“Емоційна подорож українською музикою: "Таємниці світу та фольклору" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Емоційна подорож українською музикою:
Львівський муніципальний хор
Сильвестров Валентин Васильович
Станкович Євген Федорович
“Емоційна подорож українською музикою: "Таємниці світу та фольклору"
Так називається нова програма муніципальний хор “Гомін” під керівництвом Вадима Яценка, яку представлять 17 та 29 жовтня у Львівському органному залі
16 жовтня 2023, понеділок
Поширити у Facebook

Лунатимуть легендарні твори української хорової музики в одному концерті. Організатори запевняють, що ця програма дивуватиме слухачів різноманіттям епох та настроїв.

Щастя й захоплення, ностальгія та смуток, смирення і жертовність, магія та містика – образно-емоційний світ хорової музики України безмежний. Адже у щирих серцях українців завжди знаходилось місце й для радості, й для журби. Пісенні традиції глибоко вкорінилися в нашу культуру та побут. Ба більше, серед усіх країн світу лише Україна може похизуватися такою великою і багатою хоровою спадщиною.

“Цей концерт є мандрівкою одразу кількома епохами українського хорового мистецтва: від унікальних партесних концертів XVII століття до творів наших сучасників Станковича, Сильвестрова, Зубицького та інших, – говорить керівник хору “Гомін”, дириґент Вадим ЯЦЕНКО. – Ми хочемо показати слухачам широку палітру стилів та настроїв, щоб кожен відчув гордість і приналежність до цієї багатої культури.”

У час запеклої війни з російським агресором як ніколи актуально відкривати скарби і таємниці нашої культури. Концерт пропонує лаконічний, проте надзвичайно глибокий і яскравий екскурс українською хоровою музикою. Учасники оновленого складу хору “Гомін” анонсують віртуозну і чуттєву програму, яка не залишить байдужим жодного слухача.

ДОВІДКА MUSIC-REVIEW UKRAINE

Львівський хор “Гомін” заснований 1988 року при обласному відділенні Музичного товариства України, згодом він представляє обласне Товариство української мови ім. Т.Шевченка, а відтак функціонує при обласному центрі народної творчості Палацу культури ім. Г.Хоткевича та Палацу культури Львівської залізниці. З 2003 року — Львівський муніципальний хор “Гомін” при Управлінні культури Львівської міської ради.

За роки своєї діяльності “Гомін” здійснив багато концертних турне Україною та за кордоном. Колектив виступає на сцені Музичної академії в м.Люблін (2004), учасник Фестивалю духовної музики м. Перемишлі (польща, 2005), 15-го Міжнародного фестивалю хорової духовної музики Візантійського обряду у м.Пряшеві (Словаччина, 2006), ІV Міжнародного хорового фестивалю “Передзвін” у м.Івано-Франківську (Україна, 2006), став лауреатом І регіонального фестивалю-конкурсу імені Є.Козака (м.Дрогобич, 2007) та Всеукраїнського конкурсу імені Д.Січинського (м.Івано-Франківськ, 2007), І Міжнародного фестивалю хорової музики “Львівські зустрічі” (м.Львів, 2008), Регіонального фестивалю ім. о.С.Супруна (м.Дрогобич, 2008), учасник Міжнародних фестивалів хорової музики “Схід-Захід-Зближення” (м.Радомско, Польща, 2007, 2009 та 2014), учасник Міжнародного фестивалю “Dni Muzyki Cerkiewnej RYDZYNA – 2010” (м. Ридзина, Польща, 2010), учасник фестивалів “Велика коляда” (м.Львів, 2007, 2008, 2009), “Віртуози” та “Контрасти” (Львів, 2010, 2011).

У травні 2011 року хор з успіхом виступив з концертами в рамках програми “Дні Львова в Кракові”, учасник ХІ Міжнародних хорових зустрічей в Гіжицьку (м.Гіжицьк, Польща, 2011, 2017) та ІV Міжнародного фестивалю хорової музики (м.Гарволін, Польща, 2011).

Виступає з сольною програмою в рамках Всеукраїнського фестивалю “Прикарпатська весна” (26 квітня 2011р., Івано-Франківська обласна філармонія) та заходах з нагоди відзначення 40-річчя творчої діяльності хору “Журавлі” Союзу Українців у Польщі (25-26 серпня 2012р., Музична академія ім. Ф.Шопена, м.Варшава, Республіка Польща), бере участь у гала-концерті “Viva Ukraine” та урочистостях з нагоди 50-річчя діяльності Вроцлавського відділення Союзу Українців в Польщі 91-2 грудня 2012р., м.Вроцлав, Республіка Польща).

