Молода українська скрипалька діагностує інструменти Страдіварі, Аматі та Гварнері | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Молода українська скрипалька діагностує інструменти Страдіварі, Аматі та Гварнері
Молода українська скрипалька діагностує інструменти Страдіварі, Аматі та Гварнері
18 липня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

Молода скрипалька з України Анастасія Петришак днями підписала контракт з міжнародною студією звукозапису Sony Classical.

Про це повідомляють на офіційній сторінці проекту у мережі facebook. Поки що не оголошують подробиць, але кажуть, що ми маємо готуватися до грандіозних сюрпризів.

Не випадково. Адже вся попередня кар'єра Анастасії заслуговує найбільших овацій. Судіть самі.



Анастасія Петришак народилася в Івано-Франківськy. У віці восьми років почала виступати перед публікою, перемагаючи у численних конкурсах національного і міжнародного значення.

У 2005 році переїхала до Італії, де продовжила навчання і, у віці 15 років, була зарахована в кремонську Міжнародну Академію «Вальтер Стауффер» на курс по спеціалізації гри на скрипці, під проводом маестро Сальваторе Аккардо і в Музичну академію Кіджі в Сієні, де продовжує удосконалюватися донині.

В 17 років з відзнакою закінчила навчання в Пармській консерваторії імені Арріго Бойто, потім слідував диплом Вищого Скрипкового майстер-класу в Міжнародній Академії «Incontri Col Маестро» в Імолі.

У 2015 році, закінчивши з відзнакою курси підвищення кваліфікації, які проводила маестро Лаура Горна, отримала ступінь спеціаліста-інтерпретатора в області Мистецтв і Музики в Інституті Монтеверді Кремони. Далі вступила до престижної Академію ZHdK Цюріха на курс «Master Specialized Music Performance - Solist», де продовжила навчання у маестро Рудольфа Коельмана, одночасно вдосконалюючи майстерність гри на скрипці у таких знаменитих майстрів як Б. Белкин, С. Мінц, З. Брон, П. Амуайяль, Ф. Айо.

У 2012 році стала переможницею XVI Музичного фестивалю «Кращі випускники консерваторій та музичних закладів Італії 2011 року» в Кастрокаро Терме. У 2013 році виступила в Метрополітен-Павільйоні в Нью-Йорку, представляючи кращі італійські музичні установи.

У 2014 році виграла ряд конкурсів, в числі яких XVIIV Міжнародний конкурс в Валь-Тідоне і XV Національний музичний конкурс «Етруська Рів'єра». Завдяки останньому отримала кілька нагород: премію скрипалів, перший приз у номінації арок і перший приз глядацьких симпатій.

Дає численні сольні-концерти в таких всесвітньо відомих театрах і концертних залах, як Аудіторіум Паганіні в Пармі, Зал Нерви у Ватикані, Великий театр в Брешії, Метрополітен-Павільйон в Нью-Йорку, театр Еліза і Аудіторіум Парк Музики в Римі, Арт-центр Goryeong в Південній Кореї, Аудіторіум «Джованні Арведі» і театр Понк'єллі в Кремоні, театр Мандзоні в Болоньї, театр Фенікс в Венеції, Муніципальний театр в Ферарі, театр Верді в Буссето, театр Арістон в Сан-Ремо, Королівський театр в Пармі, а також в Міланському катедральному соборі. Виступала з багатьма всесвітньо відомими оркестрами, серед яких Симфонічний оркестр «Артуро Тосканіні», Італійський філармонічний оркестр, Міланський oркестр Кантеллі, оркестр Королівського театру в Пармі, оркестр театру Карло Феліче в Генуї, оркестр Россіні, симфонічний оркестр Валлеса і філармонічний оркестр України; під керівництвом знаменитих директорів: Марчелло Рота, Джанлуїджі Джелметті, Лоренцо Бізаррі, Альберто Орланді, Андреа Баттістоні, Паоло Понзіані Чьярді.

Знімалася у численних документальних фільмах, брала участь в національних та міжнародних телевізійних програмах, таких як «Петрушка», «Наутілус», «Che Tempo Che Fa», «Фестиваль Сан-Ремо», «60 Хвилин» на CBS в США, EBS international , в документальних фільмах про життя Паганіні, Страдіварі, про скрипку як музичний інструмент і роль музиканта.

