Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця («Середня група») назвав переможців | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця («Середня група») назвав переможців
Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця («Середня група») назвав переможців
5 травня 2016, четвер
Поширити у Facebook

Нагадаємо, це єдиний в Україні конкурс, який з 2004 року є членом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), яка за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ

У 2014-2015 роках через політичну ситуацію Конкурс Горовиця двічі переносили. Нині попри складнощі оргкомітет прийняв рішення про проведення ХІ Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця ("Горовиць-Дебют", "Молодша" та "Середня" групи), яке було підтримано керівництвом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів – WFIMC. «День» у №75 повідомляв про лауреатів у номінації «Горовиць-Дебют», а 2 травня нагородили музикантів, які змагалися у «Молодшій групі». Вчора члени журі, під головуванням композитора, ректора Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра Олександра Злотника, назвали переможців у «Середній групі».

КРАЩІ З КРАЩИХ У "СЕРЕДНІ ГРУПІ" - ШІСТЬ ЛАУРЕАТІВ КОНКУРСУ \  Фото Олексадра ІВАНОВА

«Золоту медаль» і п‘ять тисяч доларів США отримав учень 11 класу Київської середньої спеціальної музичної школи ім. Лисенка Олексій Канке (клас Наталії Гриднєвої), який у третьому турі фантастично виконав Перший концерт для фортепіано з симфонічним оркестром П. Чайковського.

Символічно, що цей твір був однією з візитівок легендарного Володимир Горовиця і коли лунав цей концерт, то присутнім здавалося, що дух маестро залетів до залу Національної філармонії. До речі, Олексій отримав ще кілька престижних спеціальних призів, зокрема EMCY – контракт на виступи по Україні впродовж 2016-2017 рр., а ще запрошення виступити з сольним концертом у Парижі і як «Кращий киянин» - сертифікат на пошиття сценічного костюму.

ВИСТУПАЄ  КИЯНИН ОЛЕКСІЙ КАНКЕ, ЯКИЙ ОТРИМАВ І ПРЕМІЮ \ Фото Олексадра ІВАНОВА

- Коли готувався до конкурсу то займався щоденно по 4-5 годин, - розказав «Дню» Олексій КАНКЕ. - Я з родини професійних музикантів і піаністів уже в третьому поколінні. Музику обожнюю з раннього дитинства! Велике дякую хочу сказати своєму педагогу Н. Гриднєвій, яка готувала мене конкурсу (до речі, ця вчителька приймала поздоровлення і за підготовку 15-річного Іллі Овчаренка, який отримав шосте місце на конкурсі – Т. П.). Хоча інколи були періоди коли відчував сильну втому, але відпочину і знову сідаю за рояль. Я мрію стати професійним піаністом. Концерт №1 П. Чайковського я вивчив ще півтора роки тому. Цей твір я обожнюю!

До речі, вже другий раз граю його на конкурсах. Час від часу повторюю, аби не забувати. Я вже маю невеликий досвід музичних змагань. Виступав на конкурсах у Німеччині, Польщі, Росії, Україні. На Конкурсі В.Горовиця приймаю участь удруге (у «Молодшій групі» теж виступав) , а зараз уже доріс до «Середньої групи». Нині виконував у двох турах Сонати Скарлатті і Гайдна, «Великі етюди за Паганіні» Ліста, Прелюдію Баха, Токату Скорика, етюд Прокоф‘єва, а у третьому турі Перший концерт Чайковського.

У минулому році приймав участь на VI Міжнародному конкурсі пам‘яті ім. Е.Гілєльса в Одесі і там було важче бо треба було грати не півгодини, як на змаганні у Києві, а цілу годину і це не просто. Дома виступати легше і сцена Філармонії для мене знайома бо вже разів із десять мав щастя грати у цьому залі з прекрасною акустикою. Я вперше вийшов на сцену у 10 років і саме тоді відчув, що хочу стати класним музикантом.

У ТРЕТЬОМУ ТУРІ 15-РІЧНИЙ  ІЛЛЯ ОВЧАРЕНКО (УКРАЇНА) ВИКОНАВ ДРУГИЙ КОНЦЕРТ СЕН-САНСА ДЛЯ ФОРТЕПІАНО З ОРКЕСТРОМ (ВІН ЛАУРЕАТ КОНКУРСУ І ОТРИМАВ ШОСТЕ МІСЦЕ) \ Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

- Я щасливий, що майже два тижні слухав талановитих молодих виконавців, спілкувався з колегами. Ми з членами журі дуже злагоджено працювали, - підкреслив О. ЗЛОТНИК. - Це були дні наповнені світлом музики. Хочу подякувати всім, хто долучився до організації цього творчого змагання і попри непрості часи конкурс відбувся. У «Середній групі» свою майстерність продемонстрували 13 учасників із України, Сербії, Італії, Китаю, Ізраїлю, Австрії, Болгарії та Німеччини. У третьому турі з симфонічним оркестром виступили шість конкурсантів і всі вони були дійсно кращі з кращих!

Тішить, що українська фортепіанна школа не тільки прекрасно себе показала, а й розширилася географія учасників. Вперше цьогоріч спробували свої сили молоді таланти із Боярки, Яготина, Комунарська, Сєверодонецька та інших районних міст. А це говорить про те, що вчителі прекрасно працюють у звичайних музичних школах. Бажаю всім конкурсантам успіхів і впевнений, що їхні імена ми ще не раз почуємо.

