IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
Об’єднанні мистецтвом. United by art
4 вересня, середа
Поширити у Facebook

24 серпня  – 15 вересня 2024р.
 
Одеська національна опера, зберігаючи вірність традиціям та попри  мінливі умови воєнного часу, запрошує на ІХ Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері».   

Нагадаємо, що це один із наймасштабніших вітчизняних оперно-балетних фестивалів в Україні, який проводиться в Одеському національному театрі опери та балету з 2015 року.

Цьогоріч ми позиціонуємо фестиваль як маратон мистецького єднання, тому його слоганом обрали гасло: «Об’єднані мистецтвом». Воно демонструє унікальне партнерство між Одеською оперою та мистецькими інституціями, яке спрямоване на те, щоб донести до численної аудиторії досягнення світового мистецтва та неймовірну силу музики, яка об’єднує людей.

Слоган «Об’єднані мистецтвом» відбиває також унікальний характер фестивалю і його витоки, адже  цей мистецький форум був заснований, щоб об’єднати європейських митців навколо Одеської опери, навколо спільного  досвіду. Він ніби то резонує зі здатністю нашого фестивалю долати розбіжності та формувати почуття спільності, незалежно від національності, мови та походження; підкреслює наші цінності щодо рівності та  різноманітності через мистецтво.

Крім того, символізує унікальну платформу, яку «Оксамитовий сезон» дає митцям для спілкування з  глядачами та уособлює головну місію фестивалю – його здатність об’єднувати людей за допомогою універсальної мови мистецтва.

Художня керівниця фестивалю, генеральна директорка-художня керівниця театру Надія Бабіч розповідає:
«
Хочу розпочати зі слів щирої вдячності Силам Оборони країни, славним ЗСУ  –  вдячності за життя та можливість працювати і творити! Насправді, «Оксамитовий сезон» — більше, ніж просто фестиваль! Це ствердження сили мистецтва, це платформа для спілкування і спільнодії.  Хочу подякувати за  фінансову та організаційну підтримку фестивалю Одеській міській раді. Віримо, що славетні сторінки нашої театральної історії якомога скоріше стануть мирними! Об’єднуємося навколо мистецтва, об’єднуємося навколо Одеської опери! Разом наближаймо Перемогу!»

Дев’ятий  «Оксамитовий»  поєднає 14 яскравих подій.  Це –  прем’єри нових мистецьких подій, а також  прем’єри минулого сезону,  опери, балети та концертні  програми – фаворити наших глядачів. А ще –  нові відкриття,  втілення сучасних театральних тенденцій, запрошені зіркові гості. Символічно, що ІХ «Оксамитовий сезон в Одеській опері» відкриється у День Незалежності України – 24 серпня. На вас чекає неймовірна атмосфера одного з нйпопулярніших музичних фестивалів країни!

Ви проведете незабутні вечори в колі зірок оперного та балетного мистецтва! Чекаємо на вас, щоб об’єднатися, надихнутися та насолодитися  мистецтвом на теренах славетної Одеської  опери!
 
 
ДАЙДЖЕСТ ФЕСТИВАЛЬНИХ ПОДІЙ
24 СЕРПНЯ, субота, 17:00
Урочисте відкриття фестивалю.
АВТОРСЬКИЙ ПРОЄКТ ТЕАТРУ «VLASNE. Ukrainian Project. Нескорені&Непереможні». Диригенти   –  головний диригент театру, заслужений артист України Василь Коваль, заслужений артист України Ігор Чернецький.  Авторка-постановниця проєкту – заслужена працівниця культури України Тетяна Подерська

Низка фестивальних подій відкриється прем’єрою 214-го сезону – авторським проєктом Одеської опери.  Чотири століття українського музичного надбання: від Бортнянського, Лисенка, Гулака-Артемовського, Лятошинського до Івасюка, Цісик, Вакарчука зазвучать цього вечора на теренах Одеської національної опери. Ідея створення вистави належить Генеральній директорки-художньої керівниці театру Надії Бабіч. Команда проєкту спромоглася створити ексклюзивний, сучасний мистецький продукт, в якому є місце традиції та  символізму, переміщенню у часі, сучасному візуальному рішенню і головне – чудовій, непересічній музиці.  

За задумом авторів (авторка-постановниця – заслужена працівниця культури України Тетяна Подерська, диригент-постановник – Володимир Врублевський, хормейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Валерій Регрут) глядачам крізь музику та віршоване слово буде представлена історія України. 

