Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 7 – 13 березня 2016 р. | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 7 – 13 березня 2016 р.
Полуденний Артем
Приймак Соломія
Сікорська Наталія Валеріївна
Камерний оркестр Collegium Musicum Orchestra
Скорик Мирослав Михайлович
Найцікавіші події тижня в житті Музичної України 7 – 13 березня 2016 р.
7 березня 2016, понеділок
Поширити у Facebook

Прихід весни ми вже яскраво відчуваємо, коли виходимо на вулицю, у різних куточках України. Але і відчувається прихід весни у найкращих концертних залах. Цього тижня на вас чекає безліч цікавих легко-весняних заходів.

Особлива увага, звісно, до жінок, і безліч концертів присвячено саме жіночій половині населення.

Також цього тижня у кожному місті відзначатиметься день народження нашого Кобзаря. Тож пропоную детальніше розглянути наші події:

Понеділок, 7 березня, 19.00
Локація – Національна філармонія України
Подія – «Вам, любі жінки!» Френк Сінатра

Більше півстоліття його голос зачаровував усіх слухачів. Це співак, шоумен, актор і просто зірка неабиякого масштабу. Він – легенда американської культури, без якої важко уявити розвиток вокальної джазової музики. Після його смерті деякі журналісти писали: «До біса календар. День смерті Сінатри – кінець ХХ ст.», хоча співак помер у 1998 році. Окрім 9 премій «Греммі» він ще став володарем «Оскару» та інших нагород. Так, мова йде про оксамитовий голос Америки ХХ ст. – про Френка Сінатру.

Цього вечора на сцені Національної філармонії прозвучать безсмертні хіти з репертуару співака-легенди, багато з яких стали джазовими стандартами. Прозвучать і твори різних тогочасних композиторів (Д.Еллінгтона, К.Бейсі, А.Гамільтона, П.Руїса і т.д.), а також оригінальні твори самого Френка Сінатри у виконанні тенора Віталія Костенка у супроводі Національного академічного духового оркестру України під керівництвом Олексія Баженова.

Вам, любі жінки!

Вівторок, 8 березня, 18.00
Локація – Дім освіти і культури «Майстер клас»
Подія – «Гессе. Притчі»

Цього дня відбудеться цікаве дійство, яке поєднає у собі нову музику із театральною дією. Подія має другу назву – «Роздуми акторів і музикантів».

Це буде показ вистави Нового драматичного театру на Печерську «Гессе. Притчі» за творами Германа Гессе у музичному супроводі камерного ансамблю Sed Contra. Музику до цієї вистави написав київський молодий композитор Андрій Мерхель.

Основою вистави стали тексти притч, створені під час першої світової війни, та роздуми й думки письменника з творів різних часів. Музиканти у творчій взаємодії з акторами

Гессе. Притчі

Середа, 9 березня, 19.00
Локація – Львівська обласна філармонія
Подія – Перлини музичної Шевченкіани

Потужний запит з боку слухацької аудиторії міста традиційно щорічно надихав львівських артистів до виконання музичних творів на тексти Великого Кобзаря. У Львівській обласній філармонії відбудеться концертна програма, присвячені пам’яті Тараса Шевченка – «Перлини музичної шевченкіани». У виконанні Галицького академічного камерного хору (художній керівник та дириґент – народний артист України Василь Яциняк) прозвучать хорові твори на слова Тараса Шевченка, поезію Кобзаря декламуватиме народний артист України, лауреат шевченківської премії Богдан Козак.

Концерт допоможе краще відчути глибину і актуальність думок співця українського народу. У концерті звучатимуть композиції Ю.Алжнєва, Р. Демчишина, А. Кушніренка, В. Гущака, Л. Дичко, Б. Лятошинського, Г. Давидовського, М. Скорика. Концертна програма містить, окрім відомих львів’янам музичних творів, і низку першовиконань.


Четвер, 10 березня, 19.00
Локація – Львівська обласна філармонія
Подія – Два титани: Тарас Шевченко – Микола Лисенко

У Львові продовжуються музична Шевченкіана. Цього разу на концерті прозвучать твори, написані на тексти Кобзаря музичним кобзарем, засновником української професійної композиторської школи – Миколою Лисенком. Лисенко є автором неповторного циклу «Музика до «Кобзаря», що налічує 87 творів різних жанрів: солоспіви, вокальні ансамблі, хори та кантати.

У цей вечір прозвучать різні твори, що представляють кожен жанр із безцінного циклу Миколи Віталійовича. Виконавці:
Соломія Приймак – сопрано
Тетяна Вахновська – меццо-сопрано
Назар Лозинський – тенор
Назар Омельчук – бас

Державна академічна хорова капела «Дударик» (художній керівник – Народний артист України Микола Кацал)
Львівський муніципальний хор «Гомін» (художній керівник і дириґент – Руслан Ляшенко)
Молодіжний хор Львівського державного музичного училища ім. С.Людкевича «Дівочі мрії» (дириґент – Надія Поворозник)
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

За дириґентським пультом стоятиме київський маестро, нащадок Миколи Віталійовича – Микола Лисенко.

