У Харківській філармонії пройде Різдвяний фестиваль | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Харківській філармонії пройде Різдвяний фестиваль
Академічний камерний хор ім. В. Палкіна Харківської обласної філармонії
Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії
Янко Юрій Володимирович
У Харківській філармонії пройде Різдвяний фестиваль
Фестиваль мистецтв "Різдво у Харкові"
21 грудня 2012, п'ятниця
Поширити у Facebook

З 29 грудня знову у Харкові відкривається свято класичної музики - ідейно об'єднаний з прекрасними зимовими урочистостями фестиваль мистецтв "Різдво у Харкові".

Згідно з традиціями фестивалю, слухачів чекають цікаві зустрічі з гастролюючими музикантами та святкові програми від солістів і колективів філармонії.

Відкриття фестивалю відбудеться 29 грудня в Будинку органної та камерної музики, на якому прозвучить один з монументальних творів духовної музики, багатовіковий орієнтир високопрофесійної майстерності, надзвичайної глибини філософського сенсу і величі - "Висока Меса» сі мінор Й.С. Баха. Меса в 24 номерах викладає нам новозавітні оповіді про життя і муки Ісуса Христа - це не тільки страждання, скорбота, але й надія і радість. Геній Й.С. Баха створив досконалий зразок жанру, який вже більше двох століть вражає слухачів з усьому світі, в незалежності від їх релігійних сповідань. «Високу Месу» для харків'ян виконають оркестр, хор, солісти і органіст філармонії.

Вечір 30 грудня в Будинку органної та камерної музики осяється арфовимі пасажами в ансамблі з органом. На сцені - чарівна молода арфістка Вероніка Лемішенко - студентка Російської академії музики ім. Гнесіних. Всі її концерти в Харкові овіяні любов'ю і теплотою до рідного міста. Адже свої перші кроки в музичній кар'єрі Вероніка зробила саме тут, саме в Харкові арфістка стала однією з кращих випускниць відомої школи-десятирічки, яка відкрила артистці зоряний шлях у світ мистецтва. У програмі прозвучить блискуча святкова музика від епохи бароко і до композиторів ХХ століття.

5 січня порадує симфонічною програмою диригент Аморі дю Клозель. Північні пейзажі, які малює Симфонія № 3 фінського композитора Я. Сібеліуса і увертюра "Гебріди, або Фінгалова печера» Ф.Мендельсона відтворять зимову казку прямо в концертному залі філармонії, а розсип романтичних пасажів Другого фортепіанного концерту К.Сен-Санса від корейської піаністки Мунджін Паїк довершить святковість дійства.

7 січня лауреат міжнародних конкурсів органіст Станіслав Калінін і поетеса Лілія Собко присвячують святковій музиці, без якої неможливо уявити Різдвяний вечір. Вас чекають в Будинку органної та камерної музики прекрасні органні твори - Й.С.Баха, Л.Вьерна і оркестрова музика П.І.Чайковського в перекладенні для органу.

11 січня диригент Грегорі Ніколас Літ дарує харків'янам зустріч з американським симфонізмом. Барбер, Копленд, Гершвін, Бернстайн - ось чудова четвірка цього вечора! В їхній музиці воєдино злиті запальний джаз і фундаментальні класичні традиції, їхні твори - осередок гумору, дотепності, оптимізму та святкового світосприйняття.

12 січня молоді солісти оркестру Харківської філармонії відкривають в будинку органної та камерної музики новий цикл концертів «Музичні моменти». У першому концерті циклу вас чекає камерна музика, в якій представлені яскраві моменти музичного мистецтва - від Моцарта і Брамса і до самої популярної різдвяної музики в перекладенні для ансамблю струнних з органом.

Вечір Старого нового року (13 січня) філармонія пропонує присвятити музиці для саксофона. Ви почуєте цей приголомшливий інструмент в незвичному амплуа. У виконанні одеської саксофоністки Ганни Степанової прозвучить найрізноманітніша музика - від перекладання класичних творів І.С. Баха, Дж.Гершвіна, до сучасності - А.П 'яццолла, Е.Бозза в ансамблі з органом! Саксофон настільки органічно вписався в джазовий стиль, що нами вже забутий цей представник дерев'яної духової групи в ролі соліста класичної музики, тому прославлена виконавиця, лауреат численних міжнародних конкурсів, гастролююча саксофоністка Анна Степанова і Станіслав Калінін презентують вам дивовижний музичний подарунок.

І, нарешті, закриття фестивалю - 16 січня стане святом хорової музики. Звуковий живопис літургії Іоанна Златоуста С.В. Рахманінова - це один з рідкісних духовних творів ХХ століття. Літургія являє собою вільну композицію з 12 пісень, що виражає суто авторське розуміння літургійного дійства, своє особисте ставлення до піднесених текстів. Її музика пройнята лірикою, що не порушує простоти і суворості богослужіння.

Друге відділення познайомить слухачів з хоровим концертом сучасного московського композитора Анатолія Кисельова - "Російське весілля". Будучи наступником Г. Свиридова, А.Кісілев продовжує розвивати жанр народної пісні, насичуючи її часом самими екстравагантними виразними засобами, наприклад - джазової гармонією.


Колективи: Академічний камерний хор ім. В. Палкіна Харківської обласної філармонії, Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії
Диригенти: Юрій Янко
Концертна організація: Харківська обласна філармонія
Концертний зал: Великий зал Хмельницької обласної філармонії, Концертний зал органної і камерної музики Хмельницької обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Фестиваль мистецтв "Різдво у Харкові"
Джерело: vecherniy.kharkov.ua



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
121216_014.jpg