Потужний старт ювілейного XXV фестивалю «Київ Музик Фест» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Потужний старт ювілейного XXV фестивалю «Київ Музик Фест»
Бєлов Андрій
Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Сіренко Володимир
Карабиць Іван Федорович
Дичко Леся Василівна
Щербаков Ігор Володимирович
Скорик Мирослав Михайлович
Потужний старт ювілейного XXV фестивалю «Київ Музик Фест»
28 вересня 2014, неділя
Поширити у Facebook

Вчора, в суботу, 27 вересня, відбулося урочисте відкриття 25-го Ювілейного міжнародного музичного фестивалю «Київ Музик Фест». Ще за годину до початку концерту публіка почала сходитися до Колонного залу ім. М.В.Лисенка Національної філармонії України. Урочистість та святкова атмосфера панувала у холі, де палкі шанувальники українського мистецтва очікували на перший дзвоник.

Потужний старт ювілейного XXV фестивалю "Київ Музик Фест"

Зала була повністю заповнена, привертало увагу присутність видатних представників музичного культурного сьогодення – це і художній керівник фестивалю, видатний український композитор Мирослав Скорик, Заслужений діяч мистецтв України, Голова Національної спілки композиторів України Ігор Щербаков, ректор Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Володимир Рожок та багато інших знаних митців.

Окрім вже маститих артистів, у залі було багато молоді, та цікаво, що не тільки музикантів (я якраз сиділа поряд з такими «непрофесійними» шанувальницями української музичної академічної музики, які увесь концерт радісно та цілеспрямовано слухали твори та гаряче спілкувалися власне простою, не «теоретичною», мовою). Це, безумовно, дуже тішить, адже головна мета існування сучасної академічної музики – це її онтологія у різних професійних прошарках сучасного соціуму.

Світло згасло, на сцені з’явився Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України з їх художнім керівником та головним диригентом – Володимиром Сіренко. Зала затаїла подих почувши перші чарівні звуки знаменитих фанфар «Київ Музик Фесту»…

Потужний старт ювілейного XXV фестивалю "Київ Музик Фест". Фото:  Юрій Тоцький

Першим твором урочистого вечору стала світова прем’єра литовського композитора Освальдаса Балакаускаса «Молитва за Майдан». Трагічна та піднесена музика пролунала в абсолютній тиші. Здавалось, що навіть страшно зробити подих, аби не порушити таїнство, яке відбувалося на сцені.

Наступною, також світовою прем’єрою, стало виконання Концерту № 9 для скрипки і симфонічного оркестру композитора Мирослава Скорика. Цікаво, що цей твір український митець присвятив своїй дорогій дружині, яка сиділа поруч з ним у залі – Адріана. Зворушлива музика була доволі незвичною як для, здавалося б, банального зізнання у коханні. Це було щось набагато глибше – це було те життя, яке подружжя прожило разом – і патетичні сплески, і бурхливі фанфари, і ніжна лірика, яка проникала у саму душу…

Натхненна партія скрипки пролунала у виконанні віртуозного німецького скрипаля Андрія Бєлова, який має українське коріння. Більш того, його музична співпраця з Мирославом Михайловичем почалася ще багато років тому, і цей концерт не був першим твором композитора, виконаним Андрієм (скрипковий Концерт №6 М. Скорик присвятив саме йому). Соліст зізнався, що про таку важливу присвяту дізнався лише напередодні концерту, та це лише допомогло йому інтимно та проникливо інтерпретувати твір улюбленого митця.

Потужний старт ювілейного XXV фестивалю "Київ Музик Фест"

Завершила перший відділ кантата для дитячого хору і симфонічного оркестру Лесі Дичко «Сонячне коло». На сцені з’явився дитячий хор «Щедрик» (художній керівник Ірина Сабліна), який разом з симфонічним оркестром відтворили весь кругообіг пір року – від зими через весну, літо та осінь, повертаючись у зимові настрої знову. Дзвінкі дитячі голоси викликали захоплення та посмішки у залі, мало хто зміг стриматись від милування виконанням твору.

Під час антракту не вщухало обговорення прослуханих творів, публіка виглядала задоволеною та приємно враженою – і виконанням, і вдало підібраною програмою концерту, та особливо тим, що всі змогли побачити творців музики на власні очі – і Мирослав Скорик, і Леся Дичко виходили на авансцену під бурхливі невщухаючі овації глядачів.

Другий відділ розпочався твором композитора Івана Карабиця, першого художного керівника фестивалю, життя якого трагічно обірвалося на початоку 2000 років. І слухачі прослухали твір, який вже давно вважається хрестоматійни­м – «Музичний дарунок Києву», славнозвісний Концерт для оркестру № 1. А далі знову пролунала світова прем’єра. На цей раз симфонія «Магніт»№ 3 у двох частинах українки Юлії Гомельської. А завершував святковий вечір твір ще одного корифея української сучасної музики Левка Колодуба «Українські танці» - сюїта № 3 в п'яти частинах.

Потужний старт ювілейного XXV фестивалю "Київ Музик Фест"

Піднесений настрій супроводжував усіх присутніх ще довго після концерту – вулиця гомоніла роздумами про сучасну українську музику, про майстерність виконавців, про митців, які творять мистецтво в таких тяжких умовах…

Та це лише початок! На нас очікує ще багато подій у рамках міжнародного музичного фестивалю «Київ Музик Фест», на які ми з радістю Вас запрошуємо! Приходьте та насолоджуйтесь сучасним, творимим у наш непростий час музичним мистецтвом!


Автор: Ірина Куркова
Фото: Юрій Тоцький
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Виконавці: Андрій Бєлов
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Іван Карабиць, Леся Дичко, Ігор Щербаков, Мирослав Скорик
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест"



Інші:

“Квіти від сну Recitativo-Fantasia”
Пол Веслі («Зоряний шлях», «Щоденники вампіра») зіграє головну роль та стане одним із продюсерів українського воєнного трилера «Невимовне»
Конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2025 році
Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського у Коломиї: традиція, що надихає покоління
Зігріємося... музикою
ГРУДЕНЬ в львівських музеях Крушельницької та Людкевича
1 грудня "Метаморфоза" від Київського камерного оркестру в пам'ять про оперного співака, скрипаля, актора, військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронки
Зустрічаймо найзагадковіший місяць року разом із Національною оперою України
Події грудня від Національного будинку музики
Оголосили твори, допущені до ІІ туру Шевченківської премії 2025
Музика прийдешнього Різдва у Львівській філармонії
Балет київських митців “Снігова королева” побачать французи
Грудень у Львівському органному залі: понад 50 концертів, що створять ваш святковий настрій
Пристрасті за Параджановим
В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
125.jpg