Вечір вірменської музики в Хмельницькій філармонії | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Вечір вірменської музики в Хмельницькій філармонії
Малик Тарас
Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
Леонов Сергій
Вечір вірменської музики в Хмельницькій філармонії
22 березня 2015, неділя
Поширити у Facebook
Джерело: Хмельницька філармонія

У новій програмі Хмельницької обласної філармонії під назвою «Вечір вірменської музики» прозвучали відомі твори Арама Хачатуряна: Концерт для флейти з оркестром ре мінор, сюїта №2 з балету «Спартак» та Фантазія Меліка Мавісакаляна на теми Арно Бабаджаняна.

Глядачі вітали Академічний симфонічний оркестр під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Сергія Леонова та соліста-флейтиста, лауреата міжнародних конкурсів, Тараса Малика.

Лауреата міжнародних конкурсів, Тарас Малик. Фото: Марина Левандовська

Ідея концерту з’явилась ще влітку минулого року, коли симфонічний оркестр філармонії грав для вірменської громади у м. Кам’янці-Подільському. Своє захоплення та бажання подальших зустрічей висловив керівник обласної спілки вірменської культури «Арарат» Сурен Авокян.

День концерту співпав з сумною подією для всієї громади вірмен в Україні. Дев’ять днів тому пішов з життя глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Григоріс Буніатян. Пам'ять видатного церковного діяча усі присутні вшанували хвилиною мовчання.

З великим натхненням артисти працювали над музикою одного з найвідоміших композиторів ХХ століття, вірменського класика Арама Хачатуряна. Адже саме в його творах втілено невтримну енергію, потужну стихійну силу вірменського темпераменту, поетичну красу душі цього східного народу. І поряд з цим – музика Хачатуряна є цілком європейською за принципами компонування, що також робить її зрозумілою і доступною для виконання в цілому світі.

Лауреата міжнародних конкурсів, Тарас Малик. Фото: Марина Левандовська

Диригент С. Леонов та соліст Т. Малик зізналися, що закохані у творчість вірменського автора з юнацьких років. В якості оркестранта Тарас Малик працював над Концертом ре-мінор ще у студентські роки. А виконати його сольно було давньою мрією, яка нарешті здійснилась. Партію флейти сам композитор переробив зі скрипкової для відомого французького флейтиста Жан-Пьера Рампаля. В такому вигляді Концерт менш знаний, адже відтворити на флейті усю стихію нестримних танцювальних ритмів та стрімких пасажів – справжнє випробовування, піти на яке наважується не кожен виконавець. Отже, вітаємо Тараса Малика з успішною прем’єрою, це вагомий здобуток у його репертуарі.

Прихильність українців до мистецтва Вірменії можна пояснити подібністю історії розвитку обох країн. В ній поєднується велич давнього періоду зародження держави, тривалі часи поневолення іншими народами, геноцид та боротьба за свою віру і культуру. Це сформувало схожі риси характеру, такі як волелюбність, завзятість і запальна вдача. Загострене патріотичне відчуття особливо зблизило наші народи під час останніх політичних подій.

Фантазія на теми Арно Бабаджаняна також знайшла гарячий відгук у публіки. Відомі мелодії з радянських кінострічок та естрадних пісень вірменського маестро насичені національними барвами.

Неймовірною хвилею оплесків та безліччю вигуків «Браво!» вітав зал і знаменитий «Танець з шаблями» з балету «Гаяне» А. Хачатуряна, який оркестр виконав на біс. А після завершення в холі ще довго відчувалась атмосфера, заряджена енергією світлих очей та щирих посмішок вдячних слухачів.


Автор: Косс Ганна
Фото: Марина Левандовська
Колектив: Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
Виконавець (артист): Тарас Малик
Диригент: Сергій Леонов
Концертна організація: Хмельницька обласна філармонія
Концертний зал: Великий зал Хмельницької обласної філармонії
Джерело: Хмельницька філармонія



Інші:

Березовський, Моцарт, Майборода, Хілобокова
"Музика, що об'єднує: в Одесі відбувся яскравий святковий концерт до Дня Європи
В Коломийській філармонії імені Олександра Козаренка відбувся великий святковий концерт “4 роки: до нових вершин”
У Кропивницькому відбулося музичне травневе свято 
«Спочатку музика, а потім слова»
Враження про постановки «Сувій» і «Точка травми»
Музичний салон «Харків Опера» перетворився на музичну мапу світу, де замість кордонів — мелодії, а замість відстаней — голоси
Хіти Франца Легара
У місті Миколаєві відбулося яскраве завершення фестивалю "Золота струна"
У Великій залі Одеської філармонії музичний травень розпочався вечором фортепіанної музики
Браво, митцям «Єлисавет-ретро»!
«Inside the Music» та «Bolero I.R.»
Тетяна Бережна відвідала відкриття KharkivMusicFest-2026 у Харкові
“В тобі, о пісне чарівна, душі людської таїна…”
“Весняні барви” ансамблю “Сіверських клейнодів”
«Перлини оперети»
Як народжується новинка у репертуарі «Харків Опера»?
Про крихкість життя і силу почуття
Музичне рандеву
«Україна. Любов»
Уперше в Чернівцях відбувся конкурс юних піаністів і органістів «SOUNDS OF BACH 2026»
Шедеври трьох століть
Біжи, Альберіху, біжи!
Концерт «Воскресіння Христове — символ перемоги життя!»
Золото замість серця: Олексій Вертинський перетворив «Скупого» Мольєра на маніфест відвертого цинізму
Найстрашніші драми відбуваються не на сцені, а в людських серцях
Прем’єра «Марусі Чурай»: історія кохання і війни ожила на сцені Франківського драмтеатру
«Ave Maria»
«В ритмах Одеси»
Спадкоємці Петра Столярського
“Крила весняних надій”
Зранку у «Схід Опера» – казка, а у вечорі лунала кантата «Carmina Burana»
«О музико! У душу увійди…»
«Бал-маскарад» тріумфально повернувся на сцену Львівської опери
«Будапешт. Гуляш історій»
Прем’єра, яка об’єднала запорожців
Заспіваймо веснянки разом: Музей Соломії Крушельницької кличе на веснянкове дійство
Тиждень у Хмельницькій обласній філармонії видався багатим на яскраві та неординарні зустрічі
Концерт від незламних українських митців
«Оперна усмішка (Opera Smile)»
      © 2008-2026 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
DSC_0379.jpg