Самих тільки хорів – 25! | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Самих тільки хорів – 25!
Голинська Ольга Арсеніївна
Рожок Володимир Іванович
Самих тільки хорів – 25!
Міжнародна Пасхальна асамблея святкуватиме ювілей гранд-концертами, конкурсом, діалогами і благодійними проектами
7 квітня 2018, субота
Поширити у Facebook

Цей масштабний фестиваль академічного мистецтва відбуватиметься з 9 до 28 квітня.

Ідея проведення Асамблеї належить колективу Національної музичної академії України і особисто ректору вишу Володимиру Рожку. Цьогріч форум відбуватиметься вже вдесяте. Девіз Асамблеї — «Духовність єднає Україну».

Заплановано 20 мистецьких зустрічей, а також благодійна допомога маленькому (1 рік 9 місяців) онкохворому Марку Ковальчуку.

У рамках Асамблеї проходитиме Перший всеукраїнський конкурс скрипалів ім. Богодара Которовича, ініційований кафедрою скрипки НМАУ. До складу журі входитимуть донька видатного скрипаля Мирослава Которович, завідувачка кафедри скрипки Богдана Півненко та інші відомі у світі музиканти — учні геніального маестро.

— На другий день після Світлого Воскресіння люди йдуть слухати чудові пасхальні піснеспіви, звертаються до музичної класики, до прекрасних творів композиторів, присвячених Великодню, — розказав «Дню» В. РОЖОК. — Асамблею підтримує Міністерство культури, але вона проходить на безоплатній основі, спирається на добровільні внески меценатів, допомогу церкви, вірян, членів міжнародної спільноти. Це — великий організаційний потенціал. Дуже важливим є те, що з кожним роком значно розширюється жанрова палітра Асамблеї.

Знаковими мистецькими заходами стануть «Музичні діалоги», запроваджені за допомогою посольств іноземних держав в Україні. Перший «Україна — Литва» представлять фортепіанні дуети Рокаса (внука Мікалоюса Чюрльоніса) й Сонати Зубовас (Литва) та Юрія Кота й Ірини Алексійчук (Україна) у супроводі Камерного оркестру НМАУ під орудою Ігоря Андрієвського. Прозвучать, зокрема, рідко виконувані подвійні концерти Йоганна Себастьяна Баха. Другий діалог «Україна — США» вестимуть Камерний оркестр «Віртуози Києва» і диригент Дмитро Яблонський (Ізраїль — США) та скрипалька Анель Грегорі (США). Головним презентантом діалогу «Україна — Німеччина» стане молодий німецький диригент, учасник нещодавнього ІІІ Міжнародного конкурсу ім. Стефана Турчака Бенедикт Зауер, котрого запросили провести в Оперній студії НМАУ виставу Джузеппе Верді «Ріголетто».

Діалог «Україна — Італія» став можливим завдяки відомій дослідниці та диригенту Нансі Романо, яка виконає разом з українськими та італійськими музикантами програму «Музика італійського Відродження». Однією з родзинок стане виступ чоловічого хору «Святий Єфрем» з Угорщини, що спеціалізується на давньовізантійській монодії та духовних піснеспівах різних країн світу. Беззаперечний інтерес становитиме вистава американської балетної трупи Magnificat «Подорож блудного сина». Загалом міжнародну складову форуму представлено 10-ма країнами.

Широкою буде й українська географія асамблеї: до нас завітають студентські хори з шести навчальних закладів різних регіонів держави (Кропивницький, Івано-Франківськ, Львів, Дніпропетровськ, Ніжин, Кривий Ріг), а також колективи з Глухова, Житомира й Чернігова.
Лунатиме народна, джазова, авангардна, вокальна, інструментальна, українська й зарубіжна -тобто різна музика.

Кількість учасників асамблеї просто вражає! Самих тільки хорів — 25, три симфонічних, три камерних оркестри, два оркестри народних інструментів, капела бандуристів, нові колективи НМАУ — Ансамбль сучасної музики і Big Band, камерні інструментальні й вокальні ансамблі, — а це понад півтори тисячі музикантів!
Окремі яскраві сторінки форуму — дві «Великодні присвяти Сергію Рахманінову»: одному із засновників Київської консерваторії (до 145-річчя від дня його народження) та концерт-вистава до 80-річчя Оперної студії НМАУ.

Ми вже кілька років провадимо благодійну програму «Вірою, Надією Єдині». Вікторія Савенко, яка її очолює, виконує величезну роботу. Наші артисти йдуть у дитячі садки, школи-інтернати, геріатричні пансіонати, шпиталі, виступають із концертами для тих, хто щойно повернувся з АТО. Обов’язково після кожної акції іде збір коштів на допомогу нужденним. Хочу підкреслити, що волонтери — це зовсім молоді люди, наше студентство. Ми передаємо ці гроші адресно. Наприклад, минулого року 22 тисячі гривень було передано мамі онкохворої десятирічної дівчинки Ані Безкоравайної на лікування доньки. Це зазвичай відбувається красиво, публічно, на сцені Великого залу Національної музичної академії на заключному концерті Міжнародної Пасхальної асамблеї. Я вважаю, що це дуже хороша, шляхетна християнська акція, яка теж сприяє консолідації людей, вихованню підростаючого покоління.

Концерти проходитимуть не тільки у Великому й Малому залах НМАУ, а й у Мистецькому салоні КНУ ім. Т.Г. Шевченка, Національному музеї мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків, Центрі художньої і технічної творчості «Печерськ», а також у храмах Києва — Софії Київській, Михайлівському Золотоверхому соборі, Успенському соборі Києво-Печерської лаври та Патріаршому соборі Воскресіння Христового.


Автор: Ольга Голинська
Музикознавці: Ольга Голинська
Діячі мистецтв: Володимир Рожок
Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Конкурс (фестиваль): Фестиваль Міжнародна Пасхальна асамблея
Джерело: Газета День



Інші:

Орган, німі кінострічки та імпровізація
“ЇЇ MOVA”: у Києві покажуть пластично-поетичний перформанс про внутрішню опору та формування нової культурної ідентичності
Різдвяно-новорічні події Львівського Органного залу
5 грудня ЮНЕСКО визнало українське кобзарство всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною людства!
Вистава “Котигорошко” для всієї сім'ї в Театрі на Лівому березі
8 грудня презентація книжки Юрія Чекана “Світ, котрий насправді є…" в Музичному салоні філармонії
Національний центр «Український Дім» презентує виставку «НАЇВ ВІЛЬНИЙ». 
Конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2025 році
VR-вистава "Книги Якова" у La Mama, Центрі Курбаса і ще 5 країнах одночасно
“Квіти від сну Recitativo-Fantasia”
Пол Веслі («Зоряний шлях», «Щоденники вампіра») зіграє головну роль та стане одним із продюсерів українського воєнного трилера «Невимовне»
Конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2025 році
Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського у Коломиї: традиція, що надихає покоління
Зігріємося... музикою
ГРУДЕНЬ в львівських музеях Крушельницької та Людкевича
1 грудня "Метаморфоза" від Київського камерного оркестру в пам'ять про оперного співака, скрипаля, актора, військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронки
Зустрічаймо найзагадковіший місяць року разом із Національною оперою України
Події грудня від Національного будинку музики
Оголосили твори, допущені до ІІ туру Шевченківської премії 2025
Музика прийдешнього Різдва у Львівській філармонії
Балет київських митців “Снігова королева” побачать французи
Грудень у Львівському органному залі: понад 50 концертів, що створять ваш святковий настрій
Пристрасті за Параджановим
В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
      © 2008-2024 Music-review Ukraine