Коли говорять музи - гармати мовчать | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Коли говорять музи - гармати мовчать
Гусак Максим
Коли говорять музи - гармати мовчать
20 червня 2012, середа
Поширити у Facebook

З 15 до 17 червня у Севастополі пройшов третій фестиваль військових оркестрів «Sevastopol Military Tattoо». Така назва фестивалю означає вільну подачу музичних творів з легкою, витонченою часткою пустощів.

Протягом трьох днів севастопольці та гості міста мали щасливу нагоду споглядати парадну ходу оркестрів центральними вулицями міста, шоу трубачів і барабанщиків, концерти класичної та джазової музики під відкритим небом на Приморському бульварі, Графській пристані, у Національному заповіднику «Херсонес Таврійський» й, нарешті, гранд-дефіле на Кришталевому мисі. Фестиваль відомий далеко за межами України й за три роки став невід’ємною частиною культурного життя Севастополя.

Його учасники:
Зразково-показовий оркестр Збройних Сил України
Цей творчий колектив, заснований ще у 1945 році, пройшов довгий шлях від оркестру штабу Київського військового округу до нинішнього почесного статусу — музичного символу Збройних Сил України. Оркестр працював над новою редакцією Гімну України й першим виконав його. Начальник оркестру — художній керівник, підполковник Ігор Биковський, заступник начальника оркестру — майор Максим Гусак, військовий диригент — капітан Борис Школовий. Головний військовий диригент Генерального штабу Збройних Сил України — полковник Віктор Пащенко.

Військовий оркестр Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України
Цей молодий творчий колектив заснований у 2008 році, проте вже встиг помандрувати світом, лауреат армійського фестивалю «Червона калина», зібрав чимало нагород на міжнародних фестивалях. Виступав у Німеччині, Нідерландах, Туреччині, проводив концерти під час дружніх візитів у портах Європи та Америки. Начальник — заслужений артист України, капітан 2 рангу Андрій Висовень.

34-й військовий оркестр Чорноморського флоту Росії
Творчий колектив — послідовник флотських традицій Севастополя. Заснований у 1967 році, він залишається вірним місту-герою. Музиканти цього військового оркестру постійно беруть участь у міських святах та парадах, виходять в море разом з кораблями Чорноморського флоту Росії, проводять концерти за кордоном. У творчому колективі 20 музикантів. Начальник оркестру — військовий диригент, лейтенант Артем Салімов.

Оркестр Республіканської гвардії Алжиру
Перебуваючи у складі Національного кавалерійського підрозділу, відомого ще як Республіканська гвардія («Харас Джумхурі»), оркестр поєднує військово-музичні та культурні традиції Європи з яскравою екзотикою Африканського континенту. У формі оркестрантів переважають національні кольори: червона сорочка, зелені брюки та білий плащ-бурнус. До обов’язкових атрибутів колоритного обмундирування оркестрантів також належать білі шапки з гербом алжирської кавалерії та мечі. Гімн Алжиру «Qassaman» у виконанні музикантів «Харас Джумхурі» справляє незабутнє враження.
Керівник оркестру — ад’ютант Абдельрахман Хамард.

Оркестр 9-ї бронетанкової бригади морської піхоти з Пуатьє (Франція)
Оркестр створений у 50-х роках минулого століття, проте голубі мундири з вишитими на них золотими якорями нагадують форму дивізії, що прославилася у боях під Базелем у 1870 році. Оркестр дислокований у м. Пуатьє. З поточного року до складу оркестру увійшли волинщики. Унікальний для військових оркестрів Франції підрозділ «багад» пов’язує оркестр з культурою Бретані. «Багад» — бретонський оркестр волинок, у якому має бути не менше 17 музикантів і три види інструментів: бініу браз (велика волинка), бомбарда і барабан.
Керівник оркестру — ад’ютант Фабрис Зені. Диригент — старший капрал Тьєррі Брюне.

