Між кохання і почуттям обов’язку.. | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Між кохання і почуттям обов’язку..
Ковнір Сергій
Магера Сергій
Матушенко Ольга
Монастирська Людмила
Позняк Алла
Фомічова Ольга
Між кохання і почуттям обов’язку..
26 листопада Сергій Ковнір відмітить 20-річчя творчої діяльності, виконавши партію Філіппа ІІ у легендарній опері “Дон Карлос”Дж.Верді
22 листопада 2023, середа
Поширити у Facebook

Потужний, впевнений і тембрально насичений голос Сергія Ковніра у поєднанні з голлівудською зовнішністю і стриманим артистизмом завжди бере у полон слухачів.

 Сергій Ковнір (бас)


Вокаліст починав свій творчий шлях із невеликих партій, а працездатність, помножена на природний талант, і любов до обраної професії дали гарний результат.

Потужний потенціал вокаліста розгледіла його педагог — легендарна Євгенія Мірошниченко, і дуже скоро Сергій Ковнір увійшов до когорти виконавців центральних партій, і не тільки на київській сцені, а й на багатьох оперних майданчиках світу.

Шанувальники високого мистецтва не пропустять бенефіс Сергія Ковніра, бо на сцені Національної опери України разом із ним виступатимуть колеги-зірки.


"Дон Карлос", за мотивами драми Ф. Шиллера, це опера великих голосів, пристрастей та звукових обсягів: словом, справжня grand opéra! Джузеппе Верді написав цей твір для головної паризької сцени, з нагоди великої події – Всесвітньої виставки 1867 року. Лібрето за драматичною поемою Фрідріха Шіллера підготували досвідчені фахівці в галузі великої опери: спочатку Жозеф Мері, після його смерті – Каміль дю Локль, – відповідно до стилістики жанру, з розгорнутими масовими сценами, вбивствами, містикою та балетом... Для постановок на батьківщині композитора «Дон Карлос» було переведено на італійську мову, істотно скоротив сюжет, а загалом історія переробок і редагування цієї опери охоплює двадцять років.

“Дон Карлос» – твір для шістьох солістів найвищого рівня майстерності, кожному з яких Верді подарував складну та по-своєму виграшну партію! У списку дійових осіб: король, королева, інфант, принцеса, маркіз (який згодом перетворюється на герцога) і великий інквізитор. Колориту опери відповідає тесситурний розклад усередині основного ансамблю: два баси, баритон, тенор, меццо-сопрано та сопрано; чотири чоловічі голоси проти двох жіночих, причому серед чоловіків лише один співає тенором.

Любовні колізії: двоє чоловіків люблять одну жінку, дві жінки люблять одного чоловіка, до того ж усе ускладнюється нормами шлюбно-сімейної моралі та військово-політичною обстановкою. Герої виливають свої почуття в найкрасивіших аріях та ансамблях; "Дон Карлос" переповнений мелодіями, які стали хітами оперних гала-концертів (досить згадати арію принцеси Еболі O don fatale або арію Єлизавети Tu che le vanità).


Незважаючи на назву твору “Дон Карлос”, композитору насамперед був цікавий не молодший, а старший Габсбург – особистість, що рефлексує, глибока, сильна та трагічна (арія Філіпа ІІ Ella giammai m'amò – одна з найкращих басових арій у всій історії опери). Партитура «Дон Карлоса» пронизана хоральністю та карбованою маршевою ритмікою; на цьому суворому і темному тлі, як на чорному іспанському оксамиті, сяють дивовижні коштовності вердіївських мелодій, зокрема яскраві оркестрові соло – флейти, віолончелі.

Нагадаємо,що після прем’єр у “Гранд Опера” і “Ла Скала” опера ввійшла до репертуару багатьох європейських театрів, хоч для втілення цього твору вимагалися не тільки блискучі співаки, але й високий художній рівень колективу, який брався до постановки «Дона Карлоса».

На київській сцені задум про постановку «Дона Карлоса» виникав не раз, про що засвідчує переклад лібрето, здійснений на замовленням театру ще у 1962 році Д. Бобирем. Але вперше «Дон Карлос» Дж Верді кияни отримали можливість слухати у «німецькій версії» 28 грудня 1985 року (без першої сцени «Фонтенбло»), але з включенням фрагменту, який давав зрозуміти драматичну зав’язку стосунків між доном Карлосом та королевою Єлизаветою, яка була його нареченою, але змушена була вийти заміж за його батька іспанського короля Філіппа ІІ. Оперу поставили диригент Олег Рябов, режисер Дмитро Смолич, хормейстери Лев Венедиктов та Владислав Згуровський. Художнє оформлення здійснив видатний сценограф ХХ століття Федір Нірод.

У 2012 році диригент Микола Дядюра, режисер Анатолій Солов’яненко, хормейстер Богдан Пліш і художниця Марія Левитська представили публіці нову версію легендарної опери Дж. Верді, яка й досі прикрашає афішу Національної опери України.

26 листопада на сцену вийде зірковий склад виконавців: Олег Злакоман (дон Карлос), Сергій Ковнір (король Філіпп ІІ), Людмила Монастирська (Єлизавета Валуа), Сергій Магера (Великий інквізитор), Геннадій Ващенко (маркіз ді Поза), Алла Позняк (принцеса Еболі), Дмитро Агєєв ( Чернець), Дмитро Іванченко (граф ді Лерма), Ольга Матушенко (паж Тібо), Ольга Фомічова (Ангел) та інші.Сергій КОВНІР (бас), заслужений артист України.
 
