Єдність через мистецтво | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Єдність через мистецтво
Національний Одеський філармонійний оркестр
Ерл Хобарт
Єдність через мистецтво
Міжнародний музичний фестиваль «Black Sea Music Fest»
26 червня 2015, п'ятниця
Поширити у Facebook

Одеса нині є одним із фестивальних центрів України. Тільки-но завершився І Міжнародний фестиваль класичної музики, який відбувався в Одеській філармонії, як на цьому ж концертному майданчику любителів класики зібрав уже ІІ Міжнародний музичний фестиваль Black sea music fest.

Це масштабне музичне дійство традиційно відбувається на завершальному етапі концертного сезону Національного одеського філармонійного оркестру (НОФО). Започатковано фестиваль 2014 року художнім керівником і головним диригентом НОФО Хобартом Ерлом за підтримки відомого мецената Сергія Гриневецького.

Основна ідея форуму — єдність і мир через мистецтво й культуру. Організатори прагнуть через музику визначних композиторів і віртуозне виконання майстрів виконавського мистецтва об’єднати європейський культурний простір в Україні, обравши центром чорноморську перлину — Одесу.

Цьогорічний фест відкрила «Опера-Гала» за участі відомих вокалістів: зірки світової оперної сцени, вихованки ОНМА ім. А. Нежданової Тетяни Мельниченко (ліричне сопрано), молодої прими Берлінської державної опери Хулькар Сабірової (сопрано); лауреата минулорічного конкурсу ім. М. Глінки, соліста Національної опери України Валентина Дитюка (тенор) і соліста Одеського театру опери і балету Ігоря Царькова (бас).

Якщо більшість із заявлених виконавців пов’язана з одеською сценою, то уродженка Узбекистану Хулькар Сабірова в Одесі вперше. Арія Цариці ночі з опери Моцарта «Чарівна флейта» (яку вона кілька днів тому виконувала в Берліні у фортепіанному супроводі) із симфонічним оркестром Сабірова вперше виконала саме на згаданому концерті. У програмі першого дня фестивалю домінуючою була музика Верді, що пояснюється, перш за все, участю Тетяни Мельниченко і Валентина Дитюка — співаків, у репертуарі яких твори Верді є ключовими. Звучали також арії і увертюри із опер Россіні, Гуно, Вагнера, Масне, Масканьї.

Гра оркестру під орудою Хобарта Ерла заворожувала. Якщо наша берлінська гостя Хулькар Сабірова зачарувала одеситів своїм переливчастим і пластичним голосом в ролі Цариці ночі, то Тетяна Мельниченко стала справжньою оперною царицею вечора! Виконання Валентином Дитюком творів Верді, зокрема арії Альфреда із опери «Травіата», явили одеській публіці чудового, перспективного артиста, чий лірико-драматичний тенор приваблює красивим тембральним забарвленням. Переконливим був Ігор Царьков, який, між іншим, з великим почуттям виконав арію Кривоноса із опери Данькевича «Богдан Хмельницький».

Фестиваль продовжив open air, який відбувся біля пам’ятника Дюку на Потьомкінських сходах, де НОФО виконував класичне мультинаціональне попурі. Цьому дійству передувала демонстрація документального кіно «Музика мені врятувала життя» («Оскар», 2014), присвячена пам’яті найстарішої жінки планети, що пережила Голокост, піаністці й педагогу, дружині відомого скрипаля Леопольда Зоммера — Алісі Херц-Зоммер (1904—2014 рр.). Цей фільм ще не демонстрували на східноєвропейських теренах. Ідею концерту під відкритим небом вперше у рамках подібного фесту підтримала одеська мерія.Серед провідних учасників цьогорічного музичного дійства один із кращих представників світової піаністичної школи старшого покоління і добре знаний одеситами піаніст Борис Березовський (Брюссель, Бельгія). Він завершить програму фестивалю 26 червня виконанням Концерту для фортепіано з оркестром (1936) Хачатуряна та «Рапсодії в стилі блюз» Гершвіна у супроводі НОФО. Це ще одна родзинка фестивалю, адже «Рапсодії...» як піаніст виконував сам композитор 1928 року, і саме її запис став зразком, на який орієнтувався маестро Ерл (до речі, цей надзвичайно популярний твір НОФО ще не виконував).

Концерт Хачатуряна запропонував додати в програму Борис Березовський. Вважається, що це один із найбільш складних і рідко виконуваних творів подібного жанру, у якому слухача захоплює змагальність двох провідних партій — фортепіанної і оркестрової, і робиться це по-хачатурянівськи темпераментно. У концерті синкретично поєдналася стилістика і прийоми пізніх романтиків, імпресіоністів та модерністів, зокрема Прокоф’єва, чиїми порадами під час написання згаданого концерту користувався молодий композитор.

Один із фінальних номерів заключного концерту — твір Гершвіна «Американець в Парижі», який є в основному репертуарі НОФО.

Під час концертів у фойє філармонії демонструється художня виставка членів Одеської обласної організації НСХУ, на якій представлено мариністичні твори живопису, співзвучні з темою фестивалю.


Автор: Володимир КУДЛАЧ
Колективи: Національний Одеський філармонійний оркестр
Диригенти: Хобарт Ерл
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль «Black Sea Music Fest»
Джерело: Газета "День"Інші:

Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
      © 2008-2024 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
418.jpg