Українське радіо висунуло концертні програми та цикл аудіозаписів у виконанні свого оркестру на Шевченківську премію | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Українське радіо висунуло концертні програми та цикл аудіозаписів у виконанні свого оркестру на Шевченківську премію
Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України
Шейко Володимир
Українське радіо висунуло концертні програми та цикл аудіозаписів у виконанні свого оркестру на Шевченківську премію
4 листопада 2017, субота
Поширити у Facebook

На Шевченківську премію висунуто концертні програми 2012-2017 років, цикл аудіо записів творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, автор Володимир Шейко.

Про це йдеться на сайті Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Зокрема, у поданні Центральної дирекції «Українське радіо» ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України зазначено, що «яскраве розмаїття концертних програм Володимира Шейка включає музику різних стилів і напрямків, має широку географію як в Україні, так і за її межами. Своєю місією Володимир Шейко обрав пропагування українського музичного мистецтва у вітчизняному медійному просторі та за кордоном».

Твори української сучасної музики, записані Симфонічним оркестром Українського радіо під орудою Володимира Шейка, регулярно звучать у ефірах каналів Європейської мовної спілки «European Broadcasting Union» (56 країн світу).

Поряд з виступами на головних концертних майданчиках України (Національна філармонія України, Національна опера України, Національний Палац «Україна», зали обласних філармоній України), концертні програми були ним неодноразово з успіхом представлені на трьох континентах у 14 країнах світу на їх головних сценах, серед яких: Китай Гонконг Сіті Холл (Гонконг), Національна філармонія (Пекін); Алжир Національний Театр; Туніс Колізей Ель-Джем, Амфітеатр Карфагену; Іспанія Аудиторіо Національ де ла Музика, Театро Монументаль (Мадрид), Гран Театре дель Лісеу, Палау де ла Музика (Барселона); Італія Театро Петруцеллі (Барі), Театро Політеама Гарібальді (Палермо), Санта Марія ді Арачеллі (Рим); Португалія Колісео, Каса да Музика (Порто), Колісео дос Рекрейос (Лісабон); Голландія Концертгебау (Амстердам), Де Доелен (Роттердам); Бельгія Зал Королеви Єлизавети (Антверпен); Польща Філармонія Народова (Варшава).

За період 2012-2017 рр. Володимиром Шейком було проведено близько 150 концертів, кожен із них став помітною духовно-просвітницькою акцією, презентує активну мистецьку та суспільну позицію митця, отримав широкий позитивний громадський резонанс.

У своїй концертній діяльності диригент активно пропагує творчість сучасних українських композиторів, щорічно беручи участь у концертах фестивалів «Київ Музик Фест» та «Музичні прем'єри сезону» (2012-2017 рр.), здійснюючи записи творів української сучасної музики до Фонду Національного радіо України та виконуючи їх за кордоном.

Серед його творчого доробку цього періоду ‑ яскраве виконання у концертах та теле- та радіо- ефірах творів видатних українських композиторів, творів світової класики, що стало визначними мистецькими подіями у культурному житті країни.

Володимир Шейко створив оригінальні циклічні теле- радіо проекти, що наповнюють медійний простір України, популяризуючи вітчизняне музичне мистецтво широкому загалу.

Одним із таких масштабних концертних циклів (25 теле- радіо концертів) є унікальний музичний медіа-проект «Мистецькі історії», у якому Володимир Шейко ‑ художній керівник, диригент проекту, а також його розробник і постановник. «Мистецькі історії» присвячено знаменним мистецьким датам, державним, народним святам, видатним особистостям України, презентації шедеврів української та світової музичної спадщини. Серед цих концертних програм: «Магія Штрауса», Різдвяна програма «Із Янголом на плечі», «Барвистий світ музичного бароко»; «ОСНОВОПОЛОЖНИК» (до ювілею М. Лисенка); «Музика українського кіно», «Срібні струни України» (концерт за участі симфонічного оркестру презентує українську бандуру), «Співана поезія», «Високий стиль», «Музика на всі часи», «Скрипковий Всесвіт», «Сгозз Оуєг Вазз або Вечір низьких частот», «Музика Небес» (Великодня програма), «Нова пісенна Шевченкіана» та інші. Концерти проекту здійснено у Великій Концертній Студії Будинку Звукозапису Українського радіо.

«Мистецькі історії» користуються колосальною популярністю глядача, стали сторінками культурного літопису України, постійно транслюються на чотирьох каналах Українського радіо («Перший», «Промінь», «Культура», «Всесвітня Служба Радіо Україна») та телеканалах «ІІА:Перший», «ІІА: Культура», «ТОНІС».

Найбільш масштабною програмою в рамках проекту «Мистецькі історії» стала «Нова пісенна Шевченкіана»,у якій Володимир Шейко втілив ідею проведення всеукраїнського конкурсу з написання музичних творів на вірші Кобзаря. Було здійснено аранжування для великого симфонічного оркестру 20 кращих пісень на вірші Т.Г.Шевченка, представлених авторами у жанрах рок-, поп-, полістилістичної музики і записано до Фонду Українського радіо. У супроводі Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під керуванням Володимира Шейка сучасні рок-композиції молодих музикантів прозвучали як потужні та експресивні промови-звернення молодого покоління до своєї країни.

