Україну й Німеччину поєднає музика | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Україну й Німеччину поєднає музика
Линів Оксана
Україну й Німеччину поєднає музика
В Україні створюється Український молодіжний оркестр.
17 грудня 2016, субота

Конкурсні прослуховування відбулись у Львові.

В журі - також німецькі експерти. В планах - спільні концерти з Федеральним молодіжним оркестром Німеччини.Катерина Мовчан під час прослуховування у Львові
Катерина Мовчан: "Коли граю, все відходить на другий план і залишається лише музика"

Для неї має значення лише музика. Ніби й немає Луганська з його війною. А лише флейта і Малер. "Я давно не була вдома і не хочу туди їхати. Не тому, що не можу, просто мені психологічно важко там перебувати", - розповідає двадцятирічна Катерина Мовчан, яка переїхала до Києва з Луганська за два роки до війни на Донбасі. Не копирсатись у дитячих спогадах їй допомагає музика. "На флейту мене привели батьки, коли мені було чотири роки. Тоді я ще не знала, що хочу. Але з кожним роком я розуміла, що коли граю, все відходить на другий план і залишається лише музика. І тепер не уявляю себе без неї", - каже дівчина. 

Ніч у потязі - і Катерина вже у Львові. Її план: спробувати себе в конкурсі на учасника майбутнього Українського молодіжного симфонічного оркестру.  Катерина - одна з близько сотні молодих музикантів, які вирішили взяти участь у прослуховуваннях. Серед членів журі - керівники Федерального молодіжного оркестру Німеччини, Бетховенського фестивалю, музичні редактори Deutsche Welle та викладачі українських музичних академій. Вони мають обрати тридцять музикантів.

Перед виступом Катерина трохи хвилюється. Бо знає, що флейтистів приїхало багато. Але дівчина все одно сподівається на успіх. "Мені цікаво було б зустріти людей, які на тій же хвилі, що і я. Я була б щаслива, якби мені пощастило пройти цей конкурс", - каже вона.

Палац Потоцьких у руках конкурсантів

У львівському Палаці Потоцьких увесь перший поверх віддали для учасників прослуховувань. Щоб дістатись до кімнати, де відбувається конкурс, треба пройти через чотири зали. Їх усі заполонили конкурсанти: хтось проводить імпровізовану репетицію, інший блукає по інтернету на смартфоні, а ще хтось сидить, відсторонено втупившись в одну точку, як, наприклад, юний скрипаль зі Львова Олександр.


Чекаючи на свою чергу
Чекаючи на свою чергу

"Хвилюєтесь?" - запитую його. "Та ні, просто задумався, журі не боюся", - каже Олександр. До нас одразу підбігає його мама: "Не відволікайте його, будь ласка, йому треба налаштуватись на виступ". Багато учасників приїхали з батьками, бо заявлений вік у конкурсі від 12 до 22 років.

Двадцятирічний Богдан Шайнюк приїхав без батьків, тому встигає жартувати з іншими учасниками, неспішно прочищаючи свою валторну. "Я не хвилююсь, валторністів не так вже й багато. Знаю, що має приїхати ще один", - каже Богдан. Для нього участь в оркестрі - це можливість знайти себе в професії. Хлопець вчиться в Одеській музичній Академії. "Вакансій валторністів - не багато. Важко потрапити в оркестр, всі місця давно зайняті. Але нічого, як не знайду роботу за фахом - не пропаду", - каже юнак.

Як у Німеччині?

Членам журі подобається, як грають учасники конкурсу. "Якщо порівняти рівень німецьких і українських юних музикантів, то він - майже однаковий, є можливо, незначна різниця в музичних групах. Але гадаю, ми матимемо дуже гарний виважений оркестр”, - каже керівник Федерального молодіжного оркестру Німеччини Зенке Лентц.


Богдан Шайнюк налаштований оптимістично
Богдан Шайнюк налаштований оптимістично

У Німеччині, щоб потрапити до такого оркестру, теж треба пройти конкурс. Оскільки це найважливіший молодіжний оркестр в країні, туди беруть лише найкращих - приблизно кожного четвертого з конкурсантів. "Перший критерій у нас віковий: учасник не повинен бути молодшим за 14 років. Другий: бути музично зрілим, здатним вибудовувати музичний твір і вміти грати в оркестрі. Федеральний оркестр - це вершина айсберга, а далі як піраміда розходиться ландшафт молодіжних оркестрів - земельних, міських, локальних", - розповідає Зенке Лентц.

