На аукціоні у США продали трьохсотрічну скрипку Страдіварі за $11 мільйонів | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
На аукціоні у США продали трьохсотрічну скрипку Страдіварі за $11 мільйонів
На аукціоні у США продали трьохсотрічну скрипку Страдіварі за $11 мільйонів
11 лютого, вівторок
Поширити у Facebook

На аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку в п'ятницю продали скрипку, виготовлену в 1714 році легендарним Антоніо Страдіварі, за $11,25 мільйона.

Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.

311-річний інструмент, який аукціон Sotheby's назвав «шедевром звуку», колись належав знаменитому угорському скрипалеві XIX століття Йосипу Йоахіму, близькому другу композитора Йоганнеса Брамса.

Вона була подарована Консерваторії Нової Англії у 2015 році після смерті її останнього власника, колишнього студента Сі-Хон Ма, з умовою, що одного дня вона буде продана для фінансування музичних стипендій.

Президентка консерваторії Андреа Калин зазначила, що інструмент був цінним надбанням і що кілька студентів мали привілей грати на ньому, але зрештою школа вирішила, що настав час його продати.

Ціна за так звану скрипку Йоахіма-Ма - Страдіварі (Joachim-Ma Stradivarius) майже на $5 мільйонів не дотягнула до рекордних $15,9 мільйона, заплачених у 2011 році за Страдіварі Леді Блант (Lady Blunt Stradivarius), названу на честь доньки поета лорда Джорджа Байрона.

Гроші будуть використані насамперед для фінансування фонду Бостонського музичного коледжу, який надає стипендії молодим скрипалям-початківцям.

Вважається, що лише близько 600 інструментів, виготовлених італійським скрипковим майстром Антоніо Страдіварі та його сім'єю наприкінці XVII та на початку XVIII століть, збереглися до наших днів, і знаходяться вони переважно в руках колекціонерів. За деякими даними, приватні продажі сягнули $20 мільйонів.









Фото: Lev Radin
Джерело: ukrinform



Інші:

Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
"Равель –150»
Пендерецький, Ліст, Брамс
Музичне шоу «ГАЛАКТИКА саундтреків із відеоігор»
«Наталка Полтавка», що народжується в Одесі
Київ офіційно подав заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Найкращий хор року “Гомін” запрошує на березневі концерти
«Київська камерата» Валерію Матюхіну
Почуйте Фортепіанний футуризм
У Харківській опері відбудеться концерт «Український формат» до 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
Державну театральну премію Курбаса присудили львівському режисеру
Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов'язаними митцями та працівниками медіа.
На Кіровоградщині відбувся всеукраїнський музичний фестиваль виконавців на народних музичних інструментах
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерт до дня народження Тараса Шевченка
Сьогодні минає 210 років з дня народження Михайла Вербицького
Хто отримає мистецьку премію «Київ» у 2025 році: список претендентів
Джазовий композитор-імпровізатор Олександр Саратський разом з «Віртуозами Львова» виступить у філармонії
«… землякам моїм в Украйні і не в Украйні…»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
23.jpg