Слухай вічність: концерт до 100-річчя від дня заснування Національного симфонічного оркестру України за участю всесвітньовідомого баса Анатолія Кочерги | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Слухай вічність: концерт до 100-річчя від дня заснування Національного симфонічного оркестру України за участю всесвітньовідомого баса Анатолія Кочерги
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Сіренко Володимир
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Слухай вічність: концерт до 100-річчя від дня заснування Національного симфонічного оркестру України за участю всесвітньовідомого баса Анатолія Кочерги
15 листопада 2018, четвер
Поширити у Facebook

28 листопада о 19:00 у Національному палаці мистецтв «Україна» відбудеться унікальний концерт до 100-річчя від дня заснування Національного симфонічного оркестру України за участю всесвітньовідомого баса Анатолія Кочерги.

Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України - один з найвідоміших у Східній Європі симфонічних колективів.

Оркестр було засновано: 25 листопада 1918 р. Постановою Ради Міністрів Української держави і затверджено гетьманом Павлом Скоропадським. Першим диригентом був Олександр Горілий. З 1937 року протягом чверті століття років колективом керував Натан Рахлін. Згодом головними диригентами оркестру були уславлені митці Стефан Турчак, Володимир Кожухар, Федір Глущенко, Ігор Блажков, Теодор Кучар. З оркестром працювали видатні диригенти: Леопольд Стоковський, Ігор Маркевич, Кирило Кондрашин, Євген Мравінський, Курт Зандерлінг, Євген Свєтланов, Костянтин Сімеонов, Геннадій Рождєственський, а також солісти: Артур Рубінштейн, Ісаак Стерн, Ієгуді Менухін, Давид Ойстрах, Святослав Ріхтер, Еміль Гілельс, Мстислав Ростропович, Леонід Коган, Монсеррат Кабальє, Хосе Каррерас, Гідон Кремер, Олег Криса та багато ін. Впродовж останніх дев’ятнадцяти, головний диригент та художній керівник колективу - Володимир Сіренко, народний артист України, лауреат премії Національної України імені Тараса Шевченка.

Сьогодні в оркестрі працюють понад 100 інструменталістів.

Національний симфонічний оркестр завжди був і залишається творчою лабораторію для українських композиторів, диригентів і солістів. Перше виконання своїх творів довіряли оркестру українські композитори Борис Лятошинський, Левко Ревуцький, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Валентин Сильвестров, а також Сергій Прокоф`єв, Дмитро Шостакович, Арам Хачатурян. За роки Незалежності оркестр записав понад 150 компакт-дисків з українським та світовим репертуаром. Альбом із записом симфоній № 2 та № 3 Бориса Лятошинського був визнаний Австралійською державною телерадіокомпанією (АВС) найкращим світовим записом 1994 року.

НЗАСОУ - єдиний український музичний колектив, який номінувався двічі на премію Grammy: в 2004-му за диск із записом «Реквієму для Лариси» Валентина Сильвестрова та 2009-го – скрипкового концерту Ернста Блоха.. Колектив успішно гастролював у Австралії, Австрії, Бахрейні, Бельгії, Білорусі, Великобританії, Данії, Іспанії, Італії, Казахстані, Канаді, КНР, Кореї, Лівані, Люксембурзі, Нідерландах, Німеччині, ОАЕ, Польщі, Португалії, Словаччині, Туреччині, Франції, Чехії, Швейцарії, Японії, США.

Також впродовж останніх двадцяти років музиканти НСОУ набули великого досвіду у виступах з поп- та, рок-виконавцями. Це Стінг, Electric Light Orchestra, Ванесса Мей, Мішель Легран, Тамара Гвердцителі, «Бі-2», «Океан Ельзи» та ін. Це були незабутні, приголомшливі за енергетикою концерти.

У оркестру є власний слоган: «Слухай вічність», що відображає його місію - виконувати світову і національну класику, давати життя найбільш талановитим творам нової української симфонічної музики.

Програма ювілейного концерту включає твори, які будуть цікаві всім - досвідченим меломанам і звичайним любителям музики. Вона презентує два напрямки творчості колективу: виконання творів високої та популярної класики. Знавців зацікавить знаменита симфонічна поема «Мазепа» угорського композитора-романтика Ференца Ліста; прихильників американських мюзиклів – Симфонічні танці з «Вестсайдської історії» Леонарда Бернстайна. Слухачі вкотре відчують динамізм знаменитого «Болеро» Равеля – одного з найпопулярніших хітів світового симфонічного репертуару.

Окрема сторінка програми – твори українських композиторів: це світова прем’єра Урочистої увертюри Мирослава Скорика – твору, спеціально написаного до ювілею славетного колективу та «Купало Київської Русі» Євгена Станковича.

Нарешті, окрасою концерту будуть арії у виконанні Анатолія Кочерги.

У супроводі оркестру знаменитий бас, який багато років співав на сценах НОУ ім. Т.Шевченка, Метрополітен та Віденської опер, Зальцбурзькому фестивалі та ін., виконає відомі твори: куплети Мефістофеля Шарля Гуно, Каватину Алеко Сергія Рахманінова, шедеври вітчизняної музики - Арію Кривоноса з опери «Богдан Хмельницький» Костянтина Данькевича та стрілецьку пісню «Чуєш, брате мій» братів Лепких.


Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Мирослав Скорик, Євген Станкович
Концертна організація: Національний палац мистецтв "Україна"
Джерело: За матеріалами прес-релізу



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine