлось коштів, то тепер не варто й сподіватись, що з місцевих бюджетів хтось викрає два або три мільйони гривень на музичний інструмент. Єдина надія – на благодійників.

 Хоч і в непростий час, колектив Філармонії, підтриманий Опікунською радою, вирішив не йти легким шляхом та запланував придбати найкраще, що можна було вибрати - рояль світового класу, виробництва компанії «Steinway & Sons».

 На зібранні Опікунської ради керівництво Філармонії розповіло про свої плани, метою яких є «наповнити місто мистецтвом». Придбанн роялю є одним з принципових кроків такого наповнення, своєрідною «вершиною піраміди» в царині музичного мистецтва.

 «Наша основна мета та мотивація – вийти за рамки Філармонії. Ми прагнемо наповнити мистецтвом все місто. Віримо в те, що мешканці нашого міста хочуть розвивати духовність та культурно-мистецький рівень Івано-Франківська та готові підтримати ініціативу. Рояль потрібен не Філармонії, а саме місту. Адже якісний рояль це річ, яка служитиме місту сто-двісті і більше років. Нас вже не буде, а рояль буде радувати івано-франківців та гостей міста», - переконаний директор Філармонії Андрій Савка.

 Присутні говорили про те, що Івано-Франківськ стоїть на культурному роздоріжжі. Якщо місту негайно не дати потужного культурного імпульсу, казали члени ради, воно може перетворитись на місто-базар, на переповненим трешем та жлобською «культуркою» населений пункт. Отже мова йде не просто про Рояль, й навіть не про якісне забезпечення концертного залу філармонії. Мова йде про черговий шанс, який місто може втратити.

 «Ідея про те, що потрібно наповнювати місто мистецтвом – це не просто красива фраза, а й концепція розвитку міста», - зазначив письменник Володимир Єшкілєв.

 Це тим більш важливо, казали «радники», що Івано-Франківськ намагається позиціонувати себе як місто культурно-рекреаційного туризму, як місто для інноваторів та молоді. Така «спеціалізація» вимагає від влади, бізнесу та культурної громадськості єднати зусилля для наповнення міста мистецтвом. Інакше його наповнять цивілізаційним сміттям та перетворять на транзитну помийку.

 Також в рамках ідеї проекту вникла думка про створення пам’ятника роялю, який являтиме собою невелику композицію. Ідейні ініціатори мають надію, що розміщення пам’ятника в центральній частині міста, приваблюватиме туристів. Крім цього в планах є створення та продаж сувенірної продукції, виручені кошти підуть на закупівлю інструменту.
 В рамках проекту проведуть ряд заходів та фестивалів. Організатори таким чином надіються зібрати необхідну суму. На бюджетні кошти міста не розраховують у зв’язку із важкою ситуацією в країні.

 «Слухаючи музику в Філармонії я очищаюсь. Кілька років тому я прийшов в Філармонію, це був концерт Симфонічного оркестру, і так трапилось, що на жаль в концертній залі було менше людей, ніж на сцені. І це було образливо. Адже ці люди заслуговують на неймовірну увагу, пошану та нашу любов, оскільки вони віддаються мистецтву. Зараз ситуація в Філармонії змінилася, вона стала осередком спілкування і мистецтва. Але я хотів би дочекатись того часу, коли потрапити у філармонію було б неймовірним досягненням і задля цього перекуповували квитки. А відтак навколо ідеї наповнення міста мистецтвом ми маємо об’єднатись. Рояль – це не мета, а засіб. Засіб зробити наше місто кращим», - переконаний Володимир Швадчак.


Діячі мистецтв: Андрій Савка
Концертна організація: Івано-Франківська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Івано-Франківської обласної філармонії
Джерело: firtka.if.uaІнші:

Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
      © 2008-2024 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
12.jpg