Але в Україні журі звертало увагу не тільки на музичний рівень виконавців, але й на умови музичної освіти та за яких обставин вони змогли приїхати на конкурс. Адже в прослуховуваннях взяли участь молоді музиканти і зі сходу України, і з заходу, і навіть з Криму. Тому оркестр може стати символом примирення, вважає ініціатор створення такого оркестру та диригент Оксана Линів. "Ми знаємо, що Схід України упереджено ставиться до українського Заходу. Але з допомогою музики можна буде відкрити не тільки музику, але й одне одного, пізнати одне одного ", - каже Оксана Линів.

Нові можливості для оркестрантів

Сприяти цьому може й спільна робота з німецьким оркестром. "У нас в оркестрі ми сповідуємо відкритість, толерантність і діалог між молодими музикантами. Це може бути цікаво українським музикантам", - каже Зенке Лентц. І додає, що таким спільним проектом хоче також повернути в Німеччину на порядок денний питання України. Музика, на його думку, для цього якраз є дуже добрим прикладом.


Під час прослуховування
Під час прослуховування

А передовсім, сформований у такий спосіб оркестр отримає можливість гастролювати. Планується, що спершу Молодіжний симфонічний оркестр України разом з Федеральним молодіжним оркестром Німеччини відправиться в концертний тур Україною - виступи заплановані у Львові, Києві, Одесі та Харкові. А в серпні та вересні 2017 року обидва оркестри дадуть концерти в Бонні та Берліні. Молоді українські та німецькі музиканти гратимуть в найпрестижніших концертних залах. Концертна програма охоплюватиме твори як німецьких, так і українських авторів.

А наразі до кінця тижня всі учасники конкурсу очікують результатів. Але вже можна спрогнозувати, що великі шанси - у валторніста Богдана Шайнюка, оскільки набирають двох валторністів і тільки двоє подались. З Катериною Мовчан - інша ситуація, бо надто велика конкуренція у флейтистів. Але навіть якщо вона не потрапить у цей склад оркестру, вона, як і інші учасники, які не пройшли, можуть потрапити в резерв. За словами диригентки  Оксани Линів, тридцять музикантів, з яких складатиметься Український молодіжний оркестр, - це лише початок, далі оркестр хочуть розвивати і, вочевидь, для цього може знадобитись більше музикантів, а це - нові шанси.


Автор: ПрихідВікторія
Диригенти: Оксана Линів
Джерело: dw.comДодати: Share on Facebook

Інші:

"Балетні діти" згадують
У Шипинцях відзначили 100-ліття від дня народження Іллі Міського
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Дві філармонії: як головний музичний заклад Черкас перебудовували
Репетиції в онлайн
Напрацьоване для вічності
Пам'яті Мирослава Скорика
Стаття про нелюбов до української культури
Мирослав Скорик: навіки з нами. Його «Мелодія» полинула за небокрай
Пандемія і... мистецтво
Три "Ш": за що світ може дякувати Францеві Шуберту
Браво, піаністи!
Український Моцарт
Дівчина, яка підкорила гобой
Christian Fictoor: Eurosonic Noordeslag 2020, музичний менеджмент – і ліки, що врятують світ
146 лет назад огонь уничтожил Одесский Городской театр
Единственный в Европе оперный фестиваль под открытым небом оказался под угрозой закрытия
Корона "Дня" - Ользі Пасiчник, оперній співачці (Україна - Польща)
Корона "Дня" Оксані Линів, диригентці
Українські Страдіварі: як унікальна модель скрипки сім'ї Пуцентел стала популярною у світі
Камерний оркестр "Віртуози Львова" відзначає 25-річчя міжнародними проектами
Орган у Дніпрі шукає притулку
В Киеве негде разместить Дом органной и камерной музыки
Без відпускних та зарплатні: чому не виплачували гроші учителям Коропської школи мистецтв
106 лет отмечает Одесская консерватория
За підтримки Суспільного мовника відбувся фестиваль Bouquet Kyiv Stage
Де грають у класики, грали класику
Всі - молодці!
Держава ігнорує театр і академічну музику
Конституційний суд взявся за культуру
Найгарніші концертні зали світу
Столичні театри в пошуках нових авторів і форм — напередодні нового театрального сезону
У Харківському театрі для дітей та юнацтва відбувся вечір пам'яті Ірини Губаренко
17 липня 1871 року народився відомий український композитор Філарет Колесса
Секрети Страдиварі
3 липня 1941 року народився видатний український скрипаль і диригент Богодар Которович
Уродженці Станиславова. Ірина Маланюк - українська та австрійська співачка з роду французьких герцогів
Чайковський і Україна. Частина 1 | Ніч у музеї
9-річна піаністка успішно представляє Луцьк на міжнародних конкурсах
Музичний інструмент розорив винахідника
      © 2008-2018 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
15.jpg