Програма імпрези – віддзеркаленням всіх тих  історичних подій, які  протягом сторіч проживала та проживає країна в щоденному відстоюванню волі та незалежності. Особлива увага приділена новій музиці України, сучасному переосмисленню світової класичної спадщини:  твори І. Небесного, О. Родіна, В. Губаренка, М.Волинського. В день Незалежності України, ми з гордістю представляємо авторський проєкт «VLASNE. Ukrainian Project» як повноправну мистецьку одповідь війні.
 
25 СЕРПНЯ, неділя, 17.00. Прем’єра 2024 року
Г. Доніцетті  «ДОН ПАСКУАЛЄ». Опера на дві дії.. Диригент – заслужений артист України Ігор Чернецький.

Прем’єра італійської комічної опери на музику Г.Доніцетті «Дон Паскуалє»  у постановці режисера Лінаса Зайкаускаса, диригента Ігоря Чернецького, хормейстера Валерія Регрута,  хореографа Гаррі Севояна – це  яскрава феєрія, втілена провідними солістами, хором та оркестром Одеської опери. Масштабні декорації, ексклюзивні костюми, сучасна сценографія, відеоінсталяції та світлові ефекти! Додамо, що дію відомого італійського сюжету автори сміливо і з гумором  перенесли у всім відоме місто біля моря. 
 
29 СЕРПНЯ,  четвер, 11.00
Арт-форум «Одеська національна опера у контексті
часу: актуальні питання розвитку українського музичного театру. Мистецтво VS війна».

Крім творчих подій в програмі фестивалю традиційно – науковий форум. 

Цього разу темою   обрано тенденції сучасного українського музичного театру. А метою зустрічі мистецтвознавців, експертів, музичних критиків  є підтримка та промоція актуальних творчих надбань у сфері вітчизняного мистецтва.
 
29 СЕРПНЯ, четвер, 17.00. Арт – простір «Бельетаж-імпреза». Прем’єра фестивалю.
ЦИКЛ «НОВА МУЗИКА УКРАЇНИ». «Музичний всесвіт Віталія Губаренка»  (до 90-я від дня народження митця та пам’яті Марини Черкашиної – Губаренко). Авторка та ведуча проєкту – Людмила Сергійчук.  Диригент – Заслужений артист України Ігор Шаврук

У затишній, особливій атмосфері арт-простору «Бельетаж – імпреза» пройде прем’єрна програма з циклу «Нова музика України». Цього разу вона присвячена творчості українського композитора Віталія Губаренка. Музична спадщина композитора – народного артиста України, лавреата Шевченківської премії вражає своєю різноманіттю і неповторністю.

Твори, написані сучасною музичною мовою, несуть експресію та неймовірну енергетику. Познайомитись та відкрити для себе непересічну постать митця ви зможете, якщо завітаєте на авторську програму «Музичний всесвіт Віталія Губаренка». За участю камерного оркестру та солістів театру.
 
30 СЕРПНЯ, п’ятниця, 17.00 Прем’єра 2024 року.
П. Масканьї. «CAVALLERIA RUSTICANA». Опера на одну дію. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Валерій Регрут

Зробіть свій вечір незабутнім, завітавши на прем’єрний показ найуспішнішої опери П.Масканьї «Cavalleria Rusticana» («Сільська честь»). Спроба наново представити публіці популярну, відому оперу  стала відповідальним творчим викликом для постановників – режисерки Оксани Тараненко та  диригента Валерія Регрута.  

Під одеським небом розгорнеться справжня італійська історія кохання, яку представлять провідні солісти опери, хор та оркестр театру. Новий імпульс розвитку драми, непересічна сценографія та костюми – все це у оригінальній режисерській та художній концепції вистави. У партії Туріду цього вечора постане зірковий гость фестивалю – Альберто Профета (Італія)
 
31 СЕРПНЯ, субота, 17.00
А. Адан «ЖИЗЕЛЬ». Балет на  дві дії. Диригент – заслужений артист України Ігор Шаврук
Наймістичніший  та один  з найкрасивіших балетів в історії. Фантазія, драма,  вічне кохання — все це «Жизель»! Стародавня легенда о вілісах  — наречених, що  ішли засвіти до весілля, оживає на сцені Одеської опери. Завдяки чарівності сюжету і витонченій хореографії, цей романтичний шедевр увійшов до скарбниці світової балетної класики.