Оркестр Збройних Сил Туреччини
Оркестр Збройних Сил «Аромоні Мизикаси» — один з найстаріших духових оркестрів Туреччини. Секрет його довготривалої творчої снаги у тому, що 186 років поспіль музиканти не змінюють традицій своїх предків. Оркестр заснував у 1826 році легендарний султан Махмуд II — покровитель науки та мистецтва. Прихильник світської освіти та європеїзації Туреччини, він назвав оркестр «Музикою імператорського двору». Після проголошення республіки музиканти перебралися із Стамбула до Анкари. З тих пір оркестр регулярно поповнюється випускниками музичних училищ та служить плацдармом розвитку музичної культури Туреччини.
Керує оркестром полковник Халіл Ашик.

Військово-музичний корпус Нойбранденбурга (Німеччина)
Цей оркестр був заснований у 1991 році. Спокійний сірий колір форми, філігранність рухів та злагодженість кроку гармонійно виглядають, як серед старих оборонних споруд рідного Нойбранденбурга, так і серед колоритних пейзажів Мекленбурга — Передньої Померанії, з середньовічними палацами та соборами.
Музиканти виступали у Боснії, Герцеговині, підтримували німецьких солдатів у Афганістані.
Диригує оркестром жінка — майор Олександра Шютц-Кноспе.

Оркестр Війська Польського з Кракова
Заснований у 1919 році, він за дуже короткий час завоював титул чемпіона серед оркестрів польської армії. З цим оркестром виступала всесвітньо відома примадонна оперного театру «Ла Скала» Ада Сарі.
Сьогодні музиканти Оркестру Війська Польського з Кракова карбують крок тими ж вуличками, де століття тому вперше крокували їхні попередники.
Керівники оркестру — майор Даріуш Билина та лейтенант Крістіан Шивек, тамбурмажор — мічман Томаш Штроніас.

Фестиваль відкрився 15 червня опівдні біля Графської пристані. Прозвучали гімни держав, оркестри яких брали участь у фестивалі. Військових музикантів привітало керівництво Севастополя.

Після марш-параду від пам’ятника Нахімову до площі Ушакова оркестри розосередилися по місту. Французи зібрали своїх прихильників на Графській пристані. Поляки — біля Палацу дитинства та юнацтва. Турецьким музикантам дістався Античний театр у заповіднику «Херсонес-Таврійський», оркестр з Алжиру зібрав своїх прибічників на набережній Корнілова, а німецькі музиканти — на Літній естраді Приморського бульвару. Українському оркестру дістався майданчик біля театру ім. Луначарського. Мешканці міста тепло й невимушено спілкувалися та фотографувалися з музикантами.

16 червня фестиваль продовжив свою програму Гала-концертом на Михайлівському равеліні. Апофеозом Sevastopol Military Tattoo стало гранд-дефіле оркестрів на Кришталевому мисі біля пам’ятника солдату і матросу.
Увертюру Петра Ілліча Чайковського виконав зведений фестивальний оркестр. Диригував ним Головний диригент Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Пащенко.

Керівник фестивалю, режисер Роман Мархоліа вважає, що цьогорічний фестиваль військових оркестрів пройшов вдало:
«...Відрадно, що нас підтримало керівництво Севастополя, Міністерство оборони України й усі Посольства країн-учасниць. Без їхньої підтримки нам було би важко працювати так злагоджено і чітко, як це вийшло цього року. Це й справді унікальна міжнародна подія, яка стала можливою в умовах нашого складного часу лише за спільного бажання, взаєморозуміння та взаємної підтримки».


Автор: Лідія Степко
Диригенти: Максим Гусак
Джерело: svitlytsia.crimea.uaІнші:

У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
"Вистави ще немає, але є кредит довіри": продюсерка Opera aperta про співпрацю з міжнародним фестивалем O.Festival
      © 2008-2024 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
110816_666.jpg