Німецько-український молодіжний оркестр - родзинка Бетховенського фестивалю | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Німецько-український молодіжний оркестр - родзинка Бетховенського фестивалю
Линів Оксана
Німецько-український молодіжний оркестр - родзинка Бетховенського фестивалю
16 вересня 2017, субота

Молоді музичні таланти з України та Німеччини вже збирали аншлаги у найбільших концертних залах Києва та Львова. Як об’єднаний німецько-український симфонічній оркестр тепер підкорює німецьку публіку.

"Я хочу запам'ятати цей день", - чується у натовпі голос тендітної дівчини. Вона стає біля пам'ятника Бетховену в Бонні, щоб зробити фото. За її плечима - футляр з віолончеллю. Саме з цього пам'ятника й почалося знайомство юних оркестрантів з України з рідним містом всесвітньо відомого німецького композитора, куди вони приїхали на свої перші закордонні гастролі. Українські музиканти спільно зі своїми так само юними колегами з Федерального молодіжного оркестру Німеччини виступлять на Бетховенському фестивалі в рамках проекту Campus 2017. Але спочатку екскурсія західнонімецьким Бонном та милування краєвидами Рейна, які так надихали й самого Бетховена.

Проект DW та Бетховенського фестивалю стартував спільними концертами Молодіжного симфонічного оркестру України з Федеральним молодіжним оркестром Німеччини ще в серпні 2017 року. Позаду аншлаги та овації найбільших концертних залів Львова та Києва, на черзі підкорення вибагливої аудиторії у Бонні та Берліні. Унікальність проекту полягає в об'єднанні молодих талантів з двох країн та з різними школами заради створення спільного прекрасного - музики."Наша мова - це музика"

"Попри певний мовний бар'єр, ми впоралися. Адже музика - це і є наша мова", - розповідає 19-річний Тарас Гудзеляк про свій досвід спільної гри з німецькими колегами в оркестрі. Тарас грає на флейті, і коли говорить про свій інструмент, його очі буквально палають. "В оркестрі я єдиний флейтист з України. Для мене це честь та великий виклик", - сором'язливо додає юнак.

Ідейною засновницею Молодіжного симфонічного оркестру України стала відома диригентка Оксана Линів, що зараз очолює Оперу і філармонійний оркестр австрійського міста Грац. Саме під її керівництвом вдалося об'єднати 30 кращих молодих талантів із східних та західних регіонів України. "Оркестр вже поєднав різні регіони України, тепер він може стати тим, що з'єднає Україну з Європою", - коментує Линів.
Наймолодшій українській оркестрантці 12 років. Ольга Титаренко родом з Макіївки Донецької області. Через війну на Донбасі її родина була вимушена переїхати до Києва. Мати дівчини, вважає величезним шансом у житті, що її дитину запросили до колективу. "Я вперше граю в оркестрі, - каже юна скрипалька. - І це перші мої закордонні гастролі. Мої очікування виправдалися на 200 відсотків. Надзвичайна атмосфера панує, коли ми граємо разом".

Гармонійний тандем

Між молодими оркестрантами вже зав'язалася дружба. Віолончелісти Костянтин Тромницький та Йозеф Драгус почали товаришувати ще після перших спільних репетицій в Україні. "Він талановитий музикант та класний хлопець. Я взагалі не відчуваю між нами кордонів. Хоч ми і спілкуємося між собою англійською, у нас завжди є музика, щоб порозумітися", - розповів DW Костянтин.

Однією з цілей проекту є ще й налагодження міжкультурних зв'язків між молоддю двох країн. "Я сподіваюсь, що після проекту наші юні таланти залишаться не тільки друзями, але в майбутньому зможуть стати один одному порадниками, а, можливо, й навіть партнерами", - говорить про дружбу молодих німців та українців керівник Федеративного молодіжного оркестру Німеччини Зенке Ленц (Sönke Lentz).

Про майбутнє замислюються й самі оркестранти. Львів'янка Аліна, що зараз навчається у Києві розмірковує: "Раніше я дуже хотіла переїхати закордон, але тепер все більше хочу залишитись в Україні. У мене є велика бажання здобути кращий європейський досвід та використовувати його заради розвитку нашої країні". 19-річна Аліна грає в оркестрі на фаготі. "Велику роль для усіх нас відіграла Оксана Линів. Вона є символом того, що плідна праця та наполегливість обов’язково принесуть успіх. Це честь грати під її керівництвом", - ділиться з DW своїми думками українка.

Музична дипломатія

Директорка Бетховенського фестивалю Ніке Ваґнер (Nike Wagner), правнучка композитора Ріхарда Ваґнера (Richard Wagner) та праправнучка Ференца Ліста, була вражена від знайомства з молодими українцями та німцями, які приїхали у складі молодіжних оркестрів. Створення такого оркестру в Україні, на її думку, це особливість цьогорічного проекту Campus.

