Про Музику з великої літери | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Про Музику з великої літери
Поліщук Тетяна
Про Музику з великої літери
Відома українська актриса Лариса Кадирова 10 вересня відмітить ювілей
10 вересня 2023, неділя
Поширити у Facebook

Лариса Кадирова 15 вересня запросить публіку на свій бенефіс - виставу “Таємниця Шопена” до театру “Сузір'я”.

“Таємниця Шопена” — інтелектуальна вистава, в якій ідеться про мистецтво музики, про розкриття секретів творення звуків...

Прем’єра відбулася три роки тому і ця постановка Олексія Кужельного стала подарунком театралам й меломанам, а ще вистава “Таємниця Шопена” прикрасила афішу театру “Сузір'я” і це одна з найрезонансніших сценічних робіт Лариси Миколаївни.

В основу постановки покладена повість «Мадам Пилінська і таємниця Шопена» популярного бельгійсько-французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта. Український переклад — Івана Рябчія, інсталяція — Оксани Чепелик, хореограф — Ольга Семьошкіна, лялькар — Ігор Федірко.

У головних ролях: народна актриса України Лариса Кадирова (мадам Пилінська) і молодий піаніст, нині студент магістратури НМАУ - у майбутньому музичний режисер Олександр Бондар (Ерік).

Завдяки майстерності й харизмі Лариси Миколаївни ця вистава не залишає байдужими глядачів...

Розповіді мадам Пилінської про Баха, Ліста, Шопена, та взагалі про музику заворожують глядачів. Це блискуче розуміння музики як “праматерії” світу відповідно до античних уявлень, коли філософи трактували музику через математичну гармонію числових співвідношень. Проте мадам Пилінська прагне, щоб Ерік зрозумів, що музика — не алгебра, а відчуття, які ти маєш навчитися вибудувати, відкрити в собі ті досі не знані виміри, з яких народжується музика. Не ноти, а звуки - це Музика з великої літери.

Ця вистава дуже приваблює публіку своєю потужною музичною складовою. А твори, що лунають у постановці дуже органічно вписалися у дійство.
— Шмітт в усіх своїх творах точно вказує, яку музику виконувати в постановках, і часто навіть точно називає твори. Наприклад, в «Загадкових варіаціях» письменник наголошував, щоб обов’язково звучала музика відомого англійського композитора Едуарда Елгара «14 варіацій на оригінальну тему «Загадка» — твір, про який ідеться у п’єсі.


Всі музичні фрагменти в «Таємниці Шопена» також розписані автором, - нагадує Олексій КУЖЕЛЬНИЙ, режисер і сценограф вистави, художній керівник Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір'я». - Частину творів наживо виконує Олександр Бондар, а частину композицій ми використовуємо фонограмами, зокрема легендарну арію Casta Diva із «Норми» В. Белліні з божественним співом Марії Каллас або відому мелодію Мішеля Леграна із популярного кіномюзиклу «Шербурзькі парасольки»...

Музика у творах Шмітта — не лише важлива складова, а й завжди має чимало підтекстів. Це як один із “ключів” до розуміння сюжету, як один із каналів, коли автор спілкується в такий спосіб з читачами чи постановниками п’єс. В «Таємниці...» вона виконує інтелектуальну роль. Мадам Пилінська через музику розкриває сутність самого Еріка, його здатність поєднати слово, відчуття і те, що в ноти вклав композитор...

Це історія служіння, єднання крізь часи, історія перевтілення, тонкого поєднання з художнім твором. Легендарний Соломон Міхоелс казав: «Коли немає теми — немає артиста!». Це в повному обсязі належить і до Лариси Кадирової, і до її юного партнера по виставі Олександра Бондаря. Адже для митців питання служіння є головним.

Для молодого хлопця — чи стане це ремеслом, можливістю заробляти гроші, здобути популярність, виживати... Які цілі виправдовують прихід у це життя? Ці думки лунають у тексті Е.-Е. Шмітта, і вони сходяться з тими творчими ідеалами, які ми сповідуємо з Ларисою Кадировою...
Виставу “Таємниця Шопена” можна назвати “мистецькою терапією”.


Нині, в непростий час, коли триває велика війна, розв’язана рашистами, людям потрібно підіймати дух... а ця постановка саме така, і після неї глядачі виходять з просвітленими обличчями. В цьому величезна заслуга чудової актриси Лариси Миколаївни Кадирової.

Р.S.
16 вересня Лариса Кадирова запросить глядачів до Арт-центру ім. І.Козловського де на Камерній сцені зіграє моновиставу “Не плачте за мною ніколи” за мотивами однойменної повісті Марії Матіос у постановці Сергія Павлюка, режисера Херсонського українського музично-драматичного театру ім. Куліша.

Головна героїня - Юстина, вдова, яка чекає на свій останній день і ретельно до нього готується: все необхідне вже зібрано і залишається тільки перекладати речі з місця на місце та провітрювати їх періодично, щоб вони сажею і пилом не покрилися. Лариса Кадирова в образі... баби Юстини, спілкується з глядачами в залі, розповідає про своїх сусідів, дає своїм дітям настанови.

Для неї смерть є продовження, сутність, перед якою рівні, як багаті, так і бідні. Актриса, звертаючись до глядача, мудро зауважує: «Яке в людини життя, така буде і смерть»....
Music-review Ukraine бажає Ларисі Миколаївні міцного здоров’я, цікавих ролей, талановитих і вдячних учнів, сімейного затишку й здійснення найголовнішої її та всіх українців мрії - скорішої перемоги над російськими окупантами!





























Автор: Тетяна Поліщук
Діячі мистецтв: Тетяна Поліщук



Інші:

29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
«Золотий обруч» повертається на сцену
Стали відомі імена переможців Відкритого обласного фестивалю - конкурсу виконавців на народних інструментах "Конотопська розсипуха"
Театральний квітень: які вистави покажуть у столиці
Пам’яті Шептицького: у Львівській філармонії представлять унікальну виставу
«Дударик» запрошує львівʼян на пісенні, любовні й жартівливі вечорниці
Шляхетний вечір в Одеській опері
Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
3.jpg