IV Молодіжна музична академія пройде у Львові з 1 по 8 жовтня | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
IV Молодіжна музична академія пройде у Львові з 1 по 8 жовтня
IV Молодіжна музична академія пройде у Львові з 1 по 8 жовтня
Мета Академії - допомогти талановитим студентам проявити себе
22 вересня 2012, субота
Поширити у Facebook

IV Молодіжна музична академія країн СНДМолодіжна Музична Академія країн СНД - щорічний проект, який організовується «Російським концертним агентством». Проводиться під артистичним керівництвом всесвітньо відомого музиканта Юрія Башмета.

Принцип Академії - талановиті студенти вищих навчальних музичних закладів зі всього простору СНД з'їжджаються на тиждень, для того, щоб позайматися з відомими музикантами-педагогами з різних країн: Росії, Німеччини, Бельгії, Греції, Італії, Японії та ін.


Всі заняття, дорога, проживання, харчування для студентів безкоштовні - за рахунок Академії. Академія, протягом усіх років свого існування, проходить за підтримки Міждержавного фонду гуманітарної співпраці держав - учасниць СНД. Перші три «зльоту» Академії були проведені в Мінську, а в 2012 році академія пройде у Львові, - місті з яким багато що пов'язує Юрія Башмета.

Мета Академії - допомогти талановитим студентам проявити себе, дати їм шанс бути почутими. Академія по праву стала стартовим майданчиком для молодого покоління музикантів - солістів з країн СНД.

Академія, створена в 2009 році Юрієм Башметом, не є постійно діючою, вона відкривається на кілька днів у першій половині жовтня і проходить у формі індивідуальних занять провідних європейських педагогів з кращими студентами вищих навчальних закладів країн СНД, майстер-класів, камерного музикування та спільних концертів .

Всього за 4 роки, Молодіжна академія країн СНД (артистичний директор Юрій Башмет), виросла у великій і помітний культурний проект. З кожним роком зростає кількість бажаючих взяти в ній участь. Академію знають, люблять, чекають.

Популярність Академії стрімко зростає. «У 2010 році в Молодіжній музичнії академії країн СНД брало участь сім країн, в 2011 - десять. Таким чином, в 2011 році кількість студентів з різних куточків простору СНД було більше 50 чоловік. При цьому, для того, щоб просто послухати майстер-класи професорів Академії, з'їжджалися студенти та педагоги з різних міст. Подібна академія не має аналогів на всьому просторі СНД. І її можна порівняти тільки з провідними світовими музичними форумами.

Академія з самого моменту створення стала величезною подією і в області культури, педагогіки і в галузі міждержавного спілкування. Сприяє зміцненню культурних зв'язків між країнами СНД. Безумовно, привертає величезну увагу з боку громадських, політичних, культурних і гуманітарних кіл різних країн.

Попередній відбір студентів-учасників Академії здійснюється на місцях - в консерваторіях і музичних училищах. Остаточний відбір учасників відбувається вже в Москві.

Академія забезпечує студентам дорогу, проживання в готелі, харчування. Саме навчання також - безкоштовне. Юрій Башмет у бесіді з журналістами особливо підкреслив соціальний аспект Академії, а також значення Академії в професійному становленні молодого музиканта: "Судіть самі - коли б ще юний студент, який приїхав, наприклад, з Ташкента, Душанбе, Алма-Ати, або, наприклад, з далекого узбецького міста Алмалик, або вірменського міста Гюмрі, міг би не тільки поспілкуватися, але й, що особливо важливо - позайматися з іменитими професорами, виступити з ними на одній сцені? А Академія надає йому таку можливість. Надає шанс стати поміченим і почутим. І що особливо важливо - продовжив Башмет, - абсолютно безкоштовно, так як всі витрати учня (дорога, проживання, харчування) Академія бере на себе. І тут мені особливо хотілося б подякувати Міждержавному фонду гуманітарної співпраці держав - учасниць СНД, без підтримки якого проведення Академії було б вельми і вельми скрутно ».

Серед педагогів Академії минулих років - провідні професори російських і європейських консерваторій, серед яких: піаніст, професор Академії музики в Токіо Сергій Едельман, художній керівник Бакинської філармонії піаніст Мурад Адигезал-заде, доцент Московської консерваторії скрипаль Олександр Тростянський, віолончеліст Христофор Мірошников з Греції, художній керівник Молодіжної оперної програми Державного Академічного Великого театру Дмитро Вдовін, концертмейстер оркестру Берлінської філармонії Вінфрід Штрелле, артистичний директор фестивалю в італійському Реджіо знаменитий флейтист Массімо Мерчеллі, професор консерваторії в Кельні легендарний скрипаль Віктор Третьяков. Крім того, і сам Юрій Башмет теж ділиться досвідом з підростаючим музикантами.

«Вперше такий проект створено на пострадянському просторі, відзначає Арт-директор Академії, - щоб культурні зв'язки між державами не переривалися, традиції зберігалися, Результат дуже хороший». В одному з інтерв'ю Юрій Башмет зазначив: «Ми повинні створити імперію Музики, де культом буде не політика, а сама Краса»



Джерело: .newsmusic.ru



Інші:

Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
«Марія Заньковецька. Заручена зі сценою»: вистава, яку грають на чотирнадцяти локаціях 
Львівський хор “Гомін” вирушає у тур Україною!
«Океан Ельзи» зібрав 7,7 млн грн на дрони та РЕБи під час концертів у Львові
У Харкові до 100-річчя першого українського оперного театру — ХНАТОБу — покажуть оперу "Енеїду"
Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110817_005.jpg