НА ШОСТОМУ МІСЦІ ОПИНИВСЯ І ПАВЛЕ КРСТІЧ (СЕРБІЯ - АВСТРІЯ) \ Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Маріанна КОПИЦЯ, музикознавець, професор НМАУ:

- Ми з великим напруженням і переживанням чекати на Конкурс В. Горовиця бо через події на Майдані, анексію Криму і війну на сході нашій державі було не до музичних баталій. Два роки конкурс не проводився і навіть стояла питання бути йому чи не бути.

Ми могли втратити це міжнародний бренд. Нагадаю, що Конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця - це єдиний в Україні конкурс, який є членом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), а це дуже престижно. Це творче змагання дає можливість нам бути причетними до музичного світового процесу. Дуже добре, що конкурс відбувся, що до нас приїхали талановиті піаністи з різних країн світу, що достойно була представлена українська фортепіанна школа.

Я безмежно щаслива, що конкурс продовжує своє життя, і ця «дитинка», яка народилася завдяки титанічній праці організаторів, зокрема ініціаторів - Івану Карабицю і Юрію Зільберману, запалює нові музичні зірочки. Згадую перші змагання – такі яскраві, красиві, коли зал Філармонії був заповнений вщент! Скільки нових імен засяяли саме на Конкурсі В. Горовиця… Прекрасно, що традиції продовжуються.

Мені приємно, що нині в Артемівську (Бахмут) проходив скромніший не міжнародний, а всеукраїнський, VIII Відкритий конкурс української фортепіанної музики ім. І. Карабиця (у 1959–1963 рр. композитор навчався в Артемівському музичному училищі, що нині носить ім'я Івана Карабиця - Т.П.), який відбувся на Донеччині де народився відомий композитор. Попри труднощі конкурс пройшов завдяки Інтернету, залучивши до співпраці прекрасну судейську команду і зараз там підбиваються підсумки. Дай Боже конкурсам В.Горовиця та І. Карабиця довго жити, відкривати імена талановитих музикантів, міцно ставати на ноги, а ще процвітання нашій державі і щоб скоріше мир прийшов в Україну.

ВСІ ЧЛЕНИ ЖУРІ ПРАЦЮВАЛИ ДУЖЕ ЗЛАГОДЖЕНО \ Фото Олексадра ІВАНОВА



Автор: Тетяна Поліщук
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Навчальний заклад: Київський інститут музики імені Р. М. Глієра
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця
Джерело: Газета «День»



Інші:

ФЕСТИВАЛЬ ОРГАННОЇ ТА КАМЕРНОЇ МУЗИКИ "DOMINICALIS GLORIA
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
XІІ Міжнародний музичний фестиваль "Музика в старому Львові"
Львівська філармонія закриє 122-ий сезон "Симфонією відновлення" у день народження Мирослава Скорика
У Луцьку відбудеться органний концерт Марка Новаковича
У Брюсселі на концерті філармонічного оркестру та скрипаля Дмитра Удовиченка зібрали 8,5 млн грн на допомогу Україні
У Львові вперше відбудеться Бітлз-фестиваль
Опера не пляж: Ла Скала посилює дрес-код для глядачів
10 липня виповнилось би 104 роки від дня народження Аріадни (Ради) Лисенко
Виступ російського диригента Гергієва на фестивалі в Італії є неприйнятним - віцепрезидентка Європарламенту
У Національній асамблеї Республіки Корея відбувся концерт миру "Pray for Ukraine" на підтримку України
З 3 серпня по 14 вересня 2025 року у Рівному відбудеться VIII Міжнародний фестиваль органної музики «Musica Viva Organum» – Жива музика органа
«Оркестр тварин»
9 липня день народження Анатолія Кочерги
Помер легендарний композитор Ігор Поклад
У Харкові відбудеться прем'єра балету "Драконячі пісні"
Summer Opera Fest - фестиваль у Харкові
8 липня день пам'яті Платона Майбороди
Загадка Страдіварі: скрипку, викрадену у 1945-му, знайшли у Японії
Netflix планує транслювати музичні церемонії у партнерстві з Spotify — WSJ
6 липня день пам'яті всесвітньо відомого італійського композитора Енніо Морріконе (1928-2020 рр.)
Одеська опера вердіївською «Аїдою» завершить свій 215-й сезон
Україну представлять на Балетному гала-концерті в Індонезії
Подарунок із Франції: Коломийська філармонія отримала нову скрипку
Гурт "Паліндром" передав ГУР понад 1,5 млн гривень на дрони MAGURA
TOKYO ART NINJA, 5-й міжнародний конкурс
Одеська опера святкує: фестиваль "Оксамитовий сезон" стартує до Дня Незалежності
«Марія Заньковецька. Заручена зі сценою»: вистава, яку грають на чотирнадцяти локаціях 
Львівський хор “Гомін” вирушає у тур Україною!
«Океан Ельзи» зібрав 7,7 млн грн на дрони та РЕБи під час концертів у Львові
У Харкові до 100-річчя першого українського оперного театру — ХНАТОБу — покажуть оперу "Енеїду"
Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
      © 2008-2025 Music-review Ukraine