У номінації «Музичне мистецтво» висунено також:

Концертна програма «Українська скрипкова соната», «Sonata quasi una Fantasia»

Цикл пісень «Зачарована Квітко Моя!..»

Вокально-оркестрова партита-дума «Дніпрова сага»

Музично-драматичне дійство за творами Т.Г.Шевченка «Пророк»

Концертні програми 2014-2017 років

Хорова симфонія на канонічні тексти «Світлі піснеспіви» у 15-ти частинах для солістів та мішаного хору а сарреllа

У коментарі сайту «Суспільне мовлення», Володимир Шейко зазначив, що раніше подавався у 2014 році на Шевченківську премію. «Ми навіть вийшли до фіналу, але тоді не вистачило кількості голосів і премія в музичній номінації взагалі нікому не була присуджена», – сказав він.

Нагадаємо, цього року Симфонічний оркестр «Українського радіо» зіграв два концерти у Китаї, а також у липні 2017 року Заслужений академічний симфонічний оркестр «Українського радіо» під керівництвом Володимира Шейка вдруге побував в Африці, де взяв участь у 32-му Міжнародному фестивалі симфонічної музики в Ель-Джем (Туніс). У 2016 році оркестр із хором «Українського радіо» вперше виступали у Тунісі, їхні концерти відвідали 15 тисяч глядачів.

Уновому сезоні з вересня 2017 року на Суспільному телебаченні і радіомовленні запустили цикл концертних програм, які у Будинку звукозапису будуть наживо виконувати п'ять колективів «Українського радіо» (заслужений академічний симфонічний оркестр, академічний оркестр народної та популярної музики, академічний хор ім. П.Майбороди, тріо бандуристок, великий дитячий хор). Концерти будуть записуватися для радіо і телеефіру.
Колективи: Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України
Диригенти: Володимир Шейко
Концертна організація: Національна радіокомпанія України
Джерело: Суспільне мовленняІнші:

14 червня у філармонії засяє Сузір'я Євгенії Мірошниченко
Стали відомі імена українських митців, які стажуватимуться в Метрополітен-опера
У Львові презентували перформанс "Розстріляне Відродження: голоси крізь час"
Юрій Федоряка може знову очолити обласну філармонію
Корифей Національної філармонії Анатолій Паламаренко в проєкті Анатолія Матвійчука
13 червня - відкриття фестивалю української музики в українському кіно Soundtrack:Ukraine
Сумська обласна філармонія закінчила 86-й концертний сезон
У російському полоні вже третій рік перебувають учасники трьох військових оркестрів з Маріуполя
DOMUM
11 червня у філармонії особливий концерт. Еротична Арфа і войовнича Туба: любов і сила
"Греммі в бароко": українська опера отримала престижну музичну нагороду
“Діалоги кармеліток” - вперше на українській оперній сцені!
У Черкасах виступила Людмила Монастирська
Вітаємо з Днем журналіста!
Український реліз "Українське бароко: Concordacii Animos"
Це захват: на музичному конкурсі у Бельгії переміг українець – з ним сфотографувалася королева
8 червня у Національній філармонії гастролі Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії з двома прем`єрами
“Соля”
Український скрипаль вперше в історії виграв першу премію музичного конкурсу Queen Elisabeth Competition
День народження органа запрошують святкувати у Львівському органному залі
Олена Зеленська на концерті класичної музики
Зразковий хор "Gloria" з Житомира на Міжнародному конкурсі у Польщі виборов "золото" в трьох номінаціях та спецприз
Розпочинається Восьмий Відкритий міжнародний музичний маратон пам'яті Василя Сліпака WLIVE
«Київ-Класик» дав концерт у Сіетлі і зібрав кошти для лікування та реабілітації українських дітей з лікарні «Охматдит», постраждалих від російської агресії
«Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Червень з Національною філармонією
«Дударик» у супроводі естрадного оркестру співатиме «Пісні перемоги» у Львівській філармонії, щоб зібрати кошти для ЗСУ
Червень в Органному залі: музика, яка підтримує, події, які запамʼятовуються
У Лондоні британський оркестр виконав повністю українську симфонічну программу
 Львові відкрили виставку до 120-річчя прем’єри опери «Мадам Баттерфляй»
Симфонія «Любов» Богдани Фроляк: світова прем’єра 2 червня
Червень в Національній опері України
1 червня у на сцені Національної філармонії України прем`єра нового мюзиклу "Бременьскі музики"
Оперний етюд на одну дію «На русалчин Великдень»
В Ужгороді перейменують вулицю Василя Сурикова на вулицю Мирослава Скорика
Літо розпочнеться з музичного фестивалю у Рівному
Урочисте відкриття малого залу ім. Олександра Тищенка
Київська опера - 31 травня - 2 червня
Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса
“Украдене щастя”
      © 2008-2024 Music-review Ukraine