Німецько-український молодіжний оркестр - родзинка Бетховенського фестивалю | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Німецько-український молодіжний оркестр - родзинка Бетховенського фестивалю
Линів Оксана
Німецько-український молодіжний оркестр - родзинка Бетховенського фестивалю
16 вересня 2017, субота

Молоді музичні таланти з України та Німеччини вже збирали аншлаги у найбільших концертних залах Києва та Львова. Як об’єднаний німецько-український симфонічній оркестр тепер підкорює німецьку публіку.

"Я хочу запам'ятати цей день", - чується у натовпі голос тендітної дівчини. Вона стає біля пам'ятника Бетховену в Бонні, щоб зробити фото. За її плечима - футляр з віолончеллю. Саме з цього пам'ятника й почалося знайомство юних оркестрантів з України з рідним містом всесвітньо відомого німецького композитора, куди вони приїхали на свої перші закордонні гастролі. Українські музиканти спільно зі своїми так само юними колегами з Федерального молодіжного оркестру Німеччини виступлять на Бетховенському фестивалі в рамках проекту Campus 2017. Але спочатку екскурсія західнонімецьким Бонном та милування краєвидами Рейна, які так надихали й самого Бетховена.

Проект DW та Бетховенського фестивалю стартував спільними концертами Молодіжного симфонічного оркестру України з Федеральним молодіжним оркестром Німеччини ще в серпні 2017 року. Позаду аншлаги та овації найбільших концертних залів Львова та Києва, на черзі підкорення вибагливої аудиторії у Бонні та Берліні. Унікальність проекту полягає в об'єднанні молодих талантів з двох країн та з різними школами заради створення спільного прекрасного - музики."Наша мова - це музика"

"Попри певний мовний бар'єр, ми впоралися. Адже музика - це і є наша мова", - розповідає 19-річний Тарас Гудзеляк про свій досвід спільної гри з німецькими колегами в оркестрі. Тарас грає на флейті, і коли говорить про свій інструмент, його очі буквально палають. "В оркестрі я єдиний флейтист з України. Для мене це честь та великий виклик", - сором'язливо додає юнак.

Ідейною засновницею Молодіжного симфонічного оркестру України стала відома диригентка Оксана Линів, що зараз очолює Оперу і філармонійний оркестр австрійського міста Грац. Саме під її керівництвом вдалося об'єднати 30 кращих молодих талантів із східних та західних регіонів України. "Оркестр вже поєднав різні регіони України, тепер він може стати тим, що з'єднає Україну з Європою", - коментує Линів.
Наймолодшій українській оркестрантці 12 років. Ольга Титаренко родом з Макіївки Донецької області. Через війну на Донбасі її родина була вимушена переїхати до Києва. Мати дівчини, вважає величезним шансом у житті, що її дитину запросили до колективу. "Я вперше граю в оркестрі, - каже юна скрипалька. - І це перші мої закордонні гастролі. Мої очікування виправдалися на 200 відсотків. Надзвичайна атмосфера панує, коли ми граємо разом".

Гармонійний тандем

Між молодими оркестрантами вже зав'язалася дружба. Віолончелісти Костянтин Тромницький та Йозеф Драгус почали товаришувати ще після перших спільних репетицій в Україні. "Він талановитий музикант та класний хлопець. Я взагалі не відчуваю між нами кордонів. Хоч ми і спілкуємося між собою англійською, у нас завжди є музика, щоб порозумітися", - розповів DW Костянтин.

Однією з цілей проекту є ще й налагодження міжкультурних зв'язків між молоддю двох країн. "Я сподіваюсь, що після проекту наші юні таланти залишаться не тільки друзями, але в майбутньому зможуть стати один одному порадниками, а, можливо, й навіть партнерами", - говорить про дружбу молодих німців та українців керівник Федеративного молодіжного оркестру Німеччини Зенке Ленц (Sönke Lentz).

Про майбутнє замислюються й самі оркестранти. Львів'янка Аліна, що зараз навчається у Києві розмірковує: "Раніше я дуже хотіла переїхати закордон, але тепер все більше хочу залишитись в Україні. У мене є велика бажання здобути кращий європейський досвід та використовувати його заради розвитку нашої країні". 19-річна Аліна грає в оркестрі на фаготі. "Велику роль для усіх нас відіграла Оксана Линів. Вона є символом того, що плідна праця та наполегливість обов’язково принесуть успіх. Це честь грати під її керівництвом", - ділиться з DW своїми думками українка.

Музична дипломатія

Директорка Бетховенського фестивалю Ніке Ваґнер (Nike Wagner), правнучка композитора Ріхарда Ваґнера (Richard Wagner) та праправнучка Ференца Ліста, була вражена від знайомства з молодими українцями та німцями, які приїхали у складі молодіжних оркестрів. Створення такого оркестру в Україні, на її думку, це особливість цьогорічного проекту Campus.