Солісти та артисти балету театру завжди демонструють тут пік виконавської майстерності та прекрасну драматичну гру. У виставі бере участь запрошена зірка – Катерина Ханюкова,  провідна солістка Англійського національного балету (Лондон, Велика Британія)
 
1 ВЕРЕСНЯ, неділя, 17.00
Дж. Верді «АЇДА». Опера на чотири дії.  Диригент – заслужений артист України Ігор Чернецький

Навіть мінливі часи сьогодення не владні над справжнім коханням та музикою великого Верді! Легендарній “Аїді” – понад 150 років, проте сюжет її завжди актуальний, в основі його – вічні людські цінності: кохання, патріотизм, віра.  «Аїда” Дж. Верді на сцені Одеської Опери – це яскраві вокальні партії та хореографічні дивертисменти, вражаюче звучання хору та оркестру, монументальна сценографія! Цей особливий вечір звершиться  за участю провідних солістів опери, хору, оркестру, артистів балету театру. У партії Амнеріс  постане запрошена зіркова гостя –  національна гордість України, примадонна світової опери, солістка Національної опери України, народна артистка України Людмила Монастирська. У партії Радамеса – Альберто Профета (Італія)
 
6 ВЕРЕСНЯ, п’ятниця, 18.00
О. Родін. «КАТЕРИНА». Опера за мотивами творчої спадщини Тараса Шевченка. Диригент – – заслужений артист України Василь Коваль_____

Окрасою фестивальної програми стане сучасна опера Олександра Родіна «Катерина» за мотивами творчої спадщини Тараса Шевченка. Вистава стала  наймасштабнішою за часів незалежної України постановкою театру. Ідея створення належить гееральній директорки-художній керівниці театру Надії Бабіч. Лібрето та музика «Катерини» були написані сучасним українським композитором Олександром Родіним спеціально на замовлення Одеської національної опери.

Режисеркою-постановницею виступила лідерка сучасної вітчизняної режисури Оксана Тараненко. Вистава пройшла чималий, тернистий шлях, поки побачила світ.  І попри все, 17 вересня 2022 року театр представив нову «Катерину» глядачам. Сьогодні вона з правом займає місце у фестивальній програмі.
 
7 ВЕРЕСНЯ, субота, 17.00
Л. Мінкус «ДОН КІХОТ». Балет на дві дії. Диригент  заслужений артист України Ігор Шаврук.

Вперше вибаглива одеська публіка побачила балет Л. Мінкуса «Дон Кіхот» за мотивами однойменного роману Мігеля де Сервантеса  у 1933 році в постановці Павла Вірського та Миколи Болотова. Протягом майже сторіччя вистава зазнавала трансформацій та оновлень, демонструючи публіці усю багатоманітність стилів та засобів балетного мистецтва. 

На фестивалі театр представить глядачам оновлену версію балету в хореографічній редакції заслуженого артиста України Гаррі Севояна та хореографині Яніни Кисельової.

У балеті задіяно майже 60 виконавців – солісти та провідні артисти балету, кордебалет; яскраві, аутентичні костюми та декорації. Виконується у супроводі оркестру театру. У виставі беруть участь запрошені зірки – провідні солісти балету Львівської національної опери, заслужені артисти України Ярина Котис та Олександр Омельченко 
 
8 ВЕРЕСНЯ, неділя, 17.00
Дж. Пуччіні «ТУРАНДОТ». Опера на дві дії. Диригент – заслужений артист України Василь Коваль

У репертуарі театру опера «Турандот» з’явилась через п’ять років після її прем’єри в Італії, у 1931році в постановці  українського диригента та художнього керівника театру Миколи Покровського. Своє оновлене життя вистава набула у 2010 році і стала, за оцінкою фахівців та ЗМІ, не тільки проривом для театру,  а й фавориткою глядацького попиту. Тож закономірно потрапила до фестивальної афіші – 2024.

Вистава стала наочним прикладом потужної командної співпраці Одеською опери із світовою мистецькою спільнотою, інтеграції з відомими європейськими митцями з Німеччини – режисером музичних і драматичних театрів Європи Крістіаном фон Гьотцем; художницею Лєною Брексендорфф і хореографи нею Вереною Хірхольцер, що створили сучасне трактування сценічної дії, ексклюзивні костюми і модерну сценографію. Залишивши без змін  класичне лібрето вистави, постановники зробили акцент саме на музичній дії і майстерності вокалістів. У постановці задіяно майже 200 артистів – повний склад оркестру, хору, найкращі вокалісти, дитячий хор і солісти балету.

