Про Музику з великої літери | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Про Музику з великої літери
Поліщук Тетяна
Про Музику з великої літери
Відома українська актриса Лариса Кадирова 10 вересня відмітить ювілей
10 вересня 2023, неділя
Поширити у Facebook

Лариса Кадирова 15 вересня запросить публіку на свій бенефіс - виставу “Таємниця Шопена” до театру “Сузір'я”.

“Таємниця Шопена” — інтелектуальна вистава, в якій ідеться про мистецтво музики, про розкриття секретів творення звуків...

Прем’єра відбулася три роки тому і ця постановка Олексія Кужельного стала подарунком театралам й меломанам, а ще вистава “Таємниця Шопена” прикрасила афішу театру “Сузір'я” і це одна з найрезонансніших сценічних робіт Лариси Миколаївни.

В основу постановки покладена повість «Мадам Пилінська і таємниця Шопена» популярного бельгійсько-французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта. Український переклад — Івана Рябчія, інсталяція — Оксани Чепелик, хореограф — Ольга Семьошкіна, лялькар — Ігор Федірко.

У головних ролях: народна актриса України Лариса Кадирова (мадам Пилінська) і молодий піаніст, нині студент магістратури НМАУ - у майбутньому музичний режисер Олександр Бондар (Ерік).

Завдяки майстерності й харизмі Лариси Миколаївни ця вистава не залишає байдужими глядачів...

Розповіді мадам Пилінської про Баха, Ліста, Шопена, та взагалі про музику заворожують глядачів. Це блискуче розуміння музики як “праматерії” світу відповідно до античних уявлень, коли філософи трактували музику через математичну гармонію числових співвідношень. Проте мадам Пилінська прагне, щоб Ерік зрозумів, що музика — не алгебра, а відчуття, які ти маєш навчитися вибудувати, відкрити в собі ті досі не знані виміри, з яких народжується музика. Не ноти, а звуки - це Музика з великої літери.

Ця вистава дуже приваблює публіку своєю потужною музичною складовою. А твори, що лунають у постановці дуже органічно вписалися у дійство.
— Шмітт в усіх своїх творах точно вказує, яку музику виконувати в постановках, і часто навіть точно називає твори. Наприклад, в «Загадкових варіаціях» письменник наголошував, щоб обов’язково звучала музика відомого англійського композитора Едуарда Елгара «14 варіацій на оригінальну тему «Загадка» — твір, про який ідеться у п’єсі.


Всі музичні фрагменти в «Таємниці Шопена» також розписані автором, - нагадує Олексій КУЖЕЛЬНИЙ, режисер і сценограф вистави, художній керівник Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір'я». - Частину творів наживо виконує Олександр Бондар, а частину композицій ми використовуємо фонограмами, зокрема легендарну арію Casta Diva із «Норми» В. Белліні з божественним співом Марії Каллас або відому мелодію Мішеля Леграна із популярного кіномюзиклу «Шербурзькі парасольки»...

Музика у творах Шмітта — не лише важлива складова, а й завжди має чимало підтекстів. Це як один із “ключів” до розуміння сюжету, як один із каналів, коли автор спілкується в такий спосіб з читачами чи постановниками п’єс. В «Таємниці...» вона виконує інтелектуальну роль. Мадам Пилінська через музику розкриває сутність самого Еріка, його здатність поєднати слово, відчуття і те, що в ноти вклав композитор...

Це історія служіння, єднання крізь часи, історія перевтілення, тонкого поєднання з художнім твором. Легендарний Соломон Міхоелс казав: «Коли немає теми — немає артиста!». Це в повному обсязі належить і до Лариси Кадирової, і до її юного партнера по виставі Олександра Бондаря. Адже для митців питання служіння є головним.

Для молодого хлопця — чи стане це ремеслом, можливістю заробляти гроші, здобути популярність, виживати... Які цілі виправдовують прихід у це життя? Ці думки лунають у тексті Е.-Е. Шмітта, і вони сходяться з тими творчими ідеалами, які ми сповідуємо з Ларисою Кадировою...
Виставу “Таємниця Шопена” можна назвати “мистецькою терапією”.


Нині, в непростий час, коли триває велика війна, розв’язана рашистами, людям потрібно підіймати дух... а ця постановка саме така, і після неї глядачі виходять з просвітленими обличчями. В цьому величезна заслуга чудової актриси Лариси Миколаївни Кадирової.

Р.S.
16 вересня Лариса Кадирова запросить глядачів до Арт-центру ім. І.Козловського де на Камерній сцені зіграє моновиставу “Не плачте за мною ніколи” за мотивами однойменної повісті Марії Матіос у постановці Сергія Павлюка, режисера Херсонського українського музично-драматичного театру ім. Куліша.

Головна героїня - Юстина, вдова, яка чекає на свій останній день і ретельно до нього готується: все необхідне вже зібрано і залишається тільки перекладати речі з місця на місце та провітрювати їх періодично, щоб вони сажею і пилом не покрилися. Лариса Кадирова в образі... баби Юстини, спілкується з глядачами в залі, розповідає про своїх сусідів, дає своїм дітям настанови.

Для неї смерть є продовження, сутність, перед якою рівні, як багаті, так і бідні. Актриса, звертаючись до глядача, мудро зауважує: «Яке в людини життя, така буде і смерть»....
Music-review Ukraine бажає Ларисі Миколаївні міцного здоров’я, цікавих ролей, талановитих і вдячних учнів, сімейного затишку й здійснення найголовнішої її та всіх українців мрії - скорішої перемоги над російськими окупантами!

Автор: Тетяна Поліщук
Діячі мистецтв: Тетяна ПоліщукІнші:

Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ У КВІТНІ: АКЦЕНТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ
Презентація книги «Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
3.jpg