"Тепер молоді люди з України та Німеччини можуть разом не тільки виконувати музику, але й товаришувати один з одним. Це стало родзинкою усього фестивалю. Цей концерт має також і політичний аспект. Дуже важливо, що ми пізнаємо український культурний та музикальний ландшафти. Цікаво спостерігати, як музиканти з різних частин країни за такий короткий проміжок часу разом творять музику. Та ще й здобувають новий досвід, граючи з німецькими колегами", - розповіла про свої враження Ваґнер.

Важливим та по-європейськи показовим керівниця події вважає потрійний концерт Бетховена у рамках фестивалю. Адже на одній сцені гратимуть німецький, український та російський солісти. "Ми знаємо, у якій складній ситуації зараз перебуває Україна, і ми хотіли б підтримати її на рівні мистецтва. Адже музика дає надію", - підсумувала Ніке Ваґнер.

Спільний молодіжний оркестр Німеччини та України виступить 14 вересня на Бетховенському фестивалі в Бонні, а 15 вересня - в церкві Святої Єлизавети в Берліні. У програмі - твори німецьких та українських композиторів, а також прем'єра - твір львівського композитора Богдана Сегіна, написаний на замовлення DW спеціально для Бетховенського фестивалю.


Діячі мистецтв: Оксана Линів
Джерело: DW.com


Фотоальбом:Фотоальбом

Додати: Share on Facebook

Інші:

Українські композитори створять першу за роки незалежності концертну увертюру
Оголосили лонглист претендентів на Шевченківську премію
Помер керівник Гуцульського ансамлю пісні і танцю Петро Князевич
У Луцьку завершується фестиваль "Стравінський та Україна"
В Одесской опере - премьера на стихи Рождественского и Цветаевой
Львів'ян запрошують до Органного залу на "Дотик янгола"
Не Бахом єдиним. У Львівській філармонії започаткували регулярні концерти барокової музики
У Львівській філармонії зіграють твори Гії Канчелі
Шопен. Карлович. Кіляр
Постановка львівської опери у переліку на здобуття Шевченківської премії
Прем'єра "Турандот" у Львівській опері
8 листопада - Міжнародний день піаніста. Цікаві факти про піаніно
Симфонія паралелей, неофольклоризм та вірші - UA: ЧЕРКАСИ підтримає фестиваль "Музичні імпрези України"
У Львівській філармонії під живу музику покажуть виставу про Андрея Шептицького
У Львівській філармонії відбудеться прем'єра дитячої опери
ШОПЕН 2020
У Львові завершилися роботи з реконструкції площі та фонтану перед Національним Академічним театром опери та балету
В Киевской опере состоится гала-концерт "Россини-Пуччини"
На Рівненщині триває мистецький проект, присвячений пам'яті композитора та диригента Федора Гощука
У Львові стартує ЛюдкевичFest: чого очікувати та яка вартість квитків
Вінничанка здобула для Польщі третє місце на Чемпіонаті світу серед акордеоністів
Жовтень у Львівському Органному Залі
Володимир Зеленський нагородив працівників Львівської опери
Львівська опера відзначить 120-річчя з дня відкриття театру
Дитячій школі мистецтв у столиці хочуть присвоїти ім'я українського диригента
У Києві поставлять мюзикл Ендрю Ллойд Веббера
Одесский оперный театр отметит 133 года со дня открытия
"Mariupol Classic". Гала-концерт фестивалю та популярна класика. Тільки на "МТБ"!
Осінь з музикою Кароля Шимановського: у Кропивницькому стартує ХVІII Мистецький фестиваль
Рівненська  філармонія урочисто відкриває концертний сезон
Філармонійне безсоння: вінничан запрошують на прем'єру концерту "Чайковський в Україні"
Вперше диригенткою на Байройтському фестивалі стане жінка - львів'янка Оксана Линів
Реставрацію фасаду чернігівської філармонії планують завершити у жовтні
Львівська опера запрошує глядачів святкування свого 120-річчя
Артисти Полтавської обласної філармонії відкриють новий концертний сезон
ЖОВТНЕВА АФІША НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ УКРАЇНИ, ПОПРИ КАРАНТИН, БАГАТА НА КОНЦЕРТНІ ПРОГРАМИ ТА КАМЕРНІ ВИСТАВИ
Львівська облрада присвоїла ім'я Мирослава Скорика Львівській національній філармонії
18 онлайн-концертів
Після піврічного затишшя, у Костелі Святого Миколая знову звучить орган
Актуальний і сучасний!
      © 2008-2018 Music-review Ukraine