Лятошинський, Скорик, Пендерецький... | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Лятошинський, Скорик, Пендерецький...
Гаврилець Ганна Олексіївна
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Фроляк Богдана
Цепколенко Кармелла
Лятошинський, Скорик, Пендерецький...
Із 29 вересня до 8 жовтня у столиці відбудеться XXIХ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2018»
29 вересня 2018, субота
Поширити у Facebook

Це 5 симфонічних, 7 хорових, 10 камерних концертів, концерт-презентація нового видання, світові і українські прем’єри, музика 10-ти країн: України, Польщі, Ізраїлю, Німеччини, США, Великобританії, Швейцарії, Канади, Франції, Китаю.

На щорічний музичний фестиваль, який представляє обличчя сучасної української музики і має за мету включити її в контекст світового мистецтва, завітають іноземні гості: композитор Кшиштоф Пендерецький, диригент Роман Ревакович (Польща), композитор Альфред Швайцер (Швейцарія), композитор Кевін Мелоун (США/Великобританія), виконавці Анатолій Коган — флейта (Ізраїль), Борис Зобін — фортепіано (Ізраїль), Андрій Бєлов — скрипка (Німеччина), композитори і виконавці з Китайської Народної Республіки.

МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ

Домінантами форуму, як завжди, стануть симфонічні концерти. Відкриття відбудеться у Національній філармонії України своєрідним мистецьким діалогом «Україна — Польща». У програмі — твори Богдани Фроляк, яка святкує цього року свій 50-річний ювілей, Ігоря Щербакова зі світовою прем’єрою «Концерту-Елегії» для віолончелі з оркестром Кшиштофа Пендерецького з монументальним твором Credo за участю польських солістів та українських хорів і оркестру. Видатний польський композитор, педагог і двічі лауреат премії «Греммі» сам стоятиме за диригентським пультом. Цей концерт — перший з трилогії до 100-річчя відновлення власної Незалежності України та Польщі, яке обидві країни святкують у 2018 році.

Головною ідеєю проекту «Музика Незалежності» є зіставлення музики польської та української. Над цим репертуаром працюватимуть разом виконавці обох держав, що засвідчуватиме близькість і партнерство України та Польщі. Автором його є диригент Роман Ревакович, який уже понад 20 років дуже активно підтримує музичний діалог між Польщею та Україною: «Оскільки я народжений і проживаю у Польщі, а коріння маю українське, то існую у двох культурах і ставлю собі за завдання будувати мости між Україною та Польщею».

У Міжнародний день музики 1 жовтня у Великому залі Національної музичної академії ім. Героя України Василя Сліпака відбудеться «Музичний діалог: Україна — Китай» за участю Національного президентського оркестру (диригент Василь Василенко) і китайських музикантів.

Назва симфонічного вечора 3 жовтня у цьому ж залі — «Концертне дефіле солістів» — промовляє сама за себе: у виконанні Симфонічного оркестру Українського радіо (диригент Володимир Шейко) і солістів звучатимуть опуси жанру інструментального концерту. Паралельно — у Національному будинку органної і камерної музики — розгортатиметься вокально-симфонічний проект «Ангели і Світлячки» Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського (диригент Богдан Пліш). Таку ж незвичну назву програма з духовних творів Альфреда Швайцера, Ганни Гаврилець та Олександра Родіна отримала, завдяки однойменному твору композитора Кевіна Малоуна, що також прозвучить в цьому концерті. Він написаний в пам’ять трагічних подій і людей, котрі загинули в результаті краху рейсу UA93 — четвертого літака, що був задіяний у теракті 11 вересня 2001 року.

ВЕЧОРИ ЮВІЛЯРІВ І ХОРОВІ ІМПРЕЗИ

Концерт-закриття фестивалю в Національній філармонії 6 жовтня представить творчий портрет видатного композитора сучасності, багаторічного художнього керівника «Київ Музик Фесту» — Мирослава Скорика, який цьогоріч відзначає 80-літній ювілей. В авторському вечорі, як і в концерті відкриття, братимуть участь Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національна заслужена академічна капела України «Думка», солісти (диригент Володимир Сіренко).

До слова, хоровою імпрезою «Мирослав Скорик та його учні», так само присвяченій ювілею метра, фестиваль і розпочнеться (29 вересня, Національна академія мистецтв України). У мистецькому проекті Галицького академічного камерного хору (керівник Василь Яциняк) лунатимуть твори Мирослава Скорика, Ганни Гаврилець, Віктора Камінського й Олександра Козаренка.

Хорова музика завжди була візитівкою України. Три хорових імпрези фестивалю складатимуться зі зразків духовної музики й проходитимуть у храмах — Патріаршому соборі Воскресіння Христового (30 вересня, програма «Хоровий світ дитинства», хор КССМШ ім. Миколи Лисенка, диригент Юлія Пучко; хор хлопчиків і юнаків НМАУ ім. Петра Чайковського, диригент Алла Шейко; дитячий хор школи мистецтв ім. Лесі Українки, диригент Оксана Дондик), Михайлівському Золотоверхому соборі (7 жовтня — камерний хор «Хрещатик», диригент Павло Струць), Лютеранській церкві Св. Катерини (8 жовтня, програма «Вірую», камерний хор «Київ», диригент Микола Гобдич).