У 2013 році колектив є учасником ІV Різдвяного фестивалю “Коляда на Майзлях” (м.Івано-Франківськ), виступає у святкуваннях Днів міста Гоголіна (м.Гоголін та м.Ополе, Польща), бере участь в І Польсько-Українському фестивалі “Наша Галичина” (м.Краків, Польща). 2014 року стає дипломантом Міжнародного Фестивалю-конкурсу хабанер та поліфонії (м.Торрев’єха, Іспанія).


Спільно з Управлінням культури Львівської міської ради хор виступив організатором кількох хорових фестивалів у м.Львові: Міжнародного фестивалю хорової музики “Львівські зустрічі” (Львів, 2008, 2016, 2018) та Регіонального хорового фестивалю “Хваліте Господа з небес” (Львів, 2009, 2010, 2011, 2013, 2015, 2017), Різдвяна програма (м.Вроцлав, 2018), до 100-річчя ЗУНР та 100-річчя польської армії (Польща, Кошалін, 2018р).
У репертуарі хору велика кількість творів, які складають окремі програми: “Духовна музика”, “Коляди і щедрівки”, “Хорові твори на вірші Т.Шевченка”, “Твори українських композиторів-класиків”, “Зарубіжна хорова музика”, “Патріотичні пісні”.

Основною метою і завданням Львівського муніципального хору “Гомін” є популяризація хорової та музичної культури м.Львова та України, проведення міжнародних заходів, налагодження контактів, зв’язків із різними музичними колективами та солістами як в Україні, так і за кордоном. Його діяльність спрямована на розвиток духовності народу, на зміцнення його національної свідомості на плеканні рідної пісні України та її презентації в світі.


Колективи: Львівський муніципальний хор "Гомін"
Композитори:Валентин Сильвестров, Євген Станкович
Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики
Концертний зал: Концертний зал Львівського будинку органної і камерної музикиІнші:

Урочисте відкриття малого залу ім. Олександра Тищенка
«Київ» в Києві
29 травня в Софійському соборі відбудеться концерт духовної музики "Псалми Давида. Музика Вікторії Польової"
Коломийська філармонія ім.О.Козаренка запрошує вас на "Реквієм пам'яті жертв терору"
Як вижити на... сміттєзвалищі?
В Івано-Франківську відкрили Х Всеукраїнський конкурс ім. Миколи Лисенка
Гранд-програма, яка полонила закордонних меломанів
Оркестр INSO-Львів виконає світову прем’єру симфонії Євгена Оркіна
У столичній філармонії проходить міжнародний фестиваль Kyiv Spring Sounds
Анатолій Шекера. Вечір пам’яті
43-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» запрошує 
25 травня у філармонії "прочитають" та озвучать книгу для підлітків Ольги Бірзул "Твоя книга про кіно"
У столиці на Пейзажній алеї проведуть День вуличної музики та спорту
Дитячий оркестр виступає вперше за два роки: на скрипці, вцілілій в окупації, гратимуть на закритті Kharkiv Music Fest
Український АРТ ХАБ “Мистецька ФОРТЕЦЯ”
Національна капела бандуристів проведе благодійні концерти в Європі
19 травня до 80-х роковин геноциду кримських татар: «СИМФОНІЯ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»
МІЖНАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ KYIV SPRING SOUND
У філармонії Дніпра зіграють симфонію, рукопис якої потрапив до списку UNESCO "Пам'ять світу"
9 травня з нагоди Дня Європи Муніципальний Галицький камерний оркестр гратиме біля пам'ятника Івану Франку
У Львові стартує фестиваль камерної музики: що відобразить «Дзеркало»-2024
12 травня у Запорізькій обласній філармонії відбудеться прем'єра концерту "Магія Іспанії"
У Кропивницькому презентуватимуть хоровий твір на тему війни
Закарпатський хор запрошує на етно-шоу
Танцювальна вистава «Д.І.М.»
Львівська філармонія запрошує у травні
Травень у Львівському Органному залі: концерти світових зірок і нові програми
Пам’ятаємо про невинних жертв російської агресії
Що послухати у Національній філармонії України?
Василь Коваль став головним диригентом Одеської опери
Мить, довжиною... у 32 роки
Великодні концерти у Львівському органному залі
Травень в Національній опері України
ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «СТЕЖКАМИ КАМЕНЯРА»
У Львові виступить триразовий номінант на Греммі, кримськотатарський піаніст Усеін Бекіров в рамках фестивалю Lviv Jazz Days 2024
Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
11.JPG