Рояль від... Святого Миколая | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Рояль від... Святого Миколая
Рояль від... Святого Миколая
19 грудня у Київській спеціалізованій школі-інтернаті ім. М. Лисенка відбулася подія, про яку мріяли понад три десятиліття
26 грудня 2017, вівторок
Поширити у Facebook

Нагадаємо, один із провідних навчальних закладів країни, та й усього Східноєвропейського регіону в галузі підготовки музикантів-виконавців концертного профілю високої кваліфікації — Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М. Лисенка, було засновано ще далекого 1934 року при Київській державній консерваторії (нині — Національна музична академія України) як професійний навчальний заклад для обдарованих дітей. 1944-го школі присвоїли ім’я видатного композитора, засновника української класичної музики Миколи Віталійовича Лисенка. За 83 роки свого існування Школа ім. М. Лисенка підготувала майже 2000 переможців міжнародних та українських музичних конкурсів за всіма інструментально-виконавськими спеціальностями, які відбувалися в різних країнах Європи, Азії та Америки.

Зараз у школі навчаються 400 учнів на різних відділеннях: «Фортепіанному», «Скрипковому», «Струнних інструментів», до якого належать такі секції: «Народні інструменти», «Духові та ударні інструменти», «Диригентсько-хорова», «Теорія музики» і «Камерний ансамбль та концертмейстерський клас».

Понад три десятки років педагоги фортепіанного відділу мріяли, щоби їхні талановиті учні могли грати на Steinway — концертному роялі, який називають «королем музичних інструментів у світі», і от завдяки фінансовій підтримці Міністерства культури нарешті отримали коштовний подарунок до Дня Святого Миколая. Про епопею з придбання рояля Steinway & Sons «Дню» розказав заступник директора Школи-інтернату ім. М. Лисенка Ігор ГРИБОВ:
— Нині на «Фортепіанному відділі» вчаться майже сотня учнів. Нагадаю, на сьогодні 56 наших піаністів є лауреатами міжнародних конкурсів! Знаєте, коли я рік тому прийшов працювати у цей спеціалізований навчальний заклад, то почув від директора, Валентина Панасовича Шерстюка, історію, яка триває вже понад три десятиліття (!), про мрію, щоб у нашій школі з’явився класний концертний рояль, бо наші юні піаністи заслуговують на те, щоби грати на суперінструменті, яким вважається Steinway & Sons. Та час минав, змінилося кілька міністрів культури, кожен із них обіцяв «здійснити подвиг» і купити Steinway для юних зірок, але мрія ніяк не могла стати дійсністю. І я поставив перед собою мету — зробити все, щоб нарешті в нашій школі з’явився цей рояль.



До речі, за світовою статистикою, 95% видатних музикантів світу віддають перевагу саме Steinway & Sons. Зараз є два варіанти виготовлення цього знаменитого інструмента — американський та німецький. Наш інструмент — із Гамбурга. Його заводська ціна — 160 тисяч євро! Але нам вдалося купити рояль дешевше. Річ у тім, що коли представник фірми Steinway (директор східного регіону компанії) вперше приїхав в Україну і відвідав нашу школу, то після переговорів зробив істотну знижку. Продали інструмент новісінький! А ще — наш рояль кращий, аніж ті, що були придбані для філармонії та Інституту музики ім. Р. Глієра. Нам рояль обійшовся у 4 мільйони 650 тисяч грн. І ще дуже доречні подарунки від німців — концертний чохол, який коштує приблизно 37 тис. грн, пневматичний концертний стілець — це нова модифікація (він коштує десь 40 тис. грн), а також контрабас (його ціна — понад 100 тис. грн).

У покупці суперінструмента нам посприяло Міністерство культури на чолі з Євгеном Нищуком. Нам дуже допомогли, розуміючи, що рояль Steinway & Sons — це не наша примха, а необхідність. Через систему «Прозоро» нам пропонували інструменти інших фірм, трохи дешевші, але ми відмовлялися. Нагадаю, Школа ім. М. Лисенка 25 років не отримувала коштів на реконструкцію та ремонт, а тут треба заплати величезні гроші за рояль... До речі, Мінкульт посприяв також нам у тому, щоб із бюджету профінансували ремонтні роботи нашого навчального закладу. Хочу зазначити, що система «Прозоро» чудово працює в будівельному питані, а от що ж до спеціалізованої техніки чи музичних інструментів, то це — жах! Це приблизно діє так: ви хочете купити «Мерседес», а вас примушують придбати... «Таврію», і коли ви відмовляєтесь, то переконують, що «Таврія» — теж хороше авто, яке має кермо, чотири колеса, і вона теж, як «Мерседес», чорна! Дуже важко ми проходили процедуру закупівлі. Наприклад, рояль «Бехштейн» (німецька компанія C. Bechstein), який минулого року продали за 3 млн 80 тис. грн, зараз нам пропонували купити вже за 4 млн 399 тис. грн. І коли ми відмовлялись, то головним аргументом було те, що це дешевше ніж Steinway & Sons за 4 млн 650 тис. Так, але ж це зовсім різна якість інструментів! Переконувати немузикантів нам було дуже важко. Із цього питання відбулися два засідання Антимонопольного комітету, нам довелося готувати цілу купу різних документів та актів, аби переконати. І от, нарешті, перемога — інструмент уже доставлено до школи. Дякуємо всім, хто долучився до цієї справи!



