Національний симфонічний оркестр України вирушає у гастрольне турне по Великобританії | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Національний симфонічний оркестр України вирушає у гастрольне турне по Великобританії
Баришевський Антоній
Семененко Олексій
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Сіренко Володимир
Поліщук Тетяна
Національний симфонічний оркестр України вирушає у гастрольне турне по Великобританії
З 17 жовтня по 5 листопада музиканти презентують кілька програм в Англії, Шотландії та Уельсі
13 жовтня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

За словами Володимира Сіренка, головного диригента і художнього керівника Національного симфонічного оркестру України, будуть представлені твори світових та українських класиків.

До компанії оркестрантів долучилися молоді, талановиті солісти - скрипаль Олексій Семененко та піаніст Антоній Баришевський.

У концертах будуть виконуватись такі твори: М. БРУХ – Концерт для скрипки з оркестром №1, Л. ван БЕТХОВЕН – Концерт №4 для фортепіано з оркестром, Я. СІБЕЛІУС – Симфонія №1 і «Фінляндія», симфонічна поема, Р. ШТРАУС – «Дон Жуан», симфонічна поема, Ф. ЛІСТ – «Мазепа», симфонічна поема, М. БЕРЕЗОВСЬКИЙ – Перша українська симфонія, Б.ЛЯТОШИНСЬКИЙ – «Гражина», симфонічна балада і Симфонія №2.

Розпочнеться гастрольне турне у місті Бат (або Баз, англ. Bath, дослівно «басейн», «купальня»), яке розташоване на південному заході Великобританії, це столиця графства Сомерсет.


Бат відомий своїми природними термальними водами та унікальною історичною спадщиною (античними термами та середньовічним готичним абатством). Бат — одне з найкрасивіших міст у всій Великої Британії, яке має давню історію, чудові античні та Середньовічні пам’ятки, а також чудову георгіанську архітектуру. Близько 500 будинків історичного центру мають важливе історичне та архітектурне значення, а сам Бат включений в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Музиканти Національного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка, головного диригента цього славетного колективу запросять публіку на концерт, в якому пролунають такі твори:

Б. ЛЯТОШИНСЬКИЙ – «Гражина», симфонічна балада, тв. 58
М. БРУХ – Концерт для скрипки з оркестром №1 соль мінор, тв. 26 (соліст - Олексій Семененко).
Я. СІБЕЛІУС – Симфонія №1 мі мінор, тв. 39.

На наступний день відбудеться концерт українських оркестрантів у Кройдоні (англ. Croydon) — велике місто у Південному Лондоні, Англія, це один з найбільших комерційних районів Великого Лондона з великим торговим районом.

У програмі:
Р. ШТРАУС – «Дон Жуан», симфонічна поема, тв. 20
Л. ван БЕТХОВЕН – Концерт №4 для фортепіано з оркестром соль мажор, тв. 58 (соліст Антоній Баришевський)

Б. ЛЯТОШИНСЬКИЙ – Симфонія №2, тв. 26

Я. СІБЕЛІУС – «Фінляндія», симфонічна поема.

19 жовтня запланований концерт і Лондоні у “Кадоган Холі” (Cadogan Hall), а далі виступи проходитимуть щоденно в інших містах: Гілфорд, Бейсінгсток, Кардіфф, Бірмінґем, Кембридж, Бредфорд, Манчестер, Перт, Единбург, Мідлсбро,  Шеффілд, Ліверпуль, Ноттінгем,  а завершуватиметься турне у Норвіч - місто у Великій Британії, адміністративний центр графства Норфолк (Східна Англія).

ДОВІДКА Music-Review Ukraine

Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України — український симфонічний оркестр.

Заснований у 1918 році як Державний симфонічний оркестр імені М. Лисенка, у радянські часи оркестр мав назву Державний симфонічний оркестр УРСР. У 1964 році оркестру присвоєно звання заслуженого колективу, у 1976 — звання академічного колективу.
Після здобуття Україною незалежності оркестр отримав назву Державний симфонічний оркестр України.

У 1994 році оркестр отримав статус національного і сучасну назву.

З 1999 року головним диригентом (з 2000 — і художнім керівником) оркестру є народний артист України Володимир Сіренко. Генеральний директор колективу (з 2006) — Олександр Горностай.Олексій Семененко закінчив знамениту музичну школу-одинадцятирічку імені П.С.Столярського і Одеську Національну музичну академію імені А.В.Нежданової.

