Лятошинський, Скорик, Пендерецький... | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Лятошинський, Скорик, Пендерецький...
Гаврилець Ганна Олексіївна
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Фроляк Богдана
Цепколенко Кармелла
Лятошинський, Скорик, Пендерецький...
Із 29 вересня до 8 жовтня у столиці відбудеться XXIХ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2018»
29 вересня 2018, субота
Поширити у Facebook

Це 5 симфонічних, 7 хорових, 10 камерних концертів, концерт-презентація нового видання, світові і українські прем’єри, музика 10-ти країн: України, Польщі, Ізраїлю, Німеччини, США, Великобританії, Швейцарії, Канади, Франції, Китаю.

На щорічний музичний фестиваль, який представляє обличчя сучасної української музики і має за мету включити її в контекст світового мистецтва, завітають іноземні гості: композитор Кшиштоф Пендерецький, диригент Роман Ревакович (Польща), композитор Альфред Швайцер (Швейцарія), композитор Кевін Мелоун (США/Великобританія), виконавці Анатолій Коган — флейта (Ізраїль), Борис Зобін — фортепіано (Ізраїль), Андрій Бєлов — скрипка (Німеччина), композитори і виконавці з Китайської Народної Республіки.

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ

Домінантами форуму, як завжди, стануть симфонічні концерти. Відкриття відбудеться у Національній філармонії України своєрідним мистецьким діалогом «Україна — Польща». У програмі — твори Богдани Фроляк, яка святкує цього року свій 50-річний ювілей, Ігоря Щербакова зі світовою прем’єрою «Концерту-Елегії» для віолончелі з оркестром Кшиштофа Пендерецького з монументальним твором Credo за участю польських солістів та українських хорів і оркестру. Видатний польський композитор, педагог і двічі лауреат премії «Греммі» сам стоятиме за диригентським пультом. Цей концерт — перший з трилогії до 100-річчя відновлення власної Незалежності України та Польщі, яке обидві країни святкують у 2018 році.

Головною ідеєю проекту «Музика Незалежності» є зіставлення музики польської та української. Над цим репертуаром працюватимуть разом виконавці обох держав, що засвідчуватиме близькість і партнерство України та Польщі. Автором його є диригент Роман Ревакович, який уже понад 20 років дуже активно підтримує музичний діалог між Польщею та Україною: «Оскільки я народжений і проживаю у Польщі, а коріння маю українське, то існую у двох культурах і ставлю собі за завдання будувати мости між Україною та Польщею».

У Міжнародний день музики 1 жовтня у Великому залі Національної музичної академії ім. Героя України Василя Сліпака відбудеться «Музичний діалог: Україна — Китай» за участю Національного президентського оркестру (диригент Василь Василенко) і китайських музикантів.

Назва симфонічного вечора 3 жовтня у цьому ж залі — «Концертне дефіле солістів» — промовляє сама за себе: у виконанні Симфонічного оркестру Українського радіо (диригент Володимир Шейко) і солістів звучатимуть опуси жанру інструментального концерту. Паралельно — у Національному будинку органної і камерної музики — розгортатиметься вокально-симфонічний проект «Ангели і Світлячки» Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського (диригент Богдан Пліш). Таку ж незвичну назву програма з духовних творів Альфреда Швайцера, Ганни Гаврилець та Олександра Родіна отримала, завдяки однойменному твору композитора Кевіна Малоуна, що також прозвучить в цьому концерті. Він написаний в пам’ять трагічних подій і людей, котрі загинули в результаті краху рейсу UA93 — четвертого літака, що був задіяний у теракті 11 вересня 2001 року.

ВЕЧОРИ ЮВІЛЯРІВ І ХОРОВІ ІМПРЕЗИ

Концерт-закриття фестивалю в Національній філармонії 6 жовтня представить творчий портрет видатного композитора сучасності, багаторічного художнього керівника «Київ Музик Фесту» — Мирослава Скорика, який цьогоріч відзначає 80-літній ювілей. В авторському вечорі, як і в концерті відкриття, братимуть участь Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національна заслужена академічна капела України «Думка», солісти (диригент Володимир Сіренко).

До слова, хоровою імпрезою «Мирослав Скорик та його учні», так само присвяченій ювілею метра, фестиваль і розпочнеться (29 вересня, Національна академія мистецтв України). У мистецькому проекті Галицького академічного камерного хору (керівник Василь Яциняк) лунатимуть твори Мирослава Скорика, Ганни Гаврилець, Віктора Камінського й Олександра Козаренка.

Хорова музика завжди була візитівкою України. Три хорових імпрези фестивалю складатимуться зі зразків духовної музики й проходитимуть у храмах — Патріаршому соборі Воскресіння Христового (30 вересня, програма «Хоровий світ дитинства», хор КССМШ ім. Миколи Лисенка, диригент Юлія Пучко; хор хлопчиків і юнаків НМАУ ім. Петра Чайковського, диригент Алла Шейко; дитячий хор школи мистецтв ім. Лесі Українки, диригент Оксана Дондик), Михайлівському Золотоверхому соборі (7 жовтня — камерний хор «Хрещатик», диригент Павло Струць), Лютеранській церкві Св. Катерини (8 жовтня, програма «Вірую», камерний хор «Київ», диригент Микола Гобдич).