Лауреат конкурсу «Голос України» (Київ, Україна, 2001), Міжнародного музичного конкурсу ім. М.Лисенка (Київ, Україна, 2002, ІІІ премія), Всеукраїнського конкурсу-огляду за програмою «Нові імена України» (2002), Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Б. Гмирі (Київ, Україна, 2004, І премія та Золота медаль), Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців «Юність Дніпра» (Дніпропетровськ, Україна, 2004, ІІ премія), Міжнародного конкурсу оперних співаків Г. Вишневської (2007, ІІІ премія) та інших.
 
Закінчив Національну музичну академію України ім. П.І.Чайковського (2006 р., клас Євгенії Мірошниченко).
 
2002-2003 – соліст Будинку органної музики (Дніпропетровськ), Державного академічного музичного театру для дітей та юнацтва (Київ).

З 2003 – соліст Національної опери України.
 
Партії:
Тимур, Бонза, Анджелотті, Коллен («Турандот», «Мадам Баттерфлай», «Флорія Тоска», «Богема» Дж. Пуччіні)
Спарафучіле, Фараон, Банко, Феррандо, Філіпп II, Захарія («Ріголетто», «Аїда», «Макбет», «Трубадур», «Дон Карлос», «Набукко» Дж. Верді)
Мефістофель, Вагнер («Фауст» Ш. Гуно)
Альвізе («Джоконда» А. Понкіеллі)
Оровезе («Норма» В. Белліні)
Раймондо («Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті)
Командор («Дон Жуан» В. А. Моцарта)
Дон Базіліо («Севільський цирульник» Дж. Россіні)
Собакін, Малюта Скуратов, цар Салтан («Царева наречена», «Казка про царя Салтана» М.Римського-Корсакова)
Пімен («Борис Годунов» М. Мусоргського)
Гремін, Зарецький, король Рене («Євгеній Онєгін», «Іоланта», П. Чайковського)
Старий циган («Алєко» С.Рахманінова)
Партії баса: симфонія № 14 Д. Шостаковича, Реквієм Дж. Верді, Реквієм В. А. Моцарта.
 
Співав сольні концерти у Будинку органної музики (Дніпропетровськ), Андріївській церкві (Київ). Брав участь у Міжнародному фестивалі ім. Л. Собінова (2004), у Зальцбурзькому фестивалі («Євгеній Онєгін» під керуванням Д. Баренбойма, Австрія, 2007), в оперному фестивалі ім. Ф. Шаляпіна.
 
Гастролював у Німеччині, Латвії, Бельгії, Данії, Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Голландії, Японії та інших країнах.


Виконавці: Сергій Ковнір, Сергій Магера, Ольга Матушенко, Людмила Монастирська, Алла Позняк, Ольга Фомічова
Концертна організація: Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей і юнацтваІнші:

Музичний проект "Україна у вогні" об'єднує музикантів з 11 країн для підтримки України
У Кіровоградському драмтеатрі відбулася вистава за участю військових
Концерт: Євген Станкович та його учні
Держмистецтв оголосило переможців премії імені М. В. Лисенка в 2024 році
Концерт з приводу дня народження колективу "Чураївна"
Концерт Україна Незламна у Національній філармонії України
Х Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Юрія Хілобокова
Баварський парламент нагородив орденом українську диригентку Оксану Линів
Іменні стипендії міського голови імені Гаррі Логвіна: у Дніпрі відзначили лауреатів
Назавжди 22: на фронті загинув вихованець Національної музичної Аадемії Вадим Прокопчук
Світова прем'єра "Українського триптиху": до 2-ої річниці повномасштабного вторгнення Kyiv Symphony Orchestra дасть 2 концерти в Німеччині
38 солістів і 7 ансамблів стануть учасниками ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Юрія Хілобокова у Кропивницькому
Організатори Віденського фестивалю відмовилися від участі Теодора Курентзіса, який не засудив війну в Україні
Yamaha передала Одеському театру опери та балету комплект духових інструментів
Памʼяті полеглих героїв
Житомирська філармонія ім. Святослава Ріхтера запрошує на захоплюючу екскурсію
Всеукраїнська акція любові від Театру Корифеїв з Кропивницького
Мистецький проект "Калина" – Дітям
Концерт у Парижі мав символічну назву - "В ім'я свободи"
Названі лауреати Міжнародної премії імені Миколи Лисенка "Рапсодія"
У Луцьку на концерті фортепіанної музики збирали гроші на дрони для бійців 100-ї бригади ТрО
"Ця історія зачепить кожне серце"
У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика"
Світова премʼєра в Органному залі! Симфонія “Переможна” Золтана Алмаші
Львівська опера позбавила співачку ролі за участь у спектаклях з росіянами
Мінкульт затвердив своїх представників до наглядової ради Українського культурного фонду
Львівський органний зал розпочав довготривалу співпрацю з Радіо “Культура” записом “Реквієму” Моцарта
До Дня Героїв Небесної Сотні у Києві прозвучить твір "Майдан 2014" Валентина Сильвестрова у виконанні хору капели імені Бориса Лятошинського
Дніпровський театр опери та балету підкорює англійського глядача
"Хмельницький камер фест" повертається у новому форматі
У Запорізькій філармонії - MOZART & BEETHOVEN
Люстрова церемонія відбулася в Одеській опері
У Рівному відбудеться міжнародний фестиваль «Органний собор-2024»
Наталія Пономарчук – після Лондонського і Варшавського тріумфів дириґуватиме в Києві
Andrii Barmalii
Від бароко до прем’єр. На що чекати в лютому у Львівській філармонії?
Рівненський Органний зал опублікував концертну програму на лютий
Столітній ювілей
“Іра Маланюк. Історія однієї кар’єри”
VІ Всеукраїнський Театральний Фестиваль-Премія «ГРА»: прийом заявок відкрито
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_4088.jpg