«Нам важливо не втратити репутацію» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«Нам важливо не втратити репутацію»
«Нам важливо не втратити репутацію»
Конкурс Володимира Горовиця, який мав відбутися з 20 по 30 квітня, перенесено на осінь
2 травня, субота

Нагадаємо, Конкурс був започаткований у 1995 році і вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця (який народився і отримав освіту у Києві). За роки існування у змаганнях взяли участь понад 1300 молодих музикантів із 35 країн світу («Горовиць-Дебют», Молодша, Середня та Старша групи). Структура конкурсу передбачає проведення конкурсних змагань у три етапи, що відбуваються послідовно впродовж 3-х років: 1-й етап — Горовиць-Дебют (до 14 років), Молодша група (9—15 років), 2-й етап — Середня група (14—19 років), 3-й етап — Старша група (16—33 роки). Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця з 2002 року є членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY), а у 2004 році став єдиним в Україні конкурсом, який увійшов до складу Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), що за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує «Школа виконавської майстерності», а з 2000 року —Міжнародний культурно-мистецький проект «Міжнародна Літня музична академія». За ці роки понад 700 молодих музикантів із 18 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з Австралії, Білорусі, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, США, Туреччини, Франції та України.

У 1998 році Конкурс ініціював відродження традиції проведення просвітницьких концертів для найширших верств населення на відкритій естраді Центрального парку культури і відпочинку. За час проведення чотирнадцяти Міжнародних фестивалів «Київські літні музичні вечори» відбулося 364  концерти, в яких брали участь 836 солістів та 171 колектив з 31 країни світу: Австрії, Білорусі, Бразилії, Вірменії, Великої Британії, Греції, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Кореї, Латвії, Литви, Македонії, Мексики, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, Сербії, США, Туреччини, України, Франції, Хорватії, Швеції, Японії. У наш час концерти фестивалю відбуваються на базі Концертної зали Державної радіокомпанії України та відомих концертних майданчиках м. Києва.

Для подальшого творчого росту молодих лауреатів конкурс В. Горовиця заснував перший у світі музичний фестиваль «Віртуози планети», в якому грають виключно лауреати перших премій і Гран-прі найвідоміших конкурсів — членів Всесвітньої федерації музичних конкурсів.

Нині організатори Конкурсу  звернулися до учасників, партнерів і шанувальників цього поважного творчого змагання: «У зв’язку з обставинами, які сьогодні склалися майже в усьому світі, ми змушені повідомити, що XII Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця у Старшій групі відтерміновано до осені 2020 (орієнтовні дати — 11—21 жовтня).

Запевняємо, що всі, хто пройшов Кваліфікаційний відбір, зможуть взяти участь у Конкурсі, незважаючи на зміну віку»...

За словами Ірини ПОЛСТЯНКІНОЇ, президента Міжнародного благодійного фонду конкурсу Володимира Горовиця: «Цьогоріч конкурс зібрав яскраве сузір’я молодих талантів. Ми очікували 31 піаніста з 18 країн світу! Але коронавірус поламав плани, втім... Втім, маємо надію, що більшість піаністів підтвердить свою участь у конкурсі за новими датами 11—21 жовтня. Втім ми розуміємо, що у кожного можуть бути різні обставини — як особисті, так і професійні, які можуть стати на заваді, а тому будемо чекати підтвердження  від претендентів до серпня. Я не думаю, що ситуація, яка виникла з COVID-19, може «розхолодити» наших музикантів. Як я помічаю по соціальним мережам, «домашній арешт» тільки розпалив багаття креативності. Ми бачимо у соцмережах домашні концерти, ансамблеве музикування за допомогою платформ ZOOMта SKYPE.

Нині Київська муніципальна акдемія музики імені Р.М. Глієра теж працює дистанційно. Викладачі пристосовуються до ситуації. Лекційні, групові заняття проводимо у програмі ZOOM.І ндивідуальні — за допомогою відео мессенджерів, SKYPE, ZOOM. Це складно, займає набагато більше часу. Втім, викладачі зараз мають більше навантаження, порівняно з роботою у «офлайні». Але я  маю надію, що всі скептики нарешті зрозуміють, що класичну музику не можна надовго заганяти у цифровий формат і робити з неї продукт, який можна «вмикати і вимикати».

Академічні музиканти повинні працювати у залах зі слухачами, грати з «живими» оркестрами, співати на сцені оперних театрів, а заняття у навчальних закладах мусять проводити у класах у форматі «facetoface»! Або ми можемо перетворитися на експонати кунсткамери. 