Два інших концерти презентують творчість сучасних українських композиторів. Унікальною подією стане світова прем’єра ораторії Ганни Гаврилець «Віють вітри» для мішаного хору, ударних та народних інструментів (на матеріалі історичних пісень, записаних Олександром Кошицем). Твір присвячується 100-річчю Місії Олександра Кошиця і виконуватиметься Камерним хором «Київ» під орудою Миколи Гобдича (2 жовтня, Національна філармонія). Музики Ганни Гаврилець цього року у фестивалі представлено дуже багато, адже композитор відзначає своє 60-річчя.

Цікавою обіцяє бути програма Хорової капели ім. Платона Майбороди Українського радіо (художній керівник Юлія Ткач). Її складено з композицій відомих українських авторів Лесі Дичко, Богдани Фільц, Михайла Степаненка, Тетяни Яшвілі, Олександра Щетинського та ін. (4 жовтня, Будинок звукозапису Українського радіо).

Цьогоріч на фест приїздить доволі потужний десант із областей України. Окрім названого Галицького камерного хору, відбудеться фестивальний дебют Камерного оркестру ім. Дмитра Ахшарумова Полтавської філармонії (4 жовтня, Концертний зал НСКУ).

Серед непересічних камерних імпрез — «Музичний діалог: Україна — Ізраїль», авторський проект Анатолія Когана (Ізраїль), проект Андрія Мерхеля «Знаки на межі звуку і слова» з ансамблем Sed Contra і концертна імпреза «В камерних тонах» з музикою сучасних композиторів, зокрема одного з фундаторів фестивалю композитора Вірка Балея (США), котрий так само цього року відзначає 80-літній ювілей.

МАРАФОН «ЛЯТОШИНСЬКИЙ ЄДНАЄ»

Вперше в межах фестивалю відбудеться музичний марафон у Ворзелі (7 жовтня). Цей проект композитора Євгена Петриченка, що 2014-го був змушений покинути Донецьк через захоплення міста бойовиками так званої «ДНР» і оселитися у Ворзелі (з 2015 року є директором Будинку творчості композиторів «Ворзель») — планується як довготривалий і циклічний. Цього року його тема — «Лятошинський єднає».

На чудовій локації — в Будинку княгині Уварової (чи не найяскравіша будівля всіх дачних поселень початку ХХ ст.) відбудеться справжній PIANO-BATTLES Ростислава Федини & Олександра Козаренка та SYMPHONIC PLEIN AIR за участю Ансамблю класичної музики ім. Бориса Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України (диригент Ігор Андрієвський)

Отже, фестиваль розвивається — пропонує широкий спектр жанрів, стилів, тем, форм. Найвибагливіший слухач зможе віднайти у програмі щось цікаве й нове для себе. Вхід на переважну більшість заходів традиційно вільний.


Автор: Ольга Стельмашевська
Композитори:Ганна Гаврилець, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Богдана Фроляк, Кармелла Цепколенко
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест"
Джерело: Газета ДеньІнші:

Анатолій Шекера. Вечір пам’яті
43-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» запрошує 
25 травня у філармонії "прочитають" та озвучать книгу для підлітків Ольги Бірзул "Твоя книга про кіно"
У столиці на Пейзажній алеї проведуть День вуличної музики та спорту
Дитячий оркестр виступає вперше за два роки: на скрипці, вцілілій в окупації, гратимуть на закритті Kharkiv Music Fest
Український АРТ ХАБ “Мистецька ФОРТЕЦЯ”
Національна капела бандуристів проведе благодійні концерти в Європі
19 травня до 80-х роковин геноциду кримських татар: «СИМФОНІЯ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»
МІЖНАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ KYIV SPRING SOUND
У філармонії Дніпра зіграють симфонію, рукопис якої потрапив до списку UNESCO "Пам'ять світу"
9 травня з нагоди Дня Європи Муніципальний Галицький камерний оркестр гратиме біля пам'ятника Івану Франку
У Львові стартує фестиваль камерної музики: що відобразить «Дзеркало»-2024
12 травня у Запорізькій обласній філармонії відбудеться прем'єра концерту "Магія Іспанії"
У Кропивницькому презентуватимуть хоровий твір на тему війни
Закарпатський хор запрошує на етно-шоу
Танцювальна вистава «Д.І.М.»
Львівська філармонія запрошує у травні
Травень у Львівському Органному залі: концерти світових зірок і нові програми
Пам’ятаємо про невинних жертв російської агресії
Що послухати у Національній філармонії України?
Василь Коваль став головним диригентом Одеської опери
Мить, довжиною... у 32 роки
Великодні концерти у Львівському органному залі
Травень в Національній опері України
ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «СТЕЖКАМИ КАМЕНЯРА»
У Львові виступить триразовий номінант на Греммі, кримськотатарський піаніст Усеін Бекіров в рамках фестивалю Lviv Jazz Days 2024
Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Цвірко
У Швеції вдруге відбудеться фестиваль "Українська весна 2024"
Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
      © 2008-2024 Music-review Ukraine