"Тепер молоді люди з України та Німеччини можуть разом не тільки виконувати музику, але й товаришувати один з одним. Це стало родзинкою усього фестивалю. Цей концерт має також і політичний аспект. Дуже важливо, що ми пізнаємо український культурний та музикальний ландшафти. Цікаво спостерігати, як музиканти з різних частин країни за такий короткий проміжок часу разом творять музику. Та ще й здобувають новий досвід, граючи з німецькими колегами", - розповіла про свої враження Ваґнер.

Важливим та по-європейськи показовим керівниця події вважає потрійний концерт Бетховена у рамках фестивалю. Адже на одній сцені гратимуть німецький, український та російський солісти. "Ми знаємо, у якій складній ситуації зараз перебуває Україна, і ми хотіли б підтримати її на рівні мистецтва. Адже музика дає надію", - підсумувала Ніке Ваґнер.

Спільний молодіжний оркестр Німеччини та України виступить 14 вересня на Бетховенському фестивалі в Бонні, а 15 вересня - в церкві Святої Єлизавети в Берліні. У програмі - твори німецьких та українських композиторів, а також прем'єра - твір львівського композитора Богдана Сегіна, написаний на замовлення DW спеціально для Бетховенського фестивалю.


Діячі мистецтв: Оксана Линів
Джерело: DW.com


Фотоальбом:Фотоальбом

Додати: Share on Facebook

Інші:

Харьковчан приглашают на "Оду к радости"
На могилі Мирослава Скорика відкрили пам'ятник
У Києві на Софійській площі просто неба виступлять світові оперні зірки українського походження
У Львові проводять конкурс молодих композиторів імені Мирослава Скорика
“UKR Artists” – "SAXOMANIA"
“Янко-ШОУ: від Чайковського до АВВА” в Тростянці
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь Мирослава Скорика
ПОСЛАННЯ ВІД МУЗИ МАЕСТРО: В УКРАЇНІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ ПРОЄКТ ПАМ’ЯТІ КОМПОЗИТОРА МИРОСЛАВА СКОРИКА
Світова прем‘єра балету «На берегах Дніпра». Диригент Кирило Карабиць
На Михайлівській площі столиці відзначають День Європи в Україні
Оголошено імена лауреатів Шевченківської премії 2021
"Вальсуючі спогади з мансарди"
Оплески та вигуки "Браво!" - попрощалися з Сергієм Проскурнею
Нове життя Божественної комедії
Львівська філармонія запускає швидкісний експрес для найменших
Зимовий променад в Одеській опері
"Плакальниця": на Личаківському кладовищі зводять пам'ятник Мирославу Скорику
ОЛЕКСАНДР САРАТСЬКИЙ ЗАПРОШУЄ...
В Андріївській церкві виконали одну із найвідоміших колядок
Знайдено симфонії Березовського: світова прем'єра 31 грудня в Андріївській церкві
29 грудня - Міжнародний день віолончелі (International Cello Day)
"Лускунчик" Національної опери України - на OperaVision!
Львівський органний зал запрошує на новорічно-різдвяні концерти
У Соборі Паризької Богоматері вперше після пожежі відбувся різдвяний концерт
"Зимові дива": біля головної ялинки країни відбудеться концерт класичної музики
Альбом "Любім своє" та книга про історію культурної родзинки краю - Закарпатського народного хору
Казковий сюжет та фантастична музика: у Чернівцях відбудеться світова прем'єра дитячої опери "Куць"
"Віртуози Львова" презентують новий проєкт "Українська музика від Сходу до Заходу"
"Органна мемарня": в мережі набувають популярності українські меми про музичних геніїв
В Україні створили перший у світі додаток з українською класичною музикою
Помер український композитор Володимир Губа, учень великого Лятошинського
"Музика для двох": Львівська філармонія запрошує на концерт відомого мистецького подружжя
Киевская опера объединит украинскую классическую музыку и современную поэзию в уникальном проекте
У Чернівцях перевізників хочуть зобов'язати вмикати класичну музику для підвищення культурного рівня городян
У Вінниці визначили переможців премії імені Миколи Леонтовича
Львівський органний зал опублікував грудневу програму
Львів'янка Оксана Линів отримала нагороду "Найкраща диригентка року" в Німеччині
"Дириґенти. Українською": Ігор Муравйов
Українські композитори створять першу за роки незалежності концертну увертюру
Оголосили лонглист претендентів на Шевченківську премію
      © 2008-2021 Music-review Ukraine