У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У НаУКМА відкриється виставка з історії
У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика"
10 лютого, субота
Поширити у Facebook

13 лютого об 11:30 у фойє Факультету гуманітарних наук Національного університету "Києво-Могилянська академія" (перший корпус, другий поверх) відбудеться відкриття мандрівної освітньої виставки "Прийшли, заспівали, перемогли!", присвяченої історії світових гастролей Української Республіканської Капели та міжнародного тріумфу "Щедрика" Миколи Леонтовича.

Це авторський проєкт дослідниці історії культурної дипломатії України Тіни Пересунько, який вона реалізовує за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Проєкт спрямований на популяризацію в українському освітньому середовищі історії культурної дипломатії Української Народної Республіки та інтернаціоналізації найвідомішої української пісні в світі - "Щедрика" Миколи Леонтовича.

Виставковий проєкт "Прийшли, заспівали, перемогли" експонуватиметься у фойє Факультету гуманітарних наук упродовж двох тижнів - із 13 до 27 лютого 2024 року. Окрім огляду стендів виставки, студенти та викладачі Академії зможуть відвідати

20 лютого о 15:00 (корпус 1, аудиторія 217) авторську лекцію Тіни Пересунько "Олександр Кошиць - хрещений батько "Щедрика", студент і диригент хору Київської духовної академії", а також подивитися документальний фільм "Щедрик проти "русского міра"" 27 лютого о 17:00 (корпус 1, аудиторія 217).

"Виставка розповідає захопливу історію того, як українська пісня "Щедрик" стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, і як українська ластівочка із щедрівки, підкоривши європейський та американський континенти, перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells, - зазначає Тіна Пересунько. - Окрім того, історія "Щедрика" - це історія культурного спротиву України російській імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії, адже упродовж 1919-1924 років шедевр Миколи Леонтовича став не лише хітом світових гастролей хору Олександра Кошиця, а й голосом Української Народної Республікив світі під час боротьби нашої держави за міжнародне визнання і незалежність від Росії".


На стендах виставки "Прийшли, заспівали, перемогли" представлено близько сотні унікальних документів та фотографій з історії інтернаціоналізації "Щедрика" та світових гастролей хору під орудою Олександра Кошиця, випускника й диригента хору Київської духовної академії. Це матеріали із фондів українських, чеських, канадських та американських архівів і бібліотек. Деякі з них публікуються вперше. Окрім того, на стендах виставки розміщено QR-коди із записами музичних хітів Української Республіканської Капели, що підкорили упродовж 1919-1924 років понад 200 сцен 17 країн Європи та Америки. Охочі також зможуть почути найбільш ранні записи колядки Carol of the Bells 1940-х років та ознайомитися із досі маловідомими свідченнями презентації "Щедриа" на Бродвеї у Нью-Йорку в мюзиклі "Пісня Полум'я" 1925 року (один із композиторів - Джордж Гершвін) та в однойменному американському кіно 1930 року.

Під час відкриття виставки, уперше в стінах Національного університету "Києво-Могилянська академія", буде також представлено понад 100-річну платівку із нью-йоркським записом "Щедрика" (Brunswick, 1922). Це рідкісний в Україні та світі експонат з приватної колекції Тіни Пересунько, який дослідниця знайшла в США під час свого перебування у Нью-Йорку на стипендійній Програмі імені Фулбрайта, й привезла в Україну.

Окрім того, на заході авторка презентує та передасть до фондів бібліотеки НАУКМА примірники своєї нової книжки "Щедрик. Відома пісня з невідомою історією", опублікованої на грант Посольства США в Україні для безкоштовного поширення в українських університетах.
Науково-освітній проєкт "Прийшли, заспівали, перемогли!" приурочений до 100- річчя південноамериканської прем'єри "Щедрика" й передбачає експонування та

презентації упродовж 2024 року в 10 університетах України однойменної мандрівної освітньої виставки та книжки Тіни Пересунько "Щедрик. Відома пісня з невідомою історією", організацію у студентських аудиторіях лекцій дослідниці з історії української культурної дипломатії та показів документального фільму "Щедрик проти "русского міра"" (Суспільне Культура).

Тіна Пересунько: дослідниця історії "Щедрика" та культурної дипломатії України, засновниця Інституту Леонтовича, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ, авторка книжок "Світовий тріумф "Щедрика" - 100 років культурної дипломатії України", "Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Щедрик" проти "русского міра". Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924)".

Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.





Джерело: Києво-Могилянська Академія



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
4.jpg