8 червня - урочисте відкриття IX-го Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
8 червня - урочисте відкриття IX-го Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця
Злотник Олександр
Блох Борис
8 червня - урочисте відкриття IX-го Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця
8 червня 2012, п'ятниця
Поширити у Facebook

ІХ Mіжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця 8 червня, о 18.00, у Національній філармонії України відбудеться урочисте відкриття IX-го Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця.

Журі ІХ Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця:
Олександр Злотник (Україна) - Голова жюрі
Тетяна Рощина (Україна)
Петер Паул Кайнрат (Італія)
Елеанор Вон (Китай)
Борис Блох (Німеччина)
Томаш Хербут (Польща)
Вадим Руденко (Російська Федерація)
Лев Шугом (Російська Федерація)
Яков Касман (США)
Маріан Рибіцкі (Франція)

Про конкурс
Серед культурно-мистецьких акцій, що сприяють інтеграції України у світовий простір, чільне місце займає Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця.

Конкурс започаткований у 1995 році, вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця. Його ім`я увійшло до переліку "Знамениті українці", що розміщені на WEB-сайті: www.2.uwindsor.ca.

Перемога в конкурсі - це почесна й висока рекомендація для виконавця і це підтверджують подальші успіхи лауреатів Конкурсу, які стали переможцями визнаних у світі міжнародних музичних змагань, таких як Міжнародний конкурс у м.Хамамацу (Японія) і конкурс Артура Рубінштейна (Ізраїль) - Олександр Гаврилюк; конкурс Вена Клайберна (США) - Олексій Колтаков; конкурс піаністів ARD (Німеччина) - Денис Прощаєв; конкурс Марії Каллас (Греція) - Вадим Холоденко, Марія Кім; конкурс піаністів у м.Сіднеї (Австралія) - Євген Уханов; конкурс у м.Еттлінген (Німеччина) - Костянтин Товстуха; конкурс ім.П.І.Чайковського (Росія) - Дмитро Онищенко, конкурс Джини Бахауер (США) - Чун Вай Чін Речел.

Конкурс став центром музичного й культурно-просвітницького життя України.

Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує "Школа виконавської майстерності" (з 2000 року - Міжнародна "Літня музична академія"), в якій молоді музиканти отримують майстер-класи відомих музикантів-педагогів із України, Росії, США, Німеччини, Польщі, Франції, Великої Британії, Австралії, Нідерландів.

У 1998 році Конкурс ініціював відродження традиції проведення просвітницьких концертів для найширших верств населення на відкритій естраді Центрального парку культури і відпочинку. За час існування на фестивалі відбулася велика кількість концертів, в яких брали участь солісти та колективи з багатьох країн світу, серед яких: Австрія, Бєларусь, Вірменія, Велика Британія, Греція, Естонія, Ізраїль, Іспанія, Італія, Казахстан, Китай, Корея, Латвія, Литва, Македонія, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Росія, Сербія, США, Туреччина, Україна, Франція, Югославія, Японія.

Для подальшого творчого росту молодих лауреатів конкурс В.Горовиця заснував перший в світі музичний фестиваль «Віртуози планети» в якому грають виключно лауреати перших премій і Гран-прі найвідоміших конкурсів - членів Всесвітньої федерації музичних конкурсів. Таким чином здійснюються обміни між конкурсами і лауреати конкурсу Горовиця мають можливість виступати з концертами в різних країнах світу.

Випущено сім компакт-дисків з записами виступів лауреатів, а також 2 диски мультимедійної енциклопедії конкурсу, до яких увійшли унікальні документи з історії життя Володимира Горовиця в Києві, історії створення конкурсу його пам'яті, інформація про лауреатів і дипломантів конкурсів, членів журі, записи виступів самого Горовиця і лауреатів конкурсу.

У 2000 році Конкурс став одним із засновників Асоціації академічних музичних конкурсів (Україна), до складу якої увійшли найбільш визнані конкурси нашої держави.

У 2002 році Конкурс увійшов до складу Європейської Спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY).

З 2004 року конкурс входить до Всесвітньої Федерації міжнародних музичних конкурсів.


Про Володимира Горовиця
Володимир Горовиць - найвидатніший піаніст ХХ століття, гордість і слава всього людства. Із численних висловлювань знаменитих музикантів-критиків достатньо привести тільки одне з них: "час від часу в нашому житті з`являється виконавець, який справляє настільки велике враження, що відчувати його один раз, ми змінюємося назавжди" (Даніїл Поллак, США).

Володимир Горовиць народився у Києві 1 жовтня 1903 р. У 1913 р. він вступив до Київського музичного училища, яке згодом було перейменовано у Київську консерваторію, де навчався у видатних педагогів - В.Пухальського, С.Тарновського, Ф.Блуменфельда. Закінчивши Київську консерваторію у 1920 р. він розпочав блискучу кар`єру піаніста, що тривала до його смерті у 1989 р. Тогочасна критика відзначала надзвичайну талановитість молодого музиканта, його фантастичну техніку, демонічний темперамент. З 1922 по 1925 рр. Горовиць дав біля 500 концертів у містах СРСР, здобувши славу першого віртуоза країни.

Успіх молодих музикантів був таким великим, що А.Луначарський назвав їх "Дітьми революції" і це визначення супроводжувало їх до 1925 року, до від`їзду за кордон. З 1922 до 1925 рр. В.Горовиць дав біля 500 концертів у містах колишнього СРСР, здобувши славу першого віртуоза країни. З 1925 до 1928 р. він здійснив концертні тури майже у всіх країнах Європи й у свої 25 років став одним із найпопулярніших піаністів-виконавців.

У 1928 році В.Горовиць виїхав до США, де і прожив усе життя, гастролюючи час від часу по містах Південної Америки та Європи. У 1986 р. 83-річний Маестро після тривалої перерви виступив з концертами у Москві та Ленінграді.

Понад 60 років славетний піаніст щедро дарував людям усього світу радість та насолоду від спілкування з музикою. Серед його шанувальників були президенти та королі, видатні політичні діячі й вищі урядові особи, славетні композитори та музиканти. Кожен із концертів В.Горовиця перетворювався на значну подію музичного життя різних країн світу. Виконавський геній Володимира Горовиця був визнаний взірцем фортепіанного мистецтва ХХ століття. У відгуках преси, спогадах його друзів та учнів В.Горовиць залишився "єдиним музикантом, чиї досягнення для інших музикантів здаються надприродними".

Ще за життя про Горовиця були написані такі слова: "Горовиць - Король Королів піаністів, які існують і коли-небудь існували".

На честь великого співвітчизника у Києві у 1999 році була встановлена пам`ятна меморіальна дошка на будинку, в якому жив Володимир Горовиць.


Діячі мистецтв: Олександр Злотник, Борис Блох
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця



Інші:

Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ У КВІТНІ: АКЦЕНТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ
Презентація книги «Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Вистава "Процес" стала першим лауреатом премії імені Олега Вергеліса
Справжня весна у Львівському органному залі: 40 концертів, екскурсія та виставка у квітні
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110125_112.jpg