Незабаром він став студентом вищої школи музики в Кельні, де займався у видатних педагогів нашого часу, професора Захара Брона і Гаральда Шоневега. Майстерність талановитого скрипаля зростала рік від року. У 2010-му він зайняв третє місце серед 42 скрипалів з 16 країн світу на VI Конкурсі імені Паганіні в Москві. Грав у Нью-Йорку (зал Merkin), Кеннеді Центрі (Вашингтон), Музеї Gardner (Бостон).

Грав з провідними оркестрами світу, в тому числі з НЗАСОУ, захоплюється камерною музикою, створив квартет імені П.С.Столярського, з яким виступав в Україні, Росії, Швейцарії, Франції, Мальті.

    У 2015 року Олексій Семененко представляв України на престижному міжнародному конкурсі класичної музики в Брюсселі, взяв “срібло” у фіналі конкурсу королеви Єлизавети.Антоній Баришевський народився у Києві. Серед його педагогів за час навчання у дитячій музичній школі No. 14 імені Дмитра Кабалевського – Аліна Соркіна та Рита Донська.

Після закінчення Київської спеціалізованої музичної школи імені Миколи Лисенка у 2007 році вступив до Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, де також проходив асистентуру-стажування у класі професора Валерія Козлова. У 2013 – 2015 роках навчався в École Normale de Musique de Paris “Alfred Cortot” у класі професора Маріана Рибіцкі.

Брав участь у майстер-класах Альфреда Бренделя, Даніеля Поллака, Річарда Гуда, Лілі Дорфман та Річарда Гуда.

Антоній є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів. Серед них Premio Internazionale Pianistico A. Scriabin у Гроссето, Італія (І премія, 2020); Arthur Rubinstein International Piano Master Competition у Тель-Авіві, Ізраїль (I премія, 2014); Ferruccio Busoni International Piano Competition у Больцано, Італія (II премія, 2011); International Piano Competition Prize “Jaén”, Іспанія (I премія, 2009), ISAM Piano Competition у Німеччині (І премія, 2006); Міжнародний фортепіанний конкурс пам’яті Володимира Горовиця у Києві, Україна (II премія, 2005).

Брав участь у таких фестивалях, як Klavier-Festival Ruhr (2012, 2014, Німеччина), ProjettoMartha Argerich (Лугано, Швейцарія, 2014), Busoni festival (Больцано, Італія, 2012), MusicaInsieme Fondazione (Болонья, 2017; Варіньяна, 2018), MDR Musicsommer Festival (Айзенах, Німеччина, 2015) та інших.

Антоній регулярно виступає із сольними концертами та у супроводі симфонічного оркестру в Україні та за кордоном. Грав з такими провідними європейськими оркестрами, як оркестр Мюнхенського радіо, оркестр Ізраїльської філармонії, оркестр Гейдельберзької філармонії, Гранадський міський оркестр. Виступав з оркестрами під керівництвом диригентів Ашера Фіша, Фредеріка Шазлена, Ховарда Гріффіца, Дугласа Бостока, Герда Альбрехта, Романа Кофмана, Маркуса Боша, Володимира Сіренка, Валентина Урюпіна, Оксани Линів, Кирила Карабиця, Фредеріка Шазліна та багатьох інших.

Гастролював майже у всіх країнах Європи, а також в Ізраїлі, Марокко, Південній Кореї, США та Японії. Зокрема, виступав на сценах Royal Concertgebouw Amsterdam, Konzerthaus Berlin та Berliner Philharmoniker, Kölner Philharmonie, Wigmore Hall у Лондоні, Муніципального театра Болоньї та інших.

Антоній здійснив записи на радіо і телебаченні України, Данії, Іспанії, Італії, Сербії. Він записав сольну програму на Naxos (2010).

Баришевський проводить майстер-класи в Україні та за кордоном,  гостьовий професор Музичної академії Davidsbündler (Нідерланди).


Автор: Тетяна Поліщук
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Антоній Баришевський, Олексій Семененко
Диригенти: Володимир Сіренко
Діячі мистецтв: Тетяна ПоліщукІнші:

Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ У КВІТНІ: АКЦЕНТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ
Презентація книги «Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
2.jpg