Українську піаністку номіновано на дві нагороди «Греммі» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Українську піаністку номіновано на дві нагороди «Греммі»
Українську піаністку номіновано на дві нагороди «Греммі»
25 січня 2020, субота
Поширити у Facebook

Українська піаністка Надія Шпаченко зі США претендує одразу на дві нагороди однієї з найпрестижніших премій у сучасній музиці «Греммі».

Про це повідомляє Радіо Ісландія.



«За декілька днів відбудеться 62-а церемонія нагородження музичної премії «Греммі», і ми з радістю повідомляємо, що серед номінантів в категорії «Класична музика» - українська піаністка Надія Шпаченко, яка заявлена відразу у двох номінаціях: «Найкраща збірка» і «Продюсер року в класичній музиці» за альбом «The Poetry Of Places», - йдеться у дописі.

До платівки увійшли нові сольні та виконані твори з піаністом Філармонії Лос-Анджелесa Джоеном Пірсом Мартіном і перкусіоністами колективу «Los Angeles Percussion Quartet» Ніком Террі і Корі Гіллсом.

Як зазначається, Надія Шпаченко є професором музики в Каліфорнійському державному політехнічному університеті в Помоні. В США вона відома активним виконанням сучасної музики. На її рахунку - прем'єрні виконання творів Елліотта Картера, Джорджа Крама, Тома Флаерті, Юрія Іщенка, Яніса Ксенакіса та інших.

Під час своїх концертів Надія Шпаченко виконує твори за роялем, але грає також і на іграшкових фортепіано, клавесині та перкусії. Її виступи супроводжуються декламацією, грою на синтезаторі, а також мультимедійними матеріалами.

Як раніше повідомляло видання Claremont Courier, це вже третя номінація 42-річної Надії Шпаченко на «Греммі». У 2015 році виконавиця претендувала на цю нагороду за свій перший альбом «Woman at the New Piano», записаний в Клермонті.

Про свою збірку «The Poetry Of Places» піаністка каже: «Це сучасна класична музика. Там багато різних стилів, але ви можете впевнено сказати, що це авангард класичний. Це все нова музика».

Як зазначається, Надія Шпаченко народилася в Україні. До США перебралася у 1994 р., в Клермонті живе вже 14 років. Викладає в Claremont Graduate University. Має чоловіка і двох синів.
 «Греммі» (англ. «Grammy») — музична нагорода американської Академії звукозапису. Існує з 1958 року і є однією із найпрестижніших нагород у сучасній музиці, аналогом якої можна назвати премію «Оскар» у кінематографі.

«Греммі» присуджується щорічно в 108 категоріях у 30 музичних жанрах. Цього року церемонія нагородження відбудеться 26 січня в Лос-Анджелесі.

З повним переліком номінантів на цьогорічну премію "Греммі" можна ознайомитися тут.


Джерело: ukrinform



Інші:

Львівська філармонія закриє сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
«Марія Заньковецька. Заручена зі сценою»: вистава, яку грають на чотирнадцяти локаціях 
Львівський хор “Гомін” вирушає у тур Україною!
«Океан Ельзи» зібрав 7,7 млн грн на дрони та РЕБи під час концертів у Львові
У Харкові до 100-річчя першого українського оперного театру — ХНАТОБу — покажуть оперу "Енеїду"
Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
2.jpg