Рояль від... Святого Миколая | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Рояль від... Святого Миколая
Рояль від... Святого Миколая
19 грудня у Київській спеціалізованій школі-інтернаті ім. М. Лисенка відбулася подія, про яку мріяли понад три десятиліття
26 грудня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

Нагадаємо, один із провідних навчальних закладів країни, та й усього Східноєвропейського регіону в галузі підготовки музикантів-виконавців концертного профілю високої кваліфікації — Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М. Лисенка, було засновано ще далекого 1934 року при Київській державній консерваторії (нині — Національна музична академія України) як професійний навчальний заклад для обдарованих дітей. 1944-го школі присвоїли ім’я видатного композитора, засновника української класичної музики Миколи Віталійовича Лисенка. За 83 роки свого існування Школа ім. М. Лисенка підготувала майже 2000 переможців міжнародних та українських музичних конкурсів за всіма інструментально-виконавськими спеціальностями, які відбувалися в різних країнах Європи, Азії та Америки.

Зараз у школі навчаються 400 учнів на різних відділеннях: «Фортепіанному», «Скрипковому», «Струнних інструментів», до якого належать такі секції: «Народні інструменти», «Духові та ударні інструменти», «Диригентсько-хорова», «Теорія музики» і «Камерний ансамбль та концертмейстерський клас».

Понад три десятки років педагоги фортепіанного відділу мріяли, щоби їхні талановиті учні могли грати на Steinway — концертному роялі, який називають «королем музичних інструментів у світі», і от завдяки фінансовій підтримці Міністерства культури нарешті отримали коштовний подарунок до Дня Святого Миколая. Про епопею з придбання рояля Steinway & Sons «Дню» розказав заступник директора Школи-інтернату ім. М. Лисенка Ігор ГРИБОВ:
— Нині на «Фортепіанному відділі» вчаться майже сотня учнів. Нагадаю, на сьогодні 56 наших піаністів є лауреатами міжнародних конкурсів! Знаєте, коли я рік тому прийшов працювати у цей спеціалізований навчальний заклад, то почув від директора, Валентина Панасовича Шерстюка, історію, яка триває вже понад три десятиліття (!), про мрію, щоб у нашій школі з’явився класний концертний рояль, бо наші юні піаністи заслуговують на те, щоби грати на суперінструменті, яким вважається Steinway & Sons. Та час минав, змінилося кілька міністрів культури, кожен із них обіцяв «здійснити подвиг» і купити Steinway для юних зірок, але мрія ніяк не могла стати дійсністю. І я поставив перед собою мету — зробити все, щоб нарешті в нашій школі з’явився цей рояль.



До речі, за світовою статистикою, 95% видатних музикантів світу віддають перевагу саме Steinway & Sons. Зараз є два варіанти виготовлення цього знаменитого інструмента — американський та німецький. Наш інструмент — із Гамбурга. Його заводська ціна — 160 тисяч євро! Але нам вдалося купити рояль дешевше. Річ у тім, що коли представник фірми Steinway (директор східного регіону компанії) вперше приїхав в Україну і відвідав нашу школу, то після переговорів зробив істотну знижку. Продали інструмент новісінький! А ще — наш рояль кращий, аніж ті, що були придбані для філармонії та Інституту музики ім. Р. Глієра. Нам рояль обійшовся у 4 мільйони 650 тисяч грн. І ще дуже доречні подарунки від німців — концертний чохол, який коштує приблизно 37 тис. грн, пневматичний концертний стілець — це нова модифікація (він коштує десь 40 тис. грн), а також контрабас (його ціна — понад 100 тис. грн).

У покупці суперінструмента нам посприяло Міністерство культури на чолі з Євгеном Нищуком. Нам дуже допомогли, розуміючи, що рояль Steinway & Sons — це не наша примха, а необхідність. Через систему «Прозоро» нам пропонували інструменти інших фірм, трохи дешевші, але ми відмовлялися. Нагадаю, Школа ім. М. Лисенка 25 років не отримувала коштів на реконструкцію та ремонт, а тут треба заплати величезні гроші за рояль... До речі, Мінкульт посприяв також нам у тому, щоб із бюджету профінансували ремонтні роботи нашого навчального закладу. Хочу зазначити, що система «Прозоро» чудово працює в будівельному питані, а от що ж до спеціалізованої техніки чи музичних інструментів, то це — жах! Це приблизно діє так: ви хочете купити «Мерседес», а вас примушують придбати... «Таврію», і коли ви відмовляєтесь, то переконують, що «Таврія» — теж хороше авто, яке має кермо, чотири колеса, і вона теж, як «Мерседес», чорна! Дуже важко ми проходили процедуру закупівлі. Наприклад, рояль «Бехштейн» (німецька компанія C. Bechstein), який минулого року продали за 3 млн 80 тис. грн, зараз нам пропонували купити вже за 4 млн 399 тис. грн. І коли ми відмовлялись, то головним аргументом було те, що це дешевше ніж Steinway & Sons за 4 млн 650 тис. Так, але ж це зовсім різна якість інструментів! Переконувати немузикантів нам було дуже важко. Із цього питання відбулися два засідання Антимонопольного комітету, нам довелося готувати цілу купу різних документів та актів, аби переконати. І от, нарешті, перемога — інструмент уже доставлено до школи. Дякуємо всім, хто долучився до цієї справи!



До речі, у світі є таке поняття, як «людина Steinway» — почесне звання для видатних музикантів. Його мали такі легендарні піаністи, як Володимир Горовиць, Сергій Прокоф’єв, Каміль Сен-Санс та інші. А за останні 20 — 30 років з’явилися споріднені поняття, наприклад: «Школа Steinway», «Академія Steinway», «Інститут Steinway» — тобто представники середніх та вищих навчальних закладів, або «Зал Steinway» — це як бренд, і я переконаний, що через кілька років наша школа досягне цього найвищого стандарту якості у світі музики




Автор: Тетяна Поліщук
Фото: Руслан КАНЮКА
Навчальний заклад: Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка
Джерело: Газета "День"



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
12.jpg