А безсмертна, потужна музика величного Пучіні говорить сама за себе!
 
13  ВЕРЕСНЯ, п’ятниця , 18.00
Дж. Верді. MESSA DА REQUIEM. Прем’єра фестивалю. Диригент – заслужений артист України Василь Коваль

 «Реквієм» Верді для солістів, хору й оркестру зазвучить цього вечора в Одеській опері. Написаний майже 150 років тому, Messa dа requiem вражаюче співзвучний сьогоденню,  адже Україна  щодня проживає реквієм в глибині серця, віддаючи шану загиблим захисникам, схиляючи голови перед пам’яттю невинних жертвГеніальна оперна іпостась Верді в «Реквіємі» проявилася на повну силу. Кожен з  солістів виконує розгорнуті арії, складні за виконанням і приголомшливі за змістом.

Цей твір зворушує: одні називають його великою відозвою до Предвічного Отця у спробі перебороти крик відчаю перед лицем смерті, інші – потужною медитацією.  «Реквієм» Верді – вистраждана   думка,  страх і  одночасно віра та надія людини.  Отже,  в який вир темних емоцій нас не занурював би навколишній світ, треба вірити в світло і в гармонійній план Творця, де кожній події – свій час, а кожному злочинцю – своя відплата, а кожній безвинній душі, що перейшла в іншій світ – світла пам’ять. Віримо і втілюємо це у музиці!
 
14  ВЕРЕСНЯ, субота, 13.30 . Прем’єра фестивалю
ВІДКРИТИЙ ДЕНЬ БАЛЕТУ В ОДЕСЬКІЙ ОПЕРІ

Вперше! Одеська опера запрошує а івент «Відкритий день балету». В програмі – екскурсія найцікавішими локаціями театру, що пов’язані із його балетної історією; відвідування уроку класичного танцю для артистів балету театру, майстер-клас з азів хореографічної майстерності для учасників, спілкування з майстрами балету, відвідування сценічної репетиції репертуарної вистави,  фотосесія з артистами на сцені театру.
 
14  ВЕРЕСНЯ, субота, 17.00
ВЕЧІР ОДНОАКТНИХ БАЛЕТІВ:
– Концертна програма «Феєрія балету. The best» від постановників – заслуженого артиста України Гаррі Севояна та хореографині Яніни Кисельової представляє калейдоскоп найкращих номерів концертного хореографічного проєкту «Феєрія балету»: класика балету та сучасна хореографія

Запрошені солісти – заслужені артисти України  провідні солісти балету Львівської національної опери, заслужені артисти України Ярина Котис та Олександр Омельченко 
  • «Танго полум’я і льоду» на музику_А.П’яццоли, М.Морези, Е.Донато та концертна програма «Феєрія балету. The best». Диригент – заслужений артист України Ігор Чернецький.
  • Балет «Танго полум’я і льоду» у постановці хореографині Яніни Кисельової створений на музику трьох композиторів. Два з них – визнані в світі класики танго – аргентинці П’яццолла та Едгардо Донато, третій – Мореза – представник нового покоління митців, і висхідна зірка стилю нового фламенко.  Вони цілком різні, проте, усіх їх єднають: впізнаваний стиль, експеримент, яскрава власна манера та шалена енергетика. Тож, саме таке органічне, шляхетне поєднання водночас різної і близької музики створює непересічну атмосферу та характер імпрези «Танго полум’я і льоду».  Стихії полум’я і льоду обрані як символи вічних суперечок та боротьби між світоглядами, чоловіком і жінкою, життям і смертю…Світ колізій, почуттів, інтриг, зіткнення реальності і фентезі. Із плином сюжету, стихії постійно сплітаються і врешті – решт з’єднуються.

  • Саме танго стає єдиною територією суперечливих стихій. Саме танго  врешті – решт органічно поєднає їх на сцені Одеської опери.
     
    15  ВЕРЕСНЯ, неділя, 17.00. Прем’єра 2024р.
    Церемонія закриття фестивалю. КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА «ІТАЛІЙСЬКІ ПЕРЛИНИ». Диригент – заслужений артист України Ігор Чернецький

    У якості завершального акорду фестивалю на сцені Одеської опери звучатиме вишукана італійська музика. Сама історія нашого міста тісно пов’язана з Італією.


