Вітаємо іменинницю Богдану Півненко! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Вітаємо іменинницю  Богдану Півненко!
Півненко Богдана
Вітаємо іменинницю Богдану Півненко!
27 січня, понеділок
Поширити у Facebook

27 січня святкує день народження віртуозна скрипалька, керівниця, солістка Національного ансамблю солістів "Київська камерата", педагогиня, лавреатка численних конкурсів, донька геніального художника Івана Марчука, народна артистка України.

Свого часу їй довелося переконувати батьків, що вибір музики - зважений і не гірше живопису. А в навчанні відсутність підтримки і свого "музичного клану" за спиною змусили "пробивати дорогу самостійно".

"Тато дає мені потужну мотивацію досягти чогось в житті. Причому досягти самій, а не купити чи отримати як подарунок. Я завжди хотіла, щоб тато пишався мною. Він знає, що я всього добилась сама, він за це мене поважає, і я думаю, що й пишається.", - каже Богдана Півненко.

На початку лютого в Кембриджі і Лондоні у межах Третього фестивалю українського мистецтва фестивалю Kyiv Art Sessions відбудеться концерт "Український Модерн" для скрипки та фортепіано скрипальки Богдани Півненко і піаністки Анни Хмари.
Від початку повномасштабного російського втогнення дует Богдани Півненко і Анни Хмари самовіддано гастролює світом, знайомить і закохує публіку зі скарбами української музичної культури. Дует постійно дає концерти і в українських містах: Києві, Харкові, Дніпрі, Чернігові, Черкасах.

"Де ми тільки не грали! Як і до війни, а під час війни ще активніше, підтримуємо, просуваємо українську музику. Згадую слова Кері-Лінн Вілсон: путін прагне довести, що української культури не існує, а ми всіма доступними нам засобами доводимо, що ми є, що українці - нація зі своєю історією й стародавньою багатою культурою. Тому наша робота надзвичайно важлива, як у зміцненні іміджу країни, так й у нагадуванні світові про країну, яка б`ється на захисті всього людського.", - з одного з інтерв'ю Богдани Півненко.

У липні 2023 р. Богдану Півненко призначили генеральним директором - художнім керівником Національного ансамблю солістів "Київська камерата".

Вона активно пропагує новітню українську музику. Неодноразово брала участь у прем’єрному виконанні творів видатних сучасних українських композиторів, багато з яких присвячені їй.

Для Богдани Півненко вже стало традицією відзначати власний день народження на сцені. І цьогоріч 27 січня у Національній філармонії України відбудеться концерт. " "Присвята" - святковий концерт до дня народження Богдани Півненко, визнаної амбасадорки української музики, віртуозної скрипальки. Більшість творів, що прозвучать у концерті, присвячені саме Богдані Півненко. Її талант надихнув цілу плеяду видатних композиторів - Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Володимира Зубицького, Золтана Алмаші, Вікторію Польову, Івана Небесного - на написання прекрасних творів", - Національний ансамбль солістів "Київська камерата".

"Цього року це буде особливий концерт в Національна філармонія України - певний підсумок моєї виконавської діяльності. У концерті прозвучать твори, присвячені мені. Як сказали мої друзі: "Скромно й зі смаком". Коли я читаю імена композиторів, яких я надихнула поруч з назвою твору написати "Присвячено Богдані Півненко", відчуваю, що прожила своє життя недаремно.", - Богдана Півненко. Вона гратиме разом із двома потужними колективами - Національним ансамблем солістів "Київська камерата" і Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України під орудою народного артиста України, диригента Володимира Сіренка.

Народилася Богдана Півненко в Харкові, де в художньо-промисловому інституті викладала її мама Алла Півненко. Навчалася в Київській музичній спеціалізованій школі-інтернаті імені М.Лисенка в класі скрипаля Богодара Которовича, одного з фундаторів української скрипкової школи. Закінчила Національну музичну академію, навчалася в аспірантурі.

З 2000 р. Богдана Півненко почала співпрацювати з Національним ансамблем солістів "Київська камерата".
Як продюсерка і виконавиця брала участь у створенні 12-дискової "Антології сучасної української музики", в оформленні якої використано роботи Івана Марчука. В "Антології" аудіо диски з записами творів М.Скорика, Є.Станковича, В.Сильвестрова, Б.Лятошинського, , В.Зубицького, І.Щербакова, З.Алмаші, О.Киви, О.Левковича, В.Польової.

Концерти, гастрольні поїздки, заняття з учнями, викладацька робота в Національній музичній академії. Темп її життя можна визначити музичним терміном "prestissimo" - дуже швидко. Вихідних днів у неї практично немає.

"Скрипаль для мене, незалежно від статі, - це коли людина не може жити без скрипки, коли інструмент стає голосом твоєї душі, потребою брати його та дарувати людям хвилини радості, приємного, божественного. А коли ще й чудово, або й віртуозно виходить, це - найвище задоволення.", - Богдана Півненко.

Многая літа!





Виконавці: Богдана Півненко



Інші:

Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
«Марія Заньковецька. Заручена зі сценою»: вистава, яку грають на чотирнадцяти локаціях 
Львівський хор “Гомін” вирушає у тур Україною!
«Океан Ельзи» зібрав 7,7 млн грн на дрони та РЕБи під час концертів у Львові
У Харкові до 100-річчя першого українського оперного театру — ХНАТОБу — покажуть оперу "Енеїду"
Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
7.jpg