До речі, у світі є таке поняття, як «людина Steinway» — почесне звання для видатних музикантів. Його мали такі легендарні піаністи, як Володимир Горовиць, Сергій Прокоф’єв, Каміль Сен-Санс та інші. А за останні 20 — 30 років з’явилися споріднені поняття, наприклад: «Школа Steinway», «Академія Steinway», «Інститут Steinway» — тобто представники середніх та вищих навчальних закладів, або «Зал Steinway» — це як бренд, і я переконаний, що через кілька років наша школа досягне цього найвищого стандарту якості у світі музики




Автор: Тетяна Поліщук
Фото: Руслан КАНЮКА
Навчальний заклад: Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка
Джерело: Газета "День"



Інші:

Вистава "Процес" стала першим лауреатом премії імені Олега Вергеліса
Справжня весна у Львівському органному залі: 40 концертів, екскурсія та виставка у квітні
Лонгліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у списку?!
“Київська пектораль” - названі лауреати
Одеській національний філармонійний оркестр запрошує на вечір високої класичної музики
Піаніст з Харкова Юрій Попов зіграв у Луцьку сольний концерт
Завершився БАХ Маратон у Львівській філармонії
Український диригент Кирило Карабиць отримав орден від британського короля
Музика в них у крові: добірка фільмів про музикантів та проєкти у розробці, які вже скоро будуть на екранах
Вперше у Львові відбудеться лекція про Павла Тичину «Ще до того, як колись» від творців Ти [Романтика]
Розпочався БАХ Маратон у Львівській філармонії
VІ Всеукраїнський Театральний Фестиваль-Премія «ГРА»
Симфонічний оркестр презентував концертну програму для захисників, ВПО та жителів міста
В Одеській філармонії відбудеться благодійний концерт “Відкрий долоні для добра”
День народження Баха у Львівському органному залі: перелік концертів
85-річчя від дня народження святкує відомий український диригент, народний артист України, професор, ТАРАС МИКИТКА
Близько 70 артистів долучаться до музичного марафону "Вівальді для ЗСУ" в Ужгороді
Ватра 80-х та Піккардійська терція запрошують львів'ян на концерт до дня народження Ігоря Білозіра
У житомирській філармонії відбудеться фестиваль майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера
Олексій Ботвінов готує ювілейний фестиваль Odessa Classics
У Запорізькій філармонії відбудеться найгучніша мистецька подія року
У Києві презентують виставу паперового театру про Ренату Богданську
Мистецькі виші просять скасувати НМТ для вступу: міністр освіти відреагував
Премʼєра реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» менш, ніж за добу зібрала солд-аут у Львівській опері
Реквієм Моцарта та українська класика нескорених
Львівська філармонія запрошує на БАХ Маратон
Експериментальна вистава “Косачка” повертається на сцену: 17.03 та 20.03 в Києві і Хмельницькому
Концерт "Стежками Довбуша" Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина"
У Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів: навіщо це рішення
Лауреатам Шевченківської премії 2024 вручили нагороди: відбулась урочиста церемонія
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Театр Франка під час благодійної вистави "Конотопська відьма" зібрав для ЗСУ понад 2,3 млн грн
«Сакральний Шевченко: Станкович, Скорик, Сильвестров»
Український Інститут у Швеціі оголосив перших лауреатів нової преміі для молодих українських піаністів
Головою Наглядової ради УКФ стала Наталя Кривда
В Києві відбудеться прем’єра опери GAIA-24 про підрив Каховської дамби
Концерти при свічках у Львівському органному залі
Прем'єра, на яку чекали 10 років!
12 березня Валерію Матюхіну виповнилось би 75 років
ВИПОВНИЛОСЯ 120 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄВРЕЙСЬКОГО ОПЕРНОГО СПІВАКА ТА АКТОРА ЙОЗЕФА ШМІДТА
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
12.jpg