У Львівській обласній філармонії відбудеться заключний концерт XXI Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Контрасти» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львівській обласній філармонії відбудеться заключний концерт XXI Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Контрасти»
Академічний камерний оркестр
Бурко Сергій
У Львівській обласній філармонії відбудеться заключний концерт XXI Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Контрасти»
10 жовтня 2015, субота
Поширити у Facebook

11 жовтня, у Львівській обласній філармонії відбудеться заключний концерт XXI Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Контрасти». Завершиться фестиваль концертом Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під керівництвом відомого диригента та музичного діяча, який перебував у витоків львівських «Контрастів», Романа Реваковича. В програмі прозвучить «класична» композиція Арнольда Шенберґа, а також твори польських та українських композиторів, зокрема прем'єра нового твору Богдани Фроляк.

Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"

«Я дуже радий, що знову на «Контрастах» у Львові, – ділиться маестро Роман Ревакович. – Для мене свято, що виступаю з оркестром «Віртуози Львова» у такий гарний для колективу час – 20-річчя заснування. Вітаю оркестр та її головного диригента Сергія Бурка, що стільки років він активний і на висоті. Оркестр гастролював і перебував у різних країнах та континентах, що є великим досягненням колективу та його керівника. Це направду успішний колектив. Років двадцять тому з «Віртуозами Львова» ми мали знаковий концерт саме у Львові – «Вечір прем’єр». Це перший виступ оркестру у Львові та мій перший вагомий концерт в Україні, – згадує Роман Ревакович. – З цього концерту у якомусь сенсі і розпочалися «Контрасти». Ми повторили концерт у Києві у травні 1995 р. на фестивалі «Музика молодих», а невдовзі з’явився задум продовжити таке музикування. Отак фестиваль «Контрасти» несподівано виринув восени 1995 р. На першому концерті «Контрастів» я також диригував з оркестром «Віртуози Львова». Ми виконали «Aria Passione» Ігоря Щербакова, Концерт для валторни з камерним ансамблем Євгена Станковича.

Роман Ревакович з «Віртуозами Львова» пропонує слухачам класичну програму: унікальний, вагомий твір Арнольда Шенберґа «Verklärte Nacht»,і два польські та два українські твори, нові твори та твори молодих композиторів. З польських - Мацєй Зєліньський, Томаш Опалка, з українських – львівська композиторка Богдана Фроляк з прем’єрним твором. Це концерт для флейти з оркестром. А насамкінець прозвучить твір київського композитора Олександра Шимко «Сни старого лісу». Запропонована програма має чіткі контрасні складові. Той, хто смакує у сучасній музиці, буде чекати на складнощі, а той хто почує вперше цю сучасну музику, буде дещо заскочений. У польських творах багато нестандартних звукових прийомів, скриготливі звучання, динаміка яких дуже контрасна від тихих до голосних звуків. Але усі ці твори мають своєрідну красу у своїх настроєвих моментах. Там є мінливі ігри гри звуків у піано та різних артикуляціях. Це смачно зроблено.Той, хто слухає класичну музику, то і в цій музиці добре посмакує.

Солісткою концерту виступить молода львівська флейтистка Наталія Кожушко, з якою Роман Ревакович працюватиму вперше. За словами диригента, його вразила гра флейтистки та її майстерне виконання. Щодо Богдани Фроляк, то з Романом Реваковичем вони познайомилися багато років тому. Маестро пригадує, що це був третій фестиваль «Дні української музики у Варшаві» у 2004 р.

Народний артист України, засновник та головний диригент оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко додає: «Твір, який прозвучить у неділю «Verklärte Nacht»- Арнольда Шенберґа - це одна з вершин камерної музики, що є революційним у багатьох напрямках, як в образному сенсі, так і у сенсі твору, який займає особливе місце у літературі камерного музикування. Він не так часто виконується через свою складність та незвичність, можливо, не стільки технічну, а образно музичну та емоційну. Властиво, що твір запропонований саме Романом Реваковичем для виконання, і це буде одна з вершин програми у поєднанні з прем’єрами».

Роман Ревакович є відомим промоутером української культури і завдяки його ентузіазму українські колективи виступають на польських фестивалях, зокрема, на «Варшавській осені». На початку своєї діяльності оркестр «Віртуози Львова» також виступив на цьому польському фестивалі, а також на фестивалі композиторівсучасної музики.

Оркестр «Віртуози Львова» у цьому році запрошений на фестиваль «Контрасти» як фестивальний оркестр, тобто найбільше навантаження лягло саме на нього. Проведемо паралель між фестивалем оркестру – «Музика у старому Львові», який має інше спрямування й атмосферу, і фестивалем «Контрасти». Оркестр на «Контрастах» подарував фестивальному Львову абсолютно контрастні програми.


Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова"
Диригенти: Сергій Бурко
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Великий зал Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"
Джерело: Львівська філармонія



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110623_105.jpg