Два інших концерти презентують творчість сучасних українських композиторів. Унікальною подією стане світова прем’єра ораторії Ганни Гаврилець «Віють вітри» для мішаного хору, ударних та народних інструментів (на матеріалі історичних пісень, записаних Олександром Кошицем). Твір присвячується 100-річчю Місії Олександра Кошиця і виконуватиметься Камерним хором «Київ» під орудою Миколи Гобдича (2 жовтня, Національна філармонія). Музики Ганни Гаврилець цього року у фестивалі представлено дуже багато, адже композитор відзначає своє 60-річчя.

Цікавою обіцяє бути програма Хорової капели ім. Платона Майбороди Українського радіо (художній керівник Юлія Ткач). Її складено з композицій відомих українських авторів Лесі Дичко, Богдани Фільц, Михайла Степаненка, Тетяни Яшвілі, Олександра Щетинського та ін. (4 жовтня, Будинок звукозапису Українського радіо).

Цьогоріч на фест приїздить доволі потужний десант із областей України. Окрім названого Галицького камерного хору, відбудеться фестивальний дебют Камерного оркестру ім. Дмитра Ахшарумова Полтавської філармонії (4 жовтня, Концертний зал НСКУ).

Серед непересічних камерних імпрез — «Музичний діалог: Україна — Ізраїль», авторський проект Анатолія Когана (Ізраїль), проект Андрія Мерхеля «Знаки на межі звуку і слова» з ансамблем Sed Contra і концертна імпреза «В камерних тонах» з музикою сучасних композиторів, зокрема одного з фундаторів фестивалю композитора Вірка Балея (США), котрий так само цього року відзначає 80-літній ювілей.

МАРАФОН «ЛЯТОШИНСЬКИЙ ЄДНАЄ»

Вперше в межах фестивалю відбудеться музичний марафон у Ворзелі (7 жовтня). Цей проект композитора Євгена Петриченка, що 2014-го був змушений покинути Донецьк через захоплення міста бойовиками так званої «ДНР» і оселитися у Ворзелі (з 2015 року є директором Будинку творчості композиторів «Ворзель») — планується як довготривалий і циклічний. Цього року його тема — «Лятошинський єднає».

На чудовій локації — в Будинку княгині Уварової (чи не найяскравіша будівля всіх дачних поселень початку ХХ ст.) відбудеться справжній PIANO-BATTLES Ростислава Федини & Олександра Козаренка та SYMPHONIC PLEIN AIR за участю Ансамблю класичної музики ім. Бориса Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України (диригент Ігор Андрієвський)

Отже, фестиваль розвивається — пропонує широкий спектр жанрів, стилів, тем, форм. Найвибагливіший слухач зможе віднайти у програмі щось цікаве й нове для себе. Вхід на переважну більшість заходів традиційно вільний.


Автор: Ольга Стельмашевська
Композитори:Ганна Гаврилець, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Богдана Фроляк, Кармелла Цепколенко
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест"
Джерело: Газета День



Інші:

Фестиваль української камерної музики у Кельні оголосив програму
“Вціліле”
«Острів скарбів» - трилер для усієї родини
Помер директор Дніпровського театру опери та балету Костянтин Пінчук
IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
“О’кей, Мойшо!”
“Аполлон у масці” у Львівському органному залі: шведська класика зазвучить українською
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ ВІДКРИВАЄ 161-й СЕЗОН СВІТОВОЮ ПРЕМ'ЄРОЮ
XХVІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»
Співак і волонтер Віктор Бронюк очолив Вінницьку філармонію. Які плани має?
Мистецтво Харкова у Франківську
Львівська філармонія анонсує у вересні концерти нового сезону
Національна філармонія України розпочинає свій 161-й сезон
На фронті загинув актор Дніпровського національного театру Андрій Касьянов
Осінь у Львівському органному залі: 45 подій у вересні!
Ювілейні «Дні Української Музики у Варшаві»
Вереснева афіша Національної опери України
Зупинилося серце Юрія Зільбермана – багаторічного очільника Vladimir Horowitz Piano Competition.
Херсон - “Місце сили”
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» розпочнеться 7 вересня - що у програмі
Присвятила Львівській опері майже 40 років: померла заслужена артистка України Наталія Величко
Фестиваль «Про Українське» в Українському Домі 22–25 серпня
СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Музичні “родзинки” Bouquet Kyiv Stage
“Два дні й дві ночі нової музики” Під такою назвою 24 і 25 серпня в Одеській філармонії відбудеться 29-й міжнародний фестиваль сучасного мистецтва
Музей Соломії Крушельницької отримав нового директора
16-18 серпня. Фестиваль «Кінобукет» презентує унікальні кінопрем'єри проєкту «Культура vs війна»
Благодійний фонд "Крила Фундейшн" відкриває у Херсоні виставку про мову та деколонізацію
«СИМФОНІЯ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»- всеукраїнський благодійний тур
У Варшаві пройдуть ювілейні 10-ті “Дні української музики”
Новий сезон в опері: які прем’єри готують українські театри
Як вийде продиригувати Біг-бендом у фіналіста талант шоу Володимира Спасіченко?
МУЗИЧНІ ЛАНДШАФТИ КИЄВА ВІД МАЕСТРО НАТАЛІЇ ПОНОМАРЧУК
 "Нагадування світу про цінності свободи": Ukrainian Freedom Orchestra дав концерт у Нью-Йорку
Посол України просить Рим та Римську оперу не допустити виступ Нетребко
Національний балет України вирушить на гастролі до 16 міст США вперше за період незалежності
Національна опера відкриває 157-й сезон
      © 2008-2024 Music-review Ukraine