    До того ж Одесі притаманний особливий південний темперамент та італійський шарм. А ще одесити є палкими шанувальниками  італійської музики!  І наше місто, і  Одеську національну оперу з Італією історично пов’язують потужні культурно-мистецькі зв’язки. Театр співпрацює із італійськими продюсерами, режисерами, диригентами та співаками. Потужну підтримку мистецькій спільнодії та діяльності театру надає Посольство Італійської Республіки в Україні, Почесне консульство Італійської Республіки в Одесі,  Італійський інститут культури в Україні. Цього року Одеська опера мала честь виступати в Палаті депутатів Національного парламенту Італії (м.Рим) із програмою «Елегія задля миру», що була присвячена другій річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну.  І ось – нова мистецька колаборація  «Україна-Італія» на сцені Одеської національної  опери. Представляємо концертну імпрезу  «Італійські перлини». В програмі – шедеври світової класичної музики композиторів Дж.Верді, П.Масканьї, Дж.Россіні, Г.Доніцетті, Дж.Пуччіні, Р.Леонковалло у виконанні провідних солістів опери та оркестру  театру. 

    Розкішний музичний вечір стане вишуканим подарунком для справжнім поціновувачів музики і зумовить справжню духовну, урочисту атмосферу, притаманну завершенню великого фестивального циклу.


    Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
    Концертний зал: Концертний зал Одеського Національного академічного театру опери та балету
    Конкурс (фестиваль): Фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"





  • Інші:

    Івано-Франківська обласна філармонія імені Ірини Маланюк відкриває ювілейний 85-й сезон
    Канадська диригентка Кері-Лінн Вілсон стала головною диригенткою провідного камерного оркестру України "Київська Камерата"
    Прем'єри і квіти - у Запорізькій обласній філармонії яскраво відкрили ювілейний концертний сезон
    Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
    Українські сакральні піснеспіви XVIII століття звучатимуть в українській Лаврі
    Ретроспективні програми Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3
    В Одеському оперному театрі відбудеться вечір балету
    Шевченківська премія потребувала оновлення: про зміни пояснює голова комітету Євген Нищук
    Український музей сучасного мистецтва / UMCA та Український Дім відкривають велику музейну ретроспективу Тіберія Сільваші
    Композитор, що пережив окупацію Херсона
    Фестиваль одного дня: Arnold Schönberg 150
    Загинув Сергій Павліченко – майстер народних музичних інструментів
    Фестиваль української камерної музики у Кельні оголосив програму
    “Вціліле”
    «Острів скарбів» - трилер для усієї родини
    Помер директор Дніпровського театру опери та балету Костянтин Пінчук
    IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
    “О’кей, Мойшо!”
    “Аполлон у масці” у Львівському органному залі: шведська класика зазвучить українською
    НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ ВІДКРИВАЄ 161-й СЕЗОН СВІТОВОЮ ПРЕМ'ЄРОЮ
    XХVІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»
    Співак і волонтер Віктор Бронюк очолив Вінницьку філармонію. Які плани має?
    Мистецтво Харкова у Франківську
    Львівська філармонія анонсує у вересні концерти нового сезону
    Національна філармонія України розпочинає свій 161-й сезон
    На фронті загинув актор Дніпровського національного театру Андрій Касьянов
    Осінь у Львівському органному залі: 45 подій у вересні!
    Ювілейні «Дні Української Музики у Варшаві»
    Вереснева афіша Національної опери України
    Зупинилося серце Юрія Зільбермана – багаторічного очільника Vladimir Horowitz Piano Competition.
    Херсон - “Місце сили”
    «АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
    Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»
    ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
    Театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» розпочнеться 7 вересня - що у програмі
    Присвятила Львівській опері майже 40 років: померла заслужена артистка України Наталія Величко
    Фестиваль «Про Українське» в Українському Домі 22–25 серпня
    СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
    Музичні “родзинки” Bouquet Kyiv Stage
    “Два дні й дві ночі нової музики” Під такою назвою 24 і 25 серпня в Одеській філармонії відбудеться 29-й міжнародний фестиваль сучасного мистецтва
          © 2008-2024 Music-review Ukraine




    File Attachment Icon
    6005.jpg