Звичайно, я дуже стурбована  ситуацією з переносом Конкурсу Горовиця за наступними пунктами:
• Конкурс Горовиця фінансується Міністерством культури, молоді та спорту, Департаментом культури КМДА. У зв’язку з ситуацією COVID-2019 очікується секвестр бюджету, і Міжнародний конкур молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця у Старшій групі може не отримати фінансування у повному обсязі в жовтні;
• спонсори, які жертвували гроші на преміальний фонд, можуть не підтримати нас у жовтні через економічні  проблеми;
• всі заходи, які ми планували до святкування 25-річчя  конкурсу (концерти лауреатів минулих років, записи на ТБ, фондовий запис лауреатів конкурсу із диригентом Кирилом Карабицем за сприяння «Суспільного мовника», майстер класи «Міжнародної Київської Літньої академії», ювілейні концерти лауреатів в Італії (Больцано, Кремона), Франції (Париж зал Корто), Німеччини (Дортмунд), Грузії (Тбілісі) вже скасовані або під загрозою скасування.

Конкурс вже зазнав чутливі фінансові втрати, але найбільше я боюся втратити репутацію конкурсу. Мені важливо зберегти лояльне ставлення  до конкурсу засновників, учасників, журі, партнерів і друзів конкурсу.


Автор: Тетяна Поліщук
Навчальний заклад: Київський інститут музики імені Р. М. Глієра
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця
Джерело: Газета "День"Додати: Share on Facebook

Інші:

Після піврічного затишшя, у Костелі Святого Миколая знову звучить орган
Актуальний і сучасний!
Знаменитую "Кармину Бурана" в Днепре дадут под открытым небом
Харків'яни знову можуть відвідувати концерти в обласній філармонії
Львів'янам пропонують зустріти осінь з органною музикою
У БІЛІЙ ЦЕРКВІ ВІДБУДЕТЬСЯ 28 ФЕСТИВАЛЬ "ЗОЛОТА ОСІНЬ"
У Дніпропетровській академії музики ім. Глінки встановили італійський орган за понад 700 тис. грн
Національний Хор України ім. Г. Верьовки знову в Кременчуці
У Львові і вшанували пам'ять композитора Мирослава Скорика
На UA: КУЛЬТУРА презентують фільм про Мирослава Скорика
"Скучили за глядачем". Артисти харківського Схід Opera через карантин грають на літньому майданчику
Липень з музикою: Опублікована програма онлайн трансляцій Органного залу у Львові
Через пандемію фестиваль LvivMozArt перенесли на наступний рік
Національна філармонія влаштовує фестиваль класики і джазу
До дня народження Мирослава Скорика Суспільне транслюватиме гранд-концерт і оперу «Мойсей»
До дня народження Мирослава Скорика UA: КУЛЬТУРА покаже гранд-концерт
Законопроект про засади молодіжної політики відкриє нові можливості самореалізації для творчої молоді
Помер легендарний композитор Енніо Морріконе
Радіо Культура розпочинає "Філармонійний маратон"
Національна філармонія України закриває 156-й концертний сезон
Одесса: в Зеленом театре состоится концерт филармонического оркестра
Житомирські музичні школи оголошують набір учнів на 2020/2021 навчальний рік
У Сумах поновила роботу філармонія
У Львові 21 червня відбудеться Свято музики
Посеред лісу на Херсонщині симфонії звучали
Композитор просив присилати йому ноти вуличних пісень
В Минске открылся интерактивный музей музыки
Київська опера не втрачає позитиву та віри у краще
"Не більше однієї людини на 5 кв. м". Театри Дніпропетровщини відновлюють роботу після карантину
Сад Пендерецького. У Польщі творять унікальний цифровий музичний проєкт
Український інститут створить музичний каталог для представлення українських виконавців за кордоном.
У Бонні відбулася передпрем'єра нового твору класика української музики Валентина Сильвестрова
Полтавська обласна філармонія через скорочення фінансування цьогоріч не запрацює
Філармонія поновлює роботу та запрошує черкасців на концерти
Репетицію перед закриттям концертного сезону влаштував оркестр Закарпатської філармонії
 Львові візьмуться за модернізацію сцени Оперного театру
Шосткинцы блеснули на международном конкурсе «Gold Europe 2020»
Раскрепощенный "Турок в Италии" на сцене "Ла Скала"
У Львові провели в останню путь композитора Мирослава Скорика
На Личакові поховали Мирослава Скорика
      © 2008-2018 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110125_112.jpg