 Два титани: Тарас Шевченко – Микола Лисенко

Четвер, 10 березня, 20.00
Локація – Closer
Подія –Bugge Wesseltoft. Jazz.

До Києва завітає неймовірного рівня музикант. Важко сьогодні уявити європейський джаз без норвезького композитора і піаніста Буґґе Вессельтофта. Зірка скандинавського джазу зробила неймовірний прорив у співпраці музикантів двох різних світів – джазового та електронного. Яскравим зразком інтеграції електронної музики у джаз був спільний альбом Duo (2011) з німецьким діджеєм Херріком Шварцем.

–Bugge Wesseltoft. Jazz.

П’ятниця, 11 березня, 19.00
Локація – Національна філармонія України
Подія – Концерт симфонічної музики

Цього вечора у стінах філармонії звучатиме французька та німецька музика. В першому відділі запрошую вас до музичної подорожі Францією. Звучатиме музика двох великих французьких композиторів-романтиків Жоржа Бізе та Каміля Сен-Санса. Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України під батутою Романа Кофмана виконають фрагменти з музики до драми А.Доде «Арлезіанка» Ж.Бізе та Концерт №2 для фортепіано з оркестром Сен-Санса. Партію фортепіано виконає піаністка Анастасія Волчок, яка навчалася в Москві та Швейцарії.

У другому ж відділі концерту відбудеться музична подорож до Німеччини. Виконуватиметься Симфонія №3 Йоганеса Брамса. Третя частина симфонії Poco allegretto - це одна з найчуттєвіших і найпрекрасніших музичних зразків світової класики, яка вражає аж до сліз. Пропоную і вам отримати естетичний екстаз і катарсис.

Концерт симфонічної музики

Субота, 12 березня, 19.00
Локація – Київський будинок актора
Подія – Відкриття фестивалю «Франкофонія»

Романтика Парижу в музиці прекрасних композиторів від епохи бароко Франсуа Куперена до імпресіоністичної музики Клода Дебюссі та Моріса Равеля.

Унікальний та водночас зірковий склад виконавців вражає: Старовинні Віола да гамба в руках Олександра Хорольського та Поліни Захарян, мистецтво клавесину у виконанні Наталії Сікорської та бароковий гобой Олександра Кошелєва поєднається зі скрипкою Андрія Павлова та віолончеллю Артема Полуденного.

Додасть справжнього шарму яскрава оперна співачка Анна Коваль, а також такі відомих піаністи, як Роман Лопатинський, Валерія Шульга та Юліанна Румянцева.

Соковитою родзинкою концерту стане читання неперевершеної романтичної поезії Шарля Бодлєра у виконанні справжніх митців з Франції.

Франкофонія

Субота, 12 березня, 18.00
Локація – Львівська обласна філармонія
Подія – Андрій Гаврилов у Львові

Єдиний концерт в Україні, тільки у Львові легендарний піаніст і диригент Андрій Гаврилов!

Андрій Гаврилов є одним із найбільш неординарних піаністів сучасності. Поза сумнівом у фортепіанному мистецтві кінця ХХ – початку XXI століття він – явище світового масштабу. Андрій Гаврилов не любить, коли його називають піаністом. І не хоче чути на свою адресу комплімент «віртуоз». У його розумінні, піаніст – це слово, що нічого не говорить, це просто визначення людини, яка грає на фортепіано. А людина, яка присвятила себе якомусь виду мистецтва, – це артист, і він повинен підніматися над вузькими визначеннями.

Андрій Гаврилов був включений до числа найвидатніших виконавців XX століття, за версією групи «Філіпс». У 2000 р. його зарахували до «Золотої зали слави» (університет Кембридж).

У концерті прозвучать 2 клавірні концерти Баха: фа-мінор та ре-мінор, Три ноктюрни Ф.Шопена та Соната №8 С.Прокоф’єва.
За роялем – піаніст Андрій Гаврилов.
Оркестр – Камерний оркестр Collegium Musicum.
Дириґент – Іван Остапович.

За роялем – піаніст Андрій Гаврилов




Автор: Марта Галаджун
Колективи: Камерний оркестр Collegium Musicum Orchestra
Виконавці: Артем Полуденний, Соломія Приймак, Наталія Сікорська
Композитори:Мирослав Скорик
Концертна організація: Національна філармонія України, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”, Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України, Концертний зал Будинку актора, Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії



Інші:

Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
01.jpg