З 2010 року регулярно співпрацює з відомим тенором Андреа Бочеллі, супроводжуючи його на численних концертах і користуючись при цьому великим успіхом не тільки глядачів, але і критики. Грає з італійським Камерним оркестром, що складається з кращих студентів кремонської Міжнародної Аккадеміі ім. Вальтера Стауффера, заснованої Сальваторе Аккардо, виступаючи в найважливіших італійських і зарубіжних музичних закладах. Крім класики, велику увагу приділяє сучасній музиці, виступаючи з ансамблем «Fontana Mix», а також граючи на концертах за участю кращих сучасних композиторів світу, таких як Софія Губайдуліна, Іван Феделе, Джордж Крамб і інші.

Анастасія Петришак співпрацює з Фондом Страдіварі з Кремони, регулярно грає на всіх інструментах з колекції, створених такими прославленними скрипковими майстрами як Страдіварі, Аматі, Гварнері дель Джезу та інші. Крім того, співпрацює з лабораторією музичної акустики Політехнічного університету в Мілані і лабораторією неінвазивної діагностики в університеті Павії, які займаються акустичним аспектом музичних інструментів і фізичними параметрами старовинних скрипок Страдіварі, Аматі та Гварнері дель Джезу і сучасних інструментів, що перемогли в Трилітньому Міжнародному конкурсі лют'єрів (Concorso Triennale Internazionale di Liuteria) визначаючи особливості і відтінки тембру кожної окремої скрипки. Ця співпраця дозволила їй спеціалізуватися у використанні і оцінці старовинних та сучасних інструментів. На сьогоднішній день - більше шістдесяти. Всі завершені науково-дослідні проекти були опубліковані в провідних міжнародних наукових журналах.

У жовтні 2016 року, у винятковому порядку, з дозволу Міністерства культурної спадщини і культурної діяльності, а також муніципалітету Генуї, виступила в театрі Карло Феліче з відомою скрипкою «Il Cannone», що належить Нікколо Паганіні, виконавши Концерт № 1 для скрипки та оркестру Н. Паганіні.

Найближчим часом Анастасія Петришак планує гастролі в Києві разом з Андреа Бочеллі.


Джерело: anastasiyapetryshak.com











Інші:

Шляхами пам’яті: присвята Мирославу Скорику та Борису Лятошинському
Оперний співак, педагог, керівник театру «Музична драма», професор консерваторії
Дев'ять років тому в бою з російським агресором загинув соліст Паризької опери Василь Сліпак
Як П'ята симфонія Бетховена, присвячена українцю, стала символом перемоги
Тиха революція
9 червня день пам'яті Василя Барвінського
Консульство - філармонія: 20 років співпраці
"Зозулька" Соломії, або Трагічна доля Ганни Крушельницької
Дослідження виявило вплив музики на мозкові ритми людини
Випуск 2025: свято музики і таланту!
Легендарна "Мелодія" Мирослава Скорика має 20 версій і звучить на планеті кожні три дні
8 театральних прем'єр, які не можна пропустити в червні
Короткометражний фільм “ALONG THE LINES” увійшов до програми престижного TRIBECA FILM FESTIVAL
Яка зарплата у вчителя музики: що демонструє середній показник по країні
Батько Мирослава Скорика у 1939-му заробляв 500 злотих, а у 1941-му - 600 рублів
Видавництво "Родовід", "Танго для трьох"
Економіка дозвілля — скільки коштують квитки до кращих театрів ЄС
Актуальність опери у вічних питаннях
День пам’яті Дмитра Гнатюка
30-ліття «Віртуозів Львова»
Новий жанр у кіно: Анастасія Мамонтенко представляє «Маніфест духовного андеграунду»
Навіщо оркестру диригент: відповідь, яка здивує навіть меломанів
Міг навчати музики, але обрав бій за майбутнє без війни: чому вчитель обрав гармату замість класу
Дніпровський режисер поставив спектакль у Маріупольському театрі
Як у Львівському органному залі лікують душі музикою
100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
      © 2008-2025 Music-review Ukraine