Вересень у Національній філармонії України | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Вересень у Національній філармонії України
Баришевський Антоній
Лопатинський Роман
Вересень у Національній філармонії України
22 вересня 2018, субота
Поширити у Facebook

Стартував 155-й концертний сезон столичної філармонії. Які найцікавіші концерти вересня, що не варто пропустити, читайте у добірці


ТАНДЕМ РОМАНА ЛОПАТИНСЬКОГО І АНТОНІЯ БАРИШЕВСЬКОГО

26 вересня в Національній філармонії України виступлять лауреати міжнародних конкурсів, піаністи Роман Лопатинський і Антоній Баришевський. У програмі – твори Сергія Рахманінова, Ігоря Стравінського і Святослава Луньова.

Складно відшукати більш не схожих між собою за світоглядом і темпераментом творчих натур, ніж Рахманінов і Стравінський. Традиціоналіст і той, хто відкидав традиції. Лірик і раціоналіст-скептик. Митець, який завжди залишався самим собою і композитор-хамелеон, "людина з тисячею лиць". Скільки теплоти й душевності в музиці першого, стільки холоднуватої відстороненості, стриманості – у другого. Рахманінов і Стравінський були знайомі один з одним, але особливої дружби між ними ніколи не було.

"Спілкування з людиною рахманіновського темпераменту потребує великої терпимості, більшої, ніж та, яку маю я", – писав Стравінський.

У програмі концерту прозвучить також один твір сучасного київського композитора Святослава Луньова. Вишуканість і парадоксальність, меланхолійність і трагізм, позірна простота і провокативність – ось основні риси його творчого почерку.

У програмі концерту: "Весна священна" Стравінського у перекладенні для фортепіано, "Симфонічні танці" (перекладення для фортепіано) Рахманінова і "Нові російські танці" для двох фортепіано Луньова.

"CAPELLA CRACOVIENSIS" У КИЄВІ

27 вересня в Національній філармонії України дасть концерт колектив із Кракова. "Capella Cracoviensis" – це хор і оркестр. Колектив спеціалізується на виконанні давньої музики, але в їхньому репертуарі є також твори ХХ століття.

"Capella Cracoviensis" заснована 1970 року за ініціативою диригента Станіслава Галонського. Ансамбль є постійним учасником найбільших європейських фестивалів старовинної музики, співпрацює із всесвітньо відомими виконавцями, такими як Фабіо Бьонді, Марк Мінковскі, Емма Кіркбі, ансамблями "Europa Galante", "Le Poème Harmonique", "La Venexiana" та інші. Серед студійних альбомів: "Te Deum. Charpentiera & Lully" (Alpha 952) та "Й. С. Бах. Мотети" (Alpha 199), які були записані на замовлення престижного французького лейблу Alpha/Outhere Music.

Близько десяти років художнім керівником колективу є Ян Томаш Адамус – органіст, клавесиніст і диригент, випускник Краківської та Амстердамської консерваторій. Яна Томаша Адамуса вважають однією з найбезкомпромісніших і найконтраверсійніших постатей сучасної музичної сцени. Одним з екстравагантних проектів під його керівництвом було виконання мадригалів Монтеверді в одному з барів Кракова.

У програмі київського концерту капели звучатимуть твори композитора доби Відродження Міколая Зелінського, одного із засновників польського модернізму Кароля Шимановського та класика сучасної естонської музики Арво Пярта.

Концерт відбудеться за фінансової підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща у рамках багаторічної програми NIEPODLEGŁA в рамках дотаційної програми Інституту Адама Міцкевича "Культурні помости" та за підтримки Польського Інституту у Києві.

ІСПАНІЯ, ГІТАРА

28 вересня у Національній філармонії відбудеться вечір гітарної музики.

Фестиваль гітарної музики в Національній філармонії проходить раз на рік, а музику для гітари хочеться чути частіше. Диригент Ігор Палкін разом із філармонічним симфонічним оркестром та гітаристом Андрієм Остапенком підготували програму із творів Александра Тансмана та Хоакіна Родріго.

Александр Тансман, видатний польський композитор, піаніст і диригент, упродовж багатьох років товаришував з іспанським гітаристом Андресом Сеговією. Саме для нього Тансман писав свої твори для гітари і "Присвята Мануелю де Фалья" – не виняток. Тансман написав цей твір 1954 року. Сеговія нібито лишився незадоволеним сольною партією, яка видалася йому занадто простою. Тому Тансман так ніколи й не оркестрував цей твір, лишивши вказівки у партії фортепіано. Згодом концерт оркестрував італійський гітарист, композитор і педагог Анджело Джілардіно.

Концерт "Аранхуес" для гітари з оркестром Хоакіно Родріго – найвідоміший твір іспанського композитора. Написаний в Парижі 1939 року, концерт присвячений гітаристу Рехіно Сайнс де ла Маса, який і був першим виконавцем. Історія написання пов’язана із садами королівського двору в Аранхуесі, де Родріго з дружиною провели медовий місяць. Особливої популярності твір набув завдяки своїй другій частині, Adagio, де головна тема звучить у англійського ріжка і є алюзією на андалузькі літургійні піснеспіви, що виконуються під час релігійних обрядів у Страсну неділю.

Також у концерті прозвучать симфонічне скерцо француза Поля Дюка "Учень Чародія" та "Іспанське капричіо" Римського-Корсакова.

"THE QUEEN SYMPHONY"

30 вересня в Національній філармонії України у виконанні духового оркестру за участю хору "Хрещатик" прозвучать хіти рок-гурту "Queen".

Ідея виконати найвідоміші композиції Фредді Мерк'юрі належить Олексію Вікулову, диригенту Національного духового оркестру. Центром програми стане "The Queen Symphony" британського композитора Толги Кашифа. Цей твір написаний на початку 2000-х. Автор задумував його як реквієм. І дійсно, симфонія несе в собі набагато більше змісту, ніж може здатися на перший погляд. Слухач почує тут мелодії з таких пісень, як "Bohemian Rhapsody", "We Will Rock You", "We Are the Champions", "Who Wants to Live Forever". Таким чином автор віддає шану видатному артисту. Свого часу твір Кашифа виконувався на престижних міжнародних фестивалях і транслювався на різних європейських телеканалах, що принесло композиторові світову славу.


Виконавці: Антоній Баришевський, Роман Лопатинський
Концертна організація: Національна філармонія України
Джерело: 5 канал



Інші:

Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ У КВІТНІ: АКЦЕНТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ
Презентація книги «Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
      © 2